عمومی

نکات بسیار مهم برای انتخاب آرایشگاه عروس✅【سال1403】❤️

قبل از برگزاری مراسم عروسی، زوج ها باید اقدامات و تدارکات لازم برای مراسم خود را آماده سازی کنند که یکی از مهم ترین این اقدامات که برای عروس خانم ها اهمیت زیادی دارد انتخاب آرایشگاه عروس است. با توجه به این که روز عروسی مهم ترین رویداد در زندگی هر فردی محسوب می شود از این رو عروس خانم ها باید در انتخاب آرایشگاه عروس نهایت دقت خود را به کار برده و در این زمینه تنها به هزینه توجه نکرده و فاکتورهای دیگری از قبیل کیفیت کار آرایشگر، تجهیزات سالن و غیره را مدنظر قرار دهند. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات بسیار مهم برای انتخاب آرایشگاه عروس بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم با ما همراه باشید.

ویژگی های آرایشگاه عروس

قبل از این که به بررسی فاکتورهای لازم در انتخاب آرایشگاه عروس بپردازیم لازم است که اطلاعاتی در مورد ویژگی های این مکان را در اختیار داشته باشید تا با در نظر گرفتن این مشخصه ها بتوانید در انتخاب آرایشگاه عروس ایده آل به درستی تصمیم گیری کنید. لذا برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین آرایشگاه عروس به قرار ذیل است:

 • تخصص و مهارت میکاپ آرتیست: یکی از ویژگی های آرایشگاه عروس ایده آل و موفق میزان مهارت و تخصص میکاپ آرتیست است. زیرا آرایش صورت عروس براساس به روزترین متدهای روز در مقایسه با مسائل دیگری از قبیل لباس و شینیون از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. لذا سالن های زیبایی که در زمینه آرایش عروس به صورت حرفه ای فعالیت دارند از میکاپ های آرتیست های با تجربه و مهارت بالا برای ارائه این خدمات خود استفاده می کنند.
 • استانداردهای بهداشتی و ایمنی آرایشگاه: ویژگی دیگری که آرایشگاه عروس باید از آن برخوردار باشد رعایت اصول بهداشتی مطابق با استانداردهای تعیین شده از سوی اتحادیه و سایر نهادهای ذی ربط است.به این نکته توجه داشته باشید که سالن های زیبایی باید گواهی پزشکی و سلامت هرکدام از کارکنان را اخذ نموده و در آرایشگاه در معرض دید مشتریان قرار دهند.
 • کیفیت لوازم آرایشی برای عروس: ماندگاری آرایش عروس برای ساعت های طولانی یکی از مسائل مهمی است که باید مورد توجه آرایشگاه عروس قرار گیرد زیرا عروس بعد از اتمام آرایش باید در آتلیه حضور داشته باشد سپس به بهترین تالار در تهران مراجعه می کند. لذا لوازم آرایشی که برای عروس به کار می رود باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و تا پایان مراسم جلوه زیبایی صورت عروس ماندگار بوده و نیازی به ترمیم مجدد نداشته باشد.

نکات بسیار مهم برای انتخاب آرایشگاه عروس کدام است؟

اگر دوست دارید در روز عروسی تان بدرخشید و با چهره ای زیبا و کاملا متفاوت در مجلس حاضر شوید باید اصول و نکات مهم در انتخاب آرایشگاه عروس را بدانید که در ادامه چند مورد از اساسی ترین معیارهای انتخاب آرایشگاه عروس خوب را در  اختیارتان قرار می دهیم:

 • پرس و جو کنید: در اولین مرحله برای انتخاب آرایشگاه عروس باید از دوستان و آشنایانی که به تازگی مراسم عروسی خود را برگزار کرده اند پرس و جو کنید زیرا این افراد قطعا موارد زیادی را برای پیدا کردن آرایشگاه عروس ایده آل مورد بررسی قرار داده اند. البته به تعریفات ساده و سطحی اکتفا نکنید و ملاک انتخاب را بر این اساس قرار ندهید. بلکه باید ضمن پرس و جو عکس و فیلم سالن های زیبایی که به شما معرفی می شود را نیز مشاهده کنید.
 • بررسی محیط آرایشگاه: بعد از پرس و جو، قطعا لیستی از چند آرایشگاه عروس را در اختیار دارید که باید به صورت حضوری به تک تک این آرایشگاه ها مراجعه کنید و از لحاظ مختلفی نظیر بهداشت محیط، برخورد آرایشگر با مشتریان، مشاهده مجوزهای خدمات مورد نیاز و مواردی از این قبیل، آن را مورد بررسی قرار دهید.
 • موقعیت مکانی آرایشگاه عروس: مورد مهمی دیگری که در انتخاب آرایشگاه عروس باید مدنظر داشته باشید فاصله و یا موقعیت مکانی آرایشگاه نسبت به بهترین باغ تالار در تهران و آتلیه است. این معیار به خصوص برای شهرهای پرجمعیت و بزرگی مانند تهران بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا فاصله زیاد میان آرایشگاه و آتلیه و تالار زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و این مورد موجب ایجاد مشکل در برنامه ریزی های مراسم عروسی خواهد شد.
 • آرایشگر مهم تر از آرایشگاه است: یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب آرایشگاه عروس که باید با دقت زیادی مورد بررسی قرار گیرد هنر آرایشگری است زیرا نتیجه نهایی کار شما به این امر بستگی دارد. البته مواردی نظیر مکان آرایشگاه و تجهیزات مورد استفاده نیز در این مورد تاثیرات شایانی خواهد داشت ولیکن اهمیت آن به اندازه مهارت آرایشگر نخواهد بود.
 • محیط آرایشگاه را بررسی کنید: بعد از پرس و جو لیستی از چند آرایشگاه را تهیه کرده و در یک بازه زمانی به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و محیط آن را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید و از وضعیت بهداشت آن اطمینان کسب کنید. برخورد آرایشگر با مشتریان را مدنظر قرار دهید و دقت کنید که آیا آرایشگر گواهینامه و مجوزهای لازم در حوزه خدمات زیبایی و آرایش عروس را اخذ نموده است.

مراجعه حضوری به آرایشگاه بسیار حائز اهمیت است زیرا از استرس و اضطراب شما برای روز مراسم کمتر خواهد شد و علاوه بر این به میزان تسلط و مهارت آرایشگر نیز پی می برید.

در زمان بررسی محیط آرایشگاه عروس تجهیزات و امکانات آن را بررسی کنید که در حد ایده آل باشد. قابل ذکر است که در این مورد فریب ظاهر آرایشگاه را نخورید زیرا لوکس بودن سالن هرگز به معنای مهارت بالای آرایشگر نیست.

 • پیدا کردن آرایشگاه را به روزهای آخر موکول نکنید: بهتر است از 4 ماه قبل از تاریخ مراسم عروسی برای پیدا کردن آرایشگاه عروس اقدام کنید. در این مدت زمان فرصت کافی را در اختیار دارید که تمامی نکات مهم در مورد آرایشگاه مورد نظرتان را بررسی کرده و از ایده آل بودن آن اطمینان کسب کنید.
 • شلوغی و خلوتی آرایشگاه حائز اهمیت است: در زمان انتخاب آرایشگاه عروس ضمن در نظر گرفتن فاکتورهایی که پیشتر به آن اشاره کردیم بهتر است آرایشگاهی که در یک روز چندین عروس دارند را انتخاب نکنید. زیرا ممکن است آرایشگر به دلیل شلوغی کار با محدودیت زمانی مواجه شود و نتیجه نهایی آرایش شما آنگونه که انتظار داشته اید، نباشد.

آیا رزرو وقت مشاوره در انتخاب آرایشگاه عروس الزامی است؟

یکی از عواملی که می تواند در نتیجه نهایی آرایش و میکاپ عروس تاثیر بسزایی داشته باشد مشاوره با آرایشگر و بررسی مدل ها و سبک های مختلف آرایش روز است. در حقیقت در جلسه مشاوره ضمن بررسی محیط فیزیکی آرایشگاه عروس و تجهیزات آن، با انواع مدل هایی که مناسب شما باشد آشنا خواهید شد و بهترین گزینه را انتخاب می کنید.

در جلسه مشاوره در آرایشگاه عروس به پیشنهادات آرایشگر در مورد نحوه آرایش و مدل مو و چهره خود دقت کنید و به این نکته توجه داشته باشید که یک آرایشگر حرفه ای و با مهارت براساس فرم صورت، سبک و مدل آرایش و مدل موی مناسب را برای شما تشخیص داده و در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه می دهد. البته در این مورد سلیقه عروس خانم ها در اولویت قرار می گیرد و آرایشگر با توجه به تجربه خود مشاوره های لازم را در اختیار آنان قرار می دهد.

در جلسه مشاوره آرایشگاه عروس حتما در مورد نوع لباس و تور سر اطلاعات لازم را در اختیار آرایشگر قرار دهید تا مدل آرایش و مو را متناسب با مدل لباس، یقه لباس و نوع تور انتخاب کند.

خدمات آرایش عروس شامل چه مواردی می شود؟

خدمات و کیفیت آرایش در روز عروسی بیش از هر چیزی برای عروس خانم ها حائز اهمیت است و تمایل دارند که در این روز زیبایی خاص و خیره کننده ای داشته باشند که این امر موجب شده تا آرایشگاه هایی که در زمینه ارائه خدمات آرایش عروس فعالیت دارند روز به روز افزایش پیدا کرده و پکیج های ویژه ای که شامل این خدمات است را در اختیار خانم هایی که قصد انتخاب آرایشگاه عروس دارند را قرار دهند. قابل ذکر است که پکیج و خدمات آرایش عروس در سالن های زیبایی با هم فرق دارد و انتخاب پکیج به سلیقه و میزان بودجه عروس بستگی دارد.

در ادامه به اصلی ترین خدمات آرایش صورت عروس که می تواند در انتخاب آرایشگاه عروس تاثیر گذار باشد، اشاره می کنیم:

 • آرایش صورت عروس: یکی از مهمترین خدمات در پکیج آرایش عروس مربوط به آرایش صورت است که به دلیل اهمیت بالای این مسئله آرایشگاه هایی که در این زمینه فعالیت دارند از میکاپ آرتیست های حرفه ای و با تجربه برای این خدمات استفاده می کنند. آرایش صورت عروس دارای انواع مختلفی می باشد  که باید متناسب با سبک و چهره عروس انتخاب شود.

عواملی از قبیل حالت چهره و مدل لباس عروس و در نهایت سلیقه شخصی در سبک میکاپ انتخابی خانم ها تاثیر گذار بوده و در این  مورد میکاپ آرتیست نیز با توجه به سالیان تجربه ای که در این زمینه کسب نموده راهنمایی و مشاوره های لازم را به عروس خانم ها ارائه می دهد.

بهتر است که از قبل اطلاعاتی در مورد انواع میکاپ اروپایی، ایرانی، لایت و غلیظ کسب کنید و با نوع و ویژگی های هرکدام تا حدودی آشنا باشید از این طریق بهتر می توانید در زمان انتخاب آرایشگاه عروس با بررسی نمونه کارهای قبلی آن، سبک دلخواه خود را پیدا کنید.

 • خدمات پوست: در روز عروسی برای زیباتر شدن آرایش و ماندگاری آن، پوست باید آمادگی دریافت و نگهداری میکاپ کاملی را داشته باشد که برای این منظور آرایشگاه عروس ارائه خدمات پوست را در پکیج خود قرار داده تا قبل از هرگونه اقدامی ابتدا پوست صورت عروس خانم پاکسازی شده و درخشش و زیبایی به آن هدیه گردد که برای این منظور لایه برداری و آبرسانی پوست که بخشی از خدمات پوستی محسوب می شود به صورت دوره ای و قبل از مراسم توسط آرایشگاه برای عروس انجام خواهد شد.
 • اصلاح صورت: در پکیج آرایشگاه عروس از بین بردن موهای زائد صورت نیز جزو خدمات اصلی محسوب می شود  که با روش های مختلفی از قبیل بند، وکس، استفاده از کرم و یا شیو انجام می شود و در صورت انتخاب هرکدام از این موارد لازم است که براساس زمان تعیین شده توسط آرایشگاه عروس انجام گیرد توجه داشته باشید که زمان هرکدام از روش های اصلاح صورت متغیر است. انجام خدماتی از قبیل اصلاح صورت قبل از روز مراسم موجب کاهش نگرانی های عروس خانم در این روز خواهد شد زیرا برخی از خدمات آرایش که زمان بر است  از قبل انجام شده و در روز مراسم آرایشگاه عروس به ارائه خدمات اصلی می پردازد.
 • اپیلاسیون عروس: از بین بردن موهای زائد بدن نیز جزو خدماتی است که از طریق آرایشگاه عروس ارائه می شود و برای خانم هایی به کار می رود که از دیگر روش های رفع موهای زائد مانند لیزر و شیو استفاده نکرده باشند لذا اگر جزو افرادی هستید که مایل به دریافت این خدمات هستید حتما آن را با آرایشگر در میان بگذارید تا زمان مناسب برای انجام این خدمات را برای شما تعیین کند. همانطور که می دانید اپیلاسیون التهاب و قرمزی را در پوست ایجاد  می کند که شدت آن به میزان حساسیت پوستی فرد بستگی دارد لذا توصیه می کنیم برای کاهش میزان حساسیت ایجاد شده، از مواد گیاهی برای اپیلاسیون استفاده نمایید همچنین اطمینان کسب کنید که آرایشگر در این زمینه از مهارت کافی برخوردار است و آسیبی به پوست شما وارد نمی شود.
 • اصلاح ابرو عروس: یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در زیبایی چهره، ابرو است لذا در پکیج آرایش عروس اصلاح ابرو عروس نیز جزو خدمات اصلی بوده و متناسب با چهره و ترکیب بندی صورت عروس انجام می شود. میکاپ آرتیست های حرفه ای، اصلاح ابروی عروس را چند روز قبل از مراسم انجام می دهند و برای جلوگیری از التهاب و قرمزی پوست بعد از اصلاح از کرم های مرطوب کننده و التیام بخش استفاده می کنند.
 • رنگ ابروی عروس: یکی دیگر از خدماتی که باید قبل از روز مراسم و متناسب با برنامه ریزی میکاپ آرتیست برای عروس انجام گیرد رنگ کردن ابرو است که متناسب با رنگ چشم، مو، پوست و سبک میکاپ، رنگ متناسب برای ابرو انتخاب می شود.

میکاپ آرتیست ها با توجه به مهارت و تجربه ای که در این زمینه دارند رنگ های بسیار روشن را برای پوست های تیره مناسب نمی دانند و بالعکس افرادی که پوست روشنی دارند نباید رنگ ابرو تیره ای برای آن ها انتخاب شود زیرا موجب ایجاد تضاد ناخوشایندی شده و این مورد در نتیجه نهایی آرایش صورت عروس تاثیر منفی خواهد داشت.

 • میکروبلیدینگ ابروی عروس: یکی دیگر از خدماتی که در پکیج آرایشگاه عروس مشاهده می شود آرایش دائم ابرو یا میکرو بیلدینگ است. اگر جزو خانم هایی هستید که از حالت ابروی خود رضایت ندارید باید دو ماه قبل از مراسم عروسی برای دریافت خدمات میکروبیلدینگ به آرایشگاه عروس مراجعه کنید و از این طریق ضمن افزایش زیبایی چهره، ابروی شما برای روز مراسم کاملا آماده و هرگونه التهاب و قرمزی ایجاد شده در پوست به دلیل میکروبیلدینگ نیز التیام می یابد.
 • خدمات مو عروس: یکی دیگر از خدماتی که در پکیج آرایشگاه عروس جزو موارد اصلی محسوب می شود خدمات مو است که شامل رنگ، شینیون، کوتاهی، اکستنشن و غیره می شود و عروس خانم ها متناسب با سلیقه خود، سبک آرایش و مشاوره میکاپ آرتیست هرکدام از خدمات مربوط به مو را انتخاب می کنند.
 • اکسسوری و تاج عروس: در کنار خدمات شینیون، استفاده از تاج و سایر اکسسوری های مربوطه برای زیباتر شدن شینیون توسط آرایشگاه عروس انجام می گیرد. تاج عروس متناسب با نوع لباس، شینیون و سبک میکاپ انتخاب می گردد. علاوه بر تاج تورهای ساده و طرح دار و یا تل های مخصوصی که با گل های طبیعی دیزاین شده نیز جزو دیگر اکسسوری هایی است که می توان برای عروس به کار برد و بدین ترتیب زیبایی آرایش عروس را دو چندان کرد. اکسسوری و تاج عروس جزو خدمات تخصصی در پکیج عروس قرار دارد و ممکن است برخی از این پکیج ها شامل این خدمات نباشند.
خدمات آرایش عروس شامل چه مواردی می شود؟

عوامل موثر بر قیمت خدمات آرایشگاه عروس

اگرچه قیمت خدمات سالن زیبایی را نباید جزو نکات بسیار مهم در انتخاب آرایشگاه عروس به شمار آورد زیرا دریافت خدماتی با کیفیت بالا قطعا هزینه بر خواهد بود ولیکن در این زمینه عوامل متعددی بر قیمت این خدمات تاثیرگذار خواهد بود که برخی از مهم ترین آن ها به قرار ذیل است:

 • مهارت و تجربه آرایشگر: خدماتی که در آرایشگاه عروس ارائه می شود نیازمند مهارت و تجربه بالایی است و این امر در هزینه کلی خدمات زیبایی تاثیر گذار است. آرایشگری که دوره های تخصصی جامع را گذرانده و سالیان زیادی در حوزه صنعت زیبایی تجربه کسب نموده به طور قطع هزینه بیشتری برای خدمات آرایش عروس در مقایسه با افراد تازه کار دریافت می کند. اغلب آرایشگاه های عروس براساس تجربه و مهارت آرایشگر هزینه های خدمات آرایش عروس را تعیین می کنند.
 • شهرت و اعتبار آرایشگاه عروس: از دیگر عوامل موثر در قیمت خدمات آرایشگاه عروس، شهرت و اعتبار آن است. سالن های زیبایی که در حوزه صنعت زیبایی موفق به کسب شهرت تثبیت شده و در طی سالیان فعالیت خود توانسته اند با ارائه خدمات با کیفیتی بالا رضایت مشتریان را جلب نمایند برای خدمات خود هزینه بیشتری را دریافت می کنند زیرا تخصص و تجربه این آرایشگاه های عروس ارزشمند بوده و عروس خانم ها با خیالی آسوده و بدون استرس از نتیجه نهایی این آرایشگاه ها را انتخاب می کنند.
 • زمان مورد نیاز برای ارائه خدمات آرایش عروس: میزان زمان و تلاش مورد نیاز برای ارائه و انجام خدمات مورد نیاز آرایش عروس را نیز می توان جزو عوامل موثر در قیمت آرایشگاه عروس به شمار آورد. آرایشگرانی که در زمینه خدمات آرایش عروس فعالیت می کنند افراد ماهری هستند که مدت زمان زیادی را برای یادگیری حرفه ای این هنر صرف نموده اند تا بتوانند ضمن ارائه خدماتی با کیفیت بالا رضایت مشتریان را نیز جلب نمایند. همانطور که پیشتر نیز گفتیم خدمات آرایش عروس شامل موارد زیادی می شود که براساس پیچیدگی هر کدام از این خدمات باید تلاش و زمان بیشتری را صرف نمود که این امر نیز در قیمت نهایی ارائه خدمات آرایش عروس تاثیر مستقیمی دارد.
 • کیفیت محصولات مورد استفاده: آرایشگاه عروس برای دریافت نتایج بهتر، ماندگاری بیشتر آرایش عروس و جلب رضایت مشتریان که تاثیر زیادی در اعتبار و شهرت آرایشگاه دارد از محصولات با کیفیت استفاده می کند که به طور قطع قیمت محصولات معتبر و برند نیز در بازار گران است لذا سالن های زیبایی که کیفیت در ارائه خدمات را در اولویت کار خود قرار داده اند هزینه بیشتری را برای این خدمات دریافت می کنند.
 • تخفیفات و تبلیغات آرایشگاه عروس: یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت آرایشگاه عروس که می توان به عنوان یکی از نکات مهم در زمان انتخاب آرایشگاه نیز مدنظر قرار داد تخفیفات و تبلیغاتی است که اغلب سالن های زیبایی برای جذب مشتریان جدید ارائه می دهند. البته توصیه می کنیم در این زمینه تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید و گول تبلیغات را نخورید و صرفا برای پرداخت هزینه کمتر خدمات آرایش بدون کیفیت را دریافت نکنید.
عوامل موثر برقیمت خدمات آرایشگاه عروس

کلام آخر

انتخاب آرایشگاه عروس در کیفیت مراسم عروسی تاثیر بسزایی دارد و عروس خانم های جوان باید در این زمینه با دقت و آگاهی کاملی عمل کنند. در این  مقاله تلاش کردیم نکات بسیار مهم برای انتخاب آرایشگاه عروس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا