آتلیه

بهترین آتلیه در شیراز❤️【سال1403】+ لیست 10تایی⚡️

دختر خانم ها و پسران برای مراسمات ازدواج خود تصوراتی دارند که می خواهند این شب را به نحوه احسنت برای خود و همگان به یاد ماندنی سازند. با توسعه شغل عکاسی و تصویر برداری انتخاب بهترین آتلیه در شیراز بسیار دشوار و پیچیده شده است. اگر می خواهید فیلم و آلبوم عکس بی نظیری از مراسمات عقد و عروسی خود داشته باشید باید ابتدا در مورد استودیوهای عکاسی تحقیق کرده و سپس از میان آن ها متخصص ترین را برگزینید. در ادامه این مقاله به معرفی آتلیه های نامی در شهر شیراز می پردازیم با ما همراه باشید. 

آتلیه عکاسی یا استودیو چیست؟ 

در گذشته صنعت عکاسی و تصویربرداری به شیوه سنتی بود و به لحاظ سختی و کیفیت، زمین تا آسمان با فیلم برداری حال حاضر تفاوت داشت. آتلیه کلمه ای خارجی بوده که ریشه در فرهنگ فرانسوی دارد. در زبان فرانسه آتلیه به یک هنرمند یا هنرجو گفته می شود که به هنرهای تجسمی و تزیینی علاقه دارد.

در استودیوها یا آتلیه ها، عکاسان به تهیه تصاویر، ساخت کلیپ ها، فیلم برداری هایی با موضوعات مختلف، چاپ و تکثیر مشغول هستند. بهترین آتلیه در شیراز باید متراژ استاندارد را داشته و از تجهیزات و دوربین های قدرتمند بهره مند باشد. با گسترش فناوری عکاسان و فیلم برداران توانایی ترمیم عکس های سیاه و سفید بی کفیت قدیمی را دارند و می تواند با استفاده از ابزار در اختیار تا حدودی وضوح تصاویر را بالا ببرند.

عکاسی به حوزه های مختلفی تقسیم شده و هنرمند در هر دسته باید مهارت های کافی برای برآورد خواسته مشتریان را داشته باشد. آتلیه عکاسی پرتره، کودک، عروس، تولد، بارداری و مدلینگ از جمله موضوعات رایج عکاسی کنونی هستند.

مزایای مراجعه به بهترین آتلیه در شیراز

تجربه و تخصص: آتلیه مجهز دارای تیمی از متخصصان حرفه ای در زمینه عکاسی و فیلمبرداری می باشد که تجربه و اطلاعات کاملی در مورد نحوه استفاده از نور در عکاسی دارند؛ هم‌ چنین از نورهای مختلف به بهترین شکل ممکن در ثبت تصاویر استفاده می کنند. آن ها می دانند که چگونه یک صحنه را به گونه ای تنظیم کنند که جلوه و جذابیت زیادی داشته باشد و با تکنیک های مختلف عکاسی و فیلمبرداری آشنا هستند.

استفاده از تجهیزات حرفه ای: بهترین آتلیه در شیراز از تجهیزات حرفه ای و دوربین های با کیفیت بالا استفاده می کند تا جزئیات تصاویر به خوبی ثبت شود وضوح آن ها بالا رود. دوربین های حرفه ای معمولا دارای حسکرهای بزرگ و قابلیت پردازش تصویر پیشرفته هستند؛ بنابراین تصاویری با کیفیت و وضوح بالا ایجاد می کنند؛ هم چنین آن ها از لنزهای متنوع با انواع  فاصله کانونی و قابلیت های مختلف استفاده می کنند  تا بتوانند تصاویری با افکت ها و سبک های مختلف ایجاد کرده و عکس های با کیفیتی از مراسم عروسی را ثبت کنند.

دکوراسیون مخصوص عروسی: دکوراسیون خاص آتلیه عروس فضای جذابی برای عکاسی و فیلمبرداری از مراسم عروسی فراهم می کند و عروس و داماد لوکیشن های زیبایی برای ثبت تصاویر جذاب خواهند داشت معمولا استفاده از دکورهایی مانند: پرده های بلند با دیزاین خاص، پله های بزرگ، آینه های بزرگ با قاب های زیبا و صندلی های سلطنتی در آتلیه عروس برای ثبت تصاویر زیبا از زوجین به کار می رود.

ویرایش عکس: ویرایش حرفه ای عکس ها و فیلم های عروسی به بهبود و بهینه سازی تصاویر و فیلم ها کمک می کند، تنظیم کنتراست و روشنایی تصاویر می تواند، تعادلی در نواحی تاریک و روشن تصاویر ایجاد کند و عکس ها را زیباتر جلوه دهد. بهینه سازی رنگ ها با تنظیم سطوح رنگ های مختلف و حذف نویز از تصاویر با استفاده از فیلرها و تکنیک های حذف نویز به وضوح تصاویر کمک می کند؛ هم چنین افزودن افکت های ویژه از دیگر جنبه های ویرایش عکس در آتلیه است.

مزایای مراجعه به بهترین آتلیه عروس در شیراز

تحصیلات عکاس 

برای کار در زمینه عکاسی استعداد، مهارت و علاقه مندی از لزومات می باشد. برخی از افراد بدون این که دارای مدارک علمی عکس و فیلم برداری باشند در این شغل فعالیت کرده و از افراد موفق نیز هستند. کسانی که به این حرفه علاقه دارند با دریافت دیپلم عکاسی از هنرستان اجازه شرکت در کنکور را خواهند داشت.

در دانشگاه انواع سبک های عکاسی، معانی و مبانی تصویربرداری، نورپردازی، گریم و عوامل موثر در نتایج کار را آموزش دیده و به تسلط کافی دست خواهند یافت. رشته عکاسی به گرایش عکاسی چهره، تبلیغاتی، سیاسی، خبری، طبیعت و مناظر و …تقسیم می شوند. همچنین افرادی که تحصیلات آکادمیک نداشته می توانند با حضور یافتن در دوره های تخصصی عکاسی و فیلم برداری در بهترین آتلیه ها مشغول به کار شوند.

مهم ترین ویژگی های بهترین آتلیه:

⭐ سطح آتلیهبرخورداری از مهارت کافی در گرفتن عکس و فیلم
💎 تخصصدانش و سواد کافی در استفاده از ابزارهای عکاسی
❤️ خدماتمشاوره رایگان + عکاسی در تمامی زمینه ها
✅ میزان موفقیت%90 موفقیت و جلب رضایت مشتریان

10 تا از بهترین آتلیه در شیراز را بشناسید! 

اهمیت مشاوره عکاسی قبل از عروسی

مشاوره عکاسی قبل از عروسی در بهترین آتلیه در شیراز یکی از مراحل مهم در برگزاری مراسم عروسی است؛ زیرا عکاس قبل از شروع مراسم با سلیقه، سبک های عکاسی مورد علاقه و انتظارات زوجین آشنا می شود و با در نظر گرفتن این فاکتورها عکاس امکان می یابد که بهترین خدمات عکاسی را با توجه به علایق زوجین انجام دهد، از طرفی عروس و داماد از برنامه ریزی عکاس و تعداد جلسات عکاسی آگاه می شوند که شامل: زمان بندی عکاسی، مکان ها و لوکیشن های مورد نظر، انتخاب سبک عکاسی است.

اگر زوجین مکانی خاص را برای عکاسی انتخاب کنند.، در جلسه مشاوره ای که با عکاس دارند، او مکان مورد نظر را بررسی می کند و برنامه ریزی متاسبی برای استفاده از فضاهای مختلف آن مکان برای عکاسی انجام می دهد. در این جلسه هزینه عکاسی و بودجه زوجین مورد بررسی قرار می گیرد تا از نظر هزینه نیز با هم به توافق مالی برسند؛ هم چنین دراین جلسه به عروس و داماد توضیحاتی در مورد نحوه ویرایش تصاویر داده می شود، از طرفی بعد از جلسات عکاسی، زوجین به انتخاب تصاویر مناسب می پردازند تا پس از ویرایش آن ها را در آلبوم عروسی قرار دهند معمولا جلسات عکاسی شامل فیلمبرداری نیز می شود.

مشاوره با زوجین این امکان را می دهد که آن ها با تجهیزات فیلمبرداری و نوع دوربین مورد استفاده برای فیلمبرداری آشنا شوند؛ هم چنین فیلمبردار در مورد جزئیات ضبط و ویرایش فیلم ها توضیحاتی برای آن ها خواهد داد و ایده هایی از انواع نورپردازی و ژست هایی که عروس و داماد باید برای عکس های عروسی بگیرند را مطرح می کند؛ در صورتی که عروس و داماد مراسم خود را در تالاری مجلل با سقف بلند برگزار کنند. فیلمبردار با نصب دوربین بر روی کرین می تواند از ارتفاع و زوایای مختلف از مراسم عروسی آن ها فیلمبرداری کند، از طرفی اگر مراسم در باغ تالار برگزار شود به علت وجود فضای باز، امکان فیلمبرداری و عکاسی با هلی شات و گرفتن فیلم ها و عکس های جذاب از بالا و زاویای گوناگون میسر می شود.

نحوه عقد قرارداد با بهترین آتلیه در شیراز 

اگر در جریان مراسمات و تشریفات عقد و عروسی قرار دارید و به دنبال آتلیه مناسب برای ثبت عکس و تصاویر هستید، سعی کنید قراردادی را بی هیچ شک و شبه ای تنظیم کرده و آن را امضاء کنید. این کار از بروز خطاها و کاستی ها در انجام تعهدات می شود. توجه داشته باشید که اطلاعات به صورت درست و کامل درج گردد.  

طبق استانداردها قراردادی که تنظیم می کنید باید دارای تاریخ و شماره باشد. اطلاعاتی نظیر نام طرفین قرارداد، نام آتلیه، شماره پروانه کسب، آدرس و شماره تماس آتلیه و شما باید در مفاد قرارداد ذکر شود. نوع خدماتی که توسط آتلیه به شما ارائه می شود باید مشخص و به طور کامل شرح داده شود.در مورد تاریخ تحویل و تکمیل پروژه عکاسی و فیلمبرداری عروسی به تفاهم رسیده و زمان آن را مکتوب کنید.

کیفیت خدمات و زمان برگزاری و همراهی تیم آتلیه را نوشته و شیوه پرداخت بابت هر ساعت اضافه فعالیت عکاس و فیلم بردار را ثبت کنید. تعداد دوربین ها و نوع آن باید در قرارداد بیاید. هزینه ایاب و ذهاب عکاس و فیلم بردار برای تولید کلیپ فرمالیته بر عهده داماد بوده و باید در قرارداد درج شود. 

نحوه عقد قرارداد با بهترین آتلیه عروس در شیراز 

سبک عکاسی بهترین آتلیه در شیراز 

انتخاب سبک عکس عروسی به استایل، لوکیشن، شرایط و نوع ژست و میکاپ بستگی دارد. تنوع در سبک و شیوه عکاسی از عروس و داماد نتایج فوق العاده و هنری را ارائه می دهد. متداول ترین سبکی که در میان عکاسان و بهترین آتلیه در شیراز مشاهده می شود، سبک کلاسیک یا سنتی است.

در سبک کلاسیک عروس و داماد در کنار خانواده لحظات خاصی را ماندگار می کنند. سبک بعدی که بهترین آتلیه در شیراز آن را برای منحصر به فرد کردن عکس ها استفاده می کند سبک دراماتیک است. آلات زیبایی در این دسته از عکس ها نور و ترکیبات طبیعی و مصنوعی آن است. ژورنالیسم سبک دیگری از عکاسی بوده که بیان کننده موضوع و واقعیت امر است. طرفداران این سبک بیش تر در میان زوجین به چشم می خورند.

کلام آخر 

بهترین آتلیه در شیراز باید عکس و فیلم مشتریان خود را در فایل هایی نگه داری کرده و از ارسال آن در فضای مجازی به عنوان نمونه آنلاین پرهیز کند. امیدواریم مطالب گفته شده مفید واقع شود. اگر دیدگاه یا پیشنهادی دارید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

ستایش نیری

با سلام ستایش نیری هستم و به علت علاقه بسیاری که به تشریفات مجالس عروسی و عقد دارم؛ به دنبال کسب اطلاعات در این باره هستم. بنابراین مدتی است که مشغول تولید محتوا در این زمینه شده ام تا مطالبی را که برای همه می تواند مفید و جالب باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا