خریدهای عروسی

14 گل محبوب برای دسته گل عروس⚡【سال1403】

ما در این مقاله قصد داریم 14 گل محبوب برای دسته گل عروس را به شما معرفی کنیم. دسته گل عروس جایگاه خاصی در مراسم عروسی دارد، هر گل رازی در خود پنهان دارد و زبان عشق زوجین را به یکدیگر بیان می‌کند به طور مثال گل یاسمن نماد شادی و دلبستگی است، گل رز سفید نماد وفاداری، عشق و محبت است حتی ترکیب این گل‌ها با یکدیگر معنا و مفهوم خاصی پیدا می‌کند؛ بنابراین در انتخاب دسته گل عروس، علاوه بر توجه به هارمونی آن با لباس عروس و داماد و دکوراسیون عروسی به معنا و مفهوم نماد آن باید توجه شود.

ویژگی‌های دسته گل عروس

هماهنگی با دکوراسیون تالار و لباس عروس: سبک مراسم عروسی شما و مدل لباس عروسی‌تان ‌در انتخاب دسته گل عروس بسیار موثر است در صورتی که عروسی شما سنتی یا مدرن برگزار شود؛ دسته گل عروسی شما متفاوت خواهد بود.

متناسب بودن با اندازه دست شما: دسته گل عروس باید به راحتی در دست قرار گیرد و اندازه آن مناسب دست عروس باشد. اگر دسته گل خیلی بزرگ باشد؛ نگه داشتن آن سخت‌تر خواهد بود و اگر خیلی کوچک باشد؛ زیبایی آن کاهش می‌یابد هم‌چنین تعداد گل‌های دسته گل نیز باید به اندازه و متعادل باشد.

خوش بو بودن دسته گل: دسته گل عروس باید تازه و خوشبو باشد تا تازگی و طراوت خاصی را به مراسم عروسی ببخشد. گل‌های رز، لیلیوم‌، یاسمن، لاواندر و گل کلاوس از جمله 14 گل محبوب برای دسته گل عروس محسوب می‌شوند و ترکیب چندین نوع از این گل‌ها، می‌تواند رایحه دسته گل عروس را متنوع‌تر کند.

انتخاب گل مناسب: برای انتخاب دسته گل عروس، سعی کنید از گل‌های همان فصل استفاده کنید، البته تعداد گل‌ها در دسته گل بستگی به سلیقه عروس دارد. هر گل نماد خاصی است به طور مثال گل رز قرمز نماد عشق می‌باشد؛ بنابراین در انتخاب گل‌ها به مفهوم نماد آن‌ها توجه کنید.

معرفی 14 گل محبوب برای دسته گل عروس

 1. لیلیوم (گل سوسن): لیلیوم‌ در رنگ‌های متنوعی از جمله: سفید، صورتی، قرمز و نارنجی در دسترس می‌باشد. انتخاب رنگ‌هایی که با تم و رنگ لباس عروسی شما هماهنگی دارد، بسیار مهم است. شما می‌توانید گل سوسن را با گل‌های دیگر مانند رز و یاسمن ترکیب کنید و دسته گل عروس زیبا و رویایی داشته باشید. 
 2. گل ادریسی: این گل به رنگ های سفید، صورتی و آبی موجود است و  نمادی از شکوه، جلال و زیبایی است و شما را ‌زیباتر و مراسم شما را با شکوه‌تر جلوه می‌دهد و یکی از 14 گل محبوب برای دسته گل عروس می‌باشد.
 3. گل رز: گل رز در مراسم عروسی نماد ارتباط و عشقی دو طرفه و پایدار است که به رنگ‌های قرمز، سفید، ارغوانی، صورتی، نارنجی موجود است، این تنوع رنگ‌ها به شما کمک می‌کند که متناسب با تم مراسم عروسی خود، دسته گل زیبایی داشته باشید. 
 4. گل نیلوفر: این گل با رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش و زرد در دسترس می‌باشد که به عنوان نمادی از زیبایی و خوشی شناخته می‌شود و به تقویت احساسات مثبت و عشق اشاره دارد و می‌تواند در مراسم عروسی به عنوان نمادی از خوشبختی و عشق به کار رود. 
 5. گل مروارید ژربرا: یک نوع گل آفریقایی است که به رنگ‌های صورتی روشن، سفید برفی، زرد آفتابی و قرمز یاقوتی در دسترس است و معمولا در دسته گل عروس با گل‌های آفتابگردان و اکالیپتوس ترکیب می‌شود و استایل جذابی به عروس می‌دهد اما اگر به سادگی علاقه دارید این گل محبوب را با گیاهان سبز ترکیب کرده تا به لباس شما حالت مینیمال بدهد و زیبایی و سادگی شما را دوچندان کند.
 6. گل صد تومانی: یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در بین عروس خانم‌ها می‌باشد که به رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش، گلبه‌ای و قرمز در دسترس است و کاملا با استایل مراسم عقد و عروسی هماهنگ می‌باشد. شما می‌توانید آن را با گل‌هایی که رنگ خنثی و سفید دارند، ترکیب کنید.
 7. ارکیده: گل ارکیده یکی از 14 گل محبوب برای دسته گل عروس است که در رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش و زرد موجود است و به قدری زیبا است که می‌توان آن را بدون ترکیب با گل‌های دیگر در دسته گل عروس به کار برد.
 8. گل یاسمن: این گل به رنگ‌های سفید، زرد و کبودی در دسترس می‌باشد و در آخر زمستان و اوایل بهار شکوفا می‌شود و بسیار معطر و خوشبو است و ترکیب آن با گل‌های دیگر دسته گل زیبایی برای عروس فراهم می‌کند.
 9. گل نخودی: یکی از 14 گل محبوب برای دسته گل عروس، گل نخودی است که به رنگ‌های سفید، صورتی و قرمز در دسترس می‌باشد و ترکیب آن با گل رز سفید و صورتی بسیار شیک و زیبا می شود.
 10. گل داوودی: گل داوودی در رنگ‌های سبز، صورتی قرمز و سفید موجود می‌باشد به دلیل ماندگاری بالا یکی از محبوب‌‌ترین گل‌ها است و ترکیب آن با گل‌های رز، زنبق و شیپوری بسیار زیبا می‌شود و معمولا از این گل برای قرار دادن در جیب کت داماد نیز استفاده می‌شود. 
 11. گل شیپوری: گل شیپوری‌ دارای زیبایی خیره‌کننده‌ای است و در رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز، زرد و… موجود است و نماد پاکی، بی‌نقصی و عشق می‌باشد، این تنوع رنگی به شما امکان می‌دهد تا با توجه به تم عروسی خود دسته گلی خاص و زیبا داشته باشید.
 12. یاس بنفش: گل یاس بسیار زیبا و معطر است و معمولا به عنوان نمادی از شادی، عشق و سعادت شناخته می‌شود. فصل گل یاس بنفش، بهار و تابستان است، شما می‌توانید گل یاس بنفش را با گل‌های رز، سوسن و گل میخک ترکیب کرده و دسته گل عروس زیبایی داشته باشید و از رایحه دل انگیز آن لذت ببرید.
 13. گل آلاله: این گل به رنگ‌های زرد، سفید، صورتی و قرمز آتشین در دسترس است. رنگ زرد آن نشانه دوستی و شروعی جدید است و مهمترین پیام آن شادی و نیت خیر است. تهیه دسته گلی زیبا با رنگ‌های متفاوت به جذابیت و زیبایی عروس خانم می‌افزاید و یکی از 14 گل محبوب برای دسته گل عروس می‌باشد.
 14. گل عروس: هدیه دادن گل عروس نشانه عشق و علاقه قلبی به همسر می‌باشد و معمولا برای دسته گل عروس استفاده می‌شود که به رنگ‌های آبی، صورتی و بنفش نیز موجود است اما رنگ سفید آن در تزیین اکسسوری‌های عروس و داماد کاربرد دارد.

معرفی 14 گل محبوب برای دسته گل عروس

نحوه افزایش ماندگاری دسته گل عروس

برای این که طراوت و تازگی دسته گل عروس تا پایان مراسم عروسی در بهترین تالار در ایران حفظ شود به نکات زیر توجه کنید.

 • ‌دسته گل عروس را در فصل تابستان باید نزدیک به زمان شروع مراسم عروسی تهیه کرد تا پژمرده نشود.
 • قبل از تهیه دسته گل عروس، ساقه‌های آن‌ را باید با تیغ به طور مورب برش دهید و آن‌ را در آب نگه دارید.
 • گل‌ها را به دقت و با مراقبت ویژه بچینید و از آسیب دیدگی و فشار زیاد بر روی آن‌ها پرهیز کنید.
 •  برای با طراوت ماندن دسته گل عروس قبل از شروع مراسم عروسی، آن را در یخچال بگذارید.
 •  ‌از گل‌هایی که در آب ماندگاری بیشتری دارند مانند: رز، لیلیوم‌ و گل میخک برای دسته گل عروس استفاده کنید.
 • ‌در فواصل زمانی معین، روی دسته گل اسپری آب بپاشید؛ این کار می‌تواند به حفظ تازگی گل‌ها کمک کند.
 •  قبل از شروع مراسم عروسی، می‌توانید کمی گلاب را نیز روی گل‌ها بپاشید تا از خشک شدن زودرس آن‌ها جلوگیری شود.

چه گل‌هایی را نباید برای دسته گل عروس انتخاب کرد؟

گل‌های بسیار بزرگ: گل‌های بسیار بزرگ معمولا دسته گل را سنگین می‌کنند که برای عروس ناخوشایند و ناراحت‌کننده است. انتخاب گل‌هایی با اندازه مناسب برای دسته گل بسیار مهم است از این رو باید به اندازه دسته گل و سلیقه عروس توجه کرد.

گل‌هایی که حساسیت ایجاد می‌کنند: برخی از افراد به گل‌های خاصی حساسیت دارند؛ اطمینان حاصل کنید که دسته گل عروس برای او حساسیت ایجاد نمی‌کند. اگر عروس به گل‌های خاصی یا بوی آن‌ها حساسیت دارد باید از انتخاب آن‌ها برای دسته گل عروس صرف نظر کرد و ‌بهتر است از دسته گل مصنوعی استفاده کند.

گل‌هایی که ماندگاری مناسبی ندارند: برای دسته گل عروس از گل‌هایی با ماندگاری مناسب استفاده کنید تا در مراسم عروسی تازه بماند و به سرعت پژمرده نشود پس بهتر است از گل‌هایی مثل: رز، لیلیوم‌، آفتاب‌گردان‌ که معمولا ماندگاری خوبی دارند و یکی از 14 گل محبوب برای دسته گل عروس هستند برای مراسم عروسی استفاده کنید.

چه گل‌هایی را نباید برای دسته گل عروس انتخاب کرد؟

ترکیب رنگی مناسب برای دسته گل عروس

ترکیب رنگی برای دسته گل عروس باید با دقت انتخاب شود تا با رنگ لباس عروس و تزیینات مراسم هماهنگی داشته باشد. ویژگی‌های رنگی دسته گل عروس شامل موارد زیر است:

 • انتخاب دسته گل عروس با رنگ‌های مشابه یا نزدیک به رنگ لباس عروس می‌تواند بسیار زیبا و جذاب باشد.
 • ترکیب رنگی با داشتن کنتراست بین دسته گل و لباس عروس، جذابیت خاصی را ایجاد می‌کند به طور مثال اگر لباس عروس سفید است با دسته گل قرمز یا بنفش زیبایی خاصی پیدا خواهد کرد.
 • انتخاب رنگ دسته گل هماهنگ با رنگ مو و چشم‌های عروس می‌تواند جذابیت و زیبایی بیشتری به عروس بدهد.
 • استفاده از روبان‌های طلایی و نقره‌ای در دسته گل عروس می‌تواند همراه با سفیدی لباس عروس، زیبایی خاصی را ایجاد می‌کند.

کلام آخر

هماهنگی دسته گل با لباس عروس بر زیبایی و شکوه جشن عروسی می‌افزاید. ما به شما 14 گل محبوب برای دسته گل عروس را معرفی کردیم، هر گل بیان احساس خاصی از طرف عروس و داماد است که ترکیب آن‌ها در کنار هم زیبایی خاصی به استایل عروس و داماد می‌دهد از شما ممنونیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. ما 14 گل محبوب برای دسته گل عروس را به شما معرفی کردیم، امیدواریم توانسته باشیم در انتخاب دسته گل ایده‌آلتان کمک کرده باشیم در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو آن را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (9 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا