عمومی

بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی کجاست؟⚡【سال1403】

یکی از مهم ترین مواردی که برای عروس و داماد بسیار پر اهمیت می باشد، انتخاب مکانی زیبا، باشکوه برای برگزاری مراسم عروسی شان می باشد، زیرا تمام عکس ها و فیلم های موجود از این روز خاطره انگیز، در این مکان انجام می شود و سال ها در ذهن زوجین و مهمان ها باقی خواهد ماند. عروس و دامادها برای انتخاب مکان مراسم عروسی خود نیاز به تحقیق و بررسی انواع مختلف مکان ها دارند. ما در این مقاله تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی را در اختیارتان قرار دهیم و شما را با ویژگی های یک مکان برگزاری مراسم آشنا می کنیم.

منظور از تشریفات عروسی چیست؟

برای این که مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن و با کیفیت و بدون به وجود آمدن مشکل و نقص و با رعایت تمام آداب رسوم و سنت ها اجرا شود می توان از تشریفات عروسی استفاده کرد. عروس و داماد این سوال به ذهنشان می رسد که چگونه عروسی خاص و متفاوت داشته باشیم؟ با کمک گرفتن از تشریفات می توانند مراسمی زیبا، با شکوه و به یاد ماندنی را هم برای خود و هم برای مهمانان عزیزشان رقم بزنند. با کمک تشریفات عروسی مراسم شما زیباتر و با نظم بیشتری برگزار می شود.

به طور کلی به گروه و یا شخصی که همه هماهنگی ها و کارهای مهم مراسم عروسی را بدون عیب و نقص به شما ارائه می دهد، برگزار کننده عروسی و یا تشریفات عروسی می گویند. آن ها در انتخاب بهترین مکان برای برگزاری مراسم هم بیشترین راهنمایی را می کنند و هم بهترین گزینه ها را بر حسب بودج در اختیار زوجین قرار می دهند، تا با خیال راحت انتخاب کنند.

بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی

  1. تالارهای پذیرایی: ازجمله مکان هایی که از زمان های قدیم مورد پسند عروس و دامادها برای برگزاری مراسمشان قرار گرفته، تالارهای پذیرایی می باشند. البته در تالارها جزو مراسم عروسی، جشن ها و مراسم های دیگر هم برگزار می شود و به طور کلی به همین منظور ساخته و طراحی شده اند که با در اختیار داشتن امکانات و شرایط خاص یکی از مجهزترین و بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی می باشند.
  2. یک جشن زیبا و لاکچری در باغ تالار: از جمله مکان هایی که امروزه بسیار پرطرفدار می باشد و مورد پسند برای عروس و دامادهای جوان واقع شده است، برگزاری مراسم جشن و عروسی در باغ تالارها و عمارت های شکیل و زیبا می باشد که دارای فضای باز و زیبا هستند. ناگفته نماند که اجرای مراسم در باغ تالار مشکلاتی نیز با خود به همراه دارد که پررنگ ترین آن، دور بودن و مسافت زیاد آن از سطح شهر می باشد.
  3. هتل تالارهای عروسی: بعضی از هتل ها هستند که مکانی برای برگزاری جشن ها، سمینارها و همایش ها و مراسمات عروسی دارند. در نتیجه این مکان ها هم می توانند انتخابی برای عروس و دامادها باشد.
  4. سالن های عقد و دفاتر ازدواج: امروزه دفاتر ازدواج و سالن های عقد هم مکانی مخصوص برای پذیرایی از مهمانان با تعداد اند که سبب شده بعضی از زوج ها تصمیم بگیرند مراسم خود را در آنجا برگزار کنند. این سالن ها می توانند گزینه مناسب و کم هزینه تری برای زوجین به شمار آیند.
  5. مزارع یا باغ های شخصی:  امکان دارد بعضی از زوجین مراسم و جشن خود یا اقوام را در یکی از باغ های شخصی خود برگزار کنند که این کار سختی و مشکلاتی در زمینه پذیرایی و سرویس مناسب به مهمانان و … دارد.
  6. باشگاه تفریحی و فرهنگی: امروزه بعضی از خانواده ها، مراسمات عروسی خود را در باشگاه های فرهنگی و تفریحی که فضای مناسبی برای برگزاری مراسم و جشن هستند، ارائه می دهند.
  7. عروسی در کلیسا: در بعضی از کشورها از کلیسا به عنوان بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی استفاده می کنند. در ایران نیز بعضی از اقلیت های دینی می توانند مراسم خود را بصورت مختصر در کلیساها برگزار نمایند.
  8. اجرای مراسم عروسی در خارج از کشور: بعضی از خانواده ها دوست دارند مراسم جشن و عروسی خود را در یک کشور دیگر اجرا کنند و از امکانات و تجهیزات خارجی برای جشن خود استفاده کنند که این کار مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد. همچنان امکان به وجود آمدن مشکلات غیر پیش بینی شده هم زیاد است که ممکن است بر روی تمام مراسم شما تاثیر مستقیم بگذارد و هزینه خیلی زیادی هم در بر داشته باشد.

بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی

نکات مهم در انتخاب مکان مناسب عروسی

همانطور که از اهمیت بسیار زیاد مکان مراسم عروسی مطلع هستید، پس بهتر است برای انتخاب آن یکسری نکات را به خوبی رعایت کنید تا به نتیجه مورد پسندتان برسید. برای این کار ما لیستی از نکات پر اهمیت در انتخاب مکان عروسی را برای شما تهیه کرده ایم و در اختیارتان قرار می دهیم تا شما دیگر نگرانی در این بابت نداشته باشید.

1 . هزینه تالار یا باغ تالار و سالن عقد

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب مکان عروسی میزان هزینه ای است که شما توانایی پرداخت آن را دارید و این نکته بسیار حائز اهمیت است. از این رو عروس و داماد عزیز پیش از رفتن به دنبال مکان ها، حتما مبلغی را به عنوان بودجه در نظر بگیرند و بر طبق آن مکانی را انتخاب کنند که با بودجه شما بیشترین همخوانی را داشته باشند و بدانند اگر قیمتی بالا تر از بودجه خود را صرف هزینه مکان کنند، قطعا در شروع زندگی موفق نخواهند بود. از این رو زوجین باید از تجمل گرایی زیاد دوری کنند.

2 . تعداد مهمانان دعوت شده به مراسم جشن عقد و عروسی

حتما قبل از انتخاب مکان برای برگزاری مراسم، تعداد مهمان های خود را بررسی کنید و این نکته را مد نظر داشته باشید که همه تالارها توانایی پذیرایی از مهمان های زیاد را ندارند. مثلا اگر تعداد مهمان های شما بیشتر از 500 نفر بود اصولا باید به رزرو باغ تالار اقدام کنید که بزرگ تر است تا مهمان ها و حتی خودتان احساس راحت تری داشته باشید. البته خیلی از تالارها هم وجود دارند که به دلیل مساحت بسیار زیادی که دارند، توانایی پذیرایی از تعداد زیاد میهمانان را دارند. پس حتما در وهله اول تعداد را در نظر بگیرید و با مسئول یا مدیریت تالار در این باره صحبت و مشورت کنید.

3 . موقعیت جغرافیایی و دسترسی تالار یا باغ تالار

در انتخاب مکان، حتما موقعیت مکانی آنجا را مورد بررسی قرار دهید. به گونه ای که مسیر آن سخت و پیچیده نباشد، همچنین ترافیک خور هم نباشد. این موضوع بسیار مهم است زیرا نباید خودتان و یا مهمان ها برای رسیدن به مراسم عروسی مدت زمان زیادی را در ترافیک سیر کنید و مراسم را از دست بدهید و باید در زمان مقرر به مراسم برسید. البته ناگفته نماند اگر علاقه به باغ تالار دارید، باید بدانید که بیشتر باغ تالارها در مناطقی بیرون از شهر واقع شده اند.

4 . کیفیت غذا و میزبانی

همانطور که می دانید غذای مراسم چه دوره همی و مهمانی های خودمانی و یا چه عروسی، باید بسیار با کیفیت و لذیذ باشد و مهمان ها از خوردن آن لذت ببرند. غذای عروسی موضوع مهمی می باشد پس اهمیت کیفیت غذا بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر مکانی را انتخاب کردید و شرایط تست کردن غذا برای شما را داشت، حتما این کار را کنید تا بتوانید انتخاب درست و سنجیده تر و با اطمینان خاطر داشته باشید.

5 . وجود پارکینگ اختصاصی یا جای پارک مناسب

این موضوع هم برای انتخاب مکان مراسم عروسی، بسیار مهم است. درست است در صورت داشتن جای پارک زیاد احتمال افزایش هزینه وجود دارد ولی ارزشش را دارد، زیرا مطمئن می شوید که مهمان ها دیگر درگیر پیدا کردن جای پارک نمی شوند و ناراحتی در این باره برایشان به وجود نمی آید. پس حتما در مورد جا و تعداد پارک ماشین با مسئول تالار صحبت کنید.

6 . مدیریت تالار یا باغ تالار

اگر تالاری از نظر مدیریت ضعیف بود، حتما آن را انتخاب نکنبد. زیرا اگر تالاری، مدیری با تجربه، قابل اطمینان و مسئولیت پذیر داشته باشد همه کارها در آنجا درست و به موقع انجام می شود و در صورت به وجود آمدن مشکلی، مدیر سریع آن را برطرف می کند و کسی متوجه آن نمی شد و زوجین با اطمینان کافی و آسوده خاطر می توانند مراسم خود را به آن ها بسپارند و مطمئن باشند که مراسم به بهترین شکل ممکن اجرا خواهد شد.

7 . وجود پرسنل خوش برخورد

در زمان برگزاری مراسم، پرسنل همه کارها را انجام می دهند و حواسشان به پذیرایی از مهمان ها است. آن ها باید تعدادشان زیاد باشد. همچنین باید افرادی خوش پوش، خوش برخورد و مودب باشند تا خدمات را به مهمانان بدون تندی و به خوبی و بدون ناراحتی ارائه دهند.

نکات مهم در انتخاب مکان مناسب عروسی

8 . وجود سیستم صوتی مناسب

یکی از مواردی که باید در هنگام رزرو تالار یا باغ عروسی خود مورد بررسی قرار دهید، میزان صدا و کیفیت سیستم صوتی تالار  یا باغ می باشد زیرا این موضوع سبب پای کوبی و خوش گذرانی مهمان ها می شود. در صورت ضعف در این موضوع دیگر مراسم خوب پیش نمی رود.

9 . شیوه کنسلی یا تغییر تاریخ

ممکن است به دلیل اتفاقات غیر منتظره و پیش بینی نشده در بعضی مواقع مجبور به جابه جایی تاریخ و یا کنسلی مراسم شوید، به همین جهت حتما در بندهای قرارداد خود این موضوع را قید کنید و میزان ضرر و زیان و کنسلی را بیان کنید تا در صورت بروز این مشکل درگیری و ناراحتی پیش نیاید.

10 . دکوراسیون تالار یا باغ تالار

وقتی مکانی را انتخاب می کنید، حتما عکس های مراسمات قبلی را ببینید و نحوه دکوراسیون را بررسی کنید و اگر تالار طراح دکور دارد، با آن ها مشورت کنید و در صورت لزوم سلیقه و علایقتان را با عکس و توضیحات در اختیار آن ها قرار دهید.

11 . امکانات خاص دکوراسیون

اگر درون مجموعه پذیرایی امکان گل آرایی، شمع آرایی و یا بادکنک آرایی موجود بود، حتما آن را هم انجام دهید چون جلوه و زیبایی زیادی به مکانتان می دهد. حتما این موضوع را هم مورد بررسی قرار دهید.

12 . وجود امکانات جانبی

موردی که امروزه خیلی افزایش یافته و مورد پسند عروس و دامادها قرار گرفته است، وجود آتش بازی در هنگام ورود و خروج عروس و داماد، همچنین وجود سفره خانه سنتی برای مهمانان و … می باشد. شما نیز اگر به این مسائل علاقه مندید می توانید با پرداخت مبلغ بیشتر آن ها را انجام دهید. پس این مورد را هم درون قرار دادتان ثبت کنید تا شور و شوق و هیجان بیشتری برای خودتان و مهمان ها ایجاد شود.

13 . نورپردازی مناسب

در بیشتر مواقع زمان عروسی به صرف شام و در شب می باشد که هوا تاریک شده است، پس حتما درون مراسم نیازمند نور پردازی خواهید بود تا فیلم و عکس هایتان هم با کیفیت تر و با وضوح بیشتر باشد. این موضوع در باغ تالارها بیشتر هم می شود.

14 . وجود امکانات رفاهی و بهداشتی مناسب

وجود یک رختکن بزرگ و تمیز برای تعویض لباس ها که جای رخت آویز و آینه های قدی بزرگ هم داشته باشد، همچنین سرویس بهداشتی بزرگ و با کیفیت از جمله مسائلی می باشد که باید در صورت انتخاب بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی بررسی شود.

15 . باسابقه و محبوب بودن مجموعه

قطعا مکانی را انتخاب کنید که سابقه و محبوبیت زیادی دارد. زیرا با هر بار اجرا مراسم، مکان ها با تجربه تر می شوند و احتمال بروز مشکل کم می شود. البته این به این معنی نیست که همه مکان های با سابقه خدماتشان خوب و بدون ایراد است و مکان های تازه تاسیس خدمات ضعیفی دارند نه این درست نیست. اما شما می توانید با سؤال پرسیدن از آشنایان و مکالمه با مشتری‌های قبلی هر مجموعه، اطلاعات خوب و قابل استنادی به دست آورید که قطعا در انتخاب به شما کمک خواهند کرد!

هزینه برگزاری مراسم در مکان مناسب

در صورتی که هر یک از زوجین بخواهند مکان مناسبی را برای اجرای مراسم عروسی برگزینند، باید هزینه ای را بابت تمامی امکانات مکان مورد نظر بپردازند. مکانی که برای تالار برگزیده می شود، مورد بسیار مهمی است زیرا در صورتی که تالار در موقعیت جغرافیایی بهتری باشد و دسترسی بسیار خوبی داشته باشد، احتمال افزایش هزینه نیز وجود دارد. همچنین تجهیزات و امکانات و اکسسوری های مکان عروسی، می توانند تاثیر بسزایی بر روی هزینه برگزاری مراسم بگذارند.

در حقیقت موارد مختلفی می توانند موثر واقع شوند که اگر می خواهید، در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید و به راحتی تالار یا باغ تالار مورد نظر خود را متناسب با بودجه تان انتخاب کنید، می توانید وارد سایت تالارتو شوید.

هزینه برگزاری مراسم در مکان مناسب

کلام آخر

مکان مناسب برای برگزاری مراسم عروسی، مکانی است که پرسنل و امکانات بسیار خوبی داشته باشد. در ضمن دارای موقعیت مکانی و جغرافیایی خوبی باشد و به طور کلی از تمامی تجهیزات خوب برخوردار باشد. ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات دقیق و درستی در مورد نحوه برگزاری و چگونگی انتخاب مکان مناسب عروسی در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم موارد گفته شده برای شما موثر واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما ممنونیم. شما نیز در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت تالارتو با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (12 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا