عمومی

برنامه ریزی عروسی رو از کجا شروع کنیم؟【سال1403】⚡️️

آغاز زندگی مشترک، برای تمامی عروس و دامادها و آن هایی که قصد شروع زندگی زناشویی را دارند، بسیار استرس زا و در عین حال لذت بخش می باشد. اما همیشه برای زوج های جوان این سوال پیش می آید که برنامه ریزی عروسی رو از کجا شروع کنیم؟ خریدهای عروسی را از کدام مراکز بخریم و همه این کارها را چگونه مدیریت کنیم. ما همواره در این مقاله سعی داریم که شما عزیزان را راهنمایی کنیم که چگونه با صبر و حوصله می توانید تمامی کارهای مربوط به عروسی را مدیریت کنید و به راحتی از پس آنان بر بی آیید.

برنامه ریزی عروسی

بهتر است بدانید که روز و شب عروسی در ذهن تمامی عروس و دامادها تا همیشه ماندگار خواهند ماند. پس شما به عنوان عروس و داماد باید تا جایی امکان دارد و برای خودتان و خانواده تان مقدور است به بهترین شکل برگزار نمایید. چرا که جشن عروسی و ازدواج تنها یکبار در زندگی هر کس اتفاق می افتد.

اما برای داشتن مراسمی مطلوب و معقول، باید برنامه ریزی درستی را داشته باشید. بهتر است شما از ماه های قبل، شروع به برنامه ریزی مراحل جشن عروسی کنید. بی برنامگی باعث ایجاد اختلال در روند کارها و حتی تاخیر در مراسم شما خواهد شد.

علاوه بر آن خوشبختانه برنامه ریزی عروسی چندان کار دشواری نیست، تنها نیاز به صبر و حوصله شما در انجام کارها دارد. شما تنها باید موارد و نکاتی که ذکر می شود را جدی بگیرید و رعایت کنید.

برای داشتن برنامه ریزی درست و دقیق بهتر است از افرادی که دارای تجربه کافی هستند، راهنمایی بگیرید تا به کارهایتان تسریع بخشد و کمی از استرس و نگرانی شما کم کند. تجربه نشان داده است که بهره بردن از تجارب دیگران، افراد را تا چند مرحله جلو خواهد برد و امکان خطا و اشتباه را کم خواهد کرد.

برنامه ریزی عروسی

مراحل برگزاری جشن عروسی

برای داشتن برنامه ریزی درست و دقیق بهتر است در ابتدا لیستی از وظایف و کارهای هر فرد مشخص شود. بهتر است همه چیز را یادداشت کنید تا چیزی را فراموش نکنید. وظایف خود و افرادی که قرار است شما را همراهی کنند، مرحله بندی کنید. در نهایت طبق لیست و برنامه پیش روید. در ادامه در رابطه با مراحل برگزاری جشن عروسی اشاره خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

  1.  تعیین تاریخ عروسی
  2.  تهیه لیست میهمان ها
  3.  تعیین بودجه
  4.  تعیین محل برگزاری جشن
  5.  هماهنگی با آتلیه عروس
  6.  تعیین آرایشگاه عروس و داماد
  7.  تعیین گل فروشی و ماشین عروس
  8.  انجام خریدهای عروس و داماد
  9. تهیه و توزیع کارت عروسی

نکات مهم برنامه ریزی جشن عروسی

برای داشتن برنامه ریزی دقیق برای مراسم ازدواج، شما باید توصیه و نکاتی را رعایت کنید. ما همواره سعی داریم شما را برای برگزاری جشنی ایده آل راهنمایی کنیم. در ادامه به نکات و توصیه های مهم برای برنامه ریزی جشن عروسی اشاره خواهیم کرد.

 تاریخ عروسی: تاریخ عروسی روی هزینه های شما بسیار تاثیرگذار می باشد. اگر شما می خواهید در یک روز خاص و در اعیاد جشن عروسی را برگزار کنید، بهتر است بدانید که قطعا در ایام تعطیلی و اعیاد هزینه های تالار بیشتر از روزهای عادی خواهد بود. بخاطر داشته باشید که یک سری از میهمان ها که در شهرستان هستند و برای این که بتوانند در جشن شما حضور داشته باشند، بهتر است روزهای تعطیل را برای برگزاری جشن خود انتخاب ننمایید.

لیست میهمان ها: برای تعیین لیست مهمان ها و تهیه کارت عروسی، حتما تعداد دقیق را یادداشت کنید و روی کارت دعوت حتما تعداد افرادی را که از هر خانواده دعوت کردید را ذکر نمایید تا مهمانی اضافه تر در لیست قرار نگیرد و باعث اختلال در برنامه شما نشود.

تعیین بودجه: اصلی ترین مسئله تعیین بودجه عروسی می باشد. برای داشتن نتیجه مطلوب تر از اطرافیان خود، دوست و یا فامیلی که به تازگی ازدواج کردند، مشورت بگیرید و هزینه ها را به صورت جداگانه روی کاغذ یادداشت کنید و هزینه ها را پیش بینی کنید.

محل برگزاری جشن: برای تعیین محل برگزاری جشن در ابتدا تعداد مهمان ها را در نظر بگیرید و با توجه به فصل برگزاری مراسم، تالار باغ و یا تالار سرپوشیده انتخاب نمایید. بهتر است برای مهمان های راه دور مسافت را در نظر بگیرید.

انتخاب آتلیه، آرایشگاه، گل فروشی: انتخاب آتلیه و عکاس، آرایشگاه، گل فروشی تماما به سلیقه شما بستگی دارد. چرا که امروزه سبک و تنوع زیادی در عوامل تشکیل دهنده عروسی افزایش یافته و شما برای انتخاب، باید در ابتدا به سلیقه، دوم به بودجه خود توجه کنید.

خریدهای عروس و داماد: بعد از انجام تمامی مراحل بالا، اکنون نوبت به انجام خریدها رسیده است. برای صرفه جویی در وقت و برنامه ریزی بهتر، تمامی خریدهای عروس را در یک روز و تمامی خریدهای داماد را در روزی دیگر انجام دهید.

تهیه و توزیع کارت عروسی: مرحله آخر تهیه کارت عروسی می باشد که شما باید از قبل لیست مهمان ها را تکمیل کنید و تعداد مشخص را تعیین کنید تا به تعداد مهمان ها برایشان کارت خریداری کنید و در زمان مناسب آن ها را توزیع کنید.

نکات مهم برنامه ریزی جشن عروسی

زمان مناسب برای خرید عروس و داماد

از جمله موارد مهم برای جشن عروسی، تعیین زمان برای خرید عروس و داماد می باشد. شما به عنوان عروس و داماد باید در تعیین وقت، برنامه ریزی داشته باشید چرا که شما در انجام خرید، وقت کافی را نخواهید داشت و باید بر اساس برنامه خود، تعیین کنید که چه روزی چه خریدی را انجام دهید.

لازم به ذکر است که شما از شش ماه قبل از جشن عروسی، باید شروع به خرید لوازم های مورد نیاز عروسی کنید. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، این است که تمامی کارهای خودتان را به لحظه آخر موکول نکنید.

خرید کت و شلوار و لباس عروس، انتخاب تاج و تور عروس خانم، انتخاب ماشین عروس، انتخاب گل فروشی و انتخاب دسته گل عروس، انتخاب آرایشگاه عروس، تعیین عکاس و فیلمبردار، همه این مواردی که نام برده شد، بسیار زمان بر می باشد و نیازمند دقت و حوصله شما است تا به خوبی انجام شود.

تشریفات جشن عروسی

تشریفات جشن عروسی و مراسمات، یکی از مفاهیم های جدیدی است که در سالهای اخیر، زیاد شنیده می شود. اگر شما هم عروس و داماد هستید و یا زوجی هستید که تصمیم به ازدواج گرفته اید. حتما برای برگزاری جشن خود به دنبال تشریفات عروسی و محل مناسب برای برگزاری مجلس خود هستید.

تمام کارها و اقداماتی که باید برای مجلس عروسی انجام شود تا مراسم عروسی با بهترین کیفیت برگزارشود، تشریفات جشن عروسی گفته می شود. تشریفات جشن عروسی تماما با آداب و رسوم های عروسی آشنا است.

تیم تشریفات مراسم عروسی شما زیباتر و با نظم بیشتری برگزار خواهد کرد و هم شما و هم مهمانان هایتان رضایت بیشتری خواهند داشت. تشریفات مجلس هماهنگی ها و کارهای مهم برای برگزاری مراسم عروسی را انجام می دهد.

تشریفات مجالس عروسی در چیدمان سفره عقد، گل آرایی، کترینگ، پذیرایی، موسیقی مهارت خاصی دارند. وظایف تیم تشریفات مجلس، برگزار کردن مجلس به بهترین صورت ممکن است. استفاده از تشریفات مجالس عروسی از استرس و نگرانی شما می کاهد و در برگزاری عروسی شیک تر و زیباتری شما را یاری خواهد داد.

مشکلات احتمالی جشن عروسی

همیشه در مراسم و مجالس هایی که تعداد افراد زیادی شرکت می کنند، امکان بروز مشکلاتی وجود خواهد داشت که اگر پیشگیری نکنید، احتمال دارد مجلس را برای شما تلخ کند. روز مراسم و جشن عروسی می‌تواند با استرس و فشار زیادی همراه باشد. برای جلوگیری از استرس، می‌توانید به فعالیت‌های آرامبخش مانند: مطالعه، تنفس عمیق، مشاوره روانشناسی یا حضور در کلاس‌های آموزشی قبل از عروسی بپردازید.

در برخی از موارد امکان بروز مشکلات فنی، آب و هوایی و مکانی می‌تواند در برگزاری مراسم تاثیرگذار باشد. بهتر است از قبل چاره اندیشی کنید، به طور مثال اگر در فصل زمستان و پاییز جشن برگزار می شود، بهتر است از سالن های سرپوشیده استفاده نمایید.

ممکن است در برخی از قسمت های خدمات رسانی عروس، اختلال و یا مشکلاتی ایجاد شود. به طور مثال، آرایشگران یا تدارکات غذا، باعث نارضایتی عروس و دیگر مهمانان جشن شوند.

شما برای جلوگیری از بروز همچین مشکلی باید انتخابی دقیق داشته باشید. بهتر است، از قبل بازبینی کیفیت خدمات‌ دهندگان و نمونه‌کارهای آن ها را دریافت کنید. حتما حساسیت های خود را بیان کنید و توصیه های لازم را به آن ها بگویید تا مجلس به سبک سلیقه و ایده آلتان برگزار شود.

مشکلات احتمالی جشن عروسی

کلام آخر

ما همواره در این مقاله سعی داشتیم که شما همراهان گرامی را برنامه ریزی عروسی رو از کجا شروع کنیم؟ آشنا کنیممواردی که ذکر شد، تماما مهم و ضروری است. این روزها عروس و دامادهای زیادی، دچار نگرانی و سردرگمی می شوند و در اکثر مواقع فکر می کنند که از پس کارها بر نمی آیند.

ما به مراحل جشن عروسی و چگونگی برنامه ریزی درست برای انجام کارها اشاره کردیم. شما دوستان عزیز برای داشتن مراسمی ایده آل و عالی می توانید از مطالب ذکر شده استفاده نمایید. همچنین در سایت تالارتو تماما در مورد ازدواج و جشن عروسی، رسم و رسومات، تشریفات آن سخن گفته شده است. برای داشتن اطلاعات لازم به مقاله های این سایت مراجعه کنید. ممنون از شما دوستان گرامی که ما را همراهی کردید.

4.9/5 - (8 امتیاز)

غزاله شهداد

غزاله شهداد هستم؛ من 4 سال متوالی در حوزه تولید محتوا و نویسندگی فعالیت می کنم و به سبب علاقه ویژه ای که به نویسندگی دارم، تاکنون مطالب مفید و خوبی را گردآوری کرده ام و همواره سعی در ارائه محتوای به روز در سایت تالارتو می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا