عمومی

لیست دفتر ازدواج در بروجرد💎【سال1403】+ لیست 10 تایی✅

ما در این مقاله قصد داریم، دفتر ازدواج در بروجرد را به شما معرفی کنیم. امروزه زوج‌های جوان، ترجیح می‌دهند که مراسم عقد خود را در فضایی صمیمی با اقوام نزدیک برگزار کنند. به این دلیل، دفتر ازدواج را برای برگزاری مراسم خود انتخاب می‌کنند تا علاوه بر اجرای مراحل قانونی ثبت ازدواج، جشنی کوچک در فضایی دیزاین شده با سفره عقد زیبا داشته باشند.

دفتر ازدواج موفق چه مکانی است؟

مراسم عقد، خاص‌ترین جشن در زندگی زوجین است؛ بنابراین انتخاب دفتر ازدواج مناسب برای عروس و داماد اهمیت زیادی دارد. این دفتر باید دکوراسیونی زیبا، نورپردازی مناسب و فضای کافی برای برگزاری مراسم عقد داشته باشد؛ از طرفی لازم است، ظرفیت آن با تعداد مهمانان متناسب باشد تا آن ها احساس راحتی کنند؛ هم چنین انتخاب عاقد با تجربه و خوش برخورد که ضمن خواندن خطبه عقد با بیانی شیوا و دوستانه به مراسم عقد شور و شادی بخشد در خاطره انگیز کردن مراسم بسیار تاثیر گذار است.

دفتر ازدواج موفق، مدیریت و زمان بندی مناسبی در اجرای بخش های مختلف مراسم دارد. انتخاب پرسنل پذیرایی خوش برخورد که با خوش‌آمدگویی و آداب خاص به استقبال مهمانان می‌آیند و با انواع شیرینی، میوه و نوشیدنی از آن ها پذیرایی می‌کنند، مراسم عقد را برای مهمانان به یادماندنی خواهد کرد؛ هم‌چنین مجهز بودن دفتر ازدواج به سیستم صوتی پیشرفته و اجرای موسیقی زنده یا سازهای سنتی و دعوت از دی جی یا خواننده، مراسم عقد را شاد و مهیج خواهد کرد؛ علاوه بر این انتخاب دفتر ازدواج در بروجرد در محلی مناسب و بدون ترافیک موجب خواهد شد، مهمانان و عروس و داماد به موقع در دفتر ازدواج حضور یابند.

دفاتری که سفره عقد شیک و امکانات بالایی از نظر پذیرایی دارند و منوی شام آن ها متنوع و شامل: انواع غذاهای گیاهی، گوشتی، پلوها می‌باشد، بیشتر از بهترین تالار بروجرد مورد توجه زوجین هستند؛ هم چنین مجهز بودن دفتر ازدواج به پارکینگ اختصاصی یا وجود پارکینگ عمومی در اطراف دفتر، یکی از امتیازات آن به شمار می‌آید؛ از طرفی توجه به جایگاه عروس و داماد، نورپردازی و گل‌آرایی، بادکنک آرایی و شمع‌آرایی این مکان و طراحی زیبای سفره عقد نیز به شکوه مراسم می‌افزاید.

دفتر ازدواج موفق چه مکانی است؟

برخی شروط خاص ضمن عقد در دفتر ازدواج

شرط تنصیف اموال: یکی از مهم‌ترین شروط ضمن عقد دفتر ازدواج در بروجرد، شرط تنصیف اموال پس از طلاق است که به منظور حمایت از حقوق زوجه و حفظ استقلال مالی او در نظر گرفته شده است با این شرط، مرد متعهد می‌شود که نیمی از اموال منقول یا غیر منقولی را که در مدت ازدواج به دست آورده را به زن منتقل کند. لازم به ذکر است که شرط تنصیف اموال حقی مشروع و حلال در قانون اسلامی است.

حق حضانت فرزندان: حق حضانت به معنی تعیین مسئولیت‌های هریک از والدین نسبت به فرزندان است که شامل: محل نگهداری فرزندان، هزینه‌های مربوط به تربیت و نگهداری آن‌ها و تعیین فردی است که حضانت فرزندان را قبول می‌کند. طبق ماده 1169 قانون مدنی، مادر قادر به نگهداری فرزند تا 7 سالگی است و بعد از آن حضانت فرزند با پدر است، اما در شروط ضمن عقد، زوجین می‌توانند، توافق کنند که حضانت فرزند یا فرزندان پس از طلاق به یکی از آن‌ها واگذار شود.

شرط خروج از کشور: طبق ماده 18 قانون گذرنامه، زنان متاهل برای دریافت گذرنامه نیاز به اجازه کتبی همسر خود دارند؛ البته شوهر می‌تواند به همسر خود وکالت خروج از کشور بدهد، در این صورت نیازی به اجازه شوهر برای دریافت پاسپورت نیست؛ بنابراین در صورت قرار دادن این حق در شرایط ضمتن عقد و امضا و موافقت همسر، در مراحل بعدی زندگی نیازی به اجازه همسر برای خروج از کشور نیست.

شرط اشتغال: یکی از مهم‌ترین شروط ضمن عفد، حق اشتغال زوجه می‌باشد از آن جایی که بعد از عقد، مرد می‌تواند از اشتغال همسر خود جلوگیری می‌کند، برای جلوگیری از اختلاف، بهتر است حق اشتغال همسر در عقد نامه درج شود و مرد با امضای خود این حق را بپذیرد.

برخی شروط خاص ضمن عقد در دفتر ازدواج

شرط تنصیف اموال: یکی از مهم‌ترین شروط ضمن عقد در دفتر ازدواج در بروجرد شرط تنصیف اموال پس از طلاق است که به منظور حمایت از حقوق همسر و حفظ استقلال مالی همسر در نظر گرفته شده است و مرد متعهد می‌شود نیمی از دارای موجود خود را اعم از منقول یا غیر منقول که طی مدت ازدواج به دست آمده است را به زن منتقل کند. این حق از طرفی شوهر در شروط ضمن عقد به همسر داده می‌شود در قانون اسلامی، شرط تنصیف اموال حقی مشروع و حلال است.

حق حضانت فرزندان: حق حضانت به معنی تعیین حقوق و مسئولیت‌های هریک از والدین نسبت به فرزند است که شامل محل نگهداری فرزندان، تعیین هزینه‌های مربوط به تربیت و نگهداری آن‌ها و تعیین شخصی است که حضانت فرزندان را قبول می‌کند طبق ماده 1169 قانون مدنی مادر قادر به نگهداری فرزند تا 7 سالگی است و بعد از آن حضانت فرزند با پدر است حتی اگر صلاحیت لازم را داشته  یا نداشته باشد اما ضمن شروط ضمن عقد زوجین می‌توانند توافق کنند که حضانت فرزند یا فرزندان پس از طلاق به یک از آن‌ها واگذار شود.

شرط خروج از کشور: طبق ماده 18 قانون گذرنامه، زنان متهل برای دریافت گذرنامه نیاز به اجازه کتبی همسر خود دارند البته شوهر می‌تواند  به همسر خود وکالت خروج از کشور بدهد در این صورت نیازی به اجازه شوهر برای دریافت برای دریافت پاسپورت نیست؛ بنابراین در صورت قرار دادن این حق در شرایط ضمتن عقد و امضا و موافقت همسر، در مراحل بعدی زندگی نیازی به اجازه همسر باری خروج از کشور نیست.

شرط اشتغال: یکی از مهم‌ترین شروط ضمن عفد، حق اشتغال زوجه می‌باشد از آن جایی که بعد از عقد، مرد می‌تواند از اشتغال همسر خود جلوگیری می‌کند، برای جلوگیری از اختلاف بر اسر این موضوع، بهتر است حق اشتغال همسر در عقد نامه درج شود و مرد با امضای خود این حق را بپذیرد.

10 تا از دفتر ازدواج در بروجرد را بشناسید!

معرفی لوازم مورد نیاز عقد در دفتر ازدواج در بروجرد

لباس مناسب برای دفتر ازدواج: انتخاب لباس‌های مناسب در دفتر ازدواج اهمیت زیادی دارد. این لباس ها باید ساده، شیک و متناسب با فرهنگ مردم بروجرد باشد؛ از طرفی ست کردن لباس عروس و داماد نیز برای مراسم عقد جذاب خواهد بود. ست کردن لباس‌ها به معنی هم رنگ بودن آن‌ها نیست، بلکه استفاده از اکسسوری‌های مشابه در لباس عروس و داماد نوعی هارمونی بین لباس‌های آن‌ها ایجاد می‌کند.

حلقه‌های ازدواج به همراه استند: حلقه‌های ازدواج به همراه استند یکی از اجزای سفره عقد است. حلقه‌های ازدواج نماد اتحاد و پیوند دائمی زوجین و نشانه وفاداری و عشق بین آن ها می باشد. جعبه حلقه یا استند معمولا طراحی زیبایی دارد و از جنس چوب، فلز یا سایر مواد است که با طراحی زیبایی تزیین می شود.

آینه و شمعدان اختصاصی: یکی از اجزای مهم و اصلی در سفره عقد، آینه و شمعدان است. در فرهنگ ایرانی آینه، نمادی از پاکی، شفافیت و روشنایی در زندگی زناشویی است و اعتقاد بر این است که شمعدان‌ها به عنوان نگهبان زندگی زوجین در کنار آینه قرار می‌گیرند و با روشن شدن شمع‌ها، نور و روشنایی و آینده روشن به زندگی زوجین ورود می‌کند.

گیفت عقد: عروس و داماد برای سپاس گزاری از مهمانان جهت حضورشان در مراسم عقد خود در دفتر ازدواج در بروجرد هدیه‌ای را به عنوان یادگاری تقدیم مهمانان می‌کنند. این گیفت می‌تواند شمع‌هایی با طرح‌های زیبا، قاب عکسی دو نفره از عروس و داماد و یا کارتی با دست نوشته زوجین برای ابراز تشکر از مهمانان باشد.

معرفی لوازم مورد نیاز عقد در دفتر ازدواج در بروجرد

برگزاری ازدواج کم هزینه در  دفتر ازدواج

برگزاری مراسم عقد باهزینه کم، در زمان‌های خاصی در دفتر ازدواج میسر است، به طور مثال در روزهای غیر تعطیل در هفته یا فصل‌هایی که مراسم عقد کمتر برگزار می‌شود، دفتر ازدواج در بروجرد تخفیفاتی را برای زوجین منظور می‌کند؛ هم‌چنین محدود کردن تعداد مهمانان و دعوت از آشنایان و دوستان نزدیک می تواند به کاهش هزینه شما کمک کند.؛ از طرفی شما می‌توانید برای انجام خدمات پذیرایی از مهمانان از دوستان خود کمک بگیرید یا عکاسی و فیلمبرداری را به عهده آن‌ها بسپارید.

سفارش منوهای غذایی ساده‌تر و کم هزینه به شما در برگزاری مراسم عقد با هزینه کمتر کمک می‌کند. گاهی اوقات با تزیینات ساده می‌توان جلوه خاصی به مراسم عقد داد؛ بنابراین انتخاب دفتر ازدواج با تزیینات ساده‌تر به کاهش هزینه‌های شما کمک خواهد کرد، همین طور به جای دعوت از گروه موسیقی حرفه‌ای، دی جی می‌تواند با پخش موزیک و برنامه‌های سرگرم کننده فضای شادی را برای مراسم عقد شما فراهم کند؛ بنابراین شما با راهکارهای مناسب می توانید با کمترین هزینه ، باشکوه‌ترین مراسم عقد را داشته باشید.

کلام آخر 

دفتر ازدواج در بروجرد، مکانی مناسب برای ثبت الکترونیکی عقد و صدور سند ازدواج الکترونیکی با شناسه بکتا می‌باشد؛ هم چنین این دفتر با برگزاری جشنی باشکوه در فضای دیزاین شده با نورپردازی زیبا، روز خاص زندگی شما را خاطره انگیز می‌کند.

از شما بسیار ممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم؛ 10 تا از دفتر ازدواج در بروجرد را به شما معرفی کنیم، در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا