عمومی

9 ایده جذاب برای دکوراسیون ورودی تالار و باغ تالار عروسی⚡️【سال1403】⭐

دکوراسیون زیبای ورودی تالار و باغ تالار، تاثیر بسزایی در عظمت و شکوه مراسم عروسی دارد؛ زیرا اولین مکانی است که مهمانان وارد آن می شوند و نوع دکوراسیون و طراحی آن، تم مراسم را به زیبایی آشکار می کند؛ از طرفی یکی از صحنه های باشکوه، لحظه ورود عروس و داماد به تالار و باغ تالار است که در صورت دیزاین باشکوه ورودی آن ها، خاطره انگیز ترین تصاویر و فیلم های مراسم عروسی برای زوجین به یادگار می ماند.

تاثیر دیزاین ورودی تالار و باغ تالار درمجلل شدن عروسی

طراحی زیبای ورودی تالار و باغ تالار در شکوه و درخشش مراسم عروسی تاثیر بسزایی دارد؛ به همین دلیل طراحان و دیزاینرهای تیم تشریفات از جدیدترین و لوکس ترین طرح ها برای تزیین ورودی باغ تالار یا تالار استفاده می کنند، زیبایی ورودی این مکان ها با انواع گل آرایی، شمع آرایی و عناصر دکوراتیو همراه با نورپردازی حرفه ای و اصولی تکمیل می شود و لحظه ورود عروس و داماد را خاطره انگیز کرده و تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت عکس ها و فیلم های به یادگار مانده از مراسم عروسی خواهد داشت.

بی توجهی به دیزاین این قسمت از تالار یا باغ تالار، یکی از زیباترین صحنه ها را در عکاسی و فیلمبرداری عروسی حذف می کند؛ بنابراین امروزه تالارها برای جذب مشتریان بیشتر در دیزاین ورودی این مکان ها به سبک معماری، طراحی، نحوه گل آرایی و نورپردازی آن توجه ویژه ای دارند و از سبک های مدرن، سنتی و گاهی تلفیقی از این سبک ها برای زیبایی بیشتر استفاده می کنند.

دیزاین این مکان، علاوه بر جذابیت بصری، فضایی لذت بخش و استثنایی برای مهمانان و عروس و داماد فراهم می کند؛ هم چنین دکوراسیون ورودی تالار و باغ تالار باید با تم و سبک کلی مراسم عروسی و سلیقه عروس و داماد هماهنگ باشد تا زیبایی و شکوه این مراسم دوچندان شود.

معرفی ایده های جذاب برای دکوراسیون تالار و باغ تالار

 1. استفاده از رانر با طراحی خاص: استفاده از  رانر و تزیین آن یک ایده فوق العاده برای طراحی ورودی تالار و باغ تالار است. یک رانر که نام عروس و داماد یا متنی زیبا و لگویی مخصوص مراسم شما روی آن حک شده باشد، همراه با قراردادن شمع ها و گل ها در اطراف آن به زیبایی دکوراسیون این مکان می افزاید؛ هم چنین رنگ ها و طرح های استفاده شده در رانر باید با تم و رنگ های کلی به کار رفته در مراسم عروسی هماهنگ باشد؛ از طرفی ظاهری زیبا داشته باشد تا جلوه خاصی به ورودی تالار یا باغ تالار بدهد.
 2. طراحی راهرو ورودی عروس و داماد با گل: استفاده از گل ها در ورودی مکان عروسی، ایده ای فوق العاده زیبا می باشد و حس شادابی و طراوت را به مراسم عروسی القا می کند. برای گل آرایی ورودی ایده های متفاوتی وجود دارد. یکی از این ایده ها، قرار دادن گلبرگ های زیبا در مسیر حرکت عروس و داماد می باشد که فضایی رویایی هنگام ورود آن ها ایجاد می کند؛ هم چنین استفاده از دسته گل ها در دو طرف مسیر ورودی و حرکت عروس و داماد، صحنه زیبایی را برای عکاسی و فیلمبرداری ایجاد می کند.
 3. تزیین با آینه کاری و نورپردازی: ایده آینه کاری برای طراحی ورودی باغ تالار و تالار یک انتخاب فوق العاده جذاب می باشد. استفاده از آینه های بزرگ با طرح های خاص در دیوارهای ورودی و تریین آن با گل ها و نورپردازی مناسب، فضایی جذاب هنگام ورود عروس و داماد ایجاد می کند؛ هم چنین نورپردازی باید کاملا حرفه ای باشد، و استفاده از نورهای گرم بسیار دلنشین و مناسب خواهد بود؛ از طرفی گل ها باید با ظرافتی خاص روی فریم آینه ها قرار داده شود تا جلوه بصری زیبایی به ورودی این مکان بدهد.
 4. تزیین با گلبرگ های سفید و قرمز: تزیین ورودی تالار با چیدمان گلبرگ های قرمز و سفید، فضایی زیبا و شاداب برای جشن عروسی ایجاد می کند؛ به طوری که با این گلبرگ ها مسیری برای عبور عروس و داماد ایجاد می شود؛ هم چنین قراردادن گلدان هایی با گل های قرمز و سفید در اطراف این مکان، صحنه زیبایی را هنگام ورود زوجین ایجاد می کند؛ از طرفی تزیین لوح های خوش آمد گویی با گلبرگ های قرمز و سفید، ابده جذاب دیگری هنگام ورود عروس و داماد و مهمانان می باشد.
 5. تزیین ورودی باغ تالار با تور و پارچه ساتن:  استفاده از تور و پارچه ساتن با رنگ ها و طرح های مناسب با تم عروسی، ایده بسیار خلاقانه ای برای تزیین ورودی باغ تالار است. اگر لباس عروس از جنس تور یا دانتل باشد، تزیین ورودی با توری هماهنگی با لباس عروس بسیار جذاب خواهد بود؛ هم چنین تزیین تورهای ورودی با ریسه های نور، ایجاد مرزهای مجازی در دو طرف ورودی با تورهایی که با گل ها و نورپردازی مزین شده اند، ورودی را به یک مکان خاطره انگیز و باشکوه تبدیل می کند.
 6. قرار دادن عکس عروس و داماد در مسیر ورودی: تزیین ورودی تالارعروسی با عکس های عروس و داماد ایده زیبا و جذاب دیگری می باشد. دیوارهای اصلی بهترین مکان برای قرار دادن عکس ها است. قراردادن عکس ها در قاب های زیبا و نصب آن ها بر روی دیوارها و نورپردازی مناسب آن ها، زیبایی خاصی به دیزاین ورودی تالار می دهد. این عکس  ها می تواند مربوط به مراسم نامزدی یا فرمالیته زوجین باشد و باید با تم مراسم عروسی هارمونی داشته باشد.
 7. تزیین باغ تالار با تونل نور: یک ایده جذاب برای طراحی ورودی باغ تالار ایجاد تونل نور و عبور عروس و داماد از آن است. استفاده از نورهای زیبا و با کیفیت که با چراغ های LED با رنگ ها و اشکال مختلف ایجاد می شود و آویزان کردن تونل نور در بالای درختان یا سقف هایی که در بالای مسیر ورودی وجود دارد، صحنه زیبایی را هنگام ورود مهمانان و عروس و داماد ایجاد می کند. قراردادن گل ها در طول تونل نور و ایجاد تنظیمات نورپردازی برای ایجاد تغییر رنگ نورها و رقص نور به زیبایی این صحنه می افزاید.
 8. تزیین ورودی باغ تالار با بندهای کریستالی: استفاده از بندهای کریستالی برای تزیین ورودی باغ تالار تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. بندهای کریستالی را می توان به صورت آویز از درختان یا اطراف چراغ ها قرار دارد. این تزیین موجب نوردهی فضا می شود؛ هم چنین  می توان با ایجاد سقف کاذب در ورودی و آویزان کردن این بندهای کریستالی و نورپردازی جذاب بر روی آن ها جلوه و شکوه خاصی را هنگام ورود عروس و داماد ایجاد کرد.
 9. تزیین مسیر ورودی باغ تالار با فانوس: استفاده از  فانوس ها برای تزیین مسیر ورودی تالار یک ایده زیبا و شگفت انگیز  است. فانوس ها را می توان در دو طرف مسیر ورودی و در یک امتداد قرارداد تا مسیر رسمی و زیبایی برای عبور عروس و داماد و مهمانان ایجاد شود. استفاده از فانوس هایی به اندازه ها، اشکال و رنگ های متنوع، زیبایی این مسیر را گرم و دلنشین می‌ کند و بهتر است، برای ایمنی بیشتر از فانوس هایی با چراغ های LED استفاده شود تا در عین زیبایی، بدون خطر باشد.
معرفی ایده های جذاب برای دکوراسیون تالار و باغ تالار

فاکتورهای مهم در جذابیت ورودی تالار و باغ تالار

تطابق با تم مراسم: مسیر ورودی باید با تم مراسم هماهنگ باشد؛ در صورتی که مراسم رسمی باشد از تزیینات ساده و کلاسیک استفاده می شود، درحالی که برای مراسم غیر رسمی، تزیینات خلاقانه و متنوع به کار می رود؛ هم چنین استفاده از گل ها با طراحی ساده و کلاسیک مانند: گل های رز یا لیلیوم حس لطیفی را ایجاد می کند؛ از طرفی به کار بردن آینه ها، چراغ های کریستالی و… ورودی تالار را لوکس خواهد کرد. اما به کاربردن رنگ های زنده و پر انرژی، گل های رنگارنگ و عناصر دکوراتیو مدرن برای مراسم غیر رسمی مناسب است.

نورپردازی ورودی: نورپردازی مناسب در مسیر ورودی باغ تالار با نورهای نرم و آرام به همراه افکت های نوری مختلف، فضای زیبا و دلنشینی را ایجاد می کند؛ هم چنین چراغ های فانتری و نورپردازی خلاقانه موجب ایجاد جاذبه بصری برای مهمانان خواهد شد و جزئیات و زیبایی محیط را برجسته تر می کند و زیبایی گل ها، درختان و عناصر دکورایتو در مسیر ورودی را نمایان خواهد کرد؛ از طرفی تغییر رنگ، شدت نور و استفاده از لامپ های زمینی به زیبایی این مکان می افزاید.

مسیر رفت و آمد راحت: اطمینان از ساختار مناسب و راحت ورودی، یک اصل اساسی در طراحی مسیر ورودی تالار و باغ تالار می باشد. انتخاب موزاییک ها، چمن یا سنگ های مناسب موجب راحتی مهمانان و عروس و داماد هنگام عبور از مسیر ورودی خواهد شد؛ زیرا احتمال افتادن و سقوط افراد را کاهش می دهد؛ هم چنین طراحی یک مسیر ورودی با موادی که از لحاظ ساختاری ایمن باشد، بسیار اهمیت دارد و هنگام بارندگی نیز به خصوص در باغ تالارها از گل آلود شدن لباس ها عروس و داماد و مهمانان جلوگیری می کند.

اهمیت خاص بودن دکوراسیون ورودی تالار و باغ تالار

دکوراسیون ورودی تالار و باغ تالار نقش بسیار مهمی در ایجاد اولین تجربه خوشایند برای مهمانان و عروس و داماد دارد؛ زیرا اولین مکانی است که زوجین و مهمانان به آن وارد می شوند و پیش نمایشی از تم و و استایل کلی مراسم است؛ از طرفی اگر  تالار یا باغ تالار برای مراسم خاصی طراحی شده باشد، دکوراسیون ورودی می تواند، تم مراسم را برای مهمانان آشکار کند و شکوه و زیبایی مراسم را نمایان کند.

ورودی زیبا با دکوراسیونی جذاب، بک گراند بسیار منحصر به فردی را برای عکاسی و فیلمبرداری ایجاد می کند تا خاطره انگیز ترین عکس ها و فیلم ها برای زوجین و مهمانان به یادگار بماند؛ هم چنین ورود به باغ تالاری با طراحی زیبا و منحصر به فرد، شروعی متفاوت و لذت بخش برای زوجین خواهد بود؛ از طرفی شکوه این طراحی زیبا و جذاب، موجب برجسته سازی این مکان خواهد شد و در صورت هماهنگی با دیگر قسمت های باغ تالار و تم مراسم، این شکوه و زیبایی را به سایر قسمت های مراسم عروسی انتقال می دهد.

اهمیت خاص بودن دکوراسیون ورودی تالار و باغ تالار

نکاتی که در دیزاین ورودی تالار و باغ تالار نباید انجام داد

هنگام دیزاین ورودی تالار و باغ تالار، دیزاینرهای بهترین تشریفات مجالس در تهران باید نکاتی را در طراحی و دکوراسیون این مکان رعایت کنند تا مراسمی باشکوه برای زوجین برگزار شود، برخی از این نکات شامل موارد زیر می باشد:

 • باید توجه داشت، استفاده زیاد از عناصر دکوراتیو در محل ورودی تالار و باغ تالار، موجب تنگ شدن مسیر ورودی و مانع رفت و آمد راحت مهمانان و عروس و داماد می شود که خود تاثیر ناخوشایندی در برگزاری مراسم عروسی دارد؛ از طرفی موجب کاهش جاذبه بصری این مکان می شود.
 • اهمیت نورپردازی در دیزاین ورودی تالار و باغ تالار تاثیر بسزایی دارد؛ زیرا استفاده از نورهای نامناسب با روشنایی زیاد یا کم مانع نمایان شدن زیبایی ها و شکوه مراسم می شود.
 • استفاه از طرح ها و رنگ های متعدد، بدون هماهنگی با تم مراسم و با یکدیگر، نوعی آشفتگی و بی نظمی را در طراحی ورودی تالار و باغ تالار ایجاد می کند که تاثیرات منفی در جاذبه بصری این مکان خواهد داشت.
 • سطوح راهرو های ورودی باید از مواد ضد لغزش ساخته شده باشد تا از سرخوردگی و زمین خوردن افراد به خصوص مهمانان سالمند جلوگیری شود.
 • معمولا برای استفاده از تجهیزات صوتی و نورپردازی در ورودی تالار و باغ تالار از کابل های مخصوصی استفاده می شود که باید به طورر دقیق پوشانده شود تا خطری برای مهمانان نداشته باشد.

کلام آخر

طراحی ورودی تالار و باغ تالار به کمک دیزاینرهای تشریفات مجالس انجام می شود و سبک این طراحی به نوع مراسم و تم آن بستگی دارد، آنچه حاصل این طراحی است، صحنه های باشکوهی است که با ورود عروس و داماد به جذابیت و زیبایی آن افزوده می شود و بهترین صحنه ها را برای عکاسی و فیلمبرداری خلق می کند.

از شما کمال تشکر را داریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم؛ 9 ایده جذاب برای دکوراسیون ورودی تالار و باغ تالار عروسی را برای شما بیان کرده باشیم، در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید

4.3/5 - (6 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا