خریدهای عروسی

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید دسته گل عروس ✅【سال1403】

دسته گل عروس یکی از خریدهای مهم عروسی است. دسته گل تاثیر بسیاری در ظاهر عروس و حتی در عکس ها و فیلم عروسی دارد. به همین دلیل باید برای انتخاب و خرید دسته گل عروس دقت لازم را به کار برد. توجه به نکات بسیاری لازم است که بتوان یک دسته گل زیبا و متناسب را انتخاب کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم، در این مقاله نکات مهم هنگام انتخاب و خرید دسته گل عروس را برای شما عزیزان بیان کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دسته گل عروس طبیعی یا مصنوعی

در هنگام انجام مقدمات عروسی، باید برای بسیاری از امور مانند لباس عروس، ماشین عروس، تالار برگزاری مراسم و بسیاری موارد دیگر برنامه ریزی کرد. یکی از این موارد دسته گل عروس است که جزو موارد مهم عروسی است. نوع گل های دسته گل عروس می تواند مصنوعی و یا طبیعی باشد، اما این موضوع بستگی به سلیقه عروس و داماد دارد. ممکن است عروس گل طبیعی دوست داشته باشد. یا ممکن است فردی به دلایل مختلف گل مصنوعی را ترجیح دهد.
اما برای انتخاب دسته گل عروس طبیعی و یا مصنوعی، باید به مدت زمان عروسی دقت کرد. برای مراسمی که ساعات طولانی دارند و به خصوص عروسی که در فصل تابستان برگزار می شود، احتمال پژمرده شدن گل طبیعی وجود دارد. اما نباید این موضوع را نادیده گرفت که گل طبیعی زیبایی و جذابیت بیشتری نسبت به گل مصنوعی دارد.

دسته گل طبیعی یا مصنوعی

تناسب دسته گل و لباس عروس

دسته گل مخصوص عروس خانم است و در دست اوست. در نتیجه تناسب دسته گل با لباس عروس از نکات مهم در انتخاب و خرید دسته گل عروس است. قطعا دیده اید که دسته گل هایی که از نظر، رنگ، اندازه و مدل با لباس عروس تناسب ندارند و این موضوع باعث می شود نه تنها این گل ها زیبایی نداشته باشند بلکه به دلیل ناهماهنگی، زیبایی لباس عروس و عکس ها را نیز به هم می ریزند.
به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب دسته گل، لباس عروس انتخاب شده باشد. مثلا اگر لباس عروس دنباله دار است، دسته گل آبشاری جذابیت دو چندانی به لباس شما می بخشد. اما اگر لباس پرنسسی را انتخاب کرده اید، دیگر نمی توانید گل آبشاری به دست بگیرید. برای چنین مدل لباسی بهتر است از دسته گل گرد استفاده نمایید تا با لباس شما هارمونی و تناسب بیشتری داشته باشد.
هماهنگی رنگ لباس و رنگ گل ها هم اهمیت زیادی دارد. لباس عروس معمولا سفید و یا نباتی است. اما امروزه افراد لباس عروس با رنگ های متفاوتی را انتخاب می کنند. حتی ممکن است دسته گل برای مراسم عقد و نامزدی باشد که ممکن است رنگ خاصی داشته باشد. در هر صورت باید دقت کرد که رنگ لباس و رنگ گل های دسته گل با همدیگر هم خوانی داشته باشند.

انتخاب دسته گل عروس متناسب با فصول

از دیگر نکاتی که در هنگام انتخاب دسته گل عروس باید به آن دقت کرد، فصل برگزاری مراسم است. در هر فصل گل های مختلفی وجود دارند که می توان از آن ها برای دسته گل عروس استفاده کرد. علاوه بر آن متناسب بودن رنگ گل ها با فصل سبب زیبایی دسته گل و شیک بودن آن می شود.
در فصل زمستان که سرما و برف دیده می شود، گل های سفید، نقره ای و طلایی زیبایی منحصر به فردی دارند. رنگ های قرمز، نارنجی و کهربایی برای دسته گل عروسی که مراسم آن در فصل پاییز برگزاری می شود انتخاب بهتری است.
اگر جزو افرادی هستید که در فصل بهار ازدواج می کنید بهتر است رنگ گل های دسته گل عروس صورتی، آبی و سبز باشد. در فصل تابستان هم می توان از گل های با رنگ های مختلف برای دسته گل عروس استفاده کرد. البته ناگفته نماند انتخاب رنگ گل ها و دسته گل یک موضوع کاملا سلیقه ای است. مهم این است که دسته گل مطابق نظر عروس خانم باشد و او از رنگ های آن لذت ببرد. در خصوص رنگ گل ها می توان از گل فروشان کمک گرفت و از نظر آن ها استفاده کرد. تجربه ای که گل فروشان در انتخاب گل و رنگ آن دارند می تواند در انتخاب شما کمک کننده باشد.

انتخاب دسته گل عروس متناسب با فصول

مدل های دسته گل عروس

پس از انتخاب گل های مورد نظر برای دسته گل، از دیگر نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید دسته گل عروس، ترکیب، چینش و تزئین آن ها است. امروزه دسته گل های عروس را با روش های متفاوتی به زیبایی می آرایند. انتخاب مدل دسته گل هم باید متناسب با سلیقه، لباس و هیکل عروس باشد.
دسته گل کوچک و گرد: این مدل دسته گل، طرفداران زیادی دارد. زیرا بسیار زیبا، ساده و شیک است. از طرف دیگر در دست گرفتن این نوع دسته گل هم راحت است. به دلیل نداشتن زاویه هم برای عکس گرفتن ساده تر خواهد بود.
دسته گل آبشاری: مدل آبشاری دسته گل جزو مدل های سنتی آن است. در این تزئین دسته گل، گل های دارای شاخه بلند و پیچک استفاده می شود که با یک شیب ملایم از دست عروس به حالت آبشاری تا پایین ادامه دارند.
دسته گل ترکیبی: این نوع تزئین دسته گل امروزی و بسیار شیک است. در این مدل تعداد زیادی گلبرگ گل را به شکلی در کنار یکدیگر قرار می دهند که شبیه یک تک گل زیبا در می آید.
دسته گل مچی یا حلقه ای: این نوع دسته گل یک سبک زیبا و جدید است که در آن به جای دسته گل بزرگ یک گل حلقه ای زیبا و شیک دور مچ عروس قرار می گیرد. در این حالت هم زیبایی دسته گل حفظ شده، هم دسته گل در هر زمان همراه عروس است و هم این که حرکات عروس آزادانه تر خواهد بود.
دسته گل بیدرمایر: دسته گل بیدرمایر بسیار شیک و تک است. در این نوع دسته گل، قسمت داخلی دسته گل از چندین گل یک رنگ تشکیل شده که اطراف آن یک ردیف دیگر از گل های رنگارنگ با ترکیب رنگی متفاوت و مشخص قرار می گیرد. این مدل دسته گل، برای عروس هایی مناسب است که می خواهند متفاوت باشد. علاوه بر آن، رنگ های مختلف تصویر چشم نوازی را ایجاد می کند.

نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید دسته گل عروس

برای انتخاب دسته گل عروس به رنگ، نوع ، تناسب با لباس و فصل و بسیاری از نکات دیگر باید توجه کرد. یکی از موارد مهم در انتخاب دسته گل هزینه آن است. در گل فروشی های مختلف انواع گل ها تزئین متفاوت وجود دارد. اما ممکن است عروس دسته گلی را انتخاب کند که بسیار زیبا باشد و با لباس و فصل عروسی هماهنگی بی نظیری داشته باشد، اما هزینه آن بسیار زیاد باشد. در واقع باید در این میان به تناسب هزینه دسته گل و بودجه ای که برای آن قرار داده اید توجه ویژه داشته باشید.
یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید دسته گل عروس، رایحه آن است. دقت کنید که گل های انتخابی خوش بو باشند تا در مدتی که دسته گل را همراه خود دارید، از رایحه آن لذت ببرید. از طرف دیگر دقت داشته باشد که عطر گل ها حساسیت زا هستند. اگر به بوی خاصی حساسیت دارید دقت کنید. زیرا ممکن است رایحه گل ها برای عروس و یا داماد حساسیت زا باشند و دردسرهای زیادی را برای شما ایجاد کنند.

نکات مهم در خصوص انتخاب دسته گل عروس

دسته گل متناسب با استایل عروس

دسته گل جزو موارد همراه عروس است. یعنی از ابتدا تا انتهای مراسم، عروس دسته گل را در دست دارد. یکی از نکات مهم در انتخاب گل تناسب میان اندازه دسته گل و استایل عروس است. اگر عروس ریز نقش باشد بهتر است از دسته گل های کوچک که تناسب بیشتری با اندام او دارند استفاده نماید.
برای عروس خانم های بلند قد دسته گل های بزرگ تر توصیه می شود. این افراد حتی می توانند از دسته گل های آبشاری استفاده کنند. عروس های توپر بهتر است که از دسته گل های گرد و حجیم تر استفاده کنند. در واقع دقت کنید دسته گل شما با ظاهرتان تناسب داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله در خصوص نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید دسته گل عروس صحبت کردیم. از موارد مهم در انتخاب گل برای روز عروسی تناسب رنگ های آن با یکدیگر و با لباس عروس است. مدل دسته گل هم باید با استایل و لباس عروس هماهنگی داشته باشد. مدل های مختلفی برای تزئین دسته گل عروس وجود دارد که با توجه به سلیقه و تناسب با سایر موارد می توان آن ها را سفارش داد. در این زمینه می توانید از گل فروشان هم مشاوره بگیرید. امیدواریم این مقاله برای افردی که در شرف ازدواج و انتخاب دسته گل عروس هستند مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت تالارتو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

با سلام ستایش نیری هستم و به علت علاقه بسیاری که به تشریفات مجالس عروسی و عقد دارم؛ به دنبال کسب اطلاعات در این باره هستم. بنابراین مدتی است که مشغول تولید محتوا در این زمینه شده ام تا مطالبی را که برای همه می تواند مفید و جالب باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =

دکمه بازگشت به بالا