عمومی

لیست دفتر ازدواج در ساوه⚡️【سال1403】+ لیست 10 تایی ⭐

دفتر ازدواج در ساوه علاوه بر ثبت رسمی و شرعی عقد دائم، خدماتی نظیر: گل‌آرایی و نورپردازی سالن پذیرایی، سفره‌های عقد متنوع به سبک‌های سنتی و مدرن را ارائه می‌دهد و مکانی مناسب برای ازدواج ساده و در عین حال باشکوه و خاطره انگیز می‌باشد؛ به این ترتیب در این مکان زوجین می‌توانند به مناسبت شروع زندگی مشترک، جشنی ساده و صمیمی با اقوام و دوستان نزدیک خود برگزار کنند، با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با فاکتورهای موثر بر جذابیت دفتر ازدواج، شرایط و مدارک لازم برای ثبت عقد و خدمات اصلی دفتر ازدواج آشنا کنیم.

دفتر ازدواج در ساوه چه مکانی است؟

دفتر ازدواج مکانی است که پیوند زوجین را به طور رسمی و قانونی به ثبت می‌رساند، این دفتر تحت نظر سازمان ثبت اسناد و املاک اداره می‌شود، در دفتر ازدواج زوجین با آماده کردن مدارک لازم که از قبل توسط سر دفتر به آن‌ها اعلام شده است، همراه با دو شاهد برای ثبت رسمی و شرعی عقد در دفترخانه حضور می‌یابند. امروزه ثبت رسمی عقد به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و سامانه دفتر الکترونیک ثبت ازدواج راه اندازی شده است و پس از ثبت رسمی عقد، سند ازدواج به صورت تک برگ همراه با کد شناسه یکتا به زوجین تحویل داده می‌شود.

اما زمانی نکاح واقع می‌شود که عقد شرعی نیز صورت گیرد و صیغه عقد توسط عاقد متعهد جاری شود. دفتر ازدواج در ساوه پس از ایجاب و قبول عقد توسط زوجین، عقد شرعی آن‌ها را به ثبت می‌رساند. این دفتر تمامی امکانات را برای جاری شدن عقد رسمی و شرعی فراهم می کند؛ همچنین خدمات مشاوره‌ قبل از ازدواج را ارائه می‌دهد؛ از طرفی دارای سالنی مناسب و شیک است که دارای سفره عقدی مجلل و زیبا با گل‌‎آرایی، شمع‌آرایی و نورپردازی حرفه‌ای می‌باشد که شکوه و زیبایی مراسم را دو چندان می‌کند.

جایگاه عروس و داماد در این سالن با ترکیبی از گل‌آرایی و بادکنک آرایی مزین شده است؛ از طرفی با چیدمان زیبای میز و صندلی‌ها نظیر بهترین تالار ساوه امکان پذیرایی از مهمانان با انواع نوشیدنی‌ها و شیرینی‌ها فراهم می‌شود؛ همچنین پرسنل تشریفات این دفتر ازدواج در صورت تمایل زوجین منوی شام لذیذی را فراهم می‌کند، اجرای موسیقی زنده و برنامه‌های مهیج دی جی نیز در صورت درخواست زوجین اجرا خواهد شد تا زوجین با هزینه‌ای مناسب مراسمی خاطره انگیز در فضایی زیبا، کوچک و دیزاین شده با تعداد مهمانان محدود و برگزیده برگزار کنند.

دفتر ازدواج در ساوه چه مکانی است؟

فاکتورهای موثر بر جذابیت دفتر ازدواج

دکوراسیون و نورپردازی مناسب: توجه به دکوراسیون و چیدمان زیبای میز و صندلی‌ها و استفاده از عناصر دکوراتیو و لوسترهای مجلل در فضای دفتر ازدواج در ساوه موجب شده است، این مکان برای برگزاری مراسم عقد از سایر دفاتر ازدواج متمایز شود؛ از طرفی نورپردازی حرفه‌ای جایگاه عروس و داماد و سفره عقد این امکان را برای عکاس و فیلمبردار فراهم می‌کند تا شکوه و زیبایی مراسم عقد را در لوکیشنی زیبا به تصویر بکشند.

مدیریت مراسم عقد: یکی از ویژگی‌های دفتر عقد مناسب، مدیریت صحیح و زمان بندی در اجرای برنامه‌های مراسم می‌باشد، برگزاری بخش های مختلف مراسم عقد در زمان مقرر، حضور به موقع عاقد، انجام تشریفات و پذیرایی از مهمانان در زمان مقرر، اجرای موسیقی و سرو شام در صورت درخواست زوجین، همگی از مواردی است که به جذابیت مراسم عقد در این دفتر ازدواج می‌افزاید.

سفره عقد شیک و باشکوه: چیدمان شیک و مجلل سفره عقد و استفاده از گل‌ها و شمع‌ها متناسب با دیزاین سالن و تم مراسم، تاثیر زیادی بر جذابیت مراسم عقد دارد، معمولا انتخاب سفره عقد سنتی یا مدرن به عهده زوجین گذاشته می‌شود؛ همچنین چیدمان عناصر سفره عقد نیز در صورت درخواست زوجین به آن‌ها واگذار می‌شود؛ از طرفی نورپردازی مناسب بر روی سفره عقد، جلوه و زیبایی آن را هنگام اجرای خطبه عقد توسط عاقد دوچندان خواهد کرد، تمام این زیبایی‌ها در خاطر زوجین و مهمانان برای همیشه ثبت می‌شود؛ بنابراین توجه به دیزاین و نورپردازی سفره عقد اهمیت ویژه و خاصی دارد.

جایگاه ویژه عروس و داماد: جذاب‌ترین قسمت سالن عقد، جایگاه عروس و داماد است که با پرده‌های حریر، گل‌های زیبا و طبیعی، بادکنک آرایی و شمع‌آرایی به طرز شگفت انگیزی دیزاین می‌شود؛ به طوری که توجه همگان را به خود جلب می‌کند. این جایگاه در محلی قرار می‌گیرد که در معرض دید همگان باشد تا عکاس و فیلمبردار بتوانند زیبایی و شکوه این جایگاه را در عکس‌ها و فیلم‌ها به نمایش بگذارند.

10 تا از دفتر ازدواج در ساوه را بشناسید!

شرایط و مدارک ثبت عقد در دفتر ازدواج در ساوه

عروس و داماد در ابتدا باید به دفتر ازدواج در ساوه مراجعه کنند و شناسنامه عکس دار و کارت ملی خود را همراه با فتوکپی از صفحه اول شناسنامه، پشت و روی کارت ملی، دو قطعه عکس پرسنلی و شناسنامه یا کارت ملی پدر عروس یا گواهی فوت او را در صورتی که ایشان در قید حیات نباشد را ارائه دهند، بعد از ارائه این مدارک، سردفتر معرفی نامه‌ای را به زوجین برای مراجعه به آزمایشگاه می‌دهد، لازم به ذکر است که باید زوجین قبل از انجام آزمایش از مصرف قرص‌های مسکن کدئین‌دار خودداری کنند تا بر نتیجه آزمایش آن‌ها تاثیری نگذارد.

عروس و داماد پس از دریافت نتایج آزمایش، یک ماه فرصت دارند تا به دفتر خانه رجوع کنند و برگه مهر شده آزمایشگاه و کارت تزریق واکسن کزاز برای زوجه را به پرسنل دفتر ازدواج تحویل دهند؛ از طرفی اگر دختر و پسر به سن قانونی نرسیده باشند. گواهی رشد از طرف دادگاه برای ثبت ازدواج آن‌ها لازم است و اگر خانم قبلا متاهل بوده، گواهی فوت همسر قبلی یا طلاق نامه برای ثبت ازدواج مجدد لازم و ضروری می باشد.

جهت ثبت عقد رسمی، حضور دو شاهد مرد، عاقل و بالغ نیز همراه با کارت ملی به عنوان شهود ضمن عقد ضروری می‌باشد و در صورتی که عروس، دوشیزه باشد، حضور پدر او نیز همراه با کارت ملی لازم است.

شرایط و مدارک ثبت عقد در دفتر ازدواج در ساوه

معرفی خدمات اصلی دفتر ازدواج

دفتر ازدواج در ساوه خدمات متنوعی را به زوجین ارائه می‌دهد، برخی از این خدمات شامل موارد زیر است:

  • معرفی به آزمایشگاه برای انجام آزمایشات قبل از ازدواج یکی از خدمات دفتر ازدواج است.
  • این دفتر ازدواج ثبت رسمی عقد دائم و صدور سند تک برگ ازدواج با شناسه یکتا را انجام می‌دهد.
  • برخی از دفاتر ازدواج، در کنار خدمات مربوط به ثبت ازدواج، خدمات مشاوره قبل از ازدواج را نیز ارائه می‌دهند. این خدمات توسط مشاوران مجرب با تخصص روانشناسی بالینی و مشاوران حقوقی انجام می‌شود تا علاوه بر ارتقای مهارت‌های ارتباطی و حل تعارضات در زندگی مشترک با حقوق و تکالیف قانونی خود نسبت به هم آگاه شوند.
  • خواندن خطبه عقد دائم و ثبت عقد شرعی زوجین همچنین صدور صیغه نامه رسمی و معتبر برای عقد موقت از خدمات این دفتر ازدواج است.
  • اجرای مراسم تشریفاتی و امکانات پذیرایی همراه با ارائه خدمات گل‌آرایی، دیزاین سفره عقد و اجرای موسیقی همچنین پذیرایی طبق سلیقه زوجین با انواع نوشیدنی‌ها و شیرینی‌ها یا منوی شام سفارشی یکی دیگر از خدمات این دفتر می‌باشد.

سخن پایانی

بسیاری از زوجین دفتر ازدواج در ساوه را برای برگزاری عقد خود انتخاب می‌کنند؛ زیرا هدف آن‌ها، ثبت رسمی ازدواج و اثبات قانونی و شرعی بودن ازدواجشان همچنین برخورداری از حقوق قانونی و اجتماعی این ازدواج است؛ از طرفی با صرفه جویی در بودجه خود با هزینه‌ای مناسب جشنی باشکوه و در فضایی دیزاین شده با دوستان و اقوام نزدیک خود برگزار می‌کنند.

از توجه شما به سایت تالارتو کمال تشکر را داریم. ما تلاش کردیم، تا لیستی از دفتر ازدواج مناسب را به شما معرفی کنیم و همواره از مشاهده نظرات و انتقادات شما برای تولید محتوایی مفیدتر استقبال خواهیم کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا