عمومی

عروسی بگیریم یا بریم سفر؟💖【سال1403】

هنگامی که یک زوج ازدواج می کنند مراسمات بسیاری ازجمله عقد، عروسی، حنابندان و بسیاری مراسمات دیگر برگزار می شود. روز عروسی هر فرد مهم ترین روز زندگی او خوهد بود. همه افراد دوست دارند این روز به بهترین شکل ممکن باشد. اما برخی افراد هم دوست دارند به سفر بروند و لذت ببرند. اما هزینه های مراسم ازدواج هم موضوعی است که نمی شود به سادگی از آن گذشت. به همین دلیل همه زوج ها با این دوراهی رو به رو هستند که عروسی بگیریم یا بریم سفر؟ اگر شما هم برای ازدواج خود این سوال را دارید، برای یافتن پاسخ خود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزایا و معایب عروسی گرفتن

هر فردی معمولا یک بار ازدواج می کند و دوست دارد خاطره این شب رویایی برای او باقی بماند. هر دختر و پسری در رویاهای خود ایده های بسیاری را برای روز عروسی خود در سر پرورانده اند. مطمئنا این اشخاص دوست دارند یک مراسم ازدواج باشکوه را برگزار نمایند و از آن لذت ببرند. خاطره ها و یادگاری هایی که از این مراسم به جا می مانند تا آخر عمر یادآور بهترین شب زندگی هر زوجی است.

پوشیدن لباس عروس و داماد، آتلیه و عکس های یادگاری، جشن و شادی، همه و همه جزو مواردی است که داشتن یک مراسم عروسی را برای هر فردی جذاب می کند. اما هزینه های مراسم عروسی مانند شام، تالار، لباس و ماشین عروس و بسیاری از هزینه های دیگر برای برگزاری مراسم عروسی وجود دارد. با توجه به هزینه های بالای امروزه، برگزار کردن یک مراسم نه چندان مجلل هم هزینه های قابل توجهی دارد.

بسیاری از زوجین ممکن است برای تامین هزینه های مراسم ازدواج خود مقروض شوند. در چنین شرایطی عروس و داماد در مراسم عروسی خود به فکر این هزینه ها هستند. مسلم است که در این حالت لذتی از مراسم نخواهند برد. حتی در برخی موارد در طول زندگی مشترک هم مشکلات بسیاری برای پرداخت هزینه های مراسم ازدواج به وجود می آید. به طوری که ممکن است زن و شوهر از این که عروسی گرفته اند پشیمان شوند. اما مسلما هر کاری در زندگی دارای مزایا و معایبی است که برگزاری مراسم عروسی هم از این قاعده مستثی نیست.

مزایا و معایب عروسی گرفتن

مزایا و معایب سفر رفتن

ممکن است برخی افراد به دلایل مختلف تصمیم بگیرند که مراسم عروسی را برگزار نکرده و به جای آن به ماه عسل بروند. آن ها انتخاب کرده اند که از یک سفر دو نفره لذت ببرند. خوب طبیعتا در هنگام رفتن به ماه عسل و نداشتن مراسم عروسی زوجین از بسیاری از لذت های این مراسم محروم می شوند. این افراد هیچ گاه لذت پوشیدن لباس عروس و داماد را تجربه نمی کنند. حتی عکس های آتلیه و خاطراتی از آغاز زندگی مشترک برای این افراد وجود ندارد.

اما زن و شوهری که ماه عسل را انتخاب می کنند، تجربه یک سفر شیرین دو نفره را دارند. این که زن و شوهر در کنار یکدیگر به جایی که ندیده اند سفر کنند و یک تجربه جدید را در آغاز زندگی با یکدیگر داشته باشند، طعم دیگری دارد. این افراد می توانند به جای یادگاری از مراسم ازدواج از سفر خود خاطره داشته باشند.

اما افرادی که مراسم عروسی نمی گیرند ممکن است همیشه با دیدن عروسی دیگران حسرت بخورند که خودشان عروسی نداشته اند. حتی ممکن است از رفتن به سفر و نگرفتن مراسم عروسی پشیمان شوند. یکی از نکاتی که در خصوص رفتن به سفر برای آغاز زندگی مشترک وجود دارد، این است که امکان مسافرت رفتن همیشه وجود دارد. اما عروسی فرد فقط یک بار در آغاز زندگی میسر است.

عروسی بگیریم یا بریم سفر؟

بسیاری از عروس  و دامادها با این چالش رو به رو هستند که آیا مراسم عروسی بگیرند و یا به سفر بروند. نمی شود برای همه افراد یک نسخه پیچید و یک توصیه نمود. این موضوع کاملا سلیقه ای است و به خواسته های زوجین بستگی دارد. البته ناگفته نماند هزینه و بودجه زن و شوهر در تصمیم گیری برای این موضوع بسیار مهم است.

ممکن است برخی افراد اصلا مراسم را دوست نداشته باشند. یا این که فردی دوست داشته باشد مراسم عروسی بسیار باشکوه و مجلل باشد. اگر قرار باشد مراسم عروسی او ساده باشد، ترجیح می دهد به مسافرت برود. اما فرد دیگر ممکن است برگزاری یک مراسم ساده و خودمانی را به یک سفر خوب و حتی خارج از کشور ترجیح دهد.

نکته ای که در این خصوص اهمیت دارد، رضایت و لذت عروس و داماد است. عروسی و یا سفر، هر کدام که انتخاب شود برای این زوج است. مهم است که آن ها از شیوه شروع زندگی خود راضی باشند. هر زوجی با توجه به خواسته های خود و در نظر گرفتن مزایا و معایب عروسی و سفر، که در این مقاله عنوان شد، یکی از این راه ها را انتخاب می نماید.

اما دقت کنید اگر شما جزو افرادی هستید که مراسم عروسی را دوست دارید سعی کنید مطابق میل خود پیش بروید تا بعدا حسرت نجام ندادن کار مورد علاقه خود را نخورید. در واقع چون ازدواج یک بار اتفاق می افتد بهتر است زوجین آن را طوری که دوست دارند برگزار کنند. اما مهم است که این افراد با توجه به بودجه خود نوع مراسم خود را انتخاب نمایند تا در زندگی دچار مشکل نشوند.

عروسی بگیریم یا بریم سفر؟

هم عروسی بگیریم هم سفر برویم

یک راه دیگر هم برای حل معمای سفر رفتن و یا عروسی گرفتن، انجام هر دو کار است. البته هزینه این نوع ازدواج بسیار زیاد است. برخی افراد که از نظر مالی تامین هستند مشکلی با هزینه های همزمان عروسی و ماه عسل ندارند. اما افرادی هم که بودجه محدود دارند می توانند این راه را نتخاب کنند.

اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید هم مراسم عروسی داشته باشید و هم به ماه عسل بروید می توانید با یک برنامه ریزی درست این کار را انجام دهید. در واقع می توان با کاهش برخی هزینه های اضافی عروسی، هزینه سفر را تامین کرد. مثلا می توان تعداد مهمان ها را کم تر نمود. یک مراسم با کیفیت و با تعداد کمتری مهمان برگزار کرد. اگر تعداد مهمانان برای شما اهمیت دارد، می توانید مهمانان بیشتری دعوت کنید اما مراسم را ساده تر برگزار کنید. تفاوت هزینه این مراسمات را می توانید برای ماه عسل خود هزینه کنید. در این شرایط هم می توانید لذت داشتن مراسم عروسی را بچشید و هم خاطره یک سفر دو نفره را داشته باشید.

مقایسه هزینه های مراسم عروسی و ماه عسل

ممکن است برخی افراد با این سوال مواجه شوند که هزینه مراسم عروسی بیشتر است یا رفتن به ماه عسل؟ نمی توان مقایسه ای را بین هزینه عروسی و سفر انجام داد. زیرا بستگی به نوع مراسم دارد. ممکن است فردی یک مراسم مجلل را در بهترین تالارهای شهر برگزار نماید. یا فردی که به سفر می رود به بهترین و زیباترین کشورهای جهان سفر کند. در این سفر هم از بهترین امکانات و تفریحات استفاده کند. مسلم است که هزینه مراسم و سفر این چنینی بسیار زیاد خواهد بود.

از طرف دیگر ممکن است یک زوجی با یک مراسم ساده و یا یک سفر داخلی زندگی مشترک خود را آغاز کنند. به همین دلیل نمی توان گفت که برگزاری مراسم هزینه بیشتری دارد و یا رفتن به ماه عسل صرفه اقتصادی دارد. این موضوع بستگی به بودجه ای دارد که زوجین برای شروع زندگی خود در اختیار دارند.

البته ناگفته نماند، در برگزاری مراسم ازدواج بخشی از هزینه ها از طریق هدایای عروسی جبران می شود. اما این کمک مالی در حالتی که زوج به سفر می روند، وجود ندارد.

مقایسه هزینه های مراسم عروسی و ماه عسل

پس انداز هزینه عروسی و سفر

ممکن است برخی از زوجین هم تصمیم بگیرند پس از مراسم عقد به سادگی و بدون مراسم و سفر، زندگی خود را آغاز کنند. چنین زن و شوهری ترجیح می دهند که هزینه ای را که باید برای عروسی بپردازند را صرف موارد مهم تر زندگی خود کنند. مثلا ممکن است آنها بخواهند با این مبلغ خانه بزرگ تری را تهیه کنند و یا ماشین بخرند.

این هزینه می تواند به بسیاری از زمینه های زندگی کمک کند. اما به هر حال این زوج برای پیشرفت مالی زندگی خود باید از لذت مراسم بگذرند. این افراد می توانند بعد از شروع زندگی به سفر بروند و خاطرات به یاد ماندنی برای خود بسازند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به افرادی که با خود می گویند عروسی بگیریم یا به سفر برویم؟ کمک کنیم. قصد ما این بود که مزایا و معایب هر یک از این تصمیم ها را برای شما عزیزان عنوان نماییم. در این شرایط ممکن است بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. اما آن چه مهم است این است که شما با توجه به تناسب میان بودجه و هزینه خود یک راه معقول را انتخاب نمایید. عروس و داماد باید از نحوه شروع زندگی خود لذت ببرند تا بعدا حسرت چیزی را نخورند. امیدواریم توانسته باشیم به شما در این انتخاب مهم کمک کرده باشیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی دارید می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

با سلام ستایش نیری هستم و به علت علاقه بسیاری که به تشریفات مجالس عروسی و عقد دارم؛ به دنبال کسب اطلاعات در این باره هستم. بنابراین مدتی است که مشغول تولید محتوا در این زمینه شده ام تا مطالبی را که برای همه می تواند مفید و جالب باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا