سالن عقد

چگونه مراسم عقد را به صورت مدرن و امروزی برگزار کنیم؟⭐️【سال1403】

یکی از مراسم های مربوط به ازدواج برگزاری جشن عقد است. برای انجام مقدمات جشن باید ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید مراسم شما به صورت مدرن باشد یا به شکل سنتی برگزار گردد. برخی افراد تمایل دارند مراسمات مربوط به جشن ازدواج از جمله مراسم عقد را به شکل سنتی برگزاز کنند. برخی دیگر نیز علاقه مند به شیوه مدرن برگزاری جشن هستند. هر کدام از این نوع مراسمات دارای جذابیت های خاص خود هستند، اما بستگی به سلیقه افراد دارد که کدام سبک را انتخاب کنند. در این مقاله قصد داریم برای عزیزانی که طرفدار مراسمات امروزی هستند بگوییم که چگونه می توانند مراسم عقد را به صورت مدرن و امروزی برگزار کنند، پس تا انتها با ما همراه باشید.

تعیین میزان بودجه برای مراسم عقد مدرن

اولین قدم برای برگزاری مراسم عقد و عروسی تعیین میزان بودجه است. در این مراسمات هزینه های زیادی باید انجام شود. اگر که برای این هزینه ها برنامه ریزی انجام نشود سبب نابرابری میان هزینه و بودجه می شود. در این صورت در زندگی زوجین مشکلاتی پدید می آید.
زوجین باید با یکدیگر مشورت نموده و بودجه مشخصی را با توجه به توان مالی خود برای مراسم تعیین کنند. سپس با توجه به این بودجه، برای هر یک از امور بودجه مشخصی را اختصاص دهند. باید سعی شود هزینه های انجام شده مطابق با مبلغ در نظر گرفته شده باشد. اگر برخی امور نیاز به هزینه بیشتری داشته باشد، باید با کاستن از سایر هزینه ها، آن مبلغ را جبران کنند.
البته عروس و داماد می توانند روی هدایای عروسی خود هم حساب کنند. معمولا مهمانان برای عروس و داماد هدایای مختلفی را در نظر می گیرند. هدیه برخی افراد ممکن است پول نقد و یا جواهرات باشد که می تواند برای جبران برخی هزینه های مراسم به زوجین کمک کند. در واقع این سنت با نام پا تختی از زمان گذشته وجود داشته است. هدف از برگزاری این مراسم کمک کردن به زوج های جوان برای شروع زندگی و دادن چشم روشنی به آن ها است.

تعیین بودجه برای مراسم عقد مدرن

انتخاب محضر برای مراسم عقد مدرن

برای ازدواج یک دختر و پسر باید خطبه عقد آن ها در دفترخانه اسناد رسمی خوانده شود. در ابتدا، زوجین باید با مدارک شناسایی خود به دفترخانه مراجعه نمایند و برای انجام عقد نوبت بگیرند. سپس از دفترخانه نامه ای برای انجام آزمایشات دریافت کنند تا بتوانند آزمایش های مربوطه را انجام دهند. در مراسم عقد انتخاب محضر یا همان دفتر اسناد رسمی که خطبه عقد در آن جا خوانده می شود اهمیت زیادی دارد.
معمولا در محضرها سفره عقد آماده وجود دارد. اگر شما قصد دارید مراسم عقد مدرنی را بر پا کنید باید در انتخاب محضر هم دقت کنید. دکوراسیون و فضای محضر باید متناسب با سبک مورد نظر شما باشد. محضری را انتخاب کنید که دارای سفره عقد مدرن با تزئینات مربوطه است. می توانید پس از سر زدن به محضرهای مختلف و دیدن امکانات و شرایط آن ها تصمیم گیری کنید و هر کدام که دارای فضای مطابق سلیقه شما هستند را انتخاب کنید. البته می توانید سفره عقدی را متناسب با سلیقه خود در منزل و یا تالار هم پهن کنید.

انتخاب لباس و آرایشگاه

از دیگر مراحل مهم و دشوار عروسی مدرن انتخاب لباس عروس است. بسته به این که مراسم عقد همزمان با عروسی برگزار می شود و یا تنها مراسم عقد است انتخاب های متفاوتی وجود دارد. اما در هر صورت یافتن لباسی زیبا و مدرن برای بهترین شب زندگی هر فرد کار دشواری است. برای انتخاب لباس می توانید به مزون های معتبر شهر خود سر بزنید. در این مزون ها معمولا متناسب با هر سلیقه ای، لباس های متفاوتی وجود دارد.
سلیقه افراد در خصوص لباس متفاوت است. ممکن است فردی لباس ساده و شیک را بپسندد، اما فردی دیگر لباس های مد روز و با طرح های خاصی را مد نظر داشته باشد. به هر حال باید لباس متناسب با مراسم، استایل و سلیقه عروس باشد. داماد هم باید لباس و کت و شلوار خود را قبل از مراسم انتخاب و تهیه کرده باشد.
مرحله بعد انتخاب آرایشگاه است. سالن های زیبایی مختلف سبک های خاص خود را برای آرایش عروس دارند. در واقع می توان گفت هر یک از سالن ها در زمینه نوع خاص آرایشی تبحر بیشتری دارند. پس باید سالنی را انتخاب کنید که با سبک آرایش متناسب با سلیقه شما هماهنگ باشد. البته باید از قبل در مورد سبک مورد نظر خود تحقیق نمایید. با توجه به رنگ پوست، چشم و حالت صورت می توانید آرایش های متناسب با چهره خود را بیابید.

انتخاب لباس و آرایشگاه

مقدمات عروسی

پس از این مرحله نوبت انتخاب تالار، نوع غذا، انتخاب کارت عروسی و سایر موارد است. باید از قبل لیست مهمانان عروسی مشخص شود. با توجه به تعداد مهمانان سالن متناسب را انتخاب نمایید. سعی کنید تالاری که انتخاب می کنید شیک و امروزی باشد. همچنین امکاناتی مانند سالن بازی برای بچه ها، پارکینگ و بسیاری از خدمات دیگر را برای راحتی مهمانان شما فراهم کند.
حتما غذای تالار را تست کنید و از کیفیت و طعم آن مطمئن شوید. پذیرایی خوب از مهمانان نشانه احترام به آن ها است. اگر مایل هستید که با چند نوع غذا از مهمانان خود پذیرایی کنید، حتما نوع غذا را از قبل انتخاب نمایید تا دچار سردرگمی نشوید. غذاهایی را انتخاب کنید که در تالار مورد نظر شما به شکل تخصصی تر تهیه می شوند.
سپس کارت های عروسی را انتخاب کنید و به موقع آن ها را به مدعوین اهدا کنید. سعی کنید تمام این امور را یک ماه قبل از مراسم عقد انجام دهید. در این شرایط احتمال کمتری وجود دارد با مشکلاتی از قبیل رزرو تالار، آماده نشدن کارت ها و دیر رسیدن کارت ها به دست مدعوین رو به رو شوید.

تهیه گیفت ها و هدایا

امروزه مرسوم شده است که در مراسم عقد و یا عروسی، عروس و داماد هدایای مختلفی را به مهمانان خود تقدیم می کنند. اگر قصد دارید مراسم عقد را به صورت مدرن و امروزی برگزار کنید لازم است که این هدایا را تهیه کنید. نیازی نیست که هزینه زیادی را به این بخش اختصاص دهید. در واقع این هدایا، از نظر مالی گرانبها نیستند. گیفت های عروسی شامل عکس عروس و داماد، کله قندهای کوچک و مواردی از این قبیل است.
حتما از قبل باید در خصوص این هدایا فکر کنید و تصمیم بگیرید چه هدیه ای را به مهمانان خود اعطا کنید. سپس باید برای تهیه و آماده کردن این هدایا اقدم کنید. گیفت ها بر اساس سلیقه عروس و داماد و با توجه به بودجه آن ها تعیین می شود. هدف از انجام این کار این است که مهمانان از عروسی شما یک یادگاری داشته باشند.
به هر خانواده یکی از این هدایای تقدیم می شود. این بدان معنی است که باید به تعداد خانواده های که دعوت کرده اید، گیفت تهیه نمایید. گیفت های آماده و قابل خریداری در بازار موجود است اما جذابیت مراسم شما به این است که ایده های جدید برای این هدایا داشته باشید. برای این کار می توانید از مشاوران موسساتی که تشریفات عروسی را انجام می دهند کمک بگیرید. البته عروس و داماد می توانند ایده های خلاقانه خود را هم به کار بگیرند.

تهیه گیفت ها و هدایا

موسسات تشریفات عروسی

امروزه موسسات بسیاری برای انجام تشریفات مختلف عروسی ایحاد شده اند. این موسسات تمامی مراحل مربوط به مراسمات عقد، عروسی و نامزدی را به عهده می گیرند. گروه های تشریفاتی از سالن زیبایی گرفته تا گروه موسیقی، آرایشگاه، آتلیه و تمام برنامه ریزی های دیگر عروسی را انجام می دهند.
این مجموعه ها، دارای برنامه های مختلف در خصوص تمام موضوعات هستند و عروس و داماد می توانند با توجه به سلیقه خود، نحوه انجام مراسم خود را انتخاب کنند. موسسات تشریفات عروسی با همکاری گروه های مختلف که در زمینه کار خود دارای تجربه و تحصیلات خاص هستند می توانند ایده های متفاوت و جذابی را برای شما ارائه دهند تا مراسم عقد مدرن و امروزی داشته باشید. می توانید از ترکیب نظرات مشاوران با ایده های خود استفاده کنید و موارد خاصی را به مراسم عروسی خود اضافه کنید.
کلام آخر
در این مقاله در خصوص نحوه برگزاری مراسم عقد مدرن و امروزی صحبت کردیم. نکته مهم در خصوص انجام هر نوع مراسم از جمله عقد و عروسی، برنامه ریزی است. باید برای دعوت مهمانان، سالن آرایش، تالار و کلیه امور یک برنامه مشخص داشته باشید. توجه به بحث هزینه و میزان بودجه نباید هرگز فراموش شود. بهتر است در مورد تمام مسائل زن و شوهر با یکدیگر مشورت کنند تا بهترین نتیجه حاصل شود. امیدواریم اطلاعات بیان شده در این مقاله برای نوعروسان و تازه دامادهای که قصد برگزاری مراسم دارند مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی دارید می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

با سلام ستایش نیری هستم و به علت علاقه بسیاری که به تشریفات مجالس عروسی و عقد دارم؛ به دنبال کسب اطلاعات در این باره هستم. بنابراین مدتی است که مشغول تولید محتوا در این زمینه شده ام تا مطالبی را که برای همه می تواند مفید و جالب باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا