تالار

شرایط رزرو تالار چگونه است؟❤️【سال1403】

امروزه جوانان زیادی درگیر مراسم عروسی و برگزاری مجلس خود هستند. مجلس عروسی و روز عروسی تنها یک بار در زندگی افراد اتفاق می افتد. از این رو اکثر افراد تلاش می کنند که به بهترین نحو آن را برگزار کنند. یکی از مهم ترین مسائل ازدواج، انتخاب محل برگزاری و انتخاب تالار است. ما همواره در این مقاله سعی داریم که شما عزیزان را با شرایط رزرو تالار چگونه است؟ آشنا کنیم. تا شما با اطلاعات کافی در این زمینه، بتوانید بهترین تصمیم گیری ها را داشته باشید.

تالار پذیرایی چیست؟

به محلی که جشن‌ها، مراسم عقد و عروسی و حتی تولد، مراسم ختم و سایر مراسم‌های رسمی صورت می گیرد، تالار پذیرایی می گویند. تالار پذیرایی معمولا دارای ظرفیت بالای 100 الی 200 نفر مهمان می باشند. این محل ها دارای معماری لوکس و مجلل می باشند و معمولاً ساختمان‌های بزرگ و زیبایی هستند که هم نمای خارجی و هم طراحی داخلی آن ها بسیار زیبا و جذاب ساخته ‌شده  است. بعضی از این تالارهای پذیرایی دارای فضای سبز و مساحت بزرگ به‌ همراه حوضچه‌ها و فواره‌های آب هستند.

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، تنوع در معماری و فضای تالارها بسیار افزایش یافته است. اگر شما هم قصد رزرو تالار را دارید، می توانید با توجه به بودجه خود، تالار مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بعضی از تالارها در داخل شهر ساخته شده اند و اما بعضی دیگر در خارج و حومه شهر ساخته شده اند. شما باید با توجه به مسافت و شلوغی مسیر و ترافیک، تالار مورد نظر را انتخاب نمایید.

بعضی از این تالارهای پذیرایی، شامل باغ تالار می شوند. به تالارهایی که دارای فضای سبز بزرگ و فاقد ساختمان سرپوشیده و در داخل باغ هستند، باغ تالار گفته می شود. شما می توانید برای ساختن شب به یادماندنی، از باغ تالارهایی که دارای طراحی لوکسی هستند، استفاده نمایید.

تالار پذیرایی چیست؟

شرایط رزرو تالار

اگر شما هم از آن دسته از عروس و دامادهای حساس و دقیق هستید، بهتر است به این نکات توجه نمایید. شما به عنوان عروس و داماد، باید قبل از انتخاب تالارپذیرایی مورد نظر، تمامی شرایط تالار را بررسی کنید تا طبق سلیقه و بودجه خود، انتخابی مناسب داشته باشید. در ادامه به شرایطی که باید در زمان رزرو تالار برای برگزاری جشن عروسی خود به آن توجه زیادی داشته باشید، اشاره خواهیم کرد.

  • انتخاب تالار براساس بودجه
  • ظرفیت تالار
  • امکانات تالار
  • کیفیت غذا
  • لوکیشن و محل تالار
  • تاریخ رزرو تالار
  • نحوه ارائه خدمات
  • تعهدات تالار

انتخاب تالار براساس بودجه:

توجه داشته باشید که قبل از انتخاب تالار و عقد قرارداد، بودجه خود را در نظر بگیرید و متناسب با بودجه خود، تالار را انتخاب نمایید. اگرچه محل برگزاری مراسم در باشکوه‌ترشدن آن تأثیر به‌سزایی دارد، اما نباید باعث افزایش هزینه ها و ایجاد فشار مالی برای خانواده ها شود. بهتر است بدانید که هزینه تالار به عوامل مختلفی بستگی دارد. منوی شام و کیفیت غذا، منوی پذیرایی شامل نوشیدنی و دسر، سلف سرویس بودن، دکوراسیون و گل‌آرایی، گروه موسیقی، برنامه‌های جانبی مانند آتش‌بازی، سفره عقد، میزآرایی همه این موارد دارای هزینه های جداگانه هستند.

ظرفیت تالار:

بهتر است قبل از انتخاب تالار، تعداد مهمانانی که قرار است به مراسم عروسی خود دعوت کنید را مشخص و یادداشت نمایید. ممکن است ظرفیت تالار کوچک باشد و مناسب برای تعداد مهمان های شما نباشد. بهتر است برای جلوگیری از چنین مشکلی، همه جوانب را در نظر بگیرید و بعد تالار خود را انتخاب نمایید.

امکانات تالار:

به یاد داشته باشید که تالار عروسی، مکانی برای برگزاری جشن عروسی شما است، پس باید متناسب با خواسته‌هایتان و سبک سلیقه خود امکانات را انتخاب نمایید. شما باید نورپردازی، دکوراسیون، زیبایی و راحتی میزهای پذیرایی، طراحی جایگاه عروس و داماد، گل‌ آرایی و سایر تزئینات تالار را به خوبی برسی و انتخاب کنید. برای برگزاری مجلس عروسی در تالار، باید با تیم تشریفات آن هماهنگ کنید تا تدارکات و جزئیات مراسم شما را به دست بگیرند. استفاده از خواننده و گروه نوازنده، گل آرایی و میز آرایی، هماهنگی برای پذیرایی از مهمان ها برعهده تیم تشریفات تالار  می باشد.

بهتر است بدانید که استفاده از یک خواننده مناسب می تواند برای اغلب مهمان ها لحظات شاد و خاطره انگیزی را فراهم کند. گل آرایی و میز آرایی تالار را از یاد نبرید. شما می توانید با تیم تشریفات خود هماهنگی لازم را انجام دهید تا آن ها براساس سبک سلیقه شما میز و گل ها را بچینند. از همه مهمتر پارکینگ تالار را فراموش نکنید. قبل از عقد قرارداد پارکینگ مهمان ها را به خوبی چک کنید که فضای کافی برای تعداد مهمان هایتان داشته باشد. اگر خواسته ای دیگری مانند: وجود جایگاه ویژه برای عکاسی مهمانان، آتش‌بازی، کافی‌شاپ و…) را دارید با تالار هماهنگ کنید.

کیفیت غذا:

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید، انتخاب غذا و نوشیدنی می باشد. شما باید به منو غذایی تالارها توجه نمایید. در کل سه نوع منو مختلف غذایی در تالارها و باغ تالارها مورد استفاده قرار می گیرد. منو تک پرس، منو دیس پرس و یا سلف سرویس می باشد. شما می توانید منو مناسب با سبک سلیقه خود را انتخاب نمایید و قبل از سفارش، کیفیت غذاها را تست کنید. علاوه بر آن تالارهای پذیرایی، باید طبق منو انتخابی شما عمل کنند و چیزی را از قلم نندازند.

لوکیشن و محل تالار:

برای انتخاب تالار پذیرایی مناسب، در ابتدا باید مسافت آن را در نظر بگیرید که هم خودتان اذیت نشوید و ساعات طولانی را در راه نباشید و هم مهمان ها سردرگم و یا اذیت نشوند. بهتر است تالار عروسی در حومه شهر باشد و دارای جای پارک وسیع باشد تا مهمان ها با خیال آسوده ماشین های خود را در پارکینگ قرار دهند. برای انتخاب تالار، تعداد مهمان ها و ظرفیت تالار را در نظر بگیرید که فضای کافی داشته باشید.

تاریخ رزرو تالار:

بهتر است چند ماه قبل از برگزاری مراسم عروسی، تالار پذیرایی مورد نظرتان را انتخاب نمایید. چرا که در اکثر مواقع، تالارها رزرو شده اند و شما برای این که مراسمتان دچار تاخیر نشود، از چند ماه قبل برای رزرو تالار خود، اقدام نمایید. شما چندین ماه قبل از مراسم، فرصت کافی را خواهید داشت تا تالار مناسب خودتان را پیدا کنید.

نحوه ارائه خدمات: 

برای مهیا کردن مجلس عروسی به بهترین شکل، باید تمامی امکانات برای راحتی و آسایش عروس و داماد و مهمان ها مهیا شود. زمانی خدمات به بهترین صورت انجام می گیرد که از پرسنل منظم و متعهد در کار استفاده شود. شما قبل از عقد قرارداد، باید از خدمات رسانی تالار اطمینان کامل را کسب نمایید.

تعهدات تالار:

بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، در مورد تعهد تالار در قبال اشیاء گمشده، شرایط فسخ قرارداد، مبلغ بیعانه، مبلغ قابل استرداد در صورت فسخ قرارداد، زمان پرداخت مابقی هزینه و دیگر مسائل با تالار هماهنگی های لازم را انجام دهید و با در نظر گرفتن تمامی تعهدات تالار، آگاهانه تصمیم بگیرید و قرارداد را امضاء کنید.

شرایط رزرو تالار

تفاوت تالار عروسی با باغ تالار

امروزه جوانان زیادی، برای برگزاری مجلس عروسی خود، تالار یا باغ تالار عروسی را رزرو می کنند. انتخاب آن ها بستگی به نوع نیاز و سبک سلیقه شان دارد. باغ تالارها در طراحی مجموعه خود از باغ و فضای باز معمولا بزرگ و با مساحت زیاد بهره بردند و سعی می‌کنند تا با گل‌ آرایی‌ های خاص و زیبا هر چه بیشتر فضای باغ خود را زیباتر جلوه دهند.

باغ تالارها دارای دیزاین‌ ها و گل‌ آرایی‌ های خاص در فضای باز هستند. بهتر است بدانید که باغ تالارها به کمک یک طراح دکوراسیون چیدمان صندلی‌ ها و میزهای مختلف را انجام می‌ دهند. باغ تالار علاوه بر طراحی فضای باز و باغ، دارای فضای سرپوشیده و مسقف هستند تا در صورت نیاز و آشفتگی هوا جشن را در آن برگزار کنند.

اما تالار عروسی تنها دارای محیطی سرپوشیده می باشد. در بغضی از موارد در قسمت ورودی دارای باغ و یا فضای باز می باشند. بهتر است بدانید که باغ تالارها به دلیل داشتن امکانات و دیزاین خاص از هزینه های بیشتری نسبت به تالارهای عروسی می باشند.

مطلب پیشنهادی: بهترین تالار در تهران

تفاوت تالار عروسی با باغ تالار

خدمات ویژه تالارها شامل چه مواردی می شود؟

در بعضی از موارد، تالارها دارای خدمات ویژه ای برای عروس و داماد هستند. به طور مثال امکان آتش بازی در فضای باغ، داشتن گروه موسیقی خاص، داشتن فضا جداگانه و کافی شاپ، امکان ورود ماشین های خاص و قدیمی، امکان سرو غذاهای خاص و غیر ایرانی می باشند. در اکثر مواقع تالار هایی که بسیار لوکس و مجلل هستند دارای این سبک خدمات هستند.

کلام آخر

همه ما می دانیم که یکی از خاص ترین روزهای زندگی هر انسانی، روز ازدواج و شروع زندگی مشترک او می باشد. برای داشتن مراسمی ایده آل و مطلوب شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید و متناسب با سبک سلیقه خود، همه چیز را انتخاب و مهیا کنید. بهتر است همه چیز، بی عیب و نقص باشد و نکات و توصیه های ذکر شده را رعایت کنید.

ما در سایت تالارتو به همه نکات و توصیه های قبل عروسی و بعد عروسی اشاره کردیم و همواره سعی داشتیم که شما عزیزان را با شرایط رزرو تالار چگونه است؟ آشنا کنیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از این مطالب بهره ببرید. ممنون از شما همراهان گرامی که ما را همراهی کردید.

4.9/5 - (12 امتیاز)

غزاله شهداد

غزاله شهداد هستم؛ من 4 سال متوالی در حوزه تولید محتوا و نویسندگی فعالیت می کنم و به سبب علاقه ویژه ای که به نویسندگی دارم، تاکنون مطالب مفید و خوبی را گردآوری کرده ام و همواره سعی در ارائه محتوای به روز در سایت تالارتو می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا