عمومی

7 ایده‌ زیبا برای تزیین و دیزاین جایگاه عروس و داماد⭐【سال1403】⚡️

ما در این مقاله قصد داریم، 7 ایده زیبا برای تزیین و دیزاین جایگاه عروس و داماد را به شما معرفی کنیم. مراسم عروسی جشنی تکرار نشدنی برای زوجین است و دیزاین جایگاه  عروس و داماد که کانون توجه مهمانان و زیباترین لوکیشن برای عکاسی و فیلمبرداری است، از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با توجه به سلیقه زوجین و توسط تیمی زبردست طراحی شود؛ زیرا انتخاب نوع صندلی های عروس و داماد و دیزاین آن، طراحی میز این جایگاه و استفاده از استند ها با طرح های مختلف جاذبه بصری زیبایی برای مهمانان ایجاد می کند.

چرا باید جایگاه عروس و داماد به خوبی دیزاین شود؟

جایگاه عروس و داماد نسبت به سایر بخش های تالار اهمیت بیشتری دارد، این مکان قلب تالار شناخته می شود و دیزاین زیبای آن با عناصر دکوراتیو، استندها، گل آرایی و ایده های خلاقانه زیبایی و شکوه خاصی به مراسم عروسی می دهد، از نگاه عکاس و فیلمبردار این مکان، کانون عکاسی و فیلمبرداری است و بیشترین عکس ها و فیلم های مراسم عروسی دراین مکان به ثبت می رسد، به این دلیل باید اهمیت زیادی به زیبایی طراحی و دکوراسیون آن داده شود.

نوع دیزاین جایگاه عروس و داماد، نشان دهنده سلیقه، استایل و شخصیت آن ها می باشد؛ هم چنین استفاده از عناصری همچون گل ها، شمع ها، نورپردازی مخفی و… می تواند، فضایی شگفت انگیز برای این جایگاه ایجاد کند؛ از طرفی توجه به هماهنگی دیزاین این جایگاه با تم مراسم و تزیینات سایر بخش های سالن بسیار اهمیت دارد. یکی از موارد مهم انتخاب رنگ مناسب برای این جایگاه است. ترکیب رنگ بنفش که نماد زیبایی و اصالت است با رنگ سفید یا طلایی در طراحی این جایگاه جلوه زیبایی را ایجاد می کند.

7 ایده زیبا برای تزیین و دیزاین جایگاه عروس و داماد

 1. استفاده از دکورهای چوبی: استفاده از سازهای چوبی در دیزاین جایگاه عروس و داماد با طراحی های هندسی، زیبایی خاصی به آن می دهد. استفاده از چوب در تزیین این مکان، حس دلنشین و خوشایندی را در مهمانان القا می کند. این سازه ها می تواند به رنگ طبیعی چوب باشد یا با رنگی متناسب با تم مراسم رنگ آمیزی شود و معمولا با گل آرایی های خاصی تزیین می شود، از این نظر طرفداران زیادی دارد و دیزاینرهای حرفه ای می توانند به طور خلاقانه آن را برای شما طراحی کنند.
 2. بادکنک آرایی و حریر آرایی: پارچه یکی از اصلی ترین عناصر در تزیین جایگاه عروس و داماد است که در طرح ها، رنگ ها و بافت های گوناگون به کار می رود. محبوب ترین این پارچه ها، حریر، ساتن، تول و ارگانزا است که حس رمانتیکی به این جایگاه می دهد و برای تزیین صندلی و به عنوان رومیزی به کار می رود. استفاده از بادکنک ها و پارچه های حریر در استند نیز زیبایی خاصی به فضای پس زمینه این جایگاه می بخشد؛ از طرفی انتخاب رنگ و طراحی بادکنک ها به تم مراسم و سلیقه زوجین بستگی دارد.
 3. طراحی جایگاه عروس و داماد در کلبه چوبی: این طراحی بیشتر در باغ تالارها و فضای باز انجام می شود. ارتفاع این کلبه حدود 2 متر و عرض آن به اندازه ‌ای است که میز عروس و داماد در آن قرار گیرد و زوجین در آن احساس راحتی کنند. برای تزیین کلبه از نورهای نرم، استفاده می شود؛ هم چنین به کار بردن پارچه های حریر و ساتن برای تزیین دیواره های این کلبه همراه با گل آرایی آن ها و قراردادن شمع ها و گل ها بر روی میز، فضایی جذاب و رمانتیک ایجاد می کند.
 4. استفاده از استند: استند با اشکال و ابعاد مختلف، فضایی زیبا برای دیزاین جایگاه عروس و داماد ایجاد می کند، قرار دادن گل های طبیعی و مصنوعی بر روی آن متناسب با تم مراسم و به کار بردن تورهای نرم و زیبا برای تزیین آن جلوه خاصی به این جایگاه می دهد؛ هم چنین شمع آرایی، علاوه بر نورپردازی نرم، نقش زیادی در زیبایی این جایگاه دارد. استفاده از تور سفید برای دیزاین این جایگاه انتخابی زیبا و رمانتیک است، رنگ سفید نماد پاکی، زیبایی و سادگی است و به همین دلیل در جشن عروسی کاربرد زیادی دارد.
 5. تزیین جایگاه با پارچه ساتن و تور: استفاده از تور و حریرهای خوش رنگ متناسب با تم مراسم، جلوه خاصی به جایگاه عروس و داماد می دهد؛ هم چنین ترکیب تور و حریر با گل آرایی نیز برای این جایگاه بسیار جذاب خواهد بود. قراردادن پارچه های ساتن به رنگ سفید روی استندها و به عنوان پوشش صندلی ها و استفاده از پارچه های ساتن بلند بر روی میز و قراردادن دسته های گل و شمع ها بر روی دنباله این پارچه، ایده ای جذابی برای خاص شدن جایگاه عروس و داماد است.
 6. گل آرایی جایگاه عروس با تم روستیک:دیزاین جایگاه عروس و داماد به سبک روستیک با گل های طبیعی و وحشی و خرده چوب ها طراحی می شود. به کاربردن گل هایی به رنگ های زرد، نارنجی و قرمز؛ هم چنین استفاده از سبدهای چوبی در اطراف میز عروس و داماد، سبکی طبیعی ایجاد می کند اما می توان چوب را به عنوان چارچوب و پایه ها استفاده کرد و در کنار آن تابلویی گل آرایی شده که با فونت زیبایی اسم عروس و  داماد بر روی آن نوشته شده است را به کار برد که با حریر آرایی تزیین شده است.
 7. تزیین با حرف اول اسم عروس و داماد: استفاده از پس زمینه ای با حرف اول اسم عروس و داماد که به صورت چاپی با به صورت لوح های چوبی می باشد و تزیین آن ها با پارچه های حریر و گل های طبیعی بسیار جذاب است؛ هم چنین نصب تابلویی در این جایگاه و نوشتن نام عروس و داماد با گل های بریده شده و قراردادن عکسی جذاب از عروس و داماد بر روی این تابلو به زیبایی این جایگاه می افزاید؛ از طرفی طراحی شمع ها با حرف اول نام عروس و داماد و گذاشتن آن بر روی میز، ایده مناسبی خواهد بود.
7 ایده زیبا برای تزیین و دیزاین جایگاه عروس و داماد

اهمیت دکوراسیون جایگاه عروس و داماد

مهم ترین جایگاهی که مرکز توجه مهمان است، جایگاه عروس و داماد است و دکوراسیون و نحوه تزیین این مکان اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل دیزاینرهای بهترین تشریفات مجالس در تهران با توجه به سلیقه عروس و داماد دیزاین این جایگاه را انجام می دهند. آن ها دارای دانش فنی بسیار زیادی هستند و به مفاهیم رنگ، نورپردازی، فضاسازی و طراحی تسلط دارند و به این ترتیب جایگاه عروس و داماد را به یک اثر هنری تبدیل می کنند به طوری که با تم مراسم عروسی هماهنگی داشته باشد.

هنگام برگزاری مراسم عروسی، زمان عامل بسیار مهمی است. تجربه دیزاینرها به آن ها کمک می کند که دیزاین جایگاه عروس و داماد را با سرعت و کیفیت بالا انجام دهند؛ به طوری که جاذبه بصری زیبایی را برای مهمانان ایحاد کند؛ از طرفی سپردن دکوراسیون جایگاه عروس و داماد به دیزاینرهای تیم تشریفات موجب کاهش هزینه ها خواهد شد؛ زیرا معمولا تشریفات مجالس، اکسسوری های لازم برای طراحی جایگاه عروس و داماد نظیر تجهیزات نورپردازی، گل ها و شمع ها و سایر عناصر دکوراتیو را به صورت عمده خریداری می کنند.

آن ها توجه خاصی به طراحی استند با گل آرایی و پارچه های حریر دارند و به نورپردازی این جایگاه تاکید فراوانی دارند؛ از طرفی در تزیین صندلی های عروس و داماد و حتی جنس و طرح آن ها دقت می کنند؛ زیرا این صندلی ها باید شاخص باشند و از نظر زیبایی و طراحی متفاوت تر از صندلی مهمانان بوده تا به زیبایی بدرخشند؛ هم چنین میز این جایگاه با انواع گل ها و شمع ها مطابق با سلیقه زوجین تزیین می شود که این تزیین می تواند، تشریفاتی یا مینیمال و ساده باشد.

تاثیر تکنیک نورپردازی در دیزاین جایگاه عروس و داماد

نورپردازی در دیزاین جایگاه عروس و داماد اهمیت زیادی دارد؛ به خصوص زمانی که مراسم عروسی تا شب ادامه داشته باشد، با انجام نورپردازی مناسب به صورت مخفی و آشکار می توان افکت های زیبایی در این جایگاه ایجاد کرد و از آن جایی که این مکان کانون توجه همگان می باشد، نورپردازی و دیزاین خاص این جایگاه موجب تفاوت آن با جایگاه مهمانان شده است و این جایگاه را ویژه و منحصر به فرد کرده است.

معمولا زیباترین عکس ها و فیلم ها نیز به این جایگاه اختصاص دارد. امروزه استفاده از نورپردازی با ریسه های نوری در این مکان بسیار متداول شده است و درکنار نورپردازی مخفی، گل آرایی و شمع آرایی، به جذابیت این مکان افزوده است؛ هم چنین استفاده از نورپردازی آشکار به برجسته سازی جزئیات دکوراسیون، گل آرایی و جزئیات لباس عروس کمک می کند و مراسم را باشکوه و به یادماندنی خواهد کرد.

تاثیر تکنیک نورپردازی در دیزاین جایگاه عروس و داماد

نکات اساسی در هنگام تزیین جایگاه عروس و داماد

هنگام تزیین جایگاه عروس و داماد توجه به نکاتی بر زیبایی و جذابیت این جایگاه و شکوه مراسم عروسی می افزاید، برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • رنگ در دیزاین جایگاه عروس و داماد نقش مهمی دارد، انتخاب رنگ عناصر این جایگاه باید متفاوت از تم رنگی در سایر قسمت های سالن باشد تا این جایگاه مرکز توجه قرار گیرد، استفاده از رنگ های شاد ایده خوبی است؛ هم چنین رنگ بنفش فضایی رمانتیک ایجاد می کند و جلوه خاصی به این جایگاه می دهد، البته معمولا انتخاب رنگ این مکان به سلیقه زوجین و نظر طراح بستگی دارد.
 • نورپردازی یکی از عناصر اساسی در طراحی جایگاه عروس و داماد است. استفاده از نورهای مخفی، بهترین گزینه در تزیین این مکان است و به عناصر این جایگاه جلوه بیشتری می دهد؛ هم چنین این جایگاه را به شکل دلپذیری روشن می کند، البته نور شمع ها نیز این فضا را گرم و دلنشین خواهد کرد. اگر عناصر دکوراتیو این جایگاه به رنگ کرم یا سفید باشد، نورپردازی با نورهای رنگی جلوه زیبایی به این مکان می دهد و جزئیات طراحی را بهتر نمایان می کند ولی اگر این جایگاه با رنگ های تند و متفاوت تزیین شده باشد، نور سفید بهترین گزینه است تا رنگ های مختلف اجزای این جایگاه به خوبی مشخص شود.
 • انتخاب مبلمان لوکس برای جایگاه عروس و داماد بسیار اهمیت دارد؛ زیرا موجب شکوه و زیبایی بیشتری این مکان می شود. مبلمان باید با دکوراسیون این جایگاه هارمونی و هماهنگی داشته باشد. شما باید از تضاد رنگ صندلی ها با دیگر عناصر این جایگاه خودداری کنید؛ زیرا نوعی عدم هماهنگی را ایحاد می کند.
 • دیزاین جایگاه عروس و داماد در مکانی بلندتر از سطح کل سالن و بر روی یک سن، ایده بسیار جذابی است؛ زیرا در این صورت زوجین دید کاملی نسبت به مهمانان و کل مراسم عروسی خواهند داشت و بهتر است در جایگاهی باشد که به اندازه دو یا سه پله با سطح سالن اختلاف ارتفاع داشته تا نه تنها جلوه زیبایی به جایگاه عروس و داماد بدهد؛ بلکه حضور آن ها را نیز برجسته تر کند.
 • انتخاب تم مناسب برای جایگاه عروس و داماد، یکی از نکاتی است که زوجین و طراح دکوراسیون باید آن را در نظر بگیرند. اگر آن ها تم های عاشقانه و رمانتیک را دوست دارند، استفاده از گل رز قرمز، شمع های زیاد و عناصر دکوراتیو براق و درخشنده جلوه خاصی به این جایگاه به خصوص میر مخصوص این مکان می دهد و اگر دکوراسیون تشریفاتی را ترجیح می دهند، بهتر است، صندلی های عروس و داماد از نوع کلاسیک باشد و استند این جایگاه با گل هایی به رنگ های ملایم تزیین شود و در آن حریرآرایی به کار رود و اگر طرفدار تزیینات ساده هستند، استفاده از تور، ریسه و بادکنک آرایی در استند و قراردادن تعداد کمی شمع و گل آرایی مختصر با گل های طبیعی در روی میز عروس و داماد مناسب خواهد بود.

کلام آخر

یکی از بخش های مراسم عروسی که باید به آن توجه کرد، نحوه دیزاین جایگاه عروس و داماد است؛ زیرا عروس و داماد میزبان این جشن بزرگ هستند و مرکز توجه مهمانان می باشند؛ از طرفی خاطره انگیز ترین عکس ها در این مکان به ثبت می رسد؛ بنابراین زوجین باید با کمک تیم طراحی با تجربه و با هزینه ای مناسب با شکوه ترین دیزاین را برای این جایگاه انتخاب کنند.

از شما بسیار سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم؛ در مورد دیزاین جایگاه عروس و داماد، مطالب مفیدی را برای شما بیان کرده باشیم، در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید

2.3/5 - (3 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا