سالن عقد

10 تا از بهترین سالن عقد در ایران⚡️【سال1403】❤️

یکی از مشکلات  زوجین، انتخاب مکانی مناسب برای برگزاری مراسم عقد، مطابق با بودجه و سلیقه آن‌ها است؛ از آن جایی که هزینه برگزاری مراسم در تالار و باغ تالار نسبتا زیاد است، زوجین بهترین سالن عقد در ایران را برای برگزاری مراسم عقد انتخاب می‌کنند؛ زیرا این مکان، تمهیداتی برای زوجین در نظر می‌گیرد و با کمترین هزینه، جشنی صمیمی در فضایی محدود اما باشکوه برگزار می‌کند. سالن عقد امیران، سالن عقد پری‌سان و سالن عقد هلن ازجمله سالن‌هایی با این امکانات هستند. برای آشنایی بیشتر با مزایا و خدمات این سالن‌ها با ما در این مقاله همراه باشید.

سالن عقد چه مکانی است؟ 

سالن عقد مکانی مناسب برای برگزاری مراسم عقد است که دارای تمامی امکانات لازم جهت برگزاری این مراسم می‌باشد؛ دکوراسیون و نورپردازی مناسب، گل‌آرایی با گل‌های طبیعی و مصنوعی، شمع‌آرایی میزهای پذیرایی، دیزاین مخصوص جایگاه عروس و داماد با گل‌آرایی و عناصر دکوراتیو، شمع‌آرایی مخصوص این جایگاه و پذیرایی شایسته پرسنل پذیرایی سالن با انواع کیک و شیرینی و انواع نوشیدنی‌‌ها و منوی شام متنوع از خدمات این سالن به شمار می‌آید.

بهترین سالن عقد در تهران دارای سفره‌های عقد مجلل است که با نورپردازی حرفه‌ای، زیبایی اجزای سفره عقد، چند برابر خواهد شد در این مراسم عاقد با خواندن خطبه عقد، پیوند زوجین را اعلام می‌کند. بهترین سالن عقد در ایران می‌تواند به صورت سنتی  یا مدرن طراحی شود؛ زیرا برخی از زوجین فضایی با طراحی سنتی و کلاسیک را می‌پسندند که شامل استفاده از رنگ‌های گرم، دکوراسیون و تزیینات کلاسیک می‌باشد و برخی سالن‌های عقد با طراحی‌ و دیزاین مدرن را می‌پسندند و رنگ‌های سرد و تزیینات مینیمال را ترجیح می‌دهند؛ هم‌چنین بعضی از آن‌ها، ترکیبی از سبک سنتی و مدرن را ترجیح می‌دهند.

سالن عقد چه مکانی است؟ 

معرفی خدمات بهترین سالن عقد در ایران

اجرای موسیقی: یکی از خدمات سالن عقد، اجرای موسیقی زنده برای ایجاد فضای شاد در مراسم عقد است؛ در بهترین سالن عقد در ایران انواع موسیقی شامل: موسیقی پاپ، کلاسیک یا موسیقی سنتی و محلی اجرا می‌شود؛ از طرفی تجهیزات صوتی و نورپردازی سالن عقد به تیم موسیقی کمک می‌کند که اجرای با کیفیت‌تری داشته باشد؛ علاوه بر این برنامه‌های سرگرم کننده دی جی نیز فضای شاد و مهیجی را برای مراسم عقد فراهم می‌کند.

پذیرایی از مهمانان: یکی از جنبه‌های جذاب و مهم مراسم عقد، پذیرایی از مهمانان است، نوع پذیرایی، سرویس غذاخوری و نوشیدنی‌ها براساس سلیقه عروس و داماد انتخاب می‌شود؛ هم‌چنین منوی غذاها و نوشیدنی‌ها متنوع می‌باشد در ورودی سالن عقد یک میز خوش‌آمد‌گویی طراحی می‌شود که شامل گل‌های دیزاین شده و شیرینی‌ها و نوشیدنی‌ها و کارت‌های خوش‌آمد‌گویی است؛ علاوه بر این میزی شامل: انواع ساندویج و فینگرفود و میوه در سالن مهیا است که مهمانان مطابق سلیقه خود از آن‌ها میل می‌کنند.

عکاسی و فیلمبردای: تیم عکاسی و فیلمبرداری در مراسم عقد با دوربین‌های حرفه‌ای و تجهیزات عکاسی لحظات خاص و فراموش نشدنی مراسم را ثبت می‌کنند و با گرفتن عکس‌ها و فیلم‌های متنوع یک آلبوم یادگاری برای زوجین به یادگار می‌ماند و در بیشتر موارد علاوه بر آلبوم چاپی یک آلبوم دیجیتال به زوجین هدیه داده می‌شود.

دکوراسیون سفره عقد: دکوراسیون سفره عقد توسط دیزاینرهای حرفه‌ای طراحی می‌شود و می‌تواند سنتی یا مدرن باشد در سفره عقد سنتی از ظروف سفالی یا نقره‌ای با طرح‌های سنتی و قدیمی و از پارچه ترمه به عنوان سفره عقد استفاده می‌شود در سفره عقد مدرن از پارچه حریر، ساتن و دانتل یا تورهای رنگی به عنوان سفره و ظروف کریستالی و بلوری برای جاشمعی و غیره استفاده می‌شود. استفاده از شمع‌ها با ارتفاع‌های متفاوت و میزهای آینه‌ای در سبک مدرن به کار می‌رود.

10 تا از بهترین سالن عقد در ایران را بشناسید!

هزینه و مخارج عروسی در انواع سالن عقد

برخی از زوجین به دنبال سالن عقدی با هزینه کم هستند و بعضی از سالن‌ها به دلیل موقعیت مکانی یا امکانات محدودتر، قیمت مناسب‌تری دارند؛ اگر تعداد مهمانان کم باشد، سالن کوچک‌تر انتخاب مناسبی است؛ زیرا باعث کاهش هزینه‌ها خواهد شد در بعضی موارد این سالن‌ها خدمات اضافی مانند: سیستم ‌های صوتی، نورپردازی یا تزیینات را با قیمت مناسب ارائه می‌دهند و در صورتی که زوجین سالنی با امکانات کم را انتخاب کنند و خدمات پذیرایی توسط دوستان آن‌ها انجام شود به کاهش بیشتر هزینه‌ها کمک می‌شود.

رزرو سالن در تاریخ هایی غیر از فصل ازدواج و در روزهای غیر تعطیل می‌تواند به هزینه کمتر کمک کند؛ هم‌چنین مذاکره با مدیریت سالن و دریافت تخفیفات ویژه راهی دیگر برای کاهش هزینه است؛ از طرفی زوجینی که تمایل به برگزاری مراسم عقد در بهترین سالن عقد در ایران را دارند، معمولا جشن عقد خود را مجلل‌تر و با تم مخصوصی برگزار می‌کنند؛ سفره عقد، دکوراسیون و نورپردازی در این سالن به زیبایی و باشکوه خاصی انجام می‌شود.

گل‌آرایی با گل‌های تازه و سفره عقد مجلل همراه با دیزاین خاص و اجرای موسیقی زنده هزینه بالاتری برای زوجین خواهد داشت؛ از طرفی پذیرایی پرسنل این سالن عقد که معمولا فضای بزرگ‌تری دارد با انواع نوشیدنی‌ها و کیک و شیرینی‌های مخصوص همراه با منوی شام متنوع شامل: انواع پلوها، غذاهای ایرانی و بین‌المللی، دسرها، انواع ماهی‌ها و… انجام می شود که همگی بر هزینه دریافتی تاثیرگذار است.

هزینه و مخارج عروسی در انواع سالن عقد

نکات کلیدی قبل از انتخاب سالن عقد

قبل از انتخاب سالن عقد لازم است؛ به نکات کلیدی زیر توجه کنید:

  • زمان‌بندی مناسب در اجرای برنامه‌های مراسم عقد، نشان دهنده مدیریت کارآمد سالن عقد است و موجب می‌شود؛ تمام برنامه‌های در زمان مقرر اجرا شود.
  • آموزش پرسنل پذیرایی در خصوص آداب و رسوم پذیرایی و برخورد صحیح با مهمانان و شارژ کردن میزهای پذیرایی، نشانه توجه و احترام به مهمانان است.
  • توجه به نظافت دیوارها، کف سالن عقد و عاری بودن آن از هر لکه یا  بسیار اهمیت دارد؛ از طرفی میز عقد نیز باید کاملا تمیز و بدون لکه باشد.
  • فضای بهترین سالن عقد در ایران باید به اندازه کافی بزرگ باشد و میز و صندلی‌ها با فاصله مناسب چیده شود تا پرسنل پذیرایی و مهمانان به راحتی بتوانند رفت و آمد کنند؛ در صورتی که سالن عقد دارای فضای باز باشد و پذیرایی در آن جا صورت گیرد؛ جذابیت بیشتری برای مهمانان خواهد داشت.
  • سبک طراحی سفره عقد یکی از نکات مهم در انتخاب سالن عقد است و باید مطابق با سلیقه زوجین باشد؛ بنابراین به دیزاین سفره عقد و رنگ اجزای آن باید توجه شود تا متناسب با تم مراسم شما باشد.

کلام آخر

بهترین سالن عقد در ایران، مکانی ایده‌آل برای زوج‌هایی است که جشن عروسی در مکانی دیزاین شده با نورپردازی و جلوه‌های بصری را می‌پسندند و تصمیم به برگزاری مراسمی کوچک در محیطی خاطره انگیز را دارند که امکان اجرای موسیقی زنده همراه با دف نوازی و سرو عصرانه یا شام با منوی غذاهای لذیذ را برای مراسم آن‌ها فراهم کند؛ علاوه بر این سالن های عقد دارای مدیریتی کارآمد می باشند که کلیه برنامه های مراسم را با زمان‌بندی مشخص برگزار می کنند.

از این که وقت خود را به این مقاله اختصاص داده‌اید و سایت تالارتو را همراهی کرده‌اید، بسیار سپاس گزاریم. تلاش ما، افزایش اطلاعات شما، برای انتخاب سالن عقد ایده‌آل است و بسیار خوشحال خواهیم شد که نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

4.7/5 - (23 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا