آتلیه

آشنایی با مزایا و معایب فرمالیته عروسی⚡【سال1403】

اجرای فرمالیته عروسی یکی از اقدامات جذاب قبل از مراسم عروسی برای ثبت عکس‌ها و فیلم‌های عروسی باکیفیت و خاطره‌انگیز است آشنایی با مزایا و معایب فرمالیته عروسی به تصمیم‌گیری شما در انجام این مراسم کمک می‌کند. شما چند روز یا چند هفته قبل از عروسی این مراسم را اجرا می‌کنید و زیباترین عکس‌ها و فیلم‌‌ها در فضایی که مطابق سلیقه شما است، توسط گروه فیلم‌برداری تهیه می‌شود تا خاطرات پیوند شما برای همیشه ثبت شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا و معایب فرمالیته عروس آشنا کنیم تا در مورد انجام آن بهتر تصمیم‌گیری کنید.

فرمالیته عروسی چیست؟

فرمالیته عروسی، اجرای مراسم عروسی به طور غیر رسمی با تشریفات خاص خود است در روز فرمالیته، عروس و داماد با لباس‌های متفاوت و گاهی اوقات با همان لباس‌های که قرار است در مراسم عروسی بپوشند در مکان‌های مختلف و حتی خارج از کشور و یا در جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شمال و جنوب کشورمان، عکس‌ها و کلیپ‌هایی از خود تهیه می‌کنند و در روز عروسی آن‌ها را برای مهمانان به نمایش می‌گذارند در این مراسم بعد از این که عروس و داماد به آرایشگاه می‌روند، لباس‌های مخصوص خود را می‌پوشند و مانند مراسم عروسی، دسته گلی برای عروس سفارش داده می‌شود و عروس و داماد همراه با گروه فیلمبرداری به لوکیشن‌های مورد نظر خود رفته و کلیپ‌ها و عکس‌های مورد علاقه خود را تهیه می‌کنند.

این مراسم همان طور که از نامش پیدا است مراسمی فرمالیته می‌باشد و تفاوتش با مراسم عروسی در این است که در این مراسم مهمان‌ها حضوری ندارند و نیازی به تالار و سالن پذیرایی نیست هم‌چنین بعضی از زوج‌ها در فرمالیته عروسی یک مراسم عقد تشریفاتی را بدون حضور اقوام و فامیل برگزار می‌کنند در این مراسم عکس‌ها و فیلم‌های دلخواه از عروس و داماد گرفته می‌شود در واقع فرمالیته عروسی تمرینی برای اجرای باشکوه‌تر مراسم عروسی می‌باشد. آشنایی با مزایا و معایب فرمالیته عروسی به شما کمک می‌کند در مورد برگزاری این مراسم عاقلانه تصمیم بگیرید.

برای انتخاب لباس فرمالیته عروسی می‌توانید از طریق فضای مجازی و فروشگاه‌های اینترنتی نمونه لباس‌های فرمالیته عروسی را ببینید و از قیمت‌های آن اطلاع پیدا کنید هم‌چنین بسیاری از مزون‌های عروسی در فضای مجازی اطلاعات لازم را در مورد مدل‌ها و قیمت لباس فرمالیته و لباس عروس به شما می‌دهند. تعداد لباس‌هایی که در مراسم فرمالیته انتخاب می‌کنید کاملا به سلیقه شما بستگی دارد برای این که بتوانید عکس‌ها و فیلم‌های فرمالیته را برای مراسم عروسی به مهمانان نمایش دهید بهتر است مراسم فرمالیته عروسی را دو هفته قبل از مراسم عروسی برگزار کنید.

مطلب پیشنهادی: بهترین آتلیه عروس در تهران

آشنایی با مزایای فرمالیته عروسی

زوجین بهتر است قبل از برگزاری مراسم عروسی از مزایای فرمالیته عروسی تا حتما این مراسم را در برنامه خود قرار دهند ما در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

 • فرمالیته عروسی، استرس زوج‌ها را برای اجرای مراسم عروسی کاهش می‌دهد و فرصتی است که زوج‌ها آمادگی لازم برای برگزاری جشن عروسی را پیدا کنند.
 • در گذشته عکاسان و فیلمبرداران قبل از ساعات شروع مراسم عروسی در لوکیشن خاصی که معمولا نزدیک به تالار عروسی بود، عکس‌ها و کلیپ‌های خاصی از عروس و داماد تهیه می‌کردند. امروزه در فرمالیته عروسی این عکس‌ها چند روز یا چند هفته قبل از مراسم عروسی توسط آن‌ها گرفته می‌شود و به این دلیل مانع خستگی و کاهش انرژی زوج‌ها در مراسم عروسی می‌شود.
 •  عکاسی و فیلم‌برداری پیش از مراسم اصلی عروسی به زوج جدید فرصت می‌دهد تا خاطرات و لحظات خوب خود را با لباس‌های عروس و دامادی و سایر لباس‌هایی که به سلیقه خود انتخاب می‌کنند، ثبت کنند. این تصاویر به عنوان یک خاطره ماندگار از روز مهم زندگی آن‌ها باقی خواهد ماند.
 • عکس‌‌های فرمالیته عروسی معمولا زیباتر از عکس‌های مراسم عروسی خواهد بود زیرا داشتن زمان کافی برای تهیه عکس‌ها و کلیپ‌ها و عدم حضور مهمانان زیاد در فرمالیته عروسی باعث کاهش خستگی عروس و داماد شده و چهره آن‌ها پر انرژی‌تر و شاداب‌تر خواهد بود.
 • استفاده از لوکیشن‌های مختلف و قرار گرفتن در جاذبه‌های طبیعی فرصتی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی برای زوج‌ها می‌باشد به طوری که فرمالیته عروسی برای آن‌ها نوعی گردش و تفریح نیز محسوب می‌شود.
 • داشتن زمان کافی برای عکاسی و فیلمبرداری این امکان را به عکاسان و فیلمبرداران می‌دهد که از سبک‌های متفاوت عکاسی برای زیباتر کردن این روز خاطره‌انگیز استفاده کنند و آلبومی جذاب و به یادماندنی به عروس و داماد هدیه دهند.
 • نمایش کلیپ فرمالیته در روز عروسی که شامل فیلم‌ها و عکس‌هایی از عروس و داماد و با ژست‌ها و لباس‌های مختلف است برای مهمانان بسیار جالب و هیجان‌انگیز است.
 • داشتن آرایش متفاوت با مراسم عروسی باعث می‌شود شما عکس‌ها و فیلم‌هایی متفاوت و متنوعی از فرمالیته عروسی و مراسم عروسی داشته باشید.
 • یکی از مزایای فرمالیته عروسی این است که عروس و داماد نگران اتفاقات پیش بینی نشده نخواهند بود مثلا اگر دسته گل عروس دیر حاضر شود چون مهمانان حضور ندارند، می‌توانید صبر کنید تا دسته گل حاضر شود و سپس عکس‌ها و فیلم‌های مورد نظر خود را بگیرید یا اگر گل آرایی ماشین عروس مطابق میلتان نباشد، شما فرصت کافی دارید که ماشین دوباره برای شما تزیین شود.
 • مراسم عروسی شما ممکن است در یک روز بهاری و بارانی برگزار شود و شما مجبور شوید که عکس‌ها و فیلم‌های عروسی خود را در فضای بسته تالار بگیرید در حالی که در مراسم فرمالیته شما فرصت کافی دارید با خیال راحت بعد از توقف بارندگی در فضای باز و در دل طبیعت عکس‌ها و فیلم‌های به یاد ماندنی از پیوندتان را به جای بگذارید.

آشنایی با مزایای فرمالیته عروسی

معرفی معایب فرمالیته عروسی

 • یکی از معایب فرمالیته عروسی، تحمیل هزینه اضافی بابت آرایش عروس و داماد، خرید دسته گل، هزینه فیلمبرداری و عکاسی، خرید و اجاره لباس‌های مخصوص مراسم فرمالیته و… می‌باشد.
 • برگزاری مراسم فرمالیته برای عروس و داماد هیجان دیدن یکدیگر را برای اولین بار در لباس عروسی و دامادی از بین می‌برد.
 • هزینه‌ای که بابت مراسم فرمالیته عروسی پرداخت می‌شود، می‌تواند برای اجرای باشکوه‌تر مراسم عروسی خرج شود و صرف مسافرت ماه عسل شده یا به عنوان اندوخته‌ای برای مراحل بعدی زندگی استفاده شود.
 • گاهی اوقات عروس و داماد به علت کمبود بودجه برای برگزاری فرمالیته عروسی متحمل قرض و وام می‌شوند در این صورت بهتر است این مراسم را از برنامه خود حذف کنند.

آیا لازم است مراسم فرمالیته عروسی انجام شود؟

تصمیم‌گیری در انجام دادن فرمالیته عروسی کاملا به شما و همسرتان و خانواده‌هایتان بستگی دارد زیرا مراسم عروسی فقط یک بار در زندگی برگزار می‌شود و بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند هر دو مراسم فرمالیته و عروسی را برای فرزندانشان برگزار کنند در واقع انجام تشریفات فرمالیته را ضروری می‌دانند اما بعضی از زوج‌ها بودجه‌ای محدود دارند و یا اهدافشان از زندگی مشترک متفاوت از دسته اول است آن‌ها ممکن است از اجرای این مراسم صرف نظر کنند و هزینه آن را در بودجه خود صرف خرید لوازم منزل، پرداخت قسمتی از ودیعه خانه، برگزاری مراسم عروسی یا رفتن به ماه عسل کنند. البته آشنایی با مزایا و معایب فرمالیته عروسی همان طور که مطرح شد در تصمیم گیری شما برای اجرای این مراسم موثر خواهد بود.

آیا لازم است مراسم فرمالیته عروسی انجام شود؟

ویژگی لباس فرمالیته عروس و داماد

لباس مراسم فرمالیته معمولا ساده‌تر از لباس عروسی است زیرا برای رفتن به مکان‌های طبیعی و گرفتن عکس‌ها و فیلم‌های مراسم فرمالیته شما به لباس‌های راحت‌تری نیازمندید، لباس داماد هم نسبت به مراسم عروسی باید ساده‌تر باشد هم‌چنین شما مجبور نیستید حتما از رنگ سفید برای لباستان استفاده کنید و داماد نیز می‌تواند لباس‌هایی با رنگ‌های متفاوت بپوشد اما سعی کنید نوعی هارمونی بین لباس شما و همسرتان وجود داشته باشد.

البته شما می‌توانید در مراسم فرمالیته از همان لباس روز عروسی استفاده کنید اما ممکن است لباس شما دچار پارگی و آسیب شود و برای روز عروسی، زیبایی و جذابیت خود را از دست بدهد. انتخاب لباس فرمالیته رنگی به خصوص اگر عکس‌هایتان در دل طبیعت باشد، بسیار زیبا می‌شود بعضی از عروس خانم‌ها لباس‌های دنباله دار حریر را انتخاب می‌کنند که با رقصیدن آن‌ها و وزش باد، صحنه‌ای زیبا و جذاب ایجاد می‌شود و زیبایی خاصی به فیلم‌های مراسم فرمالیته می‌دهد.

اگر به جنگل، کوه، دریا و… می‌روید، رنگ لباستان را متضاد با رنگ طبیعت انتخاب کنید تا عکس‌ها و فیلم‌های شما جذاب‌تر شود هم‌چنین شما باید متناسب با هر فصل لباس فرمالیته خود را انتخاب کنید در فصل زمستان از لباس‌های پوشیده و ضخیم استفاده کنید تا اگر به محیط‌های باز می‌روید، احساس سرما نکنید و در هوای بهاری می‌توانید از لباس‌های خنک‌تری استفاده کنید اما یادتان نرود که همیشه چتری به همراه داشته باشید زیرا در این فصل امکان بارندگی وجود دارد.

علاوه بر این شما می‌توانید با چتر، عکس‌های قشنگی در کنار هم داشته باشید و این روز قشنگ را برای همیشه با تصاویر زیبا ثبت کنید بنابراین آشنایی با مزایا و معایب فرمالیته عروسی در انتخاب لباس مناسب فرمالیته یا لباس عروسی راهنمای شما خواهد بود.

کلام آخر

فرمالیته عروسی به کاهش استرس شما برای داشتن مراسم عروسی باشکوه کمک می‌کند. شما می‌توانید با آرامش خیال عکس‌ها و فیلم‌های دلخواهتان را در لوکیشن‌های مختلف تهیه کنید البته آشنایی با مزایا و معایب فرمالیته عروسی به شما در تصمیم‌گیری اجرای این مراسم یا صرف نظر کردن از آن کمک خواهد کرد. همه چیز بستگی به بودجه شما و هم‌چنین علاقه شما به برگزاری این مراسم دارد. بسیار قدردانیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدوارم آشنایی با مزایا و معایب فرمالیته عروسی توانسته باشد به تصمیم‌گیری شما برای انجام فرمالیته عروسی کمک کرده باشد در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهادی از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (11 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا