عمومی

تفاوت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی⭐【سال1403】

ما در این مقاله قصد داریم تفاوت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی را برای شما بیان کنیم.همه ما برای کوتاه کردن مو، آرایش صورت و مانیکور ناخن به آرایشگاه معمولی مراجعه می‌کنیم اما برای کارهای تخصصی‌تر مانند: آرایش عروس، پاکسازی پوست، ناخن‌کاری، تاتو و…بهتر است به سالن‌های زیبایی مراجعه کنیم تا خدمات باکیفیت‌تری را در فضایی بزرگتر با کمک متخصصین حرفه‌ای دریافت کنیم.

آرایشگاه معمولی و سالن زیبایی چه مکانی است؟

آرایشگاه معمولی: آرایشگاه معمولی مکانی است که در آن‌جا انواع مختلفی از خدمات زیبایی و آرایشی ارائه می‌شود که شامل: آرایش صورت، مو، ناخن، پوست و… است. آرایشگران و دستیاران آن‌ها به مشتریان خدماتی شامل: کوتاهی مو، آرایش صورت، اپیلاسیون، مانیکور و پدیکور و… ارائه می‌دهند. آرایشگاه معمولی توسط آرایشگرانی که نیمه متخصص در زمینه آرایش صورت و مو هستند، اداره می‌شود و معمولا افراد برای گرفتن خدمات مراقبتی از مو، میکاپ، رنگ و مش مو، اصلاح صورت و ابرو و … به آن‌جا مراجعه می‌کنند.

سالن زیبایی: سالن زیبایی به مکانی گفته می‌شود که در آن از لوازم آرایشی برند و تجهیزات بهتر مبکاپ ‌در ‌فضای مجلل‌تری استفاده می‌‌شود و در این سالن‌ها خدمات توسط میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای و متخصصانی که دارای رزومه کاملی در زمینه آرایشی هستند، ارائه می‌شود. خدمات آرایشی در این سالن‌های زیبایی با قیمت‌های بیشتری انجام می‌شود و معمولا افراد برای مراسم خاص مانند: عروسی، نامزدی، تولد از خدمات این سالن‌های زیبایی استفاده می‌کنند. بسیاری از میکاپ آرتیست‌های سالن‌های زیبایی خدماتی در زمینه ناخن مانند: کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور و هم‌چنین خدماتی مانند: کوتاه کردن مو، رنگ کردن و شینیون مو،کراتینه، پروتئینه و احیای مو و خدمات زیبایی آمبره را انجام می‌دهند.

 در این سالن‌ها براشینگ مو برای صاف یا حالت دادن به موها با برس کشیدن و استفاده از سشوار انجام می‌شود یکی دیگر از خدمات سالن‌های زیبایی، مراقبت‌های پوستی مانند: برنزه کردن و ماساژ صورت می‌باشد. ‌این سالن‌ها مجهز به مکان مناسب جهت تعویض لباس عروس و کمد مخصوص لباس عروس و صندلی‌های مخصوص میکاپ و شینیون می‌باشد. بنابراین تفاوت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی در نوع خدماتی است که ارائه می‌دهد.

تفاوت خدمات سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی

سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی از نظر نوع فعالیت و تخصص برای انجام خدمات زیبایی باهم تفاوت‌هایی دارند که شامل موارد زیر می‌شود:

خدمات سالن زیبایی:

 • خدمات زیبایی و مراقبت از مو: مراقبت از مو یکی از خدمات مهم در سالن‌های زیبایی است. موها نقش مهمی در ظاهر افراد و افزایش اعتماد به نفس آن‌ها دارد و مراقبت از موها موجب سلامت آن‌ها خواهد شد در این سالن‌ها، خدماتی مانند: کوتاهی مو ، رنگ مو، اتو کشیدن و صاف کردن مو، انواع بافت های مو، کراتینه و پروتئینه مو، میکروبلیدینگ، اکستنشن مو میکاپ و آرایش مو و… انجام می‌شود.
 • خدمات زیبایی و مراقبت از پوست: یکی از اهداف اصلی مراقبت از پوست در سالن‌های زیبایی، حفظ سلامت پوست است. پوست اولین خط دفاعی بدن در مقابل عوامل محیطی نظیر آلودگی هوا، آفتاب، میکروب‌ها و مواد شیمیایی است. مراقبت منظم از پوست باعث بهبود و تقویت لایه محافظتی پوست می‌شود. ‌خدمات مراقبت از پوست به افراد کمک می‌کند تا مشکلات پوستی مانند: جوش، خشکی، چین و چروک و آکنه را برطرف کنند در این سالن‌ها خدمات زیبایی و مراقبتی پوست مانند: ماسک صورت آنتی آکنه، تاتو، ‌اپیلاسیون، ماساژ صورت، جوانسازی پوست و… انجام می شود.
 • خدمات عروس: آرایش عروس نیاز به تخصص حرفه‌ای دارد. آرایشگران در سالن‌های زیبایی تجربه کافی در زمینه آرایش عروس دارند از آرایش موها و صورت گرفته تا کاشت ناخن همه چیز باید با دقت انجام شود. آرایشگران و تکنسین‌های سالن‌های زیبایی به دقت به جزئیات توجه می‌کنند و خدمات ‌آرایش عروس مانند: خدمات ناخن شامل: مانیکور و پدیکور و کاشت ناخن، خدمات مراقبتی پوست قبل از عروسی مانند: پاکسازی و لایه‌برداری پوست صورت، کاشت مژه و ابرو، شینیون، گریم و میکاپ و… را انجام می‌دهند.
 • خدمات ناخن: خدمات مانیکور و پدیکور به همراه خدمات کاشت ناخن و لاک ناخن از پرطرفدارترین خدمات ارائه شده در سالن‌های زیبایی به حساب می‌آید که شامل مانیکور، پدیکور، کاشت ناخن و افزودن ناخن مصنوعی به ناخن‌های طبیعی می‌باشد. انواع مختلفی از کاشت ناخن وجود دارند از جمله کاشت ناخن ژله‌ای، میکس، قالبی، پودری و… این خدمات به افراد امکان می‌دهد. ناخن‌های خود را به شکل‌های مختلف تزیین کنند و ظاهری زیبا و مرتب داشته باشند.

خدمات آرایشگاه معمولی

اغلب خدمات آرایشگاه معمولی محدود به خدمات مرتبط با موها می‌شود، مانند: کوتاهی، اصلاح مو، رنگ مو و اصلاح ابروها که این آرایشگران در انجام آن مهارت دارند. ‌آرایشگاه‌های معمولی تجهیزات ساده‌تر و کم‌تری نسبت به سالن‌های زیبایی دارند و در فضاهای کوچک‌تر و ساده‌تر اقدام به ارائه خدمات می‌کنند.

کوتاهی و رنگ کردن موها: کوتاه کردن مو می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای تغییر ظاهر شما باشد به خصوص اگر مدل موهای مناسبی را انتخاب کنید با کوتاه کردن مو، ظاهری جوان‌تر و زیبا‌تر خواهید داشت هم‌چنین مشکلاتی مانند: موخوره، شکستگی‌های ساقه مو و خشکی موها با کوتاه کردن مو برطرف می‌شود. هم‌چنین آرایشگران می‌توانند موهای شما را رنگ، مش و کراتینه کنند معمولا برای پوشاندن موهای سفید و تنوع در رنگ مو می‌توانید موهای خود را به آرایشگران بسپارید از طرفی با مش کردن و هایلات کردن موها ظاهری زیباتر خواهید داشت و با کراتینه کردن مو تا مدت‌ها موهایتان صاف و درخشنده باقی می‌ماند.

خدمات ناخن: آرایشگاه‌های معمولی خدمات ناخن که شامل پدیکور و مانیکور است را انجام می‌دهند. پدیکور به معنای اصلاح ناخن‌های پا است که باعث زیبایی آن‌ها می‌شود. مانیکور به معنای آرایش ناخن‌های دست است که با سوهان زدن و حذف پوست‌های مرده اطراف ناخن، شکل زیبایی به ناخن‌ها داده می‌شود.

اصلاح ابروها: آرایشگران می‌توانند مطابق با چهره شما ابروهایتان را اصلاح و شکل دهند .این کار را با وکس، بند و موچین انجام می‌دهند هم‌چنین با رنگ کردن ابروها به زیبایی صورت شما می‌افزاید.

آرایش مو: شنیون یکی از مدل‌های آرایش مو است که آرایشگر موها را با سنجاق یا گیره‌های مخصوص در پشت سر جمع می‌کند و به موها شکل و حالت زیبایی به مدل‌های مختلف می‌دهد هم‌چنین خدمات بافت مو نیز توسط آرایشگران ماهر انجام می‌شود.

تفاوت خدمات سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی

 آرایش عروس در سالن آرایش انجام شود یا در آرایشگاه؟

 سالن‌های زیبایی تخصص و تجربه ویژه‌ای در زمینه آرایش عروس دارند. آن‌ها با نیاز‌ها و خواسته‌های عروس آشنا هستند و در آرایش صورت و مدل مو تبحر دارند هم‌چنین آرایش موهای شما را متناسب با شکل چهره و مدل لباس عروسیتان انجام می‌دهند. شما باید یک ماه قبل از عروسی به سالن زیبایی مراجعه کنید تا در چندین مرحله پاکسازی پوست شما انجام شود و با تست لوازم آرایشی، مناسب‌ترین آن‌ها برای پوست شما انتخاب شود، چنین کارهایی در آرایشگاه معمولی به خوبی انجام نمی‌شود و این تفاوت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی است.
رنگ کردن مو‌ها و ابرو‌ها یک هفته قبل از عروسی باید انجام شود هم‌چنین با یک گریم مناسب نواقص چهره شما برطرف می‌شود و با کانتورینگ صورت و زیر‌سازی پوست، مشکلات پوستی شما مخفی می‌شود. سالن‌های زیبایی معمولا از محصولات آرایشی و مراقبتی حرفه‌ای و برندهای معتبر استفاده می‌کنند که به زیبایی و ماندگاری آرایش شما کمک می‌کند، مراجعه به آرایشگاه معمولی برای انجام خدمات حرفه‌ای آرایشی برای عروسی، چندان مناسب نیست زیرا آرایشگاه معمولی تمامی خدمات مربوط به عروس را به طور گسترده نمی‌تواند، ارائه دهد.

تفاوت قیمت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی

خدمات زیبایی در آرایشگاه معمولی و سالن زیبایی از نظر هزینه باهم تفاوت‌هایی دارند که شامل موارد زیر است:

 • سالن‌های زیبایی معمولا انواع خدمات زیبایی از جمله آرایش چهره، میکاپ، کاشت ناخن، ماساژ و مراقبت از پوست را ارائه می‌دهند در آرایشگاه‌ها، خدمات معمولا متمرکز بر آرایش صورت و موی سر می‌باشد. بنابراین، نوع خدماتی که شما نیاز دارید می‌تواند در قیمت تاثیر‌گذار باشد معمولا خدمات آرایشگاه‌ها ارزان‌تر از سالن‌های زیبایی است.
 • قیمت‌ خدمات سالن‌های زیبایی و آرایشگا‌ه‌ها بستگی به منطقه و مکان آن‌ها نیز دارد هر چه این مکان‌ها در مناطق مرفه‌تر باشد، خدمات آرایشی آن‌ها گران‌تر خواهد بود.
 • از طرفی سالن‌هایی که تجهیزات بیشتر و پرسنل حرفه‌ای‌تری نسبت به آرایشگاه معمولی دارند و به آخرین تکنیک‌های آرایشی و بروز مسلط هستند، قیمت خدمات ارائه شده از طرف آن‌ها  طبیعتا بیشتر از آرایشگاه معمولی است.
 • برخی از سالن‌های زیبایی ممکن است خدمات اضافی مانند پیشنهادات غذایی و خدمات ویژه‌ای برای عروس ارائه دهند که موجب افزایش هزینه خدمات آرایشی می‌شود.
 • در سالن زیبایی کیفیت مواد مصرفی از رنگ مو تا لوازم آرایش بسیار متفاوت‌تر از آرایشگاه معمولی می‌باشد و معمولا از برندهای معتبر برای جذابیت چهره عروس استفاده می‌شود دلیل این کار این است که لوازم آرایش بی‌کیفیت باعث حساسیت پوست شده و مشکلاتی را برای عروس خانم‌ها در روز عروسی ایجاد می‌کند بنابراین با صرف هزینه بالاتر، خدمات بهتری ارائه می‌شود.
 • برخی از سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها معروف‌تر هستند و شهرت بیشتری دارند و چون خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به این مکان‌ها مراجعه کنند، خدمات آرایشی آن‌ها گران‌تر خواهد بود.
 • آرایشگاه‌های معمولی در زمینه‌های محدودی مانند: آرایش چهره و مو تخصص دارند بنابراین هزینه کمتری نسبت به سالن زیبایی دریافت می‌کنند و این تفاوت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی است.

تفاوت قیمت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی

مزایای مراجعه عروس به سالن زیبایی

مشاوره زیبایی: متخصصین سالن‌های زیبایی معمولا به عروس خانم‌ها، مشاوره‌های زیبایی ارائه می‌دهند تا در انتخاب بهترین استایل و مدل‌های آرایشی برای روز عروسی به آن‌ها کمک کنند.

خدمات حرفه‌ای: تیم حرفه‌ای در سالن زیبایی در زمینه آرایش مو عروس، گریم، ناخن کاری و… خدمات اختصاصی و منحصر به فردی ارائه می‌دهد.

استفاده از محصولات برند: سالن‎‌های زیبایی از محصولات با کیفیت و برند استفاده می‌کنند تا آسیبی به پوست و موی عروس وارد نشود از طرفی استفاده از کرم و لوازم آرایش برند، ماندگاری آرایش عروس را تا پایان مراسم عروسی تضمین می‌کند.

کاهش استرس: آماده‌سازی عروس در سالن زیبایی به عروس این امکان را می‌دهد که با در اختیار داشتن تیم حرفه‌ای، استرس و نگرانی‌های مربوط به آماده‌سازی خود را برای مراسم عروسی کاهش دهد.

طراحی مانیکو و پدیکور: در این سالن‌ها تکنسین ناخن کار، کوتاهی و فرم‌دهی ناخن‌‌های عروس را انجام می‌دهد و سپس زیباترین طراحی‌ را بر روی ناخن عروس به شکلی ایده‌آل انجام می‌دهد.

کلام آخر

تفاوت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی تنها در خدماتی که ارائه می‌دهند، خلاصه نمی‌شود بلکه معمولا خدمات آرایشی در سالن زیبایی به خاطر به کار بردن مواد آرایشی برند و استفاده از متخصصین و آرایشگران حرفه‌ای متنوع‌تر و تخصصی‌تر از آرایشگاه معمولی است اما گاهی اوقات شما می‌خواهید هزینه کمتری بپردازید و در عین حال موهایتان را کوتاه کنید یا صورتتان را برای حضور در یک مهمانی آرایش کنید در این صورت مراجعه به آرایشگاه معمولی برای شما به صرفه‌تر خواهد بود از شما ممنونیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. ما در این مقاله تفاوت سالن زیبایی و آرایشگاه معمولی را برای شما بیان کردیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو آن را با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا