عمومی

چگونه عروسی خاص و متفاوت داشته باشیم؟💎【سال1403】

مراسم ازدواج برای هر زوجی به خودی خود، خاص‌ترین روز زندگی است هر چند این عروسی ساده و بدون تشریفات یا مجلل و با مراسم خاصی برگزار شود. شاید شما از خود بپرسید که چگونه عروسی خاص و متفاوت داشته باشیم؟ آن چه که عروسی را خاص و زیبا می‌کند؛ پیوند عاشقانه شما است اما برای خاص جلوه دادن عروسی از دید دیگران، شما نیازمند اقداماتی هستید، برگزاری عروسی در تالار یا باغ، مکان مناسبی برای میزبانی از مهمانان است، شما می‌توانید سلایق شخصی خود را در تزیینات میز شام، چیدمان صندلی‌ها و… اعمال کنید و با کمی ابتکار ضمن خاص کردن جشن عروسی از هزینه‌های آن بکاهید. ما در این مقاله این موارد را برای شما ذکر خواهیم کرد.

چگونه مقدمات عروسی خاصی و متفاوت را مهیا کنیم؟

کارت عروسی: اولین قدم برای داشتن عروسی خاص و متفاوت، ایده مناسب برای کارت عروسی است. بزرگ‌ترهای فامیل ترجیح می‌دهند که  کارت عروسی را برایشان بفرستید، شما می‌توانید برای این افراد کارت دعوت را مطابق با سلیقه‌تان سفارش دهید و اطلاعات لازم در مورد روز و ساعت شروع مراسم را در آن قید کنید حتی می‌توانید در تزیین این کارت‌ها مشارکت کنید اما برای دوستان و جوان‌ترهای فامیل ایده کارت عروسی دیجیتالی، جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.

خرید حلقه و جواهرات: حلقه عروسی نماد عشق و تعهد زوجین به هم است که رایج‌ترین نوع آن خرید حلقه ازدواج ساده است. شما می‌توانید حلقه‌های نگین دار و جواهر نشان نیز انتخاب کنید که کاملا به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد با پیشرفت تکنولوژی حلقه‌هایی با وزن پایین و توخالی از جنس طلا ساخته شده است که نه تنها قیمت مناسب بلکه جلوه و زیبایی خاصی نیز دارد هم‌چنین شما می‌توانید سرویس طلا ظریف یا نقره ‌با طرح زیبا و خاص ولی با قیمت مناسب سفارش دهید. خاص بودن به معنی خریدن گران قیمت‌ترین جواهرات نیست بلکه سلیقه شما در انتخاب حلقه و جواهرات، خاص بودن شخصیت شما را نشان می‌دهد.

خرید یا اجاره لباس عروس: شما می‌توانید لباس عروسی را اجاره کنید و در صورت داشتن بودجه کافی، آن را خریداری کنید در صورتی که قد بلندی دارید؛ لباس‌های عروس دنباله‌دار برای فیلمبرداری و عکاسی بسیار جالب و زیبا خواهد بود اما اگر قدی متوسط یا کوتاه دارید؛ دنباله لباس عروستان نباید بیشتر از 40 تا 50 سانتی متر باشد. معمولا رنگ لباس عروس سفید یا نباتی است اگر پوست روشنی دارید، لباس عروس سفید مات و اگر پوست تیره‌ای دارید، لباس عروس خود را از جنس سفید براق انتخاب کنید هم‌چنین اگر بازوهایتان بزرگ است از لباس عروس آستین دار استفاده کنید، استفاده از تور عروس بلند زیبایی شما را بیشتر خواهد کرد.

دسته گل عروس: دسته گل عروس یکی از عناصر اساسی در جذابیت لباس عروس در مراسم عروسی می‌باشد؛ این دسته گل می‌تواند از گل‌های طبیعی مانند: سوسن، ارکیده، گل رز و… باشد که هر کدام نمادی از عشق و دلبستگی است و اگر با روبانی بلند تزیین شود، زیبایی آن دوچندان خواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از گل‌های مصنوعی زیبا و خوش رنگ نیز دسته گل زیبایی داشته باشید به شرطی که این دسته گل‌ها با لباس عروسی و دکوراسیون مراسم عروسی هارمونی مناسبی داشته باشد.

ورود خاص عروس و داماد به مراسم عروسی

لحظه ورود عروس داماد به مراسم عروسی بسیار هیجان انگیز است. همه مهمانان در انتظار ورود عروس و داماد هستند بنابراین نحوه استقبال از آن‌ها باید خاص و جذاب باشد برای این که بدانیم چگونه عروسی خاص و متفاوت داشته باشیم؟ ما چند ایده خاص و جذاب را برای استقبال از عروس و داماد به شما معرفی می‌کنیم.

  • مهمانان در دو طرف محل ورودی تالار قرار می‌گیرند و با گل‌های رنگارنگ طبیعی یا مصنوعی، عروس و داماد را گلریزان می‌کنند و خاطره به یاد ماندنی برای عروس و داماد به جای می‌گذارند.
  • با ورود عروس و داماد، مهمان در اطراف ورودی تالار درحالی که فشفشه‌های رنگی در دستانشان دارند به عروس و داماد خیر مقدم گفته و صحنه‌ای فراموش نشدنی را خلق می‌کنند.
  • ورود عروس و داماد به تالار می‌تواند همراه با پخش ملودی با پیانو همراه باشد هم‌چنین تیم نوازنده می‌تواند با حلقه زدن به دور عروس و داماد و نواختن موسیقی شادی آفرین، هیجان ورود عروس و داماد را دو چندان کند.
  •  با ایجاد دالان نور و انعکاس نورهای مختلف از دیوارها و سقف، رقص نوری زیبا ایجاد می‌شود و ورود عروس و داماد در این لحظه به این دالان‌های نور، جذابیت خاصی به مراسم عروسی می‌بخشد.

ورود خاص عروس و داماد به مراسم عروسی

نحوه پذیرایی ویژه در مراسم عروسی خاص و متفاوت

همیشه با خود فکر می‌کنید چگونه عروسی خاص و متفاوت داشته باشیم؟ نحوه پذیرایی از مهمانان یک عامل موثر در خاص‌تر کردن مراسم عروسی است، شما باید تعداد مهمانان و حتی محدوده سنی آن‌ها را بدانید و منوی غذایی متنوعی را به مهمانان ارائه دهید در این منوی غذایی  باید غذاهای مناسب افراد مسن‌تر فامیل و همین طور غذاهای مورد علاقه جوانان لحاظ شود بنابراین در منوی غذایی شما باید غذاهای سنتی، انواع فست فودها، فینگردها، دسرها و نوشیدنی موجود باشد.

هم‌چنین تزیین سالادها، دسرها و نحوه چیدمان غذاها به جذابیت پذیرایی شما می‌افزاید زیرا هر چه طراحی شما در چیدمان غذاها زیباتر باشد؛ مهمانان تمایل بیشتری به صرف غذا خواهند داشت. انتخاب ظروف پذیرایی زیبا، تزیین میزها با گل‌آرایی و شمع‌های خاص مراسم عروسی متفاوتی را برای شما می‌آفریند از طرفی عروس و داماد باید جایگاه مخصوصی برای پذیرایی داشته باشد که به طرز زیبایی با نورپردازی و گل آرایی تزیین شده باشد. تهیه میز مخصوص شیرینی و تنقلات برای کودکان به جذابیت و خاص بودن مراسم شما می‌افزاید.

سرو شام می‌تواند به صورت پرسی یا سلف سرویسی باشد برای این که بدانید چگونه عروسی خاص و متفاوت داشته باشید؟  در صورتی که سرو شام به صورت پرسی باشد؛ پرسنل تالار باید به تعداد نفرات غذا، سالاد و نوشیدنی تهیه کنند در روش سرو سلف سرویسی، انواع متنوعی از غذاها روی میز بزرگی قرار داده می‌شود و مهمانان مطابق سلیقه خود غذا را انتخاب و سرو می‌کنند البته این روش هزینه بیشتری نسبت به روش سرو پرسی دارد و هدر رفت غذا نیز بیشتر خواهد بود اما به خاص بودن مراسم عروسی شما می‌افزاید.

اجرای موسیقی به سبکی خاص و رویایی

برای این که عروسی خاص و متفاوتی داشته باشیم؛ باید به انتخاب گروه موسیقی توجه کنیم در مورد خواننده‌ای که قرار است برای مراسم عروسی انتخاب کنید به اندازه کافی تحقیق نمایید برای این کار می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید هم‌چنین باید انتظارات خودتان را برای او بیان کنید و آهنگ‌های انتخابی را از قبل با او هماهنگ کنید تا عروسی خاص و متفاوتی داشته باشید.

در صورتی که تصمیم دارید بودجه کمتری صرف کنید و از طرفی مراسمی جذاب و خاص داشته باشید، می‌توانید یک دی جی انتخاب کنید، او با سیستم نورپردازی و دستگاه پخش‌کننده صوتی که به همراه خود دارد به گرم کردن مهمانی کمک می‌کند. آهنگی که  زمان ورود عروس و داماد به بهترین تالار در تهران پخش می‌شود از اهمیت زیادی برخوردار است و نوع و سبک آن باید از قبل با دی جی یا خواننده هماهنگ شود.  انتخاب آهنگ مناسب هنگام رقص عروس و داماد و رقص چاقو زمان برش کیک در خاطره‌انگیز کردن این روز به یاد م%

4.7/5 - (7 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا