سالن عقد

10 تا از بهترین سالن عقد در شمال تهران✅【سال1403】⚡️

در این مقاله قصد داریم بهترین سالن عقد در شمال تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. طبق سنت و آیین ایرانی اولین اقدام برای شروع یک زندگی مشترک جاری شدن خطبه عقد است که بر اساس رسوم خاصی انجام می پذیرد. زوجین جوان تمایل دارند که این مراسم خاطره انگیز را در کنار دوستان و اقوام خود جشن بگیرند که برای این کار می توانند با رزرو بهترین سالن عقد و بهره مند شدن از امکانات و خدمات آن خاطراتی به یاد ماندنی را در ذهن خود و میهمانان ثبت کنند.

سالن عقد ایده آل چه مکانی است؟

بهترین سالن عقد در شمال تهران مکانی است که از دکوراسیون و دیزاین داخلی کاملا حرفه ای و شیک برخوردار بوده و با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات مدرن و مزایای ویژه ای که دارد برای برگزاری یک جشن عقد مجلل و بی نقص و به یاد ماندنی مناسب می باشد.

بهترین سالن عقد در تهران به دلیل بهره مندی از امکانات و تجهیزات لازم علاوه بر برگزاری مراسم عقد برای برپایی جشن نامزدی و حتی مراسم عروسی نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

در حقیقت سالن عقد برای تمامی جشن های شادباش به دلیل کیفیت بالا در ارائه خدمات و تشریفات کاربرد دارد.

بهترین سالن عقد در شمال تهران با توجه به دیزاین زیبا و چشم نوازی که دارد خاطرات و لحظات شیرین مراسم عروسی را برای عروس و داماد و میهمانان به یاد ماندنی تر می کند.

سالن عقد ایده آل چه مکانی است؟

محاسن بهترین سالن عقد در شمال تهران

از مهم ترین محاسن و ویژگی های یک سالن عقد ایده آل و مجلل می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کیفیت پذیرایی: یکی از موضوعات مهم در برگزاری هر نوع جشن و مراسمی، کیفیت غذا و نحوه پذیرایی از میهمانان است. بهترین سالن عقد در شمال تهران قبل از عقد قرارداد کلیه اقدامات لازم برای ارائه خدمات پذیرایی را به میزبان ارائه می دهد.
 • لوکیشن های متعدد برای عکاسی: یک سالن عقد مجلل و شیک به واسطه دیزاین و دکوراسیون زیبایی که برای آن اجرا گردیده برای خلق عکس های به یاد ماندنی از عروس و داماد مناسب می باشد. سالن های عقد دارای روف گاردن و فضای باغ لوکیشن های متعددی برای عکاسی دارند.
 • دیزاین اتاق عقد: یکی دیگر از محاسن درخور توجه سالن عقد تزئینات و اکسسوری های خاص و متفاوتی است که برای آن تعبیه گردیده و علاوه بر این شمع آرایی و گل آرایی سالن تاثیر بسزایی در شکوه مراسم خواهد داشت.
 • پارکینگ: یک سالن عقد ایده آل به آرامش و رفاه میهمانان نیز توجه خاص داشته و برای این منظور فضایی را به عنوان پارکینگ اختصاصی متناسب با تعداد میهمانان در نظر گرفته است تا با آرامش خاطر از جشن عقد لذت ببرند.
 • دسترسی راحت به سالن عقد:  از دیگر محاسنی که یک سالن عقد خوب باید از آن برخوردار باشد شرایط رفت و آمد و امکان دسترسی راحت به آن است.

ایده های جذاب برای تزیین بهترین سالن عقد

یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب بهترین سالن عقد در شمال تهران بسیار حائز اهمیت است توجه به تزیینات و اکسسوری های این مکان است. لذا توصیه می کنیم که حتما در انتخاب سالن عقد تنها به تصاویر آن بسنده نکرده و به صورت حضوری از این سالن ها دیدن کنید زیرا تزیین سالن عقد یکی از جنبه های مهم در برگزاری مراسم عقد به شمار می آید.

انتخاب تم متناسب با سلیقه عروس و داماد و استفاده از رنگ ها و نورپردازی های جذاب که با تم موردنظر هماهنگی داشته باشد موجب ایجاد فضایی توام با آرامش شده و احساس دوستی و عشق را در میزبان و میهمانان تقویت می کند.

به جزئیات نیز باید توجه ویژه ای داشته باشید، به عنوان مثال برای برگزاری یک عقد زیبا می توانید از تخته های نامه یا طراحی و افکت های جذاب استفاده کنید و از این طریق توجه میهمانان را نیز جلب خواهید کرد. البته زمان بندی لازم برای تزیین سالن را نیز مدنظر داشته باشید و انجام کلیه امور را به صورت دقیق و با نظارت مستقیم انجام دهید از این طریق نه تنها سالن عقدی زیبا با دیزاین خاص برای مراسم خود دارید به این هنرنمایی به تجربه ای خاص و خاطره انگیز برای شما تبدیل می شود.

برخی از ایده های نوین برای تزیین بهترین سالن عقد در شمال تهران به قرار ذیل است:

 • استفاده از گل های رنگی دکوراتیو در سفره عقد: یکی از ایده هایی که می تواند در زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر سفره عقد تاثیرگذار باشد استفاده از گل های رنگی است.

گل های رنگی احساس زنده ای و شادابی را به مراسم عقد القا می کنند که شما می توانید با ترکیب گل های رنگی تنوع زیبایی خاصی را ایجاد کنید. البته در کنار رنگ گل، نوع آن نیز حائز اهمیت می باشد و به طور معمول دیزاینرهای حرفه ای سالن عقد از گل رز، لیلاک، مریم، آفتاب گردان و آلسترومریا که هر کدام دارای نماد و معنای خاصی است در تزیین سالن عقد استفاده می کنند.

 • شمع آرایی برای تزیین سالن عقد: ایده دیگر برای زیبایی و جذابیت فضای سالن عقد در شمال تهران شمع آرایی است. نور نرم شمع موجب رمانتیک تر شدن فضای موجود شده و حس آرامش را در محیط ایجاد خواهد کرد. شمع ها را می توانید در جاهای مختلفی از بهترین سالن عقد در شمال تهران قرار دهید و در این زمینه استفاده از شمع هایی با اشکال و طرح های متنوع توصیه می شود.

شمعدان ها و نگین های دکوراتیو متناسب با تم سالن عقد را انتخاب کنید و از این طریق این دیزاین شما به اثر هنری نیز تبدیل می شود.

ایده های جذاب برای تزیین بهترین سالن عقد

10 تا از بهترین سالن عقد در شمال تهران را بشناسید!

خدمات بهترین سالن عقد در شمال تهران

برخی از مهم ترین خدمات سالن عقد عبارتند از:

 • گل آرایی: دیزاین سالن عقد و گل آرایی آن قبل از برگزاری مراسم یکی از خدمات اصلی این سالن  می باشد که به عروس و داماد  ارائه می گردد. گل آرایی برای جایگاه عروس و داماد، میز میهمان ها و بخش ورودی و غیره به کار می رود.
 • موسیقی زنده و دی جی: یک سالن عقد ایده آل در زمینه ارائه خدمات مربوط به موسیقی مطابق با سلیقه عروس و داماد فعالیت دارد و با در اختیار داشتن نوزانده های حرفه ای و دی جی ها مرا سم عقد مجللی را برگزار می کند.
 • دیزاین سفره عقد: از دیگر خدمات بهترین سالن عقد که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی توسط افراد باتجربه و مجرب انجام می شود برپایی انواع سفره عقد سنتی و مدرن بر اساس نوع مراسم و سلیقه عروس و داماد است.
 •   پذیرایی ایده آل: همانطور که گفتیم پذیرایی از میهمانان یکی از اصلی ترین بخش مراسم محسوب می شود و بهترین سالن عقد در شمال تهران برای ارائه این خدمات از پرسنل مجرب و حرفه ای بهره مند بوده و علاوه بر این از ظروف پذیرایی زیبا و منحصر به فردی برای این منظور استفاده می کند.
خدمات بهترین سالن عقد در شمال تهران

سبک های سفره عقد و چیدمان آن چگونه است؟

در حالت کلی سفره عقد به دو دسته سفره عقد سنتی و سفره عقد مدرن تقسیم می شود که هر کدام دارای زیبایی های مختص به خود هستند و انتخاب آن نیز به سلیقه عروس و داماد بستگی دارد. برخی از عروس خانم های جوان تلفیقی از سفره عقد مدرن و سنتی را انتخاب می کنند که این گزینه نیز بسیار جذاب بوده و انتخاب افراد خاص پسند است.

در ادامه سبک های سفره عقد را به صورت جداگانه و به اختصار مورد بررسی قرار می دهیم:

 • سفره عقد سنتی: در چیدمان این سبک از سفره عقد در بهترین سالن عقد در شمال تهران از ظروف سفالی و یا ظروف فلزی نقره ای استفاده می شود. البته ظروف سفالی جلوه سنتی بودن سفره عقد را بیشتر نمایان می کند. از سوی دیگر به دلیل در دسترس بودن این ظروف در طرح ها و رنگ های مختلف هزینه آن نیز در مقایسه با ظروف فلزی بسیار کمتر خواهد بود.

همانطور که پیشتر نیز گفتیم برخی از سفره های عقد تلفیقی از سبک مدرن و سنتی است که در این سبک تنوع زیادی برای چیدمان را در اختیار شما قرار می دهد. ظروف و تجهیزات موردنیاز برای این مدل سفره عقد نیز متغیر بوده و استفاده از ظروف پایه بلند سیلور و نقره ای از پرطرفدار ترین ظرف های این مدل محسوب می شود.

 • سفره عقد مدرن: انتخاب این سبک از سفره عقد برای عروس و دامادهایی که بودجه کمتری در اختیار دارند مناسب می باشد. البته قابل ذکر است که سبک سفره عقد مدرن بیشتر مورد پسند عروس و دامادهای جوان بوده و پایه اصلی آن نیز آب و آیینه است. سایر وسایل و اجزای سفره عقد در این سبک در حاشیه قرار می گیرند.

بهترین سالن عقد در شمال تهران در چیدمان این نوع سفره عقد برای پوشانندگی کف از آینه استفاده می کند و یا در صورت تمایل عروس و داماد قطعات پراکنده آینه برای دیزاین سفره عقد را می توان به کار برد. استفاده تور، حریر و یا ساتن نیز به جای آینه می تواند ایده مناسبی چیدمان سفره عقد سبک مدرن باشد.

انتخاب لوکیشن های زیبا برای برگزاری مراسم عقد

معمولا عقد رسمی در دفترخانه های رسمی انجام می شود و عروس و داماد برای برگزاری این مراسم در هر مکان دیگری به غیر از دفاتر عقد باید از عاقد یا نماینده قانونی نیز دعوت به عمل آورند. در ادامه چند لوکیشن مناسب برای برگزاری عقد را معرفی می کنیم:

 • برگزاری عقد در سالن عقد: برای برگزاری یک عقد تشریفاتی و زیبا می توانید بهترین سالن عقد در شمال تهران را انتخاب کنید.  لوکیشن های دیزاین شده، جذاب و شیک این سالن عقد و همچنین بهره مندی از امکانت ویژه در جهت ارائه خدمات به میهمانان را می توان از محاسن این مکان زیبا و خاص به شمار آورد. معمولا سالن عقد در شمال تهران هماهنگی جهت حضور عاقد و تشریفات مربوط به آن برای ثبت قانونی عقد عروس و داماد را بر عهده دارد.
 • برگزاری عقد در دفترخانه: یکی از رایج ترین اقدامات برای برگزاری و ثبت عقد رسمی مراجعه به دفترخانه است. در این فضا امکانات مورد نیاز برای برگزاری یک عقد قانونی تدارک دیده شده، ولیکن فضای کوچک این دفاتر ممکن است مانع از حضور تعداد زیادی از میهمانان شما شود. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که برخی از دفترخانه های مدرن فضایی مناسب را برای حضور میهمانان و چیدمان سفره عقدی شیک را فراهم نموده اند اما در این فضا محدودیت موسیقی و شادی و رقص وجود دارد.
 • برگزاری عقد در لوکیشن های شخصی: برخی از عروس خانم های جوان تمایل دارند که مراسم عقد خود را در منزل پدری انجام دهند که انتخاب هرگونه فضا و لوکیشن برای این مراسم به نظر شخصی عروس و داماد ارتباط دارد که در چنین شرایطی نیز دیزاین فضا و همچنین هماهنگی برای حضور عاقد بر عهده میزبان می باشد.
انتخاب لوکیشن های زیبا برای برگزاری مراسم عقد

نکاتی که قبل از رزرو سالن عقد باید به آن توجه کنیم

برای برگزاری مراسم در بهترین سالن عقد در شمال تهران باید به نکات ذیل توجه کنیم:

 • قبل از هرگونه اقدامی برای رزرو سالن عقد لیستی از تعدد میهمانان تهیه کنید و بر این اساس تالار با ظرفیت مناسب را انتخاب نمایید.
 • حتما از 3 ماه قبل از مراسم برای رزرو و انتخاب بهترین سالن عقد اقدام کنید.
 • اگر قصد دارید در مراسم عقد از میهمان با سرو شام پذیرایی کنید حتما در زمان رزرو تالار از کیفیت غذا اطمینان کسب کنید.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم بهترین سالن عقد در شمال تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت تالار تو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا