عمومی

چه رنگ مویی برای عید 1403 مد شده است؟❤️

همه ساله با نزدیک شدن به عید نوروز، خانم ها با تغییر رنگ موهایشان، تلاش می کنند، ظاهری متفاوت تر و جذاب تر داشته باشند. انتخاب رنگ مو مناسب موجب می شود، آن ها جوان تر و جذاب تر به نظر برسند. رنگ موهای سال 1403 بیشتر متمایل به رنگ های شکلاتی، دودی، شرابی، پلاتینه و زیتونی هستند و انتخاب این رنگ ها کاملا به رنگ پوست و فرم صورت، ویژگی های شخصیتی و علایق شما بستگی دارد. ما در این مقاله قصد داریم به شما رنگ موهای ترند سال 1403 را معرفی کنیم.

معرفی رنگ موهای پر طرفدار سال 1403

بالیاژ کاراملی عسلی:  این رنگ مو نماد مد و زیبایی است و به موهای شما ظاهری شیک و چند بعدی می دهد. وبیشتر مناسب موهای کوتاه است و اگر مو فر و مجعد باشد، این رنگ ابعاد خود را بهتر نمایان می کند؛ هم چنین انواع مختلفی دارد که شامل: بالیاژ کاراملی تیره، بالیاژ کراملی بلوند، بالیاژ قهوه ای کاراملی و… می باشد، برای انتخاب هر کدام از این بالیاژ های کاراملی بهتر است، به رگ دستتان نگاه کنید، اگر آبی است، بهتر است از رنگ های سرد استفاده کنید و اگر سبز می باشد از رنگ های گرم استفاده کنید.

رنگ مو پلانتنیوم:  یکی از جذایت ترین رنگ موها در بین خانم های جوان رنگ مو پلانتنیوم است. که اگر با تکنیک بالیاژ اجرایی شود، جذابیت خاصی را به موهای شما می بخشد، اما نیاز به دکلره با پایه های بالا دارد که برای موهای آسیب دیده مناسب نیست، معمولا ریشه مو مقداری تیره تر از ساقه مو رنگ می شود و از ریشه به سمت ساقه روشن تر رنگ می شود. و مناسب موهای کوتاه و بلند است؛ از طرفی گزینه مناسبی برای عید امسال می باشد.

رنگ مو فندقی کاراملی: این رنگ مو از رنگ های محبوب در چند سال اخیر است. یکی از مرایای آن پیاده سازی با انواع تکنیک های رنگ کردن مو است. اما بهتر است با تکنیک بالیاژ انجام شود تا ظاهری چند بعدی به موهای شما بدهد. اگر آرایشگر لایت های باریک و نازکی را بر روی موی شما پیاده کند، زیبایی موهای شما دوچندان می شود و جذابیت بیشتری خواهید داشت. رنگ فندقی کاراملی به دلیل تیره بودن نیازی به دکلره کردن ندارد و در صورت لایت کردن لازم است، موهایتان را دکلره کنید؛ هم چنین این رنگ ماندگاری بالایی دارد.

رنگ قهوه ای اسپرسویی: یکی از رنگ های ترند سال 1403 رنگ قهوه ای اسپرسویی است. معمولا از ریشه مشکی تیره و به سمت ساقه قهوه ای می شود و مناسب خانم هایی با رنگ پوست تیره می باشد. پیشنهاد می شود، هنگامی که از این رنگ مو استفاده می کنید در لابه لای موها از لایت های اسپرسویی استفاده شود. این رنگ مو، صورت شما را درخشان تر نشان  می دهد و ممکن است به مرور زمان لایت های آن به رنگ نارنجی متمایل شود، برای جلوگیری از این کار از شامپوی بنفش استفاده کنید تا تناژ نارنجی از بین برود. کافی است 5 دقیقه آن را بر روی مو سر ماساژ دهید و سپس آن را آبکشی کنید.

آشنایی با انواع سبک های محبوب رنگ مو

بیبی لایت: یکی از سبک های محبوب برای خانم هایی که می خواهند، موهای طبیعی خود را لایت کنند، بیبی لایت است در واقع بیبی لایت، لایت های بسیار نازک تر از هایلایت معمولی است که طریقه انجام آن شبیه به هایلایت است، فقط به جای  این که مواد لایت روی دسته موهای زیاد قرار داده شود، آن را بر روی دسته موهای  با حجم کم قرار می دهند و از ریشه تا پایین ساقه مو معمولا روشن می شود. استفاده از این سبک بسیار ترند شده است، به دلیل این که صورت شما را شاداب تر و جوان تر نشان می دهد.

بالیاژ: این سبک رنگ کردن مو در واقع یک روش فرانسوی است که در آن به هیچ عنوان از فویل استفاده نمی شود و در واقع یک روش هایلات کردن بدون هیچ گونه اصول و قواعدی است. اما در این سبک  معمولا مواد هایلات با ریشه فاصله دارد و هایلایت ها در نزدیک ریشه مو روشن تر و پرتر است، یکی از مزایای این سبک رنگ کردن، مناسب بودن آن برای هر اندازه از مو است و هیچ محدودیت سنی ندارد؛ هم چنین خانم های جوان و مسن می توانند موهای خود را بالیاژ کنند؛ از طرفی خانم هایی که ریشه  موی سفید دارند، این سبک رنگ کردن برای آن ها بسیار مناسب است.

آمبره: سبک رنگ کردن آمبره که به آن تکنیک همه نسل ها نیز می گویند، بسیار به تکنیک بالیاژ نزدیک است با این تفاوت که در این تکنیک ریشه موها تیره است و به تدریج ساقه و نوک مو روشن می شود و برای این کار پایین موها باید حتما دکلره شود و سپس آرایشگر اقدام به رنگ کردن مو کند، در این تکنیک آرایشگر پیشنهاد می دهد در فصل های بهار و تابستان از رنگ های روشن و در فصل های زمستان و پاییز از رنگ های گرم تر استفاده شود، بهتر است، محل آمبره کردن مو از ریشه دور تر باشد زیرا هر چه از ریشه فاصله بیشتری داشته باشد، آمبره زیباتر خواهد بود.

کالر ملتینگ: این رنگ مو  بیشتر در میان جوانان محبوبیت دارد و در واقع ترکیب چند رنگ باهم است. کالر ملتینگ به معنای ذوب شدن رنگ ها باهم است و بسیار به تکنیک آمبره نزدیک است اما تنها تفاوت آن این است که به جای استفاده از 2 رنگ بیش از 3 رنگ استفاده می شود و لزومی ندارد از رنگ تیره به سمت روشن متمایل شود؛ هم چنین شما هیچ محدودیتی برای رنگ کردن ریشه مو نخواهید داشت و در انتخاب رنگ ساقه مو نیز مختارید و در واقع هر قسمت از مو را با سلیقه خودتان می توانید رنگ کنید.

آشنایی با انواع سبک های محبوب رنگ مو

فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ مو مناسب

تناسب با پوست: رنگ مو باید متناسب با رنگ پوست انتخاب شود تا جذابیت شما را افزایش دهد. افرادی با پوست روشن معمولا از رنگ هایی مانند: طلایی، قهوه‌ای روشن، سرخ مایل به طلایی یا حتی مشکی استفاده می کنند تا صورتشان زیباتر به نظر برسد. اگر پوست شما تیره است، رنگ های قهوه‌ای تیره، مشکی، بنفش تیره یا حتی قرمز مایل به بنفش برای شما مناسب تر می باشد. این رنگ ها می‌توانند با پوست تیره تناسب خوبی داشته باشند، در هنگام انتخاب رنگ موهایتان حتما باید با آرایشگر مشاوره کنید زیرا او به خوبی شما را راهنمایی خواهد کرد.

رنگ چشم ها:  در هنگام انتخاب رنگ مناسب برای مو باید حتما به رنگ چشمهایتان دقت کنید. به طور مثال اگر چشم های شما قهوه ای است از رنگ موهایی با تناژ مشکی، قهوه ای تیره، طلایی استفاده کنید، اما اگر رنگ چشم های شما آبی است، بهتر است رنگ های قهوه‌ای تیره، زیتونی، شرابی را بیشتر انتخاب کنید؛ هم چنین افرادی با چشم سبز رنگ بهتر است از رنگ های مشکی، کاراملی، عسلی و زیتونی استفاده کنند.

سلیقه شما:سلیقه شخصی یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب رنگ مناسب مو است. هر فرد دارای سلیقه و سبک زندگی متفاوتی است  که می تواند در  انتخاب رنگ مناسب برای مو تاثیر داشته باشد؛ علاوه بر این رنگ های قبلی که استفاده کرده اید، می تواند به شما کمک کند که چه رنگی برای مو با چه تناژ رنگی و چه تکنیک رنگ کردنی برای شما مناسب است؟  مشاوره با آرایشگران حرفه‌ای و استفاده از تجربیات و پیشنهادات آنها نیز می‌تواند شما را یاری کند؛ زیرا آرایشگران با توجه به دانش و تجربه خود، می توانند بهترین رنگ ها را برای موی شما پیشنهاد دهند.

نگهداری از مو: نگهداری رنگ مو یکی از جنبه‌های مهم در انتخاب آن است. برخی از رنگ موها نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه‌تری دارند تا رنگ آنان برای مدت طولانی حفظ شود. در نظر داشتن این نکته می‌تواند به شما کمک کند تا رنگ مویی انتخاب کنید که با شیوه‌ زندگی و توقعات شما سازگار باشد؛ هم چنین استفاده از شامپوها و محصولات مخصوص رنگ موها می‌تواند به حفظ موها کمک کند. محصولاتی که برای حفظ رنگ مو به کار می رود، حاوی مواد مرطوب‌کننده و تثبیت کننده مو می باشد؛ از طرفی بهتر است، موی خود را با آب سرد شستشو دهید.

معرفی رنگ موهای ترند برای خانم های مسن

بلوند طلایی: رنگ بلنود طلایی، تقریبا در تمامی سال ها همیشه  مد بوده و خانم های میانسال با پوست روشن بهتر است از آن استفاده کنند. یکی از اشتباهات رایج بسیاری از خانم ها توجه نکردن به رنگ پوست خود می باشد و رنگ موی بلوند را با پوست گندمی انتخاب می کنند؛ هم چنین در این سنین اغلب افراد با کم پشتی مو مواجه هستند اما رنگ کردن مو می تواند حجم موهای آن ها را دو برابر نشان دهد و درخشش زیبایی را به صورت و موهای آن ها بدهد.

شکلاتی تیره: این رنگ مو مناسب خانم های با  پوست سبزه و تیره است و یکی از رنگ های محبوب در میان خانم های ایرانی است؛ زیرا خانم ها به راحتی بدون هیچ  گونه سختی حتی در خانه هم می توانند، سفیدی موهای خود را پوشش دهند و زیباترین عکس ها را در بهترین آتلیه در تهران به ثبت برسانند؛ هم چنین برای رنگ کردن نیازی به تکنیک و دانش آرایشگری ندارند. یکی از مزایایی رنگ شکلاتی تیره این است که می توانید در تمامی فصول سال از آن استفاده کنید.

مسی روشن:  رنگ مو مسی روشن مناسب افرادی هست که پوست گندمی دارند. که ضمن پوشش سفیدی موها، باعث شاداب تر و جوان تر نشان دادن صورت افراد خواهد شد و یک رنگ محبوب در میان خانم های میانسال است که باعث می شود، چین و چروک صورت کمتر نمایان شود  و رنگ پوست روشن تر به نظر برسد، به این دلیل خانم های مسن از آن برای رنگ کردن مو استفاده می کنند.

معرفی رنگ موهای ترند برای خانم های مسن

موارد منع استفاده از رنگ مو

  • استفاده مداوم از رنگ موها ممکن است، باعث واکنش های آلرژیک شود در صورتی که این علائم را مشاهده کردید از رنگ کردن مو باید خودداری کنید و هرچه سریع تر به فکر درمان التهابات پوست سر خود باشید و بعد از درمان به راحتی می توانید، رنگ موی مناسب موهای خود را انتخاب کنید؛ زیرا بعضی از رنگ موها گیاهی هستند و مانع واکنش های آلرژیک برای شنما می شوند.
  • یکی از معضلاتی که بیشتر خانم درگیر آن هستند، موخوره است. این مشکل به دلیل استفاده مداوم از رنگ موها اتفاق می افتد؛ هم چنین در صورت رنگ کردن زیاد موها، ممکن است، موهای شما بیشتر دچار سوختگی شده و التهاب پوست سر ایجاد شود.
  • اگر شما فردی هستید که دائما از دکلره استفاده می کنید، باید بدانید که مصرف بیش از حد آن باعث از دست رفتن کوتیکول موی شما خواهد شد و خشکی و زبر شدن موهای شما را در پی خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است، به فکر سلامتی موهای خود باشید و در استفاده از دکلره حتما با آرایشگرتان مشورت کنید تا در آینده شاهد ضعیف شدن موهایتان نباشید.
  • خانم های باردار در دوران بارداری باید از رنگ کردن موها خودداری کنند؛ زیرا مواد مضر این رنگ ها از طریق پوست سر در خون جذب شده؛ هم چنین در ماه های اول بارداری به خصوص 3 ماهه اول بارداری نباید از محصولات شیمیایی نظیردکلره و هایلات نیز استفاده کند؛ زیرا برای جنین خطرناک می باشد.
  • در دوران قاعدگی به دلیل اختلالات هورمونی و پوستی، ممکن است، رنگ کردن مو به درستی انجام نمی شود و نتیجه مطلوبی را برای شما نداشته باشد؛ البته این مشکل به ندرت اتفاق می افتد اما توصیه می شود که  رنگ کردن مو را به دوران بعد از قاعدگی موکول کنید.

کلام آخر

انتخاب رنگ مو برای سال جدید به فرم صورت، رنگ پوست و چشم شما بستگی دارد؛ بنابراین یک آرایشگر ماهر می تواند، رنگ مویی شیک را متناسب با استایل صورتتان برای شما انتخاب کند تا ظاهری جذاب تر و جوان تر داشته باشید.

از شما بسیار سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم؛ به سوال شما درمورد این که چه رنگ مویی برای عید 1403 مد شده است؟ پاسخ داده باشیم، در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

3/5 - (8 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا