باغ تالار

10 نکته برای برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز【سال1403】❤️

هر یک از زوجین آرزوی داشتن یک عروسی بسیار مجلل و باشکوه را دارند و همیشه در تلاش اند تا بتوانند یک شب رویایی داشته باشند و تمام لحظات عروسی شان را به ثبت برسانند. برگزار کردن مراسم عقد و عروسی، کار آسان و ساده ای نیست و نیاز به زمان و حوصله بسیار زیادی دارد. از این رو بهتر است هر یک از زوجین، چند ماه پیش از برگزاری مراسم شان، با تشریفات مجالس مشورت کنند و از آن ها درخواست کمک کنند. البته برگزاری عروسی، نیاز به دقت و مهارت زوجین است، از این رو می خواهیم در این مقاله 10 نکته برای برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز را برای شما شرح دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

نحوه برگزاری مراسم عروسی

در حقیقت مراسم عروسی یک میهمانی خاص برای ورود زوجین به برهه جدیدی از زندگی است. در سراسر جهان مراسم عروسی با شادی و سرور برگزار می شود و هر خانواده ای طبق آداب و فرهنگ منطقه و شهرش این مراسم را بسیار زیبا برگزار می کند. برای برگزاری این مراسم باید امور مختلفی اجرا شوند که شامل انتخاب تالار یا باغ عروسی، خرید برای عروس و داماد، دعوت از مهمانان و پذیرایی از آن ها و … می باشد.

اکثر مراحل جهت برگزار کردن عروسی می بایست توسط زوجین یا خانواده آن ها و یا توسط فردی که تخصص خاص در این زمینه دارد، انجام شود. با وجود این که عروس و داماد و خانواده شان به همه نکات توجه می کنند، باز هم اکثر اوقات مشکلات ریز و درشت به وجود می آید. یکی از اصلی ترین نگرانی های زوجین، برگزار کردن مراسمات مختلف عروسی بدون دردسر است.

اگر تمایل ندارید که خودتان برای اجرای مراسم عروسی به دنبال تجهیزات و اکسسوری ها باشید، می بایست از فردی که در این حوزه مسلط است و مهارت دارد، درخواست کنید که تشریفات مراسم شما را انجام دهد. ولی اخیرا زوجین جهت برگزاری مراسم خود از گروه های تشریفات مجالس کمک می گیرند تا همه مراسمات بی کم و کسر اجرا شوند. در برگزاری مراسم عروسی باید همه اصول و قوانین مراسم در نظر گرفته شود و فضایی بسیار دوستانه و خوب برای مهمانان ایجاد شود.نحوه برگزاری مراسم عروسی

هدف از برگزاری مراسم عروسی چیست؟

اجرا کردن مراسم عروسی یکی از سننی است که در زمان های دور انجام می شده است. این مراسم فقط مربوط به کشورمان ایران نیست و در بیشتر کشورهای جهان مراسم عروسی برگزار می شود ولی هر کدام به گونه ای این مراسم را جشن می گیرند. اخیرا به دلیل شرایط مالی و افزایش توقعات مردم برای برگزاری چنین مراسمی، بسیاری از زوجین برای اجرا کردن این مراسم مردد هستند. به گونه ای که، برخی ترجیح می دهند این پول را صرف بهبود زندگی زوجین، مسافرت به خارج از کشور، کمک به کودکان بی سرپرست و… کنند. از این رو، شما باید بدانید که هدف از ازدواج و برگزار کردن آن چیست.

برخی از اهداف مراسم عروسی عبارتند از:

1 . جشن گرفتن: از جمله اصلی ترین اهدافی که افراد را برای برپایی جشن عروسی در باغ یا تالار جذب می کند، جشن گرفتن بهترین شب زندگی آن ها است. همان گونه که می دانید شب عروسی و شروع زندگی دو نفره، اصلی ترین شب زندگی شان محسوب می شود چون در آن شب تغییر زیادی در نحوه زندگی آن ها اتفاق می افتد و باید تا پایان عمرشان به گونه ای دیگر با هم زندگی کنند. به همین علت مرسوم است که برای این منظور جشن بزرگی به نام عروسی برپا می کنند. طوری که در آن جشن، نزدیک ترین آشنایان و فامیل عروس و داماد دورشان جمع می شوند و این شب به یاد ماندنی در زندگی شان را جشن می گیرند.

2 . ساختن خاطره ای به یاد ماندنی: از جمله اهداف مراسم عروسی این می باشد که زوجین بخواهند با برپایی یک جشن بزرگ، زیباترین اتفاق زندگی خود را به یاد بسپارند. چون بسیاری از عروس و دامادها در این عصر با عشق خود ازدواج می کنند و این زیباترین آرزویی است که تحقق یافته است.

3 . رسمی شدن مراسم عروس و داماد: در صورتی که تمایل دارید بدانید هدف از ازدواج چیست، باید گفت که یکی از اهداف اصلی این مراسم این است که ازدواج زوجین رسمی می گردد. اصلی ترین هدف از برگزاری مراسم عقد، رسمیت بخشیدن به ازدواج 2 نفر در بین اعضای خانواده، اقوام، دوستان و آشنایان است. بنابراین با برپایی این مراسم همگان در جریان ازدواج این دو قرار می گیرند و از این طریق از بسیاری از مشکلات جلوگیری می شود. علاوه بر این، اکنون همه آن ها را می شناسند و به مهمانی ها، مجالس و غیره دعوتشان می کنند.

4 . ولیمه دادن به میهمانان: هدف دیگری که زوجین از اجرای مراسم عروسی دارند، ولیمه دادن به آشنایان، اعضای خانواده، دوستان، همکاران و … است. این موضوع جزو آداب و رسوم قدیمی است که علت آن مرتبط با اعتقادات مردم است. پس بر این اساس مردم باید برای چند مورد از جمله شروع زندگی مشترک به اطرافیان خود خیر و برکت بدهند. این ولیمه همان شام عروسی است که امروزه بسیار تجملاتی تر و متنوع تر از زمان های دور برگزار می شود.هدف از برگزاری مراسم عروسی چیست؟

10 نکته مهم برای برگزاری مراسم عروسی

هر یک از زوجین در صورتی که تمایل دارند مراسم عروسی خود را به بهترین نحو برگزار کنند، می توانند به نکات بسیار مهم توجه نمایند. ما در این بخش از مقاله سعی داریم 10 نکته برای برگزاری مراسم عروسی را در اختیار شما قرار دهیم :

1 . کارت عروسی دیجیتال: یکی از کارهایی که اخیرا بسیار مد شده است، دعوت از تمامی آشنایان و فامیل به مراسم و جشن های عروسی با کارت عروسی دیجیتال است. این ایده مورد تائید بسیاری از مردم افراد می گیرد زیرا دعوت از مهمانان با کارت دیجیتال بسیار آسان تر است و زیبایی بیشتری دارد.

2 . لباس پر زرق و برق: زمانی که شما یک لباس پر زرق و برق برای مراسم خود انتخاب می کنید، می توانید کاری کنید که وقتی وارد اتاق می شوید تمام مخاطبان به شما نگاه کنند. لباس عروسی که دنباله دار باشد و توری بلند داشته باشد، می تواند استایل شما را چشمگیرتر و جذاب تر کند. برای داشتن ظاهری منحصر به فرد، می توانید از جواهرات، تاج ها و اکسسوری های شیک و زیبا کمک بگیرید. داشتن لباس زیبا یکی از 10 نکته برای برگزاری مراسم عروسی است.

3 . میکاپ زیبا عروس: آرایش ملیح و جذابی انتخاب کنید تا کاراکترتان را به رخ بکشد و سبک عروسی شما را تکمیل کند. برای آرایش صورت و جذاب تر شدن چهره، از کرم پودر، برنز کننده مایع و هایلایتر استفاده نمایید. آرایش چشم دودی، استفاده از مژه مصنوعی و رژ لب با ماندگاری طولانی مدت، می تواند ظاهر شما را جذاب تر از قبل کند.

4 . دسته گل آبشاری: اصلی ترین گزینه در مورد دسته گل عروس در مراسم، استفاده از گل های طبیعی، باطراوت و جذاب است. در صورتی که شما برای شب عروسی خود یک دسته گل آبشاری سفارش دهید، مانند یک پرنسس واقعی می درخشید. گل های رز و ارکیده جزو بهترین گل ها برای داشتن دسته گل آبشاری، زیبا و مجلل هستند.

5 . سالن عقد بسیار زیبا: در صورتی که شما می خواهید مانند یک پرنسس به داماد جواب بله بگویید، بهتر است سالن یا محضری زیبا و مدرن را جهت برگزاری مراسم عقد خود برگزینید. فضای داخلی مجلل و جذاب و دکور شیک عمارت ها نه تنها امکانات بسیار خوبی جهت برگزاری مراسم ایجاد می کند، بلکه دکوراسیون بیرونی خیره کننده آن ها، محیط ایده آلی را برای عکاسی روز مراسم عقد برای شما فراهم می کند. شما با مراجعه به مقاله 10 توصیه برای داشتن مراسم عقد محضری ایده آل، می توانید عقد محضری بهتری داشته باشید.

6 . موقعیت نشمین عروس و داماد: این موضوع در تالار موضوع بسیار مهمی است. در صورتی که شما به عنوان یک زوج می خواهید دکوراسیون جایگاه تان بسیار فوق العاده زیبا و خاطره انگیز باشد، بهترین کار این است مراسم خود را در بهترین باغ تالار در تهران برگزار کنید تا بتوانید موقعیت نشمین خود را با گل و برگ های زیبا و طبیعی تزئین کنید. برای بیشتر شدن زیبایی، جای خود را روی سکو و کمی بالاتر از سطح زمین در نظر بگیرید. زیبایی جایگاه عروس و داماد با شمع نیز ایده بسیار زیبا و منحصر به فرد است.

7 . داشتن کنسرت موسیقی زنده: در صورتی که یک گروه موسیقی حرفه ای در مراسم شما هنرنمایی کنند، مراسم شما جذاب تر می شود زیرا وجود این گروه ها بخشی جدایی ناپذیر از مراسم عروسی به خصوص مراسمات رسمی است. شما می توانید برای برگزاری مراسم عروسی خاص، از یک گروه موسیقی کاملا ماهر با ابزار و سازه های مدرن موسیقی درخواست کنید تا در مراسم شما حضور داشته باشند. در ضمن بهتر است که در انتخاب موسیقی ای که پخش می شود بسیار دقت کنید.

8 . تزئین میز شام با اکسسوری: در صورتی که می خواهید فضای بسیار گرمی در مراسم خود داشته باشید، می توانید از یک رانر حریر جذاب و زیبا در وسط میزهای پذیرایی کمک بگیرید. در ضمن شما می توانید رانر مورد نظرتان را با شاخه گل های رز صورتی و شمع های زیبا برای یک میز غذاخوری کاملا مدرن و مجلل تزئین نمایید. به طور معمول تالارهای امروزی و مدرن از این نوع نجهیزات جهت تزیین میزهای خود استفاده می کنند و زمانی که شما مراسم خود را در این تالارها برگزار می کنید لازم نیست نگران چیزی باشید.

9 . سرو شام سلف سرویس: در صورتی که شما میز شام خود را با انواع غذاهای ایرانی و خارجی و انواع سالاد و دسر آماده برای سرو کنید، مهمانان خاطره بسیار خوبی از مراسم شما خواهند داشت زیرا این موارد یکی از مهم ترین ویژگی های یک مراسم خاص و مجلل خواهد بود.

10 . استفاده از ظروف خاص: یکی از مواردی که جهت سرو شام عروسی بسیار مورد توجه همه میهمانان قرار می گیرد، استفاده از ظروف و لوازم زیبا و مدرن است. استفاده از ظروفی که رنگشان طلایی است، جهت هماهنگی با دیگر عناصر دکوراسیون میز غذاخوری ایده بسیار خوبی است. رنگ های درخشان و جذاب مانند طلایی و نقره ای، زیبایی و درخشش محیط را چند برابر می کند. حتی شما می توانید که از کارد و چنگال هایی استفاده کنید که با بشقاب های طلایی و حلقه های دستمال ست هستند.

هزینه برگزاری مراسم عروسی چقدر است؟

در زمان های گذشته مراسم عروسی، با هزینه بسیار کمی برگزار می شد زیرا تجملات در مقایسه با عصر جدید، بسیار کمتر بود و از این رو زوجین راحت تر ازدواج می کردند اما اخیرا برای برگزاری مراسم عروسی باید هزینه های بسیار هنگفتی توسط زوجین پرداخت شود. عوامل متعددی در برگزاری این جشن نقش دارند که باید برای هر یک، هزینه جداگانه ای پرداخت شود.

عواملی که در هزینه برگزاری مراسم عروسی نقش دارند شامل مکان برگزاری مراسم عروسی، منو پذیرایی شام عروسی، لباس عروس و داماد، دسته گل عروس، میکاپ عروس و داماد، تشریفات و اکسسوری های مراسم عروسی، عکاسی و فیلم برداری، تعداد میهمانان، گل آرایی جایگاه عروس و داماد، شاباش  و … است. از این رو در صورتی که هر زوجی تمایل به برگزاری مراسم عروسی دارد، باید به تمام این موارد توجه ویژه ای داشته باشد. به طور کلی نمی توان هزینه این عوامل را به طور دقیق ذکر کرد زیرا در صورتی که هر یک مجلل تر و بهتر باشند، هزینه بیشتری می بایست پرداخت گردد.هزینه برگزاری مراسم عروسی چقدر است؟

کلام آخر

برگزاری مراسم برای هر یک از زوجین، بسیار سخت و پیچیده است زیرا باید آن ها مراحل بسیار طولانی را طی کنند تا شب عروسی شان فرا برسد. برای برگزاری مراسم عروسی باید زوجین لباس عروس، دسته گل، اکسسوری، تالار، فیلم بردار، کارت دعوت و … را تهیه و هماهنگ کنند که در این صورت مراسم شان بی نقص می شود. برخی مواقع برای کمک به زوجین، خانواده ها نیز اقدام می کنند.

ما نیز سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در اختیار شما قرار دهیم و 10 نکته برای برگزاری مراسم عروسی را برای شما بیان کنیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار متشکریم. در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این باره دارید، می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا