عمومی

۷ راهکار عالی برای برگزاری جشن عقد به یادماندنی!💎【سال1403】❤️

یکی از آرزوها و ایده های زوج های جوان، برگزاری جشن عقدی به یادماندنی است. این جشن می تواند در مکانی کوچک مانند: دفتر ازدواج یا سالن عقد یا در تالار و باغ تالار مجلل برگزار شود، انتخاب این مکان کاملا به بودجه و سلیقه زوجین وابسته است، اما به یادماندنی کردن جشن عقد در هر مکانی امکان پذیر است، کافی است کمی خلاقیت به خرج داد و از افراد با تجربه کمک گرفت. ما در این مقاله چندین راهکار برای جذاب کردن مراسم عقد به شما معرفی کنیم.

معرفی 7 راهکار عالی برای برگزاری جشن عقد به یادماندنی

  1. برگزاری عقد در مکان‌ های خاص:  اگر تمایل به برگزاری جشن عقدی به یادماندنی دارید که دیزاین و دکوراسیون منحصر به فردی داشته باشد، تالار مکان مناسبی برای برگزاری مراسم شما است و اگر ترجیح می دهید، مراسم عقدی مجلل در فضای باز با دکوراسیونی زیبا در کنار گل ها و گیاهان طبیعی داشته باشید، باغ تالار برای شما مناسب است. بسیاری از زوج ها مراسم عقد خود را در سالن عقد برگزار می کند و در این مکان کلیه امکانات پذیرایی، نورپردازی، دکوراسیون و سفره عقد مجلل برای آن ها مهیا است؛ هم چنین برخی از زوجین مراسم عقد را در خانه پدری برگزار می کنند و برای صرف شام، مهمانان را به رستورانی شیک و مجلل دعوت می کنند.
  2. دکوراسیون سفره عقد با اکسسوری های خاص: طراحی سفره عقد با اکسسوری های اختصاصی، جذابیت خاصی به مراسم عقد شما می دهد. یکی از ایده های محبوب برای سفره عقد استفاده از اکسسوری هایی با حرف اول اسم عروس و داماد است. شما می توانید با چوب و فلز حرف اول اسم خودتان و همسرتان را بسازید و بر روی سفره عقد قرار دهید یا این که شمع هایی با حروف اول نام خود و همسرتان را در مکان های مختلف سفره عقد قرار دهید؛ هم چنین سفره عقد شما می تواند سنتی یا مدرن باشد، نورپردازی متناسب با تم مراسم و گل آرایی با گل های طبیعی به برجستگی عناصر سفره عقد شما می افزاید؛ از طرفی تزیین اتاق عقد با بادکنک هایی به شکل حرف اول اسم عروس و داماد یا گل هایی به شکل حرف اول اسم آن ها فضای اتاق عقد را جذاب خواهد کرد.
  3. تهیه گیفت اختصاصی برای مهمانان: یکی از جذاب ترین کارها برای برگزاری جشن عقد به یادماندنی، اهدای گیفت به مهمانان در مراسم عقد است؛ زیرا مراسم شما را به خاطره ای فراموش نشدنی برای آن ها تبدیل می کند، بهتر است، هدیه یا گیفت ها را روی میز مخصوصی قرار دهید تا مهمانان با سلیقه خودشان یکی از آن ها را انتخاب کنند. این گیفیت ها می تواند جعبه شکلات با طراحی زیبا و شیک باشد که نام عروس و داماد و تاریخ عقد روی آن به طرز زیبایی نوشته شده است و یا شمع های عطری با بسته بندی زیبا و رایحه مطبوع باشد، همین طور می تواند زیورآلاتی با حرف اول اسم عروس و داماد باشد که در جعبه های کوچکی تزیین شده است.
  4. طراحی کارت پذیرایی برای هر میز: یکی از ایده ها برای جذابیت مراسم عقد، طراحی کارت پذیرایی برای هر میز می باشد. در طراحی این کارت ها از رنگ های روشن و جذاب استفاده می شود، محتوای این کارت شامل منوی غذاها همراه با توضیحات درباره هر دسته غذا می باشد؛ هم چنین قرار دادن پیام تشکری بابت حضور مهمانان در آن، نشانه محبت و سپاس گزاری شما از حضور آن ها در مراسم عقد می باشد، برای تزیین این کارت ها از گل های خشک شده با طراحی زیبا استفاده کنید این کار به جذابیت مراسم عقد شما می افزاید.
  5. نورافشانی در پایان مراسم عقد:  یک ایده جذاب برای برگزاری جشن عقد به یادماندنی، نورافشانی در مراسم عقد است، در کارت دعوت مهمانان ذکر کنید که در مراسم عقد، جشن نورافشانی فوق العاده جذابی در انتظار آن ها است. این نورافشانی هنگامی که عروس و داماد وارد سالن عقد می شوند و یا هنگام بله گفتن عروس انجام می شود و به جذابیت مراسم عقد می افزاید.؛ هم چنین این نورافشانی معمولا به صورت آبشار سرد است و فواره های نور ایجاد شده، کاملا امن می باشد و جرقه های آتش تولید نمی کند؛ بنابراین برای مکان های بسته مانند بهترین سالن عقد در ایران و تالار مناسب می باشد.
  6. طراحی لوکیشن های خاص عکاسی: برای لوکیشن عکاسی از تیم تشریفات مجالس بخواهید که استیج عکاسی را برای مراسم عقد شما طراحی کند، انتخاب رنگ های مناسب با تم مراسم و سلیقه شما و همسرتان در طراحی این استیج بسیار مهم است؛ هم چنین تیم تشریفات مجالس با گل آرایی و نورپردازی فضای جذابی برای عکس ها و فیلم های شما فراهم می کند و برای بک گراند این استیج رقص از دیوارهایی که با گل ها و بادکنک های رنگی یا نقاشی های بزرگ و حتی تصاویری از شما و همسرتان است، استفاده می کند.، به کار بردن نورهای مختلف و زاویه مناسب دوربین در زیبایی تصاویر تاثیرگذار است.
  7. پذیرایی ویژه از مهمانان: پذیرایی از مهمانان با انواع شیرینی ها، نوشیدنی ها و دسرها با آداب خاص توسط پرسنل تالار یا باغ تالار انجام می شود و برای توجه به نیازهای همه مهمانان، تهیه شیرینی های بدون کلوتن در کنار سایر کیک ها و شیرینی ها لازم است؛ از طرفی سرو منوی شام متنوع با انواع غذاهای محلی، بین المللی به صورت سلف سرویسی یا دیس پرس؛ هم چنین تزیین میز شام با گل آرایی و شمع آرایی، استفاده از سینی ها با دسته های زیبا و دکوراتیو برای قراردادن غذاها و شیرینی ها جذابیت مراسم شما را دوچندان خواهد کرد.
معرفی 7 راهکار عالی برای برگزاری جشن عقد به یادماندنی

تهیه تابلو تبریک برای مهمانان

قراردادن تابلو یادبود در مراسم عقد، خاطرات شیرین و دلپذیرتان را ماندگار می کند و در برگزاری جشن عقدی به یادماندنی بسیار موثر است. شما می توانید از یک تابلو یا پوستر زیبا با رنگ ها و تزیینات متناسب با تم مراسمتان به عنوان تابلو یادبود استفاده کنید و تعدادی خودکار، نوارچسب و کاغذ برای نوشتن آماده کنید، از مهمانان بخواهید که یک جمله به عنوان یادگاری از مراسم عقدتان برایتان بنویسند و با نوارچسب به تابلو بچسبانید،

بعد از پایان مراسم، این تابلو یادبود را برای خود نگه دارید، هر بار که شما و همسرتان به این تابلو نگاه می کنید، خاطرات مراسم عقد برایتان زنده خواهد شد؛ علاوه بر این باعث ارتباط بیشتر شما با مهمانان و نوعی احساسات دو طرفه بین شما و آن ها می شود.

اهمیت نواختن موسیقی زنده در برگزاری جشن عقد به یادماندنی

انتخاب گروه موسیقی مناسب در لحظه ورود عروس و داماد به تالار یا مکان برگزاری عروسی، تاثیر زیادی در جذابیت مراسم عقد دارد. این گروه موسیقی باید با سلیقه زوجین هماهنگی داشته باشد؛ هم چنین لازم است که توانایی اجرای ژانرهای مختلف را داشته باشد تا به سلیقه های گوناگون مهمانان پاسخ دهد؛ از طرفی گروه موسیقی باید بتواند به راحتی با مهمانان ارتباط برقرار کند و جوی شاد و مهیج برای مراسم عقد فراهم کند. قبل از انتخاب گروه موسیقی، بهتر است، اجرای زنده ای از آن ها را در یک مراسم عروسی مشاهده کنید تا از توانایی آن ها مطمئن شوید.

اگر تمایل به برنامه های دی جی دارید از او بخواهید، لیست موزیک هایی که می خواهد پخش کند را آماده کند و به شما نشان دهد تا موزیک ها مطابق سلیقه شما باشد. هنگام اجرای موسیقی توسط خواننده یا دی جی باید نورپردازی و صدابرداری مناسب باشد تا جذابیت این قسمت از مراسم بیشتر شود. یکی از آیتم های جذاب سنتی، دف نوازی می باشد، دف نوازی بلافاصله بعد از بله گفتن عروس در برگزاری جشن عقدی به یادماندنی بسیار تاثیرگذار است.

اهمیت نواختن موسیقی زنده در برگزاری جشن عقد به یادماندنی

طراحی لوکیشن مخصوص هدایای عقد

یک ایده بسیار جذاب و خاص برای برگزاری جشن عقد به یادماندنی، طراحی لوکیشنی مخصوص برای تحویل هدایا می باشد. برای طراحی این مکان از تزیینات، دکوراسیون و رنگ های متناسب با تم مراسم استفاه کنید و در محل لوکیشن تابلویی قرار دهید که مشخص کند، مهمانان باید هدایای خود را در این مکان تحویل دهند و نام خود را بنویسند، از یک فرد معتمد بخواهید که در این لوکیشن مستقر شود و مهمانان را راهنمایی کند و در صورت نیاز به آن کمک کرده و ضمن تحویل هدایا، نام مهمانان را در فرمی که در تبلت مخصوص ثبت هدایا، آماده شده است، ثبت کند.

این لوکیشن باید بک گراند زیبایی داشته باشد؛ زیرا از مهمانان هنگام تحویل هدایا، عکسی یادگاری گرفته می شود؛ بنابراین یک عکاس نیز باید در این محل استقرار یابد.؛ هم چنین اجرای موسیقی در این فضا متناسب با تم این قسمت از مراسم و نورپردازی حرفه ای در این مکان، جذابیت لوکیشن مخصوص هدایای عقد را بیشتر خواهد کرد.

تاثیر طراحی متفاوت جایگاه عروس و داماد در جشن عقد

طراحی منحصر به فرد و جذاب جایگاه عروس و داماد با استفاده از عناصر دکوراتیو، گل آرایی و نورپردازی، جاذبه بصری زیبایی برای مهمانان ایجاد می کند و تمرکز آن ها را به این قسمت از مکان مراسم عقد جلب می کند. یکی از عوامل مهم در جذابیت این مکان نورپردازی مناسب با استفاده از چراغ های LED یا نورهای مخفی در زیر میز، پشت صندلی عروس و داماد و در جلوی جایگاه آن ها است که موجب توزیع یکنواخت نور و ایجاد سایه سازی زیبا و خاصی می شود.

قرار دادن لامپ های ریسه ای در پس زمینه این جایگاه، استفاده از آینه ها در میز عقد و گل آرایی این میز و استفاده از پارچه ها، تور ها و شمع آرایی در این جایگاه، به خصوص قرار دادن شمع ها در شمعدان ها و استفاده از شمع های عطری، فضایی جذاب و رمانتیک برای برگزاری جشن عقدی به یادماندنی خواهد بود و لوکیشن زیبایی را برای عکاسی و فیلمبرداری از عروس و داماد و مهمان ها ایجاد می کند.

تاثیر طراحی متفاوت جایگاه عروس  و داماد در برگزرای جشن عقدی به یادماندنی

پوشیدن لباس عروس سنتی در جشن عقد

معمولا عروس خانم ها در شهرهای مختلف ایران برای مراسم عقد خود، لباس سنتی آن منطقه را بر تن می کنند که نشانه توجه و احترام آن ها به آداب و رسوم و فرهنگشان است؛ هم چنین نمادی از هویت فرهنگی و سنن آن ها است. پوشیدن لباس عروس سنتی در مراسم عقد زیبایی خاصی به مراسم می دهد و در برگزاری جشن عقدی به یادماندنی بسیار تاثیرگذار است؛ از طرفی زیبایی فرهنگ ایرانی به همین تنوع و تعدد پوشش ها و آداب و رسوم است.

عروس و داماد هر دو می توانند برای احترام به فرهنگ و آداب و رسوم خود لباس محلی منطقه خود را با رنگ ها، تزیینات و اکسسوری های خاص خود برتن کنند و به این ترتیب فرهنگ و سنن دیرینه خود را در مراسمی باشکوه به نمایش بگذارند. امروزه بیشتر عروس خانم ها در استان های مختلف، تمایل به پوشیدن لباس سنتی  در مراسم عقد خود دارند اما آقایان معمولا ترجیح می دهند، که لباس دامادیشان به صورت کت و شلوار شیک و امروزی باشد. یکی از این لباس های سنتی مربوط به شهر شیراز است.

 دختر خانم های شیرازی برای روز عقد، لباس عروس سنتی شیراز را در رنگ های نباتی، قرمز، گلبه ای و…. انتخاب می کنند و آن را در مراسم عقد می پوشند؛ هم چنین همراه آن کلاه کوچکی که بر روی آن دست دوزی ها و سوزن دوزی های زیبایی نقش بسته است، همراه با تور بلندی بر سر می گذارند. معمولا رنگ کلاه و تور همرنگ لباس عروس می باشد و به این ترتیب فرهنگ و سنن دیرینه مردم شیراز را حفظ کرده؛ از طرفی با پوشیدن این لباس زیبایی و جلوه خاصی به مراسم عقد خود می دهند و آن را  جذاب و به یادماندنی می کنند. 

کلام آخر 

برگزاری جشن عقدی به یادماندنی نیازمند همکاری تیمی از افراد متخصص و با تجربه است به طوری که ضمن مدیریت مراسم عقد، تمامی تجهیزات لازم از سیستم های صوتی و تصویری گرفته تا پذیرایی مناسب و عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای را با برنامه ریزی خاص تامین کنند تا جشن عقدی خاطره انگیز برگزار شود.

از شما بسیار سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم؛ تا 7 راهکار عالی برای برگزاری جشن عقد به یادماندنی را به شما معرفی کنیم، در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (8 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا