خریدهای عروسی

نکات مهمی که باید قبل سفارش کیک عروسی بدانید!⚡

امروزه افراد زیادی دچار دغدغه های مراسم عروسی و جشن های مرتبط با آن هستند و نکته مهم این است که؛ این افراد چگونه مراسمات و تشریفات عروسی را پشت سر می گذارند. یکی از موضوعات مهم که همیشه دغدغه زوج های تازه ازدواج کرده، می باشد، تهیه کیک عروسی است. زوجین همیشه به دنبال بهترین و با کیفیت ترین مدل ها هستند تا در مراسم خود پذیرایی کنند. ما در این مقاله به نکات مهمی که باید قبل سفارش کیک عروسی بدانید! اشاره خواهیم کرد. تا شما عزیزان را در انتخاب و سفارش کیک عروسی تان راهنمایی کنیم.

نکات مهم خرید کیک عروسی

وقتی زمان جشن عروسی فرا می رسد برنامه ریزی های عروس و داماد برای انجام کارها و مراسمات آغاز می شود. برای زوج های تازه ازدواج کرده بسیار پر استرس و هیجان انگیز خواهد بود. از جمله کارها و وظایف عروس و داماد برای انجام مراسم می توان به رزرو مکان برگزاری جشن عروسی، انتخاب نوع غذا، انتخاب نوع نوشیدنی، سفارش کیک و دسته گل، سفارش لباس عروس، دعوت مهمان ها، رزرو باغ و وقت آرایشگاه و سالن زیبایی و … اشاره کرد.

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، سفارش کیک عروسی می باشد که باید به آن خیلی توجه نمود. کیک یکی از اجزای مهم عروسی می باشد که در فیلم و عکس های مراسم تا ابد به یادگار خواهد ماند. کیک عروسی فقط به عنوان شیرینی در مراسم محسوب نمی شود و تنها یادگار از روزهای خوش و لذت بخش عروس و داماد نیز می باشد.

از آنجایی که بریدن کیک به خودی خود آداب و رسوم خاصی دارد و با بزن و بکوب همراه است؛ به خوبی در فیلم و عکس‌های عروسی‌تان ثبت خواهد شد. از این رو بهتر است دقت و سلیقه کافی در انتخاب و ترکیب و مواد اولیه آن به خرج دهید.

کیک عروسی شما، زیر ذره‌بین دوستان، آشنایان و اقوام قرار دارد. پس بهتر است کیک عروسی هم لوکس، شیک و خوشمزه باشد و هم به شخصیت شما و تم و ترکیب رنگ عروسی‌تان نزدیک باشد. کیک عروسی علاوه بر ظاهر و رنگ آن، باید از مواد و اجزای خوشمزه و با کیفیتی پخته شود.

آنچه باید درمورد سفارش وخرید کیک عروسی بدانید!

دکوراسیون و ظاهر کیک عروسی

امروزه قنادان زیادی با مهارت و تجربه متفاوت در قنادی ها و شیرینی پزی ها وجود دارند که آموخته علم و مد روز دنیا هستند. بهتر است بدانید که هر چه هنر و مهارت آن ها بیشتر باشد قطعا کیفیت و طعم کیک عروسی و مراسم های شما بی نظیر و خاص تر خواهد شد.

دقت و ظرافت سلیقه شما در سفارش و یا انتخاب قنادی و آشپز از جمله عواملی است که می تواند، کیکی بسیار خوشمزه و در عین حال زیبا و جذاب برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

لازم به ذکر است که باید بدانید؛ اولین نکته مهم، انتخاب نوع کیک و دکوراسیون محل برگزاری مجلس عروسی می باشد. معمولا عروس و دامادها باید دکوراسیون و فضای محل برگزاری مراسم را خیلی خاص و لاکچری در نظر می گیرند. دقت داشته باشید که کیک انتخاب شده و یا سفارش ترکیب رنگ و یا سایز کیک شما، متناسب با فضای باز یا بسته محل برگزاری مجلس و جشن باشد.

به‌ طور مثال، اگر در فضای باز و در فصل تابستان مراسم خود را برگزار می‌کنید، دقت کنید تا شکلات استفاده شده بر روی کیک، بر اثر گرما آب نشود. بهتر است کیک از حجم فوندانت مطلوب و مناسبی برخوردار باشد. در بعضی از مواقع به علت گرما و خرابی سریع کیک، قنادان از حجم زیادی از فوندانت استفاده می کنند که تنها ظاهری زیبا می دهد و طعم و مزه خوبی نخواهد داشت و حجم مواد کیک که مغز کیک را شامل می شود، حجم کمی را در بر می گیرد.

نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که کیک انتخاب شده از سوی شما مناسب فضای بسته و یا مناسب فضای باز باشد و از طراحی‌های متنوع تری برخوردار باشد.

طعم و مزه کیک عروسی

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در سفارش کیک در نظر گرفت. طعم و مزه کیک عروسی شما می باشد که بسیار حائز اهمیت می باشد. برای انتخاب و سفارش کیک باید این فاکتورها را در نظر بگیرید.

توجه کنید که طعم و مزه کیک، مناسب با ذائقه بیشتر مهمانان و نیز سلیقه و ذائقه عروس و داماد باشد. سعی کنید از شکلات و یا موادی که سریعا ذوب می شوند، استفاده ننمایید، چرا که به علت گرما، می تواند سریعا ذوب شوند و علاوه بر کثیفی و یا ریختن بر روی لباس هایتان، در عکس و فیلم هایتان، جلوه مناسبی نداشته باشد.

بهتر است، طعم کیک خود را متناسب با فصل سفارش دهید تا هارمونی بهتر به مجلس و مراسمتان بدهد. سعی کنید کیک خود را پر مغز و مخلفات سفارش دهید، چرا که وجود گردو و خامه و موز در کیک شما، طعم بسیار خوشمزه و دلشینی را به همراه خواهد آورد.

طعم و مزه کیک

وزن و سایز مناسب کیک برای مهمانان

وزن متناسب کیک عروسی شما یکی دیگر از عواملی است که باید خیلی به آن توجه نمود تا چیزی کم و کسر نیاید و مجلس را بد جلوه ندهد. چرا که در صورتی که کیک به اندازه کافی برای مهمانان فراهم نشده باشد باعث خجالت زدگی میزبان شده و قطعا احساس بدی به شما خواهد داد.

برای جلوگیری از این موضوع که حتی استرس عروس و داماد را تشدید می کند، بهتر است تعداد دقیق مهمانان را به قناد اعلام نمایید. قناد ماهر هم با در نظر گرفتن احتمالات، کیک مناسب با مراسم و مهمان های شما را تهیه می‌کند.

البته تعداد مهمانان را کمی بیشتر در نظر بگیرید تا پذیرایی به خوبی انجام شود و باعث استرس و نگرانی شما نشود.

بهترین مدل گل برای سفارش روی کیک عروسی

معمولا برای تزیین کیک عروسی از مواد و نمونه های مختلفی از خامه و فوندات استفاده می نمایند که می تواند جلوه خاصی به کیک شما بدهد. برای قشنگتر شدن و یا رومانتیک به نظر رسیدن کیک عروسی، قنادان از گل برای تزیین روی کیک استفاده می نمایند.

اکثر قنادی ها می توانند از گل های شکری برای تزیین کیک استفاده نمایند. این گل ها قابل خوردن هستند و جلوه رنگانگی به کیک شما می دهند. گل های شکری در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارند. علاوه بر آن بعضی از قنادان برای نشان دادن احساس بیشتر، گل های طبیعی روی کیک استفاده می کنند که قابل خوردن نیستند، اما احساس بیشتری را ابراز خواهند کرد.

بهتر است قبل از سفارش هر نوع کیکی از قنادتان بخواهید عکس نمونه کارهای قبلی را به شما نشان بدهند تا بتوانید تشخیص بدهید که آیا واقعا در پخت مدل کیک شما تخصص کافی را  دارند.

دقت در حمل و نقل کیک عروسی!

قبل از سفارش کیک حتما به زمان دقیق تحویل کیک و چگونگی دریافت کیک دقت لازم را داشته باشید. اگرچه تحویل کیک، جز مراحل پایانی تدارکات یک جشن به حساب می آید، اما در صورت بی دقتی و یا فراموش کردن نحوه حمل و نقل مناسب آن، می توان خسارت جبران ناپذیری برای شما داشته باشد و مجلس را برای شما تلخ کند.

زمانی که کیک را سفارش می دهید قبل از هر چیزی بهتر است حواستان به حمل و نقل درست و مناسب کیک عروسی نیز باشد. چرا که اکثر قنادی ها دارای ماشین های یخچال دار نیستند و مسافت شما همان قدر که طولانی یا کوتاه باشد. نقل و انتقال آن را  برای شما سخت خواهد کرد.

علاوه بر آن بهتر است بدانید که نوع حمل و نقل کیک در فصل تابستان با فصل زمستان بسیار متفاوت است و باید احتیاط لازم صورت گیرد. مخصوصا در فصل تابستان به خاطر هوای گرم حمل و نقل کیک از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می باشد.

اما اگر حمل و نقل کیک بر عهده قنادی باشد هزینه آن جداگانه و طبق مسافت متغیر خواهد بود. اما بهتر است حمل و نقل آن را به قنادی بسپارید که دچار استرس و نگرانی نشوید.

در حمل و نقل کیک عروسی دقت لازم را داشته باشید

کلام آخر

ما همواره در این مقاله سعی داشتیم که شما عزیزان را با نکات مهمی که باید قبل سفارش کیک عروسی بدانید! آشنا کنیم. اگر شما هم از آن دسته از عروس و دامادانی هستید که در انتخاب و سفارس کیک بسیار حساس و دقیق هستید و همه جوانب را می سنجید، بهتر است مقاله ما را تا پایان همراهی کنید.

ما همواره در سایت تالارتو به نمونه و نکات مهمی که به مراسمات و تشریفات جشن عروسی تازه زوج ها کمک می کند، اشاره کردیم. برای بهره بردن از اطلاعات کافی می توانید به آن ها مراجعه کنید و بهره کافی را ببرید. همواره مراسم خوشی را برای شما آرزومندیم.

5/5 - (1 امتیاز)

غزاله شهداد

غزاله شهداد هستم؛ من 4 سال متوالی در حوزه تولید محتوا و نویسندگی فعالیت می کنم و به سبب علاقه ویژه ای که به نویسندگی دارم، تاکنون مطالب مفید و خوبی را گردآوری کرده ام و همواره سعی در ارائه محتوای به روز در سایت تالارتو می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا