عمومی

در انتخاب دی جی عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟💎【سال1403】

در حقیقت موردی که سبب افزایش هیجان، شادی و نشاط در یک مراسم عروسی برای مهمانان و عروس و داماد می شود، چیزی جز یک گروه موزیک خوب و یا دی جی حرفه ای نیست. این باور بسیار اشتباه است که نقش دی جی فقط پخش موزیک مراسم می باشد بلکه کار دی جی، فرماندهی رقص کسانی است که در حال رقصیدن می باشند و نقش مدیریت مراسم و مهمانی نیز بر عهده دی جی می باشد. ما هم در این مقاله قصد داریم شما را  با این موضوع که در انتخاب دی جی عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟ آشنا کنیم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دی جی کیست؟

همه ما قطعا اسم دی جی به گوشمان خورده و یا در مراسم و دورهمی هایمان با آن ها سر و کار داشته ایم. به طور کلی DJ کوتاه شده (Disc jockey) به کسی گفته می‌شود که آهنگ هایی را درون فلش و یا کامپیوتر خود از قبل ذخیره می کند و همچنین تخصص زیادی در مورد موسیقی و ارتباط آن با فضا ها و افراد مختلف را دارد و با بررسی مهمانان و سلیقه آن ها موزیک هایی را در مراسم ها انتخاب می کند و برای مهمانان پخش می کند که باعث می شود شادی و نشاط به مهمانان داده شود.

همچنین دی جی عروسی با داشتن نور، سیستم صوتی قوی و …. سبب لوکس شدن و جذاب تر شدن مراسم شما می شود و حضور او در مراسم ها رنگ و لعاب خاصی به مهمانی شما می دهد. البته برای انتخاب دی جی باید حتما به یک سری مسائل مهم توجه کنید که در ادامه آن را برای شما شرح می دهیم.

دی جی کیست؟

ویژگی های یک دی جی عروسی خوب

 1. یکی از مهم ترین ویژگی های یک دی جی خوب، خوش قول بودن آن می باشد که سر وقت و به موقع در مراسم حضور پیدا کند. زیرا اگر در لحظات آخر برنامه را کنسل کند کل مراسم ما خراب می شود.
 2. در کار خود بسیار حرفه ای، ماهر، با تخصص و خوش سلیقه باشد.
 3. توانایی انتخاب موزیک مناسب با توجه به رنج سنی مهمانان، نوع جشن، حال و هوای جشن و موضوع جشن را داشته باشد و بهترین خود را ارائه دهد.
 4. طبق موارد گفته شده مدیریت مراسم بر عهده دی جی می باشد پس کسی را انتخاب کنید که تا پایان مراسم سبب باقی ماندن شادی و نشاط در مهمانان شود نه کسی که مراسم را کسل کننده می کند.
 5. یکی دیگر از ویژگی های مهم یک دی جی خوب هدایت و کنترل کردن جشن می باشد او با داشتن ابزار آلات موسیقی مخصوص، علاوه بر کنترل مهمانان می تواند در اضافه کردن شور و هیجان درون آنها نیز نقش مهمی را ایفا کند.

در صورتی ک می خواهید برای برگزاری مراسم عروسی تان، سالنی جداب داشته باشد، می توانید به مقاله بهترین تالار در ایران مراجعه نمایید.

دلیل دقت در انتخاب دی جی عروسی

بعضی از مردم در مراسم خود اهمیت زیادی به دی جی نمی دهند و هر کسی را برای این کار مناسب می دانند که این کاملا اشتباه است. این که چه دی جی را برای مراسم خود انتخاب کنیم، بسیار موضوع مهمی می باشد زیرا دی جی می باشد که با زمان بندی دقیق برنامه ها را ارائه می دهد.

شما فکر کنید وارد یک مراسم عروسی می شوید، دی جی از همان ابتدا شروع به پخش آهنگ های خیلی خوب می کند و نشاط را از همان ابتدا میان مهمانان پخش می کند و مهمانان را به وجد می آورد ولی باعث می شود که مهمانان به سرعت خسته شوند و بعد از 2 ساعت دیگر کسی در پیست رقص نباشد و همه خسته شده باشند که این کاملا اشتباه است. پس یک دی جی خوب با مدیریت و کنترل هیجانات و انرژی مهمانان مانع از خستگی سریع مهمان ها می شود.

به طور مثال فکر کنید عروس و داماد بعد از کلی تمرین و برنامه ریزی شروع به رقص تانگو می کنند و فیلم بردار سعی دارد بهترین کلیپ را از آن ها تصویر برداری کند ولی در این حین کودکان و بچه ها دائم درون صحنه باشند و یا اقوام و آشنایان در آن لحظه شروع به شاباش دادن بکنند.

در اینجا چیزی جز خراب شدن فیلم زوجین اتفاقی نمی افتد. پس یک دی جی خوب با مدیریت مهمانان و اطلاع رسانی و همچنین یادآوری وظیفه مهمانان و دیگر افراد شرکت کننده در مهمانی از به وجود آمدن این اتفاقات به شدت جلوگیری می کند.

در نتیجه انتخاب یک دی جی خوب که توانایی قبول کردن این مسئولیت را داشته باشد، بسیار مهم است. همچنین اگر او نتواند موزیک های مناسب با مراسم را انتخاب کند و هر چه پیش آمد را پخش کند، نه شما و نه مهمانان لذت کافی را می برید و بیشتر زحمت هایی که کشیدید بر باد می رود.

پس باید با جدیت کامل در زمینه انتخاب دی جی عروسی مناسب عمل کنید و از یک دی جی عروسی آقا و یا دی جی عروسی خانم برای برگزاری مراسم و عروسی خود دعوت کنید که توانایی برگزاری و مدیریت آن را داشته باشد.

دلیل دقت در انتخاب دی جی عروسی

در انتخاب دی جی عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟

طبق مطالب گفته شده فهمیدیم که وظیفه دی جی فقط پخش موسیقی های مختلف  و دادن هیجان به مهمان ها نیست بلکه مدیریت هیجانات به وجود آمده و بالا بردن کیفیت برگزاری مراسم به مقدار زیادی به کارایی او دارد. در اینجا ما پاسخ این سوال را که در انتخاب دی جی عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟ را برای شما دوستان عزیز ارائه می دهیم:

1. قیمت دی جی عروسی

ما برای انتخاب دی جی خود ابتدا باید میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته ایم را مشخص کنیم  و سپس طبق بودجه دی جی هایی که با این رنج قیمت کار می کنند را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین مواردی مانند: تعداد نفرات همکار، سیستم صوتی، نورپردازی، تجربه کاری سبب تفاوت در میزان هزینه دی جی ها باهم می شود.

2. درخواست مشاهده نمونه کار واقعی

هرکس در هر کاری بهترین حالت اجرا شده کار خود را فیلم برداری می کند و آن هارا در صفحه خود قرار می دهد تا همگان مشاهده کنند و این به این معنا نیست که همیشه و در هر تایمی از هر مجلسی کارش خوب است. پس دیدن فیلم و عکس فقط برای انتخاب مناسب نیست بلکه شما باید نمونه کار واقعی گروه را از نزدیک تماشا کنید.

برای این کار دی جی می تواند شما را به یکی از جشن هایی که می رود ببرد و شما از نزدیک کار را ببینید و با در نظر گرفتن سلیقه شخصی و سبک مهمانی تان تصمیم خود را جهت انتخاب آن ها بگیرید.

3. جزئیات را مکتوب کنید.

یکی از نکات خیلی مهم در هنگام انتخاب دی جی مورد نظر، نوشتن قرارداد و توافق نامه ای بین طرفین می باشد. زیرا در ابتدا هر کاری همه چیز بسیار هیجان انگیز و خوب است. ولی زمانی که پای عمل می رسد همه چیز تغییر می کند و شرایط عوض می شود. پس برای این که کارها به نحو احسنت اجرا شوند باید تمام جزئیات به صورت مکتوب نوشته شوند. مواردی که در قرار داد حتما باید ذکر شود شامل موارد زیر می باشد:

 • نوع سیستم صوتی
 • تعداد نور و نوع آن
 • امکانات جانبی دیگر
 • زمان حضور گروه موسیقی و زمان خروج آن ها از مراسم
 • تعداد افراد گروه
 • مشخص کردن ساز های انتخابی
 • میزان ضرر و زیان بابت هر گونه بی تعهدی

با رعایت و ثبت موارد گفته شده دیگر نگرانی برای شما نمی ماند. مشخص کردن این ها سبب می شود که در روز مراسم شما آمادگی لازم را داشته باشید و مراسمتان به نحو احسنت اجرا شود غافلگیر نشوید.

4. مشخص کردن سلیقه و انتظاراتتان

اصولا بیشتر نارضایتی ها بعد از مراسم ایجاد می شود که آن هم به دلیل مشخص نکردن جزئیات، انتظارات و سلایق شما از دی جی می باشد. شما باید قبل از مراسم سلیقه خود و مهمانانتان را در مورد نوع موسیقی حتما به دی جی بگویید.

همچنین باید میزان رده سنی افراد حاضر در مهمانی را هم به دی جی اطلاع دهید تا بر اساس آن دی جی موزیک ها را انتخاب کند. زیرا آهنگ هایی که افراد زیر 20یال دوست دارند با آهنگ هایی که افراد بالای 30 سال دوست دارند متفاوت است، در نتیجه میزان رنج سنی در این موضوع بسیار مهم است.

در ضمن حتما شما نیز موزیکی که برای رقص تانگو، رقص چاقو، لحظه ورود عروس و داماد و یا برش کیک و موارد دیگر می خواهید را مشخص کنید و به دی جی تحویل دهید تا به مشکل نخورید و مراسمتان به بهترین شکل اجرا شود.

5. مشخص کردن خط قرمز ها

ممکن است گوش دادن به بعضی آهنگ ها خاطرات بدی را برایتان تداعی کند و یا آهنگ هایی باشد که شما اصلا از آن ها خوشتان نیاید و از گوش دادن آن ها لذت نبرید، پس بهتر است که لیستی از این آهنگ ها مشخص کنید و به دی جی تحویل دهید تا در زمان مراسم مشکلی پیش نیاید.

همچنین اگر می خواهید به او بگویید که تذکر لازم جهت این که کسی عکس و فیلم نگیرد و یا هنگام رقص کسی شاباش ندهد و یا این که در زمان رقص کودکان بر روی استیج نیایند را به او بگویید تا به مهمانان اعلام کند. علاوه بر این موارد ممکن است موارد دیگری هم باشند که شما باید آن را با خواننده در میان بگذارید تا همه چیز همانطور که شما می خواهید و به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

در ضمن اگر علاقه ای به این ندارید که در هنگام رقص تانگو و یا رقص چاقو دی جی هم هم خوانی داشته باشد و یا صحبت کند حتما این مورد را هم ذکر کنید زیرا که این قسمت یکی از مهم ترین قسمت های مراسم شما می باشد و ممکن است با کوچکترین اشتباه دیگر آن مدل که دوست دارید اجرا نشود.

6. فراموش نکردن نور پردازی

یکی از مهم ترین قسمت های یک مراسم عروسی و یا مهمانی دکوراسیون و نحوه نورپردازی آن جا می باشد. دی جی ها معمولا برای محل قرار گرفتن وسایل و ایستادن خود از نور پردازی های خیلی خاص و زیبا به همراه ال ای دی ها و باکس های نوری استفاده می کنند، که سبب ایجاد زیبایی و جذابیت مراسم شما و تداعی کنسرت ها و کلاب های پر انرژی می باشد می شود. پس در نتیجه شما نیز برای مراسم خود از دی جی بخواهید که بهترین نور پردازی خود را داشته باشد.

در انتخاب دی جی عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟

روش های پیدا کردن دی جی خوب

1. تحقیق و پرس و جو

یکی از مهم ترین کارها برای انتخاب یک دی جی مناسب تحقیق و پرس و جو می باشد. به گونه ای که حتما بعضی از دوستان آشنایانتان با آن ها کار کرده باشند و از کارشان راضی باشند و به شما معرفی کنند یا این که شما خودتان با حضور در مراسم شخصی از دی جی آنها خوشتان بیاید. شما در این مرحله طبق پرسش هایی که داشتید لیستی از دی جی های مختلف تهیه می کنید و با تحقیق و بررسی و در نظر گرفتن سلیقه خود یکی را انتخاب می کنید.

2. دنبال کردن صفحات اجتماعی

پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده که مردم برای ترویج کار خود صفحات اجتماعی بسازند و نمونه کار های خود را در آن قرار دهند دی جی ها و گروه های موزیک نیز برای این که مردم به نمونه کارها و سبک آن ها آشنا شوند. معمولا از بیشتر مراسم ها و مجالسی که می روند، تعدادی فیلم و عکس درون صفحه خود منتشر می کنند.

ما نیز برای انتخاب یک دی جی مناسب می توانیم به صفحه اجتماعی آن ها رجوع کنیم و با مشاهده نمونه کارها، نحوه کار، پرستیژ جشن ها، کیفیت خدمات ارائه شده آن ها و…. آشنا شویم، حتی با خواندن کامنت هایی که افراد مختلف برای آن ها گذاشته اند و از رضایت و یا عدم رضایت خود گفته اند را مورد بررسی قرار دهیم و بهترین دی جی را انتخاب کنیم.

کلام آخر

طبق مطالب گفته شده به این نتیجه می رسیم که امروزه افراد برای جذاب تر شدن و انتقال هیجان بیشتر در مراسم های خود از دی جی های حرفه ای کمک می گیرند تا مراسمی بسیار شاد و پر نشاط برای مهمانانشان به ارمغان آید. پس شما نیز برای انتخاب یک دی جی خوب باید به ویژگی های او توجه زیادی داشته باشید زیرا بهترین انتخاب می تواند یک خاطره با یاد ماندنی از عروسی شما را برای مهمانان به جای بگذارد.

ماهم در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم مطالبی در مورد سوال : در انتخاب دی جی عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟ در اختیارتان قرار دهیم و امیدواریم مطالب گفته شده برایتان مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاس گزاریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد نیز می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

سارا فرخی

سلام سارا فرخی هستم، حدودا 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا انجام داده ام و تا به حال سعی کرده ام مطالب ارزشمندی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا