عمومی

9 ترفند عالی برای داشتن عکس های عروسی خاص و زیبا⭐【سال1403】⚡️

عکس های عروسی با ارزش ترین یادگاری است که با گذشت زمان تازگی خود را حفظ می کند، هر عکسی بازگو کننده داستانی از عشق و احساس زوجین است؛ از طرفی عکس های خانوادگی مراسم عروسی، خاطرات خوشی را برای زوجین زنده می کند؛ همچنین ارائه ایده های خلاقانه در این عکاسی به زیبایی و شکوه آن ها می افزاید. ما در این مقاله 9 ترفند عالی برای داشتن عکس های عروسی خاص و زیبا را به شما معرفی می کنیم و به تاثیر ژست زوجین در جذابیت عکس ها می‌پردازیم.

اهمیت تنوع و خلاقیت در عکاسی عروسی

تنوع و خلاقیت دو عامل مهم در جذابیت عکس‌ های عروسی و خاطره انگیز شدن آن ها است. عکاس با استفاده از خلاقیت خود می‌ تواند، عکس‌ های عروسی را به یادگاری بی نظیری برای عروس و داماد تبدیل کند؛ همچنین عکاسی در لوکیشن‌ های زیبا و در ژست‌ های جذاب و تکرار نشدنی، عکس های عروسی را تبدیل به اثر هنری کرده و داستان عشق زوجین را به شکلی هنرمندانه به تصویر می‌ کشد، مطمئنا مشاهده این عکس‌ ها برای عروس و داماد، اقوام و دوستان لذت بخش و شادی آفرین خواهد بود.

استفاده از تکنیک‌ های مختلف عکاسی، نورپردازی و ژست‌ های متنوع و جذاب به عکس‌ های عروسی تازگی می‌ بخشد؛ به طوری که بعد از گذشت سال ها، زیبایی و جذابیت خود را حفظ می کند؛ از طرفی در بازار پر رقابت عکاسی عروسی تنوع و خلاقیت به عکاس کمک می‌ کند که از رقبای خود متمایز شده و مشتریان بیشتری را جذب کند؛ همچنین این عکس‌ ها تمامی ویژگی‌ ها و لحظات مهم روز عروسی را در خود می گنجاند و هر تصویر، داستانی تازه ای از این روز خاص را بازگو می کند.

عکاس با تجربه و خلاق با ثبت تصاویر متنوع و متفاوت، آلبومی از لحظات عاشقانه، احساسی و هیجان انگیز مراسم عروسی را به نمایش می گذارد که با ورق زدن این آلبوم، تمامی خاطرات شیرین و لذت بخش این مراسم به یکباره زنده می‌ شود؛ از طرفی این آلبوم عکس، فرهنگ و آداب و رسوم زوج‌ ها را به خوبی نمایان می کند و نوعی اثر هنری بی نظیر می باشد.

9 ترفند عالی برای داشتن عکس‌ های عروسی خاص و زیبا

 1. عکاسی سیاه و سفید: اگر چه عکس های سیاه و سفید به اندازه عکس‌ های رنگی جذابیت دارند، اما برخی از زوج‌ ها تمایل دارند در مراسم عروسی عکس‌ های رنگی هم داشته باشند؛ بنابراین عکاس می‌ تواند، انواع عکس ها را به ثبت برساند؛ همچنین استفاده از فرمت RAW برای عکس‌ ها هر نوع تغییری در تصاویر را امکان پذیر می‌ کند؛ از طرفی خلاقیت عکاس، نورپردازی مناسب، ایجاد تصاویر با کنتراست بالا، بر کیفیت عکس‌ ها تاثیرگذار است؛ علاوه بر این ویرایش عکس ها بر زیبایی و جذابیت آن‌ ها می افزاید..
 2. عکاسی از اکسسوری‌ های عروس: عکاسی از اکسسوری‌ های عروس و داماد نظیر: کیف و کفش، حلقه، کارت عروسی، دسته گل عروس، لباس عروس، پاپیون داماد و… یک ترفند خلاقانه برای عکس‌ های عروسی است که در جذابیت این عکس‌ ها تاثیر زیادی دارد و زیبایی و شکوه بیشتری به تصاویر می‌ بخشد؛ همچنین زوجین در آینده برای تهیه کلیپ سالگرد عروسی خود نیز می توانند، از این اکسسوری‌ ها استفاده کنند و به جذابیت کلیپ سالگرد عروسی بیفزایند.
 3. ایده عکاسی در لوکیشن‌ های بکر: ژست های عروس و داماد در فضای باز نظیر: جنگل با درختان سر به فلک کشیده، تپه‌ های سرسبز، زمین‌ های بکر و دست نخورده، دریاچه های آبی و کوه‌ های پوشیده از برف به عکس‌ های عروسی زبیایی بی نظیری می‌ بخشد. استفاده از این ایده‌ ها برای پکیج‌ های عکاسی فرمالیته عروسی بسیار جذاب خواهد بود؛ همچنین عکاسی در محیطی روستایی و نوستالژیک، عکاسی هنگام طلوع یا غروب خورشید؛ همچنین استفاده از افق‌ های دور دست بک گراند جذابی برای عکس‌ ها است و در بی بدیل کردن آن ها نقش اساسی دارد.
 4. بازی با نور هنگام عکاسی: استفاده از تکنیک‌ های مختلف نورپردازی در عکاسی عروسی حرف اول را می‌ زند. ایجاد سایه‌ ها و مسیرهای نور برای جذابیت بیشتر عکس های عروس و داماد کاربرد زیادی دارد. این تکنیک‌ به بهترین آتلیه در کرج امکان می‌ دهد که عکس هایی با کیفیت بالاتر و جذابیت بیشتر از عروس و داماد به تصویر بکشد؛ از طرفی استفاده مناسب از نور، حالات و احساسات زوجین را نسبت به یکدیگر در عکس ها، بهتر منعکس می‌ کند.
 5. عکاسی از روزمرگی عروس و داماد: یکی از ایده‌ های جذاب، عکاسی از روزمرگی زوجین است، یک روز معمولی هنگامی که زوج جوان با شور و شادی قدم زنان به سمت کافه‌ ای شیک و دلنشین می‌ روند و بر روی صندلی های چوبی نشسته و با چشمانی سرشار از عشق به یکدیگر می نگرند؛ همچنین تصاویری از پیاده روی آن‌ ها در فضای سرسبز؛ در حالی که دست در دست هم دارند و عاشقانه به هم نگاه می کنند، زیباترین سوژه برای تهیه کلیپ عروسی است.
 6. تمرکز بر روی حلقه‌ها: یکی از ژست‌ های محبوب برای عکاسی عروسی، هنگامی است که عروس و داماد عاشقانه دست یکدیگر را گرفته اند و در این هنگام داماد با لبخندی جذاب، دست عروس را به سمت دوربین برده به طوری که تمرکز اصلی تصویر بر روی حلقه عروس باشد و در این لحظه، عکاس زیباترین عکس را از این صحنه به ثبت می رساند و تلاش می کند، چهره آن دو را در پشت صحنه نگه دارد.
 7. عکاسی با تور عروس: یکی از ژست‌ های کلاسیک و محبوب در عکاسی در روز عروسی، تمرکز بر تور عروس است. تور عروس اکسسوری است که به ژست‌ های عکاسی تنوع و جذابیت زیادی می‌ بخشد؛ به طور مثال عروس می‌ تواند، تور را به سمت لنز  دوربین برده تا یک تصویر تار ولی زیبا و منحصر به فرد از زوجین به ثبت برسد؛ همچنین عکاس می تواند؛ در حالی که تور بر روی صورت عروس کشیده شده و عروس دسته گل را به لنز دوربین نزدیک می کند، عکسی زیبا از او به تصویر بکشد و چندین ژست زیبای دیگر که به عکس‌ های عروسی تنوع می‌ بخشد.
 8. عکاسی داخل ماشین عروس: یکی از ترفندهای جذاب، عکاسی از داخل و خارج ماشین عروس است. هنگامی که عروس و داماد داخل ماشین عروس نشسته‌ اند و عاشقانه به هم می نگرند، صحنه‌ ای زیبا برای عکاسی فراهم می‌ شود؛ همچنین ایستادن عروس و داماد با ژست های خاص در کنار ماشین عروس نیز سوژه ای زیبا برای عکاسی است و در این حالت نه تنها زیبایی و شکوه ماشین عروس به تصویر کشیده می شود؛ بلکه عشق و احساس آن‌ ها نیز در عکس ها انعکاس می یابد.
 9. عکاسی از عروس بر روی تاب: امروزه عکاسان از ترفندهای جدیدی  برای عکاسی استفاده می‌ کنند، نظیر صحنه‌ ای که عروس بر روی تاب نشسته و داماد در حال تکان دادن تاب است. این صحنه همراه با خنده‌ های سرشار از شوق و شادی آن‌ ها سوژه‌ ای جذاب برای عکاس فراهم می‌ کند و زیباترین عکس‌ های مراسم عروسی را به خود اختصاص می‌ دهد.
9 ترفند عالی برای داشتن عکس‌ های عروسی خاص و زیبا

نحوه عکاسی عروسی با انعکاس نور در آب

یکی از تکنیک ها در عکاسی عروسی قرار گرفتن عروس و داماد در کنار برکه آب و استفاده از انعکاس نور برای ایجاد تصویر آن ها بر روی آب است؛ به این منظور عکاس باید زاویه ای عمودی به دوربین بدهد تا ترکیب بندی مناسبی بین تصویر عروس و داماد و انعکاس تصویر آن ها در آب ایجاد کند تا تصویر منعکس شده در آب با تصویر اصلی هم سطح دیده شود و خاطره انگیزترین عکس های عروسی به یادگار بماند.

گاهی لازم است زاویه دوربین را به سمت راست یا چپ تغییر داد تا سایه های جالبی در عکس به وجود آید؛ همچنین برای وضوح بهتر عکس، سطح آب نباید مواج باشد، بهتر است، عکاس صبر کند تا سطح آب کاملا بی حرکت شود و مانند آینه عمل کند؛ همچنین بهترین زمان برای عکاسی در این تکنیک اوایل صبح یا قبل از غروب خورشید است؛ زیرا نور خورشید در این مواقع ملایم و نرم است و از ایجاد سایه های تند جلوگیری می شود.

تاثیر ژست عروس و داماد در جذابیت عکس‌ های عروسی

تنوع ژست‌ های عروس و داماد در مراسم عروسی، تاثیر زیادی در جذابیت عکس‌ های عروسی دارد. انتخاب ژست‌ های مناسب، باعث ایجاد تصاویری منحصر به فرد خواهد شد؛ از طرفی عشق، صمیمیت و احساس آن‌ ها را در تصاویر منتقل می‌ کند. ژست‌ ها باید طبیعی باشد تا عشق و احساس آن‌ ها به وضوح در عکس‌ ها نمایان و آشکار شود.

ژست‌ های هنرمندانه نیز زیبایی‌ های خاص خود را دارد؛ البته مهارت و تخصص عکاس در انتخاب زاویه های مناسب برای عکاسی، نورپردازی و استفاده از دوربین و تجهیزات پیشرفته نقش بسیار مهمی در کیفیت تصاویر دارد؛ همچنین انتخاب درست ژست‌ها از طرف عکاس، نشان دهنده تجربه و مهارت او است. هماهنگی در ژست‌ ها، به همراه مهارت فنی می‌ تواند، عکس‌ ها را به اثر هنری جذاب تبدیل کند.

انتخاب لوکیشن مناسب و ایده‌ های خلاقانه نیز در فضای باز و بسته در کنار ژست‌ های زیبا و خلاقانه به جذابیت عکس‌ های عروسی می‌ افزاید؛ همچنین لوکیشن انتخابی و ژست‌ ها باید با شخصیت و سلیقه عروس و داماد هماهنگ باشد.

تاثیر ژست عروس و داماد در جذابیت عکس‌ های عروسی

نکات کلیدی در هنگام ثبت عکس‌ های عروسی

عکاس کاربلد با رعایت نکاتی کلیدی می تواند، به جذابیت و زیبایی عکس‌ های عروسی بیفزاید، برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • عکاس باید تلاش کند، مهارت‌ های خود را در زمینه عکاسی عروسی تقویت نماید، به این منظور می تواند، زیر نظر عکاسان حرفه‌ ای با تکنیک‌ های عکاسی آشنا شود و با همکاری آن‌ ها و شرکت در مراسم عروسی مجلل با ژست‌ های مختلف سوژه‌ ها آشنا شده و کار با انواع تجهیزات عکاسی نظیر: هلی شات و کرین را بیاموزید و با ایده گرفتن از این صحنه‌ ها، خود ایده‌ های جدید خلق کند و ژست‌ های متنوع‌ تری به سوژه‌ ها ارائه دهد.
 • قبل از شروع پروژه عکاسی عروسی، او باید محل برگزاری مراسم را کاملا از نظر امکانات، تجهیزات و نورپردازی بررسی کند و بهترین لوکیشن‌ ها را برای عکاسی انتخاب کند؛ به طور مثال اگر عروسی در باغ تالار است، محل‌ استقرار خود را برای تصویربرداری و امکان استفاده از هلی شات برای عکاسی از زوایا و ارتفاع‌ های مختلف را بررسی کند.
 • او باید، قبل از عکاسی، جلسه مشاوره‌ ای با زوجین  داشته باشد و با ایده‌ ها و سلایق آن‌ ها درمورد لوکیشن ها و سبک عکس های عروسی آشنا شود و از آن‌ ها بخواهد که محدودیت‌ های خود را در عکاسی برای او توضیح دهند؛ همچنین با آن ها بعضی از ژست‌ ها و فیگورهایی را که باید در مراسم عروسی بگیرند را تمرین کند؛ زیرا ارتباط و همکاری بین عکاس و عروس و داماد در زیبایی و جذابیت عکس‌ ها تاثیر به سزایی دارد.
 • ثبت تصاویر از عروس و داماد همراه با ساقدوش‌ ها که لباس هایشان هارمونی خاصی با لباس عروس و داماد دارد، باشکوه‌ ترین و جذابترین عکس‌ های مراسم عروسی خواهد بود؛ همچنین انتخاب ژست‌ ها و پوزیشن‌ های مناسب برای ساقدوش‌ ها در کنار عروس و داماد اهمیت خاصی دارد.
 • استفاده از دسته گل عروس برای طراحی ژست‌ های جذاب در پوزیشن‌ های متفاوت، عکس‌ های زیبا و حرفه‌ ای را به یادگار می‌ گذارد، به طور مثال عروس و داماد مقابل یکدیگر می‌ ایستند و دسته گل عروس را همزمان به دست می‌ گیرند یا داماد با نگاهی احساسی دسته گل را به عروس تقدیم می‌ کند که همگی سوژه های جذاب برای عکاسی هستند.

سخن پایانی

آن چه که از مراسم عروسی به یادگار می ماند و خاطرات این روز با شکوه را زنده می کند، عکس های عروسی است. آشنایی عکاس با ترفندهای عالی در عکاسی عروسی همراه با به کارگیری خلاقیت، زیباترین تصاویر را به زوجین هدیه می دهد و داستان عشق آن ها را در آلبومی زیبا به تصویر می کشد.

از شما بسیار سپاس گزاریم که به سایت تالارتو افتخار دادید و وقت با ارزش خود را صرف مطالعه این مقاله کردید. هدف ما آشنایی شما با ترفندهای موثر در زیباتر کردن عکس های عروسی است و آماده پاسخگویی به نظرات شما در کامنت هایی که می گذارید، خواهیم بود.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا