آتلیه

بهترین آتلیه در اسلامشهر💎【سال1403】+ لیست 10 تایی

آتلیه ها یا استودیوهای عکاسی مراکزی بوده که در آن افرادی با توجه به حوزه ای عکاسی که در آن صاحب مهارت و تجربه هستند تصاویری را تهیه و تولید می کنند. عکاسان و فیلم بردارانی که در آتلیه مشغول به کار می باشند هر یک در آتلیه کودک، بارداری، عروس، مراسمات و جشن ها، عکاسی اداری و سایر مناسبت ها به دلیل تعدد کارها و مواجه با تصویربرداری هایی با این موضوعات خبره می باشند. عکاسی و فیلم برداری از آن جمله کارهای هنری است که با ترفندهای کوچک تحولات عظیمی به وجود می آید. می خواهیم در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین آتلیه در اسلامشهر بپردازیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.   

مشخصات بهترین آتلیه در اسلامشهر 

هر مجموعه عکاسی و فیلم برداری بر پایه اصول و قواعدی تاسیس شده است که این قوانین توسط اتحادیه و مدیریت آتلیه وضع می شود. بهترین آتلیه در اسلامشهر به همه عواملی که موجب رسمی شدن فعالیت های هنری شان می شود توجه ویژه ای دارد. اولین مورد که در هنگام بازدید از آتلیه به چشم می خورد دیزاین و طراحی اتاق های مخصوص عکاسی است. در نگاه اول سلیقه مدیر و عوامل اجرایی آتلیه برای چیدمان دکور زیبا برای سناریوهای مختلف عکاسی به چشم می خورد. 

برای جلوه نظم و حرفه ای بودن آتلیه همه پرسنل در زمان کار باید یونیفرم مخصوص متعلق به مجموعه را به تن داشته باشد. محیط و متراژ بهترین آتلیه عروس در تهران مناسب بوده و دارای سالن انتظار باشد. همه کارها با برنامه ریزی دقیق انجام شده و ترتیب و اولویت از نظام اداری آتلیه باشد. نمونه کارهای مختلف در اختیار مراجعین قرار گرفته و یک نفر برای مشاوره به عروس و دامادها، والدین و کسانی که قصد عکس گرفتن یا تهیه ویدیو را دارند در آتلیه حضور داشته باشد.

بهترین آتلیه در اسلامشهر باید برای تکمیل نیروی انسانی از افراد تحصیل کرده و باتجربه استفاده کند. البته افراد مستعد و علاقه مند به حوزه عکاسی زمانی می توانند به طور حرفه ای وارد این عرصه شوند که همه اصول و قوانین کار با تجهیزات و تصویر برداری را بلد باشند. برخورد مدیر آتلیه و پرسنل با مراجعه کنندگان از مواردی است که نقش بسزایی در جذب مشتری دارد. یک آتلیه خوب خدماتی که به عموم ارائه می دهد با قیمت های متناسب و مطلوب ارزش گذاری کرده تا همگی امکان بهره مندی را داشته باشند.

خلاقیت فیلم بردار آتلیه 

یک عکاس بدون تجهیزات و دوربین و یک دوربین بدون عکاس همانند یک دیگر بی اهمیت هستند؛ زیرا این دو با هم معنا می پذیرند. زمانی که یک عکاس بهترین ابزار و دوربین ها را هم در اختیار داشته باشد؛ اما طرز استفاده و مهارت خلق آثار چشم نواز را نداشته باشد هیچ منفعتی نخواهد داشت. عکاسان حرفه ای علاوه بر یادگیری نحوه صحیح استفاده از ابزار و به کار گیری دانش تصویربرداری باید خلاقیت در عکاسی را هم ارتقا دهند. چه بسا اضافه یا حذف کردن کوچک ترین جز محیط عکاسی منجر به تولید یک اثر هنری ماندگار شود.  

در دنیای امروز پرسنل بهترین آتلیه دراسلامشهر باید ترفندهایی را به کار ببندند که به جذابیت محتوا بیافزاید. به عنوان مثال یک تصویربردار حاذق با طراحی استایل عکاسی در تلاش برای رساندن مفهومی به عکس می باشد. عکاسی در طبیعت و استفاده از جذابه های خدادادی یک نمونه از خلاقیت فیلم بردار است. قرار دادن دو عنصر متضاد در یک قاب و ارتباط یابی میان آن دو موجب شگفت زده شدن مخاطب عکس می شود. بهترین آتلیه عروس در کرج برای تصویربرداری عروسی و مجالس عقد، نامزدی و یا حنابندان به طراحی داستان می پردازد.  

مهم ترین ویژگی های بهترین آتلیه:

⭐ سطح آتلیهبرخورداری از مهارت کافی در گرفتن عکس و فیلم
💎 تخصصدانش و سواد کافی در استفاده از ابزارهای عکاسی
❤️ خدماتمشاوره رایگان + عکاسی در تمامی زمینه ها
✅ میزان موفقیت%90 موفقیت و جلب رضایت مشتریان

10 تا از بهترین آتلیه در اسلامشهر را بشناسید! 

استانداردهای تاسیس آتلیه 

همه افراد برای ورود به یک حرفه و شغل باید شرایط آن را دارا باشند. زمانی شخصی می تواند آتلیه خود را تاسیس کند که مجوز آن را داشته باشد و دریافت مجوز مستلزم دارایی شرایط خاصی است. مهم ترین اقدام مدیر آتلیه برای اخذ جواز کسب از اتحادیه، فراهم کردن محیط مناسب آتلیه است. بر اساس قوانین تصویب شده آتلیه برای عکاسی معمولی و دیجیتالی باید حداقل متراژ 30 متر مربع، فیلم برداری و عکاسی سیار مجالس دفتر 12 متری و آتلیه چاپ رنگی ماشینی فوری، میکس و مونتاژ حداقل 30 متر مربع را داشته باشد؛ اما این متراژ برای حوزه های متفاوت عکاسی تغییر می کند. البته برای آتلیه عروس برخی از آتلیه ها فضای گسترده تری به همراه باغ یا عمارت دارند.  

در دست داشتن سند معتبر مبنی بر مالکیت آتلیه از دیگر استاندارهای تاسیس بهترین آتلیه در اسلامشهر می باشد. برای این که مجوز به نام مدیر صادر گردد باید مدرک دانشگاهی مرتبط یا مدرک فنی حرفه ای در خصوص عکاسی و فیلم برداری داشته باشد. از امکان تاییدیه گرفته و مجاز به شرکت در دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب و کار شود. دارای شرایط سنی بوده و حداقل 18 سال داشته باشد. اگر متقاضی تاسیس آتلیه مرد باشد باید گواهی پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی را ضمیمه پرونده کند. همچنین مدیریت آتلیه باید توان پرداخت هزینه های حاصل از دریافت پروانه کسب را دارا باشد.   

استانداردهای تاسیس آتلیه 

شرایط پرداخت حق الزحمه بهترین آتلیه در اسلامشهر 

هر آتلیه و عکاسی شرایط ویژه ای را به وجود آورده به طوری که همه امکان استفاده از خدمات را داشته باشند. اغلب آتلیه ها پکیج هایی را برای زوجین با آیتم های مختلف تهیه کرده اند. در استفاده از این پکیج ها دستمزد آتلیه به صورت پروژه ای پرداخت می شود. در بخش دیگر مواردی چون ادیت و روتوش، لوکیشن فیلم برداری و عکاسی، تعداد عکس های گرفته شده و خدماتی چون تهیه کلیپ و موزیک ویدیو از عروس و داماد حق الزحمه بهترین آتلیه در اسلامشهر بالا و پایین می شود.  

به طور معمول تعداد عکس های مشخص خام و ادیت شده دارای مبالغ تعیین شده ای می باشد؛ چنان چه عروس و داماد به افزایش تعداد عکس ها تمایل داشته باشند بر این مبلغ افزوده می شود. پرداخت برگزاری تور و تهیه کلیپ فرمالیته به صورت جداگانه بنا بر لوکیشن، ایده ها و تجهیزات تیم فیلم برداران آتلیه انجام می شود. طراحی سناریو فیلم بردری و تهیه موزیک ویدیو داستانی برای عروس و داماد خود پروژه مفصل و دشواری محسوب می شود.  

میکس و مونتاژ، فیلم برداری از مراحل مختلف مجالس و تهیه عکس از دیگر هزینه های پرداختی به آتلیه است. در قرارداد با تفاهم طرفین بر سر تعداد عکس ها، فیلم برداری از مراسم عروسی طبق ساعت، تهیه کلیپ و ویدیو آشنایی بر اساس دقیقه و یا خرید پکیج هزینه مشخص و درج می گردد. شرایط پرداخت به این صورت است که داماد یا مشتری نصب یا حداقل یک سوم مبلغ تعیین شده را در هنگام عقد قرارداد بپردازد و رسید آن را دریافت کند. سپس مابقی را در قسط دوم پس از حضور عکاس و فیلم بردار در مراسمات و قسط سوم را پس از تکمیل پروژه و دریافت کامل آن به مدیر آتلیه تقدیم نماید.       

کلام آخر 

برای عقد قرارداد با آتلیه عجله نکرده و همه موارد مهم و اولویت های خود را بررسی کنید. از دیگران در مورد آتلیه بپرسید و قیمت ها را با یک دیگر مقایسه کنید. به جزئیات توجه کرده و همه توقعاتی که از عکاس خودتان دارید را بازگو کرده و در قرارداد درج کنید. بهترین آتلیه در اسلامشهر کادر خوش برخوردی باید داشته باشد؛ زیرا عروس و داماد بخش عمده ای از روز مراسم را با پرسنل آتلیه می گذرانند. تالارتو از توجه شما عزیزان به این محتوا سپاس گزار است. امیدواریم مطالب مذکور برای شما مفید واقع شده باشد. برای بهبود عملکرد سایت انتقادات و پیشنهادات تان را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

با سلام ستایش نیری هستم و به علت علاقه بسیاری که به تشریفات مجالس عروسی و عقد دارم؛ به دنبال کسب اطلاعات در این باره هستم. بنابراین مدتی است که مشغول تولید محتوا در این زمینه شده ام تا مطالبی را که برای همه می تواند مفید و جالب باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا