عمومی

بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها💎【سال1403】

مواردی که زیبایی و خاص بودن یک مراسم را دو چندان می کند و سبب به یاد ماندن در ذهن ها می شود، دکور و چیدمان فضای مراسم می باشد. پس دکور و چیدمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. فضا را با متریال های مختلفی مثل شمع، دکوری و چیزای مختلف می توان زیبا کرد ولی شاخص ترین و مرسوم ترین آن استفاده از گل آرایی مراسم می باشد، که بسته به سلیقه و نظر طراح شما می تواند زیبایی را چندین برابر کند. ما نیز در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

اهمیت طراحی محیط مراسم و مهمانی ها

از جمله سوالاتی که برای افراد در هنگام برگزاری مراسمی پیش می آید، این است که چرا باید محیط را تزئین کرد؟ یا چرا باید به زیبایی محیط اهمیت داد؟ یا از نظر خیلی ها این کار پرهزینه و بیهوده می باشد و نیازی نیست برای چند ساعت مراسم، این همه کار انجام داد و وقت تلف کرد و جز تجمل گرایی چیز دیگری نیست. اما جواب این ها بسیار ساده است. اولا که لازم نیست شما حتما هزینه زیادی را صرف چیدمان و زیبایی مراسمتان کنید چون این امور را می توان با هزینه کمی نیز انجام داد.

دوما زیبا کردن محیط برای مهمانان نشانگر این است که مهمانان برای شما ارزش و اهمیت زیادی دارند و نشانه احترام شما به آن ها می باشد، همچنین سبب می شود که محیط هم برای خودتان و هم مهمانانتان بسیار زیبا، آرامش بخش و لذت بخش باشد و چه بهتر که این زیبایی و تزئینات با گل های زیبا و رنگارنگ با بوی خوبی که از آن ها تولید می شود و فضا را معطر می کند ایجاد شود.اهمیت طراحی محیط مراسم و مهمانی ها بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها

بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها

اینکه چه گلی را برای چه مراسمی گل آرایی کنیم، اهمیت بسیار بالایی دارد. مثلا برای مراسم های جشن و شادی مثل عروسی، اعیاد، تولد و… بهتر است از گل های شاد و زیبا ترجیحا با رنگ های گرم استفاده کرد. همچنین  از گل هایی با رنگ های خنثی می توان برای کنفرانس ها، جلسه ها، همایش ها و… استفاده کرد.

ترجیحا در مراسم های ختم و سوگواری از گل های سفید که تلطیف دهنده فضا هستند استفاده می شود. البته ناگفته نماند که یکی از اصول مهم در انتخاب گل، فصل و همچنین تم مراسم می باشد که برای مثال در جشن های عروسی و یا حتی تولد و مهمانی ها، با توجه به تم و رنگ غالب می توان گل هایی همرنگ یا با رنگ متضاد را انتخاب کرد و بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها را داشت.

در گل آرایی برگ ها و گل هایی که در مراسمات و میهمانی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که در دو دسته یا فرم قرار دارند 1 . فرم خطی یا کشیده 2 . گرد و دایره ای شکل اند. برای اسکلت کار و فرم دادن به تاج گل، سبد گل و دسته گل از برگ ها و گل های کشیده یا همان خطی استفاده می شود و برای پر کردن فضای میانه از گل های کروی و دایره شکل و برگ های تو پر استفاده می کنند.

همانطور که می دانیم و مشخص است گل ها و برگ ها با ضخامت های مختلف وجود دارد و برای گل آرایی باید برگ ها و گل ها باهم هم خوانی داشته باشند. به همین دلیل  زمانی که می خواهیم با گل ارکیده که خود گلی نازک و ظریف است گل آرایی کنیم، بهتر است از برگ های نازک و ظریف نیز برای برگ آرایی استفاده شود و بلعکس زمانی که از گلی با ضخامت زیاد استفاده می شود، برگ نیز باید به همان صورت باشد.

باید برای هر مراسمی گل مخصوص به آن مراسم را تهیه کرد ولی فقط انتخاب گل مهم نیست بلکه چیدمان و تزئین گل مناسب با مراسم نیز بسیار با اهمیت است. مثلا در مراسم هایی مثل عروسی ها و در بعضی مواقع تولدها، از جلوی درب ورودی عروس و داماد به مهمانی و یا درب ورودی مهمانان، دروازه ای از گل های رنگارنگ و زیبا گاهی وقت ها همراه با آتش بازی ایجاد می کنند.

این نوع  از گل آرایی و چیدمان تا مکان نشیمن میهمانان ادامه دارد و با طرح ها و شکل های مختلفی می توان آن را اجرا کرد، که حس زیبا و عاشقانه ای را برای همگان مخصوصا عروس و داماد به ارمغان آورد. همچنین اینکه در چه مکانی مراسم انجام می شود، در نوع گل آرایی تاثیر زیادی دارد، یعنی در باغ عروسی باشد و یا تالار و هتل، نوع گل آرایی و طراحی آن باهم فرق می کند.

در باغ تالارهای تهران نیز از گل آرایی های خاصی استفاده می شود، شما با مراجعه به بهترین باغ تالار در تهران می توانید مراسم بسیار مجللی داشته باشید.

روش های گل آرایی

1 . روش گل آرایی به سبک مدرن: در این نوع گل آرایی کمتر از برگ استفاده می شود و یک گل آرایی سبک و شیک می باشد. البته این روش بسیار خاص و سلیقه ای است و امروزه خیلی مورد استقبال قرار گرفته است. گل آرایی درون یک تنگ شیشه ای بوده که باعث ماندگاری بیشتر گل ها می شود. افراد متخصص در زمینه سبک مدرن از وسایل مختلفی مانند پارچه با جنس های مختلف، گیاهان و گل های خشک شده و … برای گل آرایی نیز استفاده می کنند.

2 . روش گل آرایی شرقی (ژاپنی) : از آنجا که این روش گل آرایی یک روش مذهبی به شمار می رود همیشه سعی بر این است که از شاخه گل های کمتری برای گل آرایی استفاده شود تا به طبیعت آسیب کمتری برساند. البته به گل آرایی شرقی، گل آرایی ژاپنی می گویند و در کشورهای مانند چین و ژاپن بیشتر استفاده می شود.

در این روش از وسایل موجود در طبیعت مثل شاخ و برگ شکسته گل و درخت برای ایستادگی گل ها استفاده می شود. معمولا در سبک شرقی بیشتر از گلدان های مستطیل، کروی، بیضی و کم عمق استفاده می کنند و پای گل ها را با سنگریزه و خزه یا علف هایی که در طبیعت موجود است تزیین می کنند.

3 . روش گل آرایی کلاسیک (سنتی): گل آرایی کلاسیک یکی از بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها می باشد که یک روش اروپایی و مورد پسند اکثریت می باشد. همچنین در این روش، سبد ها و دسته های گل همگی به شکل اشکال هندسی تزئین می شوند و در بیشتر گل فروشی های آنلاین برای مجالس و محافل بزرگ و رسمی باشد استفاده می کنند.

روش های گل آرایی بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها

طرح های مورد استفاده برای گل آرایی

1 . گل آرایی کروی: یکی از بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها،گل آرایی کروی شکل می باشد. زیرا که از همه طرف دیده می شود و برای میز ناهار خوری و میز پذیرایی انتخاب بسیار مناسبی می باشد، همچنین در فضاهایی مانند سمینار های بزرگ، همایش ها و.. از سایز های بزرگ تر گل آرایی کروی استفاده می شود و برای دسته گل عروس نیز بسیار پسندیده است.

این نوع گل آرایی بیشتر در سبد چیده می شود و اسفنجی هم که گل ها در آن قرار می گیرد به شکل گرد و کروی می باشد. در گل آرایی با طراحی مرکزی باید توجه داشت که زیبا ترین و بزرگ ترین گل ها در معرض دید و قسمت مرکزی سبد گل و یا دسته گل قرار بگیرد.

2 . گل آرایی مثلث: مثلث نشانگر ایستادگی است و چون این مدل یک دید یک طرف دارد، به همین جهت در مکان های گوشه که از دو طرف دیوار است و فقط از رو به رو دیده می شود مانند گوشه های اتاق و یا سالن ها و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

3 . گل آرایی با شمع: این روش بیشتر در مکان هایی مانند سفره عقد، میز شام تالار مناسب است که از سبک های گل آرایی مدرن به حساب می آید. در این روش شمع ها با نور کم با گل برگ های نازک و ظریف با ساقه های کوتاه تزئین می شوند.

انواع گل آرایی برای مراسمات مختلف

1 . گل آرایی حرفه ای مجلس عروسی : یکی از مراسم هایی که برای هر فرد بسیار مهم و با ارزش است و سالیان سال در ذهنش باقی می ماند، مراسم عروسی می باشد که زوجین دوست دارند به بهترین حالت و رویایی ترین شکل ممکن با کمک گل آرایی، شمع و …. دیزاین شود.

میزان این زیبایی هم 100 درصد به خلاقیت، هنر، تجربه و مهارت شخص طراح بستگی دارد زیرا گل آرا تمام بخش ها و فضاهای موجود را مورد بررسی قرار می دهد و بعد شروع به تزیین فضا می کند. در یک مراسم عروسی چیزی که بیشتر مورد توجه است، جایگاه نشیمن عروس و داماد می باشد که طراح بهترین گل آرایی با بهترین گل ها را برای آنجا اختصاص می دهد. همچنین گل آرایی فضای ورودی، گل آرایی بر روی میز های میهمانان و…. شامل گل آرایی مراسم عروسی می باشد.

2 . گل آرایی مراسم عقد : گل آرایی فقط برای عروسی حائز اهمیت نیست بلکه برای مراسم عقد، سفره عقد هم بسیار ضروری و مهم می باشد. همین امر سبب شده که تازه عروس و داماد ها با استفاده از گل آرایی سفره عقد خود را به بهترین شکل به کمک طراح تزیین کنند. البته که رنگ گل ها و ست لوازم عقد هم باید با هم بهترین هارمونی را داشته باشند. این کار، کار نسبتا سختی می باشد و چون عکس های سفره عقد از مهمترین مسائل این روز می باشد توجه به این موضوع و استفاده از گل آرای ماهر و خوش سلیقه برای زیبایی هر چه بیشتر فضا بسیار مهم می باشد.

3 . دیزاین جشن تولد : امروزه افراد در جشن تولدها نیز برای دکور و تزئین و همچنین استقبال از میهمانان مراسم خود را با گل آرایی زیبا می کنند، که این کار با گل های زیبا، برای افرادی که به لوکس بودن فضا، اهمیت زیادی می دهند جذابیت زیادی دارد. همچنین گل آرا گل ها را بر اساس تم تولد، نحوه چیدمان و دکوراسیون فضا گل آرایی می کند. ناگفته نماند که حتی افراد متخصص و ماهر، گل‌های مناسب برای ماه تولد هر شخصی را بنا به درخواست شما به کار می برند تا جذابیت بیشتری برایتان داشته باشد.

4 . گل آرایی مراسم ختم و ترحیم : طبق مطالب گفته شده متوجه شدیم که در خیلی از مراسم ها برای زیبایی و گرفتن حس آرامش از گل ها برای تزیین فضا استفاده می شود، که مراسم ختم و ترحیم هم از جمله از این مراسم ها هستند. در این مراسم ها برای ایجاد آرامش برای خانواده داغدار و همگان از گل کل آرایی استفاده می شود. گل های مرسوم این مراسم شامل: گل رز، گلابل، زنبق، لیلیوم، میخک، نرگس، سنبل، ارکیده و غیره می باشند، که هرکدام با رعایت نکات و اصول توسط باغبان چیده و توسط گل آرا مناسب با مراسم در کنار هم قرار داده می شود بلکه اندکی تسلی بخش خانواده داغدار شود.

5 . دیزاین مجلس بله برون : همانطور که در روز عقد و عروسی برای زیبا شدن محیط از گل آرایی استفاده می شود، در روز بله برون نیز نباید از این موضوع چشم پوشی کرد. می توان در روز بله برون جایگاه عروس و داماد، میز بلخ برون، هدایایی که برای عروس می آورند را با گل تزئین کرد تا فضا زیبا و عکس ها جذاب تر شود.

انواع گل آرایی برای مراسمات مختلف

کلام آخر

ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا اطلاعات مفید و کافی در مورد اهمیت بهترین . خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها را در اختیار شما قرار دهیم. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، از شما بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد نیز می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (8 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا