آتلیه

متوسط هزینه عکاسی عروسی چقدر است؟✅【سال1403】

یکی از مهم ترین قسمت های یک جشن عروسی عکاسی و ثبت لحظه ها و خاطره ها است تا برای همیشه ماندگار بماند. زیرا عروس و داماد پس از کلی تلاش و رویاپردازی روز عروسی شان فرا می رسد و مانند سرعت باد به پایان می رسد. تنها چیزی که از آن روز خاطره انگیز برایشان به یادگار می ماند، فیلم و عکس هایی می باشد که توسط عکاس گرفته می شود و برایشان جاودانه می شود. البته ممکن است زوجین این لحظات را در باغ عکاسی و یا آتلیه عروس انجام دهند ولی چیزی که بسیار مهم می باشد این است که آن ها تا سالیان سال برایشان باقی خواهد ماند و با هر بار دیدن، لذت آن روز را به یاد می آورند. نکته حائز اهمیت این است که باید دستمزدی بابت عکاسی پرداخت شود و بطور کلی این دستمزد به عوامل مختلفی بستگی دارد. حال سوالی که پیش می آید این است؛ به نظر شما متوسط هزینه عکاسی عروسی چقدر است؟

عکاسی عروسی چیست؟

عکاسی عروسی یکی از زیرمجموعه های عکاسی می باشد که در آن از مراسم عروسی و سایر مناسبت های مرتبط با آن عکاسی می شود. نگاهی گذرا به صنعت عکاسی بیان گر آن است که عکس های عروسی سابقه و قدمتی طولانی دارند. در زمان های بسیار دور، دوربین هایی وجود داشته اند که موفق شدند عکس هایی از عروسی شاهان و شاهزادگان، درباریان و بستگان آن ها را از بدو ورود ثبت کنند.

عکس‌ها یک مدرک کاملا زنده از فرهنگ، آداب و سنن گذشتگان هستند. عکاسی عروسی سبک های مختلفی دارد که شامل سبک کلاسیک، سبک دراماتیک، سبک ژورنالیستی، سبک آرتیستی، سبک رئال و … است.

عکاسی عروسی چیست؟

8 نکته مهم در انتخاب آتلیه عکاسی عروسی

بسیاری از زوجین این به ذهن شان می رسد که چگونه عروسی رویایی بسازیم؟ عروسی رویایی با ثبت عکس های جذاب امکان پذیر است. از این رو زوجین باید به آتلیه های معروف مراجعه کنند. همانطور که گفته شد هر آتلیه عکاسی پکیج هایی را داراست که به عروس و داماد ها ارائه می دهد. شما نیز با انتخاب پکیج مورد نظر باید تمام بندها و موارد موجود در آن را مطالعه و بررسی نمایید زیرا هر پکیج دارای موارد مختلفی می باشد که در قیمت پایانی آن بسیار تاثیر گذار است.

ما در اینجا چندتا از بندهای مختلف و مهم آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم و در اختیار شما قرار می دهیم:

  • زمان و مدت عکاسی: در بندهای پکیج انتخابی مدت زمان عکس برداری و فیلمبرداری عکاس از عروس و داماد به طور دقیق آمده است. اصولا بیشتر عکس ها در همان روز عروسی حدودا 6 ساعت طول می کشد و قبل از ورود به تالار از عروس و داماد گرفته می شود ولی اگر نیاز به عکس های بیشتری در چندین روز دارید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. پس حتما به مدت زمان و ساعتی که قرار است از شما عکسبرداری شود خوب توجه کنید.
  • فاصله: اگر عکاسی را انتخاب کردید که از لوکیشن شما دور است و مجبور است مسافت طولانی را برای رسیدن به شما طی کند هزینه عکس برداری شما نیز بیشتر می شود و چون کلیه خدمات راه او مثل بنزین، بلیط هواپیما و یا تاکسی همچنین هزینه محل اقامت و اسکان به عهده مشتری می باشد، پس این بند قرار داد را هم به خوبی بررسی کنید.
  • دستیاران عکاس: اگر عکاس به افرادی برای کمک کردن جهت نورپردازی و آماده سازی تجهیزات عکاسی نیاز داشته باشد هم، شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.
  • ویرایش عکس های عروسی: یکی از مهمترین و اصلی ترین آیتم ها ویرایش و ادیت و روتوش عکس های عروسی می باشد که نیازمند فرد با استعداد و با تجربه می باشد تا زیباترین و بهترین عکس ها را در اختیار شما قرار دهد شما نیز حتما در بند های قراردادتان به این موضوع توجه کنید که عکاستان توانایی ادیت عکس ها به صورت حرفه ای و ساده را داشته باشد.
  • تصاویر: باید در قرارداد قید شده باشد که عکاس بعد از عروسی عکس ها را با چه فرمتی و در چه غالبی در اختیار شما قرار می دهد. همچنین آیا فایل خام همه عکس هارا نیز به شما می دهد یا خیر؟ اما اگر عکس ها بعد از ویرایش شدن در قالب فلش و یا سی دی به شما تحویل دهد خیلی بهتر است.
  • چاپ عکس ها: همانطور که وقتی شما به آتلیه می روید و نمونه کارهای عروس های دیگر را در قالب آلبوم می بینید احتمال دارد عکاس شما از شما اجازه بگیرد که از عکس های شما هم برای بازاریابی و نشان دادن نمونه کار به بقیه عروس داماد ها استفاده کند. ولی اگر شما علاقه ای به این کار ندارید حتما در هنگام بستن قرار داد، این بند را هم اضافه کنید و به مدیر آتلیه اطلاع دهید.
  • چاپ آلبوم عروسی: کیفیت و نوع چاپ عکس های آلبوم تاثیر بسیار زیادی در زیبایی عکس ها دارد. همه آتلیه ها دوست دارند که آلبوم هایی که به مشتری های خود تحویل می دهند، دارای بالاترین کیفیت باشد ولی این امر باعث افزایش قیمت نیز می شود. به طور کلی با بالا رفتن کیفیت، هزینه عکاس هم بالاتر می رود. شما نیز باید به این نکته توجه کنید و از قیمت کیفیت های مختلف اطلاعات کافی به دست آورید و مناسب با بودجه خود یک مدل چاپ را انتخاب کنید.
  • موارد اضافی: طبق آمار های بررسی شده امروزه بیش از 62 درصد زوجین به این موضوع علاقه مند شده اند که جز عکس های روز عروسی با لباس عروس، عکس های دیگری هم مانند عکس های فرمالیته، عکس سفره عقد، عکس های حنابندان و نامزدی، عکس های اسپرت و… نیز درون پکیج عکاسی خود داشته باشند. که این امر هم سبب افزایش قیمت زیادی  می شود. پس شما نیز اگر خواهان این مدل عکس ها هستید، حتما این مورد را نیز درون قرار داد خود قید کنید.

زمان مناسب بستن قرارداد با عکاس چه زمانی است؟

یکی از مهم ترین کارهای قبل از مراسم عروسی که باید در اولویت بقیه کارها باشد، قرار داد بستن با آتلیه ای می باشد که قرار است عکاسی و فیلمبرداری روز عروسی خود را به آن ها بسپارید. مخصوصا اگر قصد کار کردن با گروهی را دارید و آن ها از شهرت و توانایی زیادی برخوردار می باشند، حتما باید خیلی زود به دنبال عکاس خود بروید و با او قرار داد تان را برای تاریخ روز عروسی خود مشخص کنید زیرا ممکن است روز عروسی تان این آتلیه با زوج دیگری قرار داد بسته باشد و شما دیگر نتوانید با گروهی که دوست دارید کار کنید.

بهترین زمان برای بستن قرارداد با عکاس مراسم عروسی

معیارهای انتخاب عکاس عروسی چیست؟

از آنجا که از خیلی ها شنیده ایم، عکاس مراسم روز عروسی هزینه های زیادی را در زمان تحویل تحمیل زوج می کند، به همین دلیل در روز بستن قرار داد همه جوانب را در نظر بگیرید و نمونه کارها را حتما قبل از بستن قرار داد ببینید، تمام هزینه هایی که احتمال دارد به وجود بیاید را مورد بررسی قرار دهید و درون قرارداد قید کنید.

یکی از مهم ترین اصل هایی که سبب انتخاب عکاس روز مراسمتان می شود، معرفی آتلیه توسط شخص های مورد اعتماد شما می باشد که قبلا با آن ها همکاری کرده اند و عکاسی مراسم خود را به آن ها سپرده اند و از نتیجه به دست آمده بسیار راضی بوده اند. در نتیجه برای انتخاب بهترین عکاس به جز این که خودتان بسیار تحقیق و جست و جو کرده اید و نمونه کارهای موجود در آتلیه را بررسی کردید و حتما از تجربه دوستان و آشنایانتان هم غافل نشوید.

یکی از مهمترین کار هایی که در انتخاب عکاسی مراسم عروسی بسیار حائز اهمیت است، بررسی نمونه کار های انجام شده توسط عکاس و تیم او می باشد. شما نیز باید به این نکته توجه کنید که از عکاس خود چه می خواهید مثلا اگر عکس درون عمارت و یا فضای بسته مانند سفره عقد می خواهید حتما نمونه کار های فضای بسته او را ببینید.

زیرا همانطور که در قسمت های قبل گفتیم عکاسی روش ها و تکنیک های مختلفی می خواهد که بسته به محیط انتخابی فرق می کند یعنی دلیل بر این نمی شود که اگر عکاسی عکس های در فضای باز و زیر نور خورشیدش خوب باشد، در محیط بسته مثل سفره عقد هم عکاسی خوبی خواهد داشت، در نتیجه حتما نمونه دلخواهتان در فضای مورد نظرتان را بررسی کنید.

متوسط هزینه عکاسی عروسی به چه صورت است؟

متوسط هزینه عکاسی عروسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و همینطور هر عکاسی برای ارائه خدمات خود لیستی از انواع پکیج ها را دارد که به مراجعه کننده خود ارائه می دهد و زوجین یکی از آن ها را بسته به بودجه خود انتخاب می کنند. میزان قیمت و هزینه عکاسی بسته به موقعیت مکانی، شهری که در آن عکاسی می شود، محل زندگی خودتان، شهرت و تجربه آتلیه و عکاس مورد نظرتان، آنچه که در پکیج ها انتخاب کرده اید (مانند عکس‌های فرمالیته و اسپرت، تعداد و ابعاد شاسی، تابلوی نوری، اجرای گالری در مراسم  به صورت LED و …) بستگی دارد.

همانطور که می دانید عکاسی یک هنر است که نیاز به خلاقیت زیادی دارد. همین امر سبب شده تا سبک ها و گرایش های متعددی را به خود اختصاص دهد، مثلا عکاسی در طبیعت و فضای باز، عکاسی از لحظات دراماتیک، عکاسی مستند و عکاسی استایل و مدلینگ نمونه هایی از هنر عکاسی می باشند. آنچه که در این مقاله بسیار پر اهمیت است هنر عکاسی عروس می باشد که خود سبکی متفاوت است.

عکاسی عروس هم می تواند تلفیقی از چند نوع هنر عکاسی باشد و اصولا هزینه سبک ها و انواع مختلف عکاسی باهم فرق می کند و بسته به مهارت عکاس و خواسته های مشتری تعیین می شود. البته ناگفته نماند که بالا بودن دستمزد یک عکاس دلیل بر بهتر و برتر بودن آن در مقایسه با بقیه عکاس ها نیست. نتیجه می گیریم که دستمزد عکاس بنا به تجربه و سابقه او بیشتر می شود و هر چه تجربه بیشتر باشد متوسط هزینه عکاسی عروسی بیشتر خواهد بود.متوسط هزینه عکاسی عروسی به چه صورت است؟

کلام آخر

همانطور که در مطالب گفته شد، ما نحوه چگونگی انتخاب عکاس و متوسط هزینه عکاسی عروسی را برای شما بیان کردیم و این خود شما هستید که با توجه به علاقه و سلیقه تان، میزان قیمت عکاس خود را افزایش و یا کاهش می دهید زیرا مثلا زوج هایی هستند که دوست دارند عکس های فرمالیته و نامزدی خود را خارج از کشور انجام دهند که آن ها در مقایسه با زوجی که فرمالیته داخلی و در شهر خودش انتخاب می کنند، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

در ضمن شما می بایست بسیار زودتر از روز مراسمتان عکاس مورد نظر خود را رزرو کنید تا به مشکل نخورید. ما هم در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا اطلاعات درستی در اختیارتان قرار دهید تا با اطمینان کامل بتوانید عکاس خود را انتخاب کنید. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. شما نیز می توانید در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد در رابطه با متوسط هزینه عکاسی عروسی، از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا