عمومی

8 نکته مهم عروسی که هرگز نباید فراموش کنید! 💖【سال1403】

یکی از دغدغه های عروس و داماد برگزاری مراسم عروسی است. به دلیل اهمیت و حساسیت این مراسم، بسیار مهم است که عروسی خوب و اصولی برپا شود. انجام مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن نیاز به برنامه ریزی دقیق و هماهنگی دارد. اما به دلیل انجام امور مختلف ممکن است گاهی بعضی کارها فراموش شوند. اما توجه به بسیاری نکات سبب می شود تا این مراسم کامل و بدون نقص برگزار شود. در این مقاله 8 نکته مهم عروسی که هرگز نباید فراموش کنید را توضیح خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انتخاب سبک عروسی

قبل از هر گونه اقدام برای عروسی باید ابتدا نوع و سبک عروسی مورد نظر انتخاب شود. برخی ممکن است عروسی ساده را مد نظر داشته باشند و برخی دوست دارند عروس خود را مجلل و باشکوه برگزار کنند. ممکن است عروس و داماد تصمیم بگیرند عروس خود را به صورت سنتی برگزار کنند یا بخواهند عروسی به سبک مدرن باشد.

هر یک از این انواع عروسی نیازمند برنامه ریزی متفاوتی هستند. با مشخص شدن نوع عروسی، بسیاری از موارد مشخص می شود. اگر زوجین نوع مراسم خود را انتخاب کنند، مراحل پیگیری امور هم ساده تر می شود. مثلا اگر عروس و داماد بخواهند مراسم خود را سنتی بر پا نمایند، دیگر نیازی به سر زدن به تالارهای مدرن نیست. به این شکل، عروس و داماد زمان بیشتری را برای رسیدگی به امور خود دارند و می توانند این زمان را برای بهتر برگزار شدن مراسم صرف کنند.

انتخاب سبک عروسی

نکات مهم در خصوص انتخاب تالار عروسی

از مهم ترین مواردی که در برنامه ریزی مراسم عروسی اهمیت دارد، انتخاب تالار است. از آن جا که بسیاری از موارد مربوط به پذیرایی و تدارکات عروسی به عهده تالار است، این انتخاب در کیفیت مراسم بسیار تاثیر گذار است. به همین دلیل در انتخاب تالار باید به موارد زیر توجه کرد:

هزینه تالار: نکته مهم عروسی که باید مورد توجه قرار بگیرد، هزینه های آن است. باید تالاری انتخاب شود که میزان هزینه آن متناسب با بودجه در نظر گرفته شده باشد. هزینه ای که تالار دریافت می کنند بابت ورودی تالار، خدمات و تدارکات، تهیه غذا و پذیرایی است. قبل از عقد قرارداد با تالار هزینه ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

موقعیت تالار: عروس و داماد باید تالاری را انتخاب کنند که موقعیت آن متناسب با مسیر خودشان و مهمانان آن ها باشد. نزدیکی تالار به سالن عروس و آتلیه سبب راحتی عروس و داماد می شود.

کیفیت غذا: مسلما نوع پذیرایی از مهمانان در کیفیت مراسم عروسی تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل قبل از انتخاب تالار، غذای آن ها را تست نمایید تا از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

گنجایش تالار: حتما باید به ظرفیت تالار برای پذیرش مهمان دقت کرد. سعی کنید تالاری که انتخاب می کنید حتما متناسب با تعداد مهمانان شما باشد. بزرگ بودن تالار باعث سوت و کور به نظر رسیدن مراسم می شود. کوچک بودن تالار هم سبب به هم ریختگی و پایین آمدن کیفیت مراسم شما می شود.

امکانات تالار:  تالار باید خدمات مختلفی را برای رفاه حال مهمانان و زیبایی مراسم داشته باشد. به عنوان مثال داشتن پارکینگ یکی از موارد مهم برای یک تالار محسوب می شود. داشتن نورپردازی، تزئینات زیبا، سفره عقد و برنامه های ویژه برای عروس و داماد در تالار سبب افزایش کیفیت مراسم می شود.

نکات مهم در برنامه ریزی عروسی

یک مراسم عروسی زمانی باشکوه برگزار می شود که همه چیز برنامه ریزی شده و طبق اصول پیش برود. به همین دلیل قبل از اقدام به برگزاری مراسم باید برای همه امور برنامه ریزی کرد. برای این امر می توان با مشاوران مختلف مشورت کرد تا بهترین ایده ها را در اختیار شما قرار بدهند. البته برای رسیدن به این هدف می توان از افراد مختلف که عروسی گرفته اند هم مشورت گرفت. این افراد در این زمینه دارای تجارب ارزنده ای هستند.

اما یک موضوع مهم که باید حتما در خصوص آن برنامه ریزی داشت، تعداد مهمانان است. در واقع شما باید قبل از مراسم از تعداد دقیق مهمانان خود آگاهی داشته باشید. زیرا سایر برنامه ریزی ها برای عروسی مانند غذا، پذیرایی و تالار به تعداد مهمانان بستگی دارد.

تعیین دقیق روز عروسی از دیگر موارد مهم قبل از برگزاری عروسی است. زیرا ممکن است در روزهای مناسبتی ظرفیت تالارها پر باشد و شما امکان انتخاب یک تالار خوب را از دست بدهید.

قبل از شروع اقدامات لازم برای برگزاری مراسم عروسی، میزان هزینه ای که برای این مراسم در نظر دارید را تعیین کنید. سعی کنید هزینه ها بیشتر از میزان بودجه شما نباشد. سپس یک برنامه ریزی دقیق برای تنظیم این بودجه و هزینه های خود انجام دهید تا بهترین مراسم عروسی را داشته باشید.

در انتخاب تیم های مختلف برای فیلم برداری و موسیقی توجه ویژه داشته باشید. زیرا این گروه ها هستند که کیفیت مراسم شما را تضمین می کنند. در این انتخاب می توانید از افراد با تجربه مشورت بگیرید.

نکات مهم در برنامه ریزی عروسی

موضوعات مورد توجه عروس قبل از عروسی

هر عروسی برای انجام مراسم عروسی خود دچار استرس می شود. از طرف دیگر انجام کارهای مختلف سبب خستگی او می شود. اما این موارد نباید باعث شود که عروس از خود غافل شود. خود او باید در روز مراسم سرحال و شاداب باشد. در نتیجه عروس باید نکات مختلف را قبل از عروسی رعایت کند.

یکی از مواردی که عروس باید قبل از مراسم به آن دقت داشته باشد، رسیدگی به پوست خود است. استفاده از انواع روش ها برای شادابی پوست عروس جزو نکته مهم عروسی است. در مرحله بعد وی باید وقت کافی برای ورزش بگذارد. ورزش کردن نه تنها باعث شادابی و سرحالی می شود، بلکه منجر به تناسب اندام عروس هم می گردد.

حداقل یک ماه قبل از مراسم عروسی، عروس باید استراحت و خواب کافی داشته باشد. از دیگر موارد مهم تغذیه مناسب عروس است. در واقع استراحت کافی و تغذیه خوب باعث می شد که فرد سرحال باشد. در غیر این صورت، عروس در روز مراسم خسته و بی انرژی خواهد بود و نمی تواند از بهترین روز زندگی خود لذت ببرد.

وظایف عروس و داماد قبل از عروسی

هر یک از زوجین قبل از مراسم عروسی وظایفی دارند که باید آن ها را انجام دهند تا دیگر استرس و نگرانی برای عروسی و مقدمات آن نداشته باشند. یکی از نکات مهم عروسی که جزو وظایف داماد محسوب می شد، تهیه منزل متناسب با بودجه و شرایط زندگی است. از طرف دیگر وظیفه تامین وسایل و تهیه جهیزیه به عهده عروس و خانواده او است. عروس و داماد باید به موقع و در زمان بندی مناسب این کارها را انجام بدهند تا بقیه کارها هم به موقع انجام شود.

نکته ای که در تهیه جهیزیه باید مورد توجه قرار بگیرد شرایط خانه محل زندگی عروس و داماد است. وسایل منزل باید طوری تهیه شود که متناسب با اندازه خانه، نورپردازی و حتی مکان آن باشد.

طبیعتا بودجه ای هم که برای جهیزیه در نظر گرفته می شود محدود است. به همین دلیل باید ابتدا اقدام به خرید وسایل ضروری نمود. پس از تهیه مهم ترین اقلام زندگی، می توان با بودجه باقی مانده سایر وسایل مورد نیاز را خریداری نمود. باید دقت شود که از هزینه های غیر ضروری جلوگیری کرد.

وظایف عروس و داماد قبل از عروسی

سایر نکات مهم عروسی

در هنگام آماده سازی مقدمات عروسی موارد زیادی باید انجام شود. علاوه بر نکات گفته شده باید عروس و داماد زمان و هزینه ای را برای زیبایی و رسیدگی به دندان های خود اختصاص دهند، لبخند عروس و داماد بسیار در مراسم و عکس های آن ها به چشم می آید. انتخاب لباس عروس و کارت عروسی هم جزو نکات مورد توجه قبل از عروسی است.

در نظر گرفتن و تهیه اکسسوری های عروس باید قبل از مراسم انجام شود تا از تناسب آن ها با لباس عروس اطمینان حاصل شود. باید از قبل در خصوص نوع آرایش عروس تحقیق شود تا مدل و سبک میکاپی انتخاب شود که متناسب با چهره عروس باشد. گاهی اوقات عروس نیاز به یک سری مراقبت های خاص قبل از مراسم دارد که باید در ماه های قبل از عروسی انجام شود. حتما به این نکات توجه داشته باشید و از زمان بندی برای امور مختلف غافل نشوید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی نکته های مهم عروسی که هرگز نباید فراموش شوند پرداختیم. برای داشتن یک مراسم منظم و دقیق باید برای همه چیز برنامه ریزی کنید. از هیچ نکته مهمی غافل نشوید. هر یک از زوجین وظایف خود را به خوبی انجام دهند. در تمام امور زن و شوهر با یکدیگر مشورت کنند تا بهترین تصمیم که مورد رضایت هر دو نفر باشد اتخاذ شود. حتما بودجه موجود برای مراسم تعیین شود و سعی شود که بر اساس بودجه، هزینه شود. امیدواریم مطالب جمع آوری شده برای افرادی که در شرف ازدواج هستند مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی در خصوص مطالب ما دارید، ما در سایت تالارتو پذیرای نظرات ارزنده شما عزیزان هستیم.

 

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

با سلام ستایش نیری هستم و به علت علاقه بسیاری که به تشریفات مجالس عروسی و عقد دارم؛ به دنبال کسب اطلاعات در این باره هستم. بنابراین مدتی است که مشغول تولید محتوا در این زمینه شده ام تا مطالبی را که برای همه می تواند مفید و جالب باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا