خریدهای عروسی

مهم ترین نکات در انتخاب لباس عروسی و نامزدی ❤️【سال1403】

مراسم عروسی و نامزدی را می توان یکی از به یاد ماندنی ترین مراسمات مهم در طول زندگی هر فرد به شمار آورد زیرا این مراسم برای اغلب افراد تنها یک مرتبه اتفاق می افتد. اکثریت خانم ها برای لباس عروسی و نامزدی خود مدل های مختلفی را در ذهن انتخاب می کنند و در عین حال دنبال بهترین و شیک ترین لباس برای این مراسم خاص هستند لذا توصیه می کنیم مهم ترین نکات در انتخاب لباس عروسی و نامزدی که در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم را مدنظر قرار دهید، تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.

 نکات مهم و کاربردی در انتخاب لباس عروسی و نامزدی

 • میزان بودجه ای را در نظر بگیرید: برای خرید و انتخاب لباس عروسی و نامزدی در وهله اول باید مقدار بودجه ای که می توانید برای آن بپردازید را در نظر بگیرید و سپس براساس آن لباس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

شما در زمان مراجعه به فروشگاه لباس برای این که خرید راحت تری داشته باشید میزان بودجه ای که می توانید بپردازید را به فروشنده بگویید او نیز بر این اساس شما را راهنمایی می کند.

 • برای خرید لباس عروسی و نامزدی زمان اختصاص دهید: یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب لباس عروسی و نامزدی باید در نظر داشته باشید این است که زمان مناسب را برای انجام آن در نظر بگیرید تا بتوانید مدل های مختلف را ببنید و با بررسی هرکدام گزینه مناسب را انتخاب کنید. این نکته را در نظر داشته باشید در مدت زمان کم و محدود نمی توانید بهترین مدل را پیدا کنید.
 • در نظر گرفتن مواقع خاص: برخی از سالن ها و فروشگاه های لباس عروسی و نامزدی در مواقع خاصی از سال، تخفیفات ویژه ای را برای مشتریان در نظر می گیرند پس حتما این مورد را در نظر گرفته و از زمان های حراج این مراکز کسب اطلاع کنید تا بتوانید لباس موردنظرتان را به قیمتی مناسب خریداری نمایید.
 • انتخاب لباس عروسی و نامزدی براساس عقاید مذهبی: در زمان انتخاب لباس حتما عقاید مذهبی خود و همسرتان را مدنظر قرار دهید و باز و یا پوشیده بودن لباس را بر این مبنا انتخاب کنید، عدم توجه با این موضوع موجب می شود تا در زمان پوشیدن لباس برای مراسم احساس پشیمانی داشته باشید.
 • مدل مورد نظر را از قبل انتخاب کنید: قبل از هر گونه اقدامی برای خرید و مراجعه به مراکز فروش لباس عروس و نامزدی یک مدل را در نظر داشته باشید. البته برای این مورد توصیه می کنیم از افراد با تجربه مانند طراحان لباس مشورت کنید زیرا ممکن است شما مدلی را در نظر داشته باشید که برای اندامتان مناسب نباشد. می توانید از طریق مجلات مختلف مزون های لباس عروسی و نامزدی ایده برداری کنید.

سعی کنید در انتخاب لباس عروسی و نامزدی مدلی را در نظر بگیرید که با اندام شما تناسب داشته باشد و حتما آن را بپوشید و البته در زمان انتخاب حتما به پیشنهادات فروشنده نیز توجه کنید زیرا در این زمینه تجربه بیشتری دارند.

 • سایز لباس: هرگز به امید لاغر شدن لباس عروسی و نامزدی که از سایزتان کوچکتر باشد را انتخاب نکنید، بهتر است لباسی را که امکان گشاد و یا تنگ کردن آن وجود دارد را انتخاب نمایید.
 • در انتخاب لباس، فصل را در نظر بگیرید: اگر مراسم نامزدی و یا ازدواجتان در فصل تابستان برگزار می شود لباسی با جنس پارچه خنک انتخاب کنید و اگر فصل زمستان و یا پاییز را برای مراسم ازدواج انتخاب کرده اید لباس بهتر است پوشیده و بدون دنبال باشد. لباس های با جنس ابریشمی برای فصل تابستان گزینه مناسبی نیست زیرا به محض پوشیدن و در زمان مراسم مدام عرق خواهید کرد.
 • از انتخاب مدل های عجیب و غریب خودداری کنید: برخی از مدل های لباس نامزدی و عروسی حتی بعد از گذشت سال ها همچنان زیبا بوده و می تواند انتخاب خانم ها در دوران مختلف باشد لذا بهتر است از توجه به مدل هایی که تنها برای زمان خاصی مد هستند خودداری کنید زیرا ممکن است بعد از گذشت چند سال بعد از دیدن عکس و فیلم عروسیتان از انتخابی که کرده اید پشیمان باشید.

 نکات مهم و کاربردی در انتخاب لباس عروسی و نامزدی

 لباس عروسی و نامزدی کوتاه یا بلند

خانم ها در انتخاب لباسی عروسی و نامزدی سلایق مختلفی دارند و انتخاب کوتاهی و بلندی لباس در این مراسم دو سلیقه کاملا متفاوت است. در انتخاب لباس باید ابتدا علاقه خودتان را مدنظر قرار دهید و همچنین به استایل و فرم بدنتان نیز دقت داشته باشد.

اگر قد متوسط و پاهای پری دارید انتخاب لباسی عروسی و نامزدی مدل کوتاه برای شما نمی تواند انتخاب مناسبی باشد و بالعکس این مدل لباس برای خانم هایی که پاهای باریک و بلندی دارند مناسب و جذاب خواهد بود. توصیه می کنیم که در عکاسی فرمالیته عروسی برخی مدل های لباس عروس و نامزدی را امتحان کنید و در صورتی که رضایت داشتید برای خرید آن اقدام کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که مراسم عروسی و نامزدی شما تنها یک روز بوده و و عکس ها و فیلم های ضبط شده از آن برای همیشه ماندگار خواهد بود لذا بهتر است که در این مورد کاملا منطقی و با در نظر گرفتن علایق خود لباس مراسم را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای لباس عروسی و نامزدی

معمولا برای مراسم نامزدی و علی الخصوص عروسی، رنگ لباس عروس سفید است و این مورد در سراسر دنیا متعارف می باشد ولیکن برخی از خانم ها دوست دارند در این مراسم لباس متفاوتی داشته و از رنگ دیگری استفاده کنند.

اگر تمایل به پوشیدن لباس رنگی دارید توصیه می کنیم حتما رنگ لباس را براساس رنگ پوستتان انتخاب کنید و رنگ های کرم، نباتی و بژ را برای انتخاب لباس عروسی و نامزدی به افرادی که به دنبال رنگی غیر از سفید هستند پیشنهاد می دهیم. رنگی را انتخاب نکنید که به مرور زمان و با دیدن عکس ها و فیلم عروسیتان از آن خسته شوید.

انتخاب لباس براساس فرم بدن

یکی از مهم ترین پارامترهایی که در انتخاب لباس عروسی و نامزدی باید مدنظر قرار دهید فرم بدن است و با در نظر گرفتن این مورد می تواند جذاب ترین و مناسب ترین مدل لباس را برای مراسم خود انتخاب کنید. لذا نکات ذیل را در زمان انتخاب لباس مدنظر قرار دهید:

 • برای خانم هایی که ران های بزرگ و پری دارند پیراهن های بلند راسته و دامن های خیلی کلوش که موجب بزرگتر نشان دادن این ناحیه از بدن می شود مناسب نمی باشد. برای این افراد دامن های با شکل خطی بهترین انتخاب است.
 • اگر بازوهای لاغر و باریکی دارید آن ها را نپوشانید و مدل های دکلته را انتخاب کنید. براساس عقیده طراحان لباس آستین و بند لباس موجب جلب توجه بیشتر به این ناحیه از بدن می شود و همچنین از انتخاب لباس عروسی و نامزدی با آستین رکابی نیز خودداری کنید.
 • لباس های با طرح های تزئین کاری شده در ناحیه گردن و یقه برای خانم هایی که سینه کوچکی دارند مناسب است. همچنین پیراهن بلند با بالاتنه کوتاه که در زیر خط سینه درز کار شده نیز برای این خانم ها خوب است.
 • به خانم های با سینه بزرگ پیراهن های با یقه گلابی شکل، قلبی و یقه هفت پیشنهاد می شود که بهتر است در ناحیه کمر حالت افتادگی داشته باشد که میان سینه و کمر فاصله ایجاد کرده و از طرفی شکل سینه نیز کوچکتر به نظر می رسد.
 • خانم های قد بلند پیراهن های بزرگ و پف دار را انتخاب کنند، این افراد می توانند به منظور ایجاد تعادل مناسب یک پیراهن با دامن کلوش که پف متوسط و جلوی صافی داشته باشد و بر روی پارچه طرح های تزئینی کار شده را انتخاب کنند.
 • به خانم های با قد کوتاه در زمان انتخاب لباس عروسی و نامزدی، مدلی با کمر افتاده را پیشنهاد می دهیم. مدل پرنسسی برای خانم های قد کوتاه و چاق می تواند گزینه مناسبی باشد.
 • اگر شانه های پهنی دارید لباس بدون آستین بند دار را انتخاب کنید زیرا این مدل لباس موجب باریکتر جلوه دادن شانه ها می شود و یا می توانید به دلیل کم بودن پهنا و عرض شانه ها پیراهن های دکلته را نیز امتحان کنید. به این نکته توجه داشته باشید که پیراهن های با آستین کوتاه و افتاده که پوششی بر روی شانه ها ندارد موجب بزرگتر نشان دادن این ناحیه از بدن می شود لذا از انتخاب آن خودداری کنید.
 • لباس های با یقه باز موجب بلندتر نشان دادن گردن می شود و یقه هایی که دور گردن را می پوشانده موجب می شود تا گردن از حد معمول خود کوتاه تر به نظر برسد. مدل موی جمع نیز می تواند در بلندتر نشان دادن گردن تاثیر بسزایی داشته باشد.

انتخاب لباس براساس فرم بدن

کلام آخر

در فرایند انتخاب لباس عروسی و نامزدی باید نهایت دقت و حوصله را به کار ببرید و با در نظر گرفتن مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم مناسب ترین لباس را برای این مراسم خاص و به یاد ماندنی انتخاب نمایید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا