عمومی

بعد از عروسی چه کارهایی را نباید انجام داد؟⚡️【سال1403】❤️

زندگی بعد از ازدواج کاملا متفاوت با دوران مجردی است؛ بنابراین زوجین باید بعد از عروسی از انجام برخی از کارها خودداری کنند و شیوه رفتار و تصمیم گیری های خود را تغییر دهند؛ هم چنین از بحث های بیهوده در اوایل زندگی اجتناب کرده و به مسئولیت ها و وظایف خود در زندگی مشترک پایبند باشند؛ از طرفی در مدیریت مالی خانواده یکدیگر را تنها نگذاشته و بار مسئولیت های مشترک را بردوش همسر خود قرار ندهند.

خود و همسرتان را بعد از عروسی خسته نکنید

روزهای بعد از عروسی یکی از پر اهمیت ترین زمان ها در دوران زندگی مشترک است و پیشنهاد می شود، این روزها را به استراحت بپردازید؛ زیرا شما ماه ها برای برگزاری مراسم در بهترین تالار تهران، لباس عروس و سایر تدارکات عروسی برنامه ریزی کرده اید و این فعالیت ها شما را خسته کرده است؛ بنابراین بهتر است، به جای انجام کارهای مختلف، استراحت کنید، چند روز را به سر کار نروید و مرخصی بگیرید؛ هم چنین به تدریج برای زندگی جدید خود برنامه ریزی مناسبی را با همکاری همسرتان طرح ریزی کنید.

تلاش کنید، این زمان طلایی یعنی روزهای بعد از عروسی را تنها به خود و همسرتان اختصاص دهید، طبیعتا در اوایل، عادت کردن به زندگی جدید کمی مشکل است. شما نباید انتظار داشته باشید، تمام مسائل زندگی جدیدتان سریعا و در زمان کوتاه حل شود؛ بنابراین به همسرتان فشار روانی وارد نکنید. این مسائل به تدریج با صحبت کردن و تبادل نظر با همسرتان قابل حل شدن است؛ هم چنین برای اجرای برنامه های زندگی مشترک لازم است، اهداف خود را با زمان بندی مناسب پیاده سازی کنید.

پس از مشخص شدن اهداف و انتظاراتتان از زندگی مشترک با همکاری همسرتان به سوی هدف مشترک حرکت کنید؛ از طرفی داشتن صداقت در زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد و زوجین باید صادقانه درمورد احساسات، انتظارات و آرزوهایشان با هم صحبت کنند تا بعدها دچار سوء تفاهم نشوند؛ هم چنین با شروع زندگی جدید وظایف و مسئولیت های زوجین تغییر می کند و عادت کردن به این وظایف در ماه های اول ازدواج مطمئنا برای زوجین مشکل خواهد بود اما با ایجاد رابطه ای صمیمی و تقسیم وظایف این مشکل بزودی برطرف خواهد شد.

ماه عسل را به تعویق نیندازید

شرایط زندگی زوجین با یکدیگر متفاوت است، اما یکی از تجربه های لذت بخش درزندگی مشترک، رفتن به ماه عسل است؛ اگر چه ممکن است این سفر، هزینه زیادی داشته باشد، اما با یک برنامه ریزی صحیح می توانید، هزینه ها را کنترل کنید، لازم نیست، حتما به یک سفر خیلی خاص بروید، حتی در شهر خودتان هم جاهای دیدنی است که شما می توانید، سفری کوتاه به آن جا داشته باشید. اما سعی کنید تمام بودجه تان را برای این سفر خرج نکنید؛ زیرا ممکن است برای حل مشکلات پیش بینی نشده زندگی مشترک با کمبود بودجه مواجه شوید.

تغییرات زندگی حتی وقتی مطلوب باشد، مانند برگزاری عروسی، استرس زا می باشد؛ زیرا برگزاری مراسمی باشکوه با چالش هایی همراه است که ممکن است، موجب استرس شما شود؛ بنابراین برای مدیریت این استرس ها و شروع زندگی مشترک با آرامش روحی، نیاز به سفر ماه عسل دارید؛ از طرفی با تعویق انداختن این سفر ممکن است، دیگر انرژی، شوق و روحیه لازم را برای رفتن به سفر ماه عسل را نداشته باشید ، پس بهتر است در روزهای اول بعد از ازدواج این سفر را انجام دهید.

زندگی زوجین با ازدواج دچار تغییرات جدیدی می شود، این تغییرات نظیر: تعهدات جدید، مسائل مالی، ایجاد رابطه با خانواده‌های یکدیگر استرس ها و فشارهایی را برای زوجین ایجاد می کند؛ بنابراین سفر ماه عسل در فضایی دو نفره و عاشقانه موجب خواهد شد که نگرانی ها و استرس های شروع زندگی مشترک به حداقل برسد و زوجین با روحیه بهتری زندگی جدیدشان را آغاز کنند و راه حل های مناسبی را برای مسائل جدید زندگی شان بیابند.

ماه عسل را به تعویق نیندازید

تصمیمات بزرگ در روز های بعد از عروسی نگیرید

زوجین پس از عروسی با چالش های زیادی روبرو می شوند و بهتر است در ماه های اول زندگی به دلیل هیجانات بالایی که دارند، تصمیمات بزرگی را نگیرند و بیشتر بر روی مسائل کوچک زندگی تمرکز کنند تا بعد از مدتی با شناخت کافی از یکدیگر، زندگی مشترک و مهارت در مدیریت زندگی  و چالش های آن، تصمیمات بنیادی و اساسی را در زندگی بگیرند. با زندگی مشترک قطعا زوجین با تغییرات زیادی روبرو هستند در نتیجه دید آن ها به زندگی تغییر خواهد  کرد و تصمیمات متفاوتی خواهند گرفت که با روز های اولیه ورود به زندگی مشترک بسیار متفاوت است، این تصمیمات صحیح تر و بهتر خواهد بود

تصمیمات بزرگ  نیازمند تحقیق و بررسی زیاد می باشد و شاید فرد به تنهایی بتواند آن را انجام دهد، ولی وقتی صحبت از زندگی مشترک می شود، شاید شریک زندگی فرد با تصمیم او موافق نباشد؛ بنابراین بهتر است، با شناخت همسر و خواسته هایش تصمیمات مشترکی بگیرند، به طوری که مشکلی برای زندگی مشترک آن ها ایجاد نشود؛ زیرا در این دوران اعلب به دلیل علاقه زیاد اکثر تصمیمات از روی احساس گرفته می شود و زوجین کمتر به بعد منطقی آن توجه می کنند و این هیجانات باعث خواهد شد، پیامدهای احتمالی این تصمیمات را در نظر نگیرند.

بنابراین در اوایل ازدواج که احساسات و علایق مانع تفکر صحیح می شود، بهتر است،زوجین تاخیر کوتاهی در تصمیم‌ گیری های بزرگ داشته باشند؛ به این منظور بهتر است، که مشاوره بعد از ازدواج را انجام دهند و با مطرح کردن مشکلات با مشاور و بررسی ویژگی های رفتاری و شخصیتی زوجین توسط مشاور، بهترین راه حل به آن ها پیشنهاد شود.

مهمانی بزرگ برگزار نکنید

سعی کنید در روزها و اوایل ازدواج مهمانی‌های بزرگ برگزار نکنید و برای برگزاری مهمانی بزرگ و مجلل عجله نکنید، این کار را حدود یک تا دو ماه به تعویق بیندازید؛ زیرا شما وارد زندگی جدیدی شده اید و نیاز به زمان دارید تا با تغییرات و جزئیات این زندگی آشنا شوید؛ بنابراین برای برگزاری یک مراسم بزرگ و پیچیده، نیاز به تجربه، زمان و انرژی خواهید داشت تا بتوانید مراسم مجللی برای تشکر ازخانواده های نزدیک خود و همسرتان که در مراسم عروسی شما شرکت کرده اند، برگزار کنید.

تازه عروسان معمولا تجربه برگزاری مراسم پذیرایی بزرگ را ندارند و به کسب مهارت در زمینه خانه داری و پذیرایی از مهمانان نیاز دارند؛ از طرفی مهمانی‌های مجلل معمولا هزینه‌های زیادی دارد و برای زوجین که تازه زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند، این هزینه ها سنگین است؛ هم چنین بعد از عروسی، زوج های جوان مشغول تنظیم برنامه های زندگی مشترک خود هستند و برگزاری چنین مهمانی های مجللی برای آن ها استرس‌ زا خواهد بود.

اما زوجین می توانند به جای مراسم بزرگ یک مهمانی کوچک با اقوام و دوستان نزدیک خود برگزار کنند تا به راحتی بتوانند شرایط را کنترل کنند.؛ از طرفی اگر آن ها مشکلات مالی داشته باشند، هزینه‌های ناشی از برگزاری مهمانی بزرگ ممکن است، موجب کمبود بودجه و نگرانی آن ها در مدیریت مالی زندگی مشترکشان شود.؛علاوه بر این برگزاری مراسم بزرگ نیاز به زمان کافی برای سرو سامان دادن و تهیه تدارکات پذیرایی دارد و ممکن است، زوجین زمان کافی برای اختصاص دادن به برگزاری این مراسم را نداشته باشند.

مهمانی بزرگ برگزار نکنید

پرهیز از نقدهای زیاد به همسر

روز های اول زندگی مشترک همان طور که گفته شد، روزهای بسیارحساسی محسوب می شود؛ بنابراین شما به عنوان همسر نباید از رفتار و اعمال همسرتان به خصوص در مقابل جمع انتقاد کنید و باید سعی کنید، مشکلات خود را دوستانه و به مرور زمان حل کنید؛ زیرا این گونه نقدها ممکن است به روحیه و اعتماد به نفس همسرتان آسیب برساند و به مشکلات زندگی زناشویی شما بیفزاید؛ هم چنین ممکن است، همسرتان احساس کند که شما برای او ارزش و اهمیتی قائل نیستید و این نقطه شروع اختلافات بزرگ و مشاجرات در زندگی زناشویی می باشد.

اگر همسر شما احساس کند، کارهای او مورد انتقاد شما قرار می گیرد به تدریج به شما بدبین شده و دائما بین شما و او جدال و درگیری روی خواهد شد و نوعی مبارزه منفی در او شکل می گیرد، به طوری که از انجام امور منزل و سایر امور سر باز می زند، در این صورت احتمال حل این مشکلات در آینده برای شما سخت تر می شود، بهتر است به جای نقدهای تند با آرامش، نظر و راه حل های مناسب خود را برای رفع مشکلات بیان کنید تا از ایجاد تنش در زندگی مشترکتان جلوگیری شود،

بنابراین زوجین بهتر است، زمان مناسبی را برای صحبت کردن و وقت گذاشتن برای هم اختصاص دهند و در مورد مسائلی که ذهن آن ها را درگیر می کند با هم گفتگو کنند تا به نظر مشترکی برسند. انتقاد کردن در حالت خشم و هیجان نه تنها مشکل زوجین را حل نمی کند؛ بلکه روابط آن ها را تیره تر کرده و روشی ناکارآمد برای حل مشکلات است؛ هم چنین مهم است که در هنگام صحبت کردن با همسرتان اشتباهات گذشته را به او یادآوری نکنید، این کار باعث خواهد شد او انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهد و در رفع عیوب خود تلاش کند.

درباره مسائل مالی با همسرتان بحث نکنید

یکی از کارهایی که بعد از ازدواج باید از آن خودداری کنید، بحث در مورد مسائل مالی است؛ زیرا آقایان به این مسائل بسیار حساس می باشند و از طرفی شما باید به خوبی  فکر کنید، آیا لازم است تمام برنامه های مورد نظر شما در ابتدای ازدواج انجام شود و لزومی به مطرح کردن آن ها وجود دارد؟ بنابراین بهتر است، در ابتدای زندگی انتظارات و توقعات زیادی نداشته باشید و برای رفع کمبودهای احتمالی به همسر خود فشار وارد نکنید و اگر مشکل مالی بسیار مهمی در زندگی مشترکتان وجود دارد، بهتر است با ملایمت آن را با او مطرح کنید.

سعی کنید با هم فکری هم راه حل مناسب را بیابید و به جای فشار وارد کردن بیش از اندازه و بحث های پی در پی در مورد مسائل مالی، یک برنامه ریزی مدون در مورد مسائل مالی داشته باشید، در این برنامه ریزی در مورد اهداف مالی خود با همسرتان صحبت کنید و برای حل هرکدام از مشکلات مالی زمانبندی مناسبی تنظیم کنید. شما با برنامه ریزی مالی می توانید از وضعیت مالی موجود خود آگاه شوید و هزینه ها را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه مشکلات مالی به تدریج حل خواهد شد.

درباره مسائل مالی با همسرتان بحث نکنید

نحوه رفتار با خانواده همسر بعد از ازدواج

نحوه رفتار با خانواده همسرتان به خصوص مادر شوهر و خواهر شوهر بعد از عروسی، بسیار اهمیت دارد؛ زیرا در صورتی که رفتاری نسنجیده داشته باشید، آن ها نسبت به شما جبهه گیری خواهند کرد، اما شما می توانید با رفتاری ماهرانه آن ها را به دوست های خوب و قابل اعتماد خود تبدیل کنید، ولی سعی نکنید از خود واقعیتان دور شوید و تبدیل به فردی شوید که آن ها دوست دارند؛ بلکه خانواده همسرتان نیز باید تا حدی خواسته های منطقی شما را بپذیرند و نسبت به شما انعطاف پذیری داشته باشند.

اگر از اعضای خانواده همسرتان به خاطر مسئله ی ناراحت هستید، آن را مستقیما با آن ها مطرح کنید؛ زیرا این کار کدورت ها را بهتر برطرف خواهد کرد و هیچ وقت از کسی به نام واسطه برای رساندن حرف های خود استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است، آن شخص منظور شما را به درستی منتقل نکند و کدورت بین شما و خانواده همسرتان بیشتر شود. هیچگاه سعی نکنید، رابطه همسرتان را با خانواده اش قطع کنید؛ زیرا این کار باعث ایجاد کینه شدید بین شما و خانواده همسرتان خواهد شد.

شما باید به این نکته توجه کنید که همسرتان نمی تواند سال ها رابطه عاطفی خود با خانواده اش را به خاطر شما قطع کند و نتیجه این کار ایجاد فاصله بین شما و او خواهد بود؛ هم چنین همیشه مرز بین خود و خانواده همسرتان را حفظ کنید و با آن ها مودبانه رفتار کنید و از توهین به آن ها خودداری کنید؛ زیرا رفتار توهین آمیز شما حتی اگر سال ها بعد پشیمان شوید از ذهن و خاطر آن ها بیرون نخواهد رفت. آنچه به بهبود  رابطه دو طرفه شما و خانواده همسرتان کمک می کند، انعطاف پذیری نسبت به هم، احترام متقابل و محبت به یکدیگر می‌باشد.

کلام آخر

شاید از خود بپرسید، بعد از عروسی چه کارهایی را نباید انجام داد؟ پاسخ این سوال را به تدریج با کسب تجربه در زندگی مشترک خواهید یافت. زندگی مشترک مشکلات و نبایدهای بسیاری دارد که در صورت عدم مقابله با آن ها با مشکل و بن بست مواجه خواهید شد، در حالی که با همدلی با همسر خود و درک متقابل هم می توانید به راحتی این مشکلات را حل کنید.

از شما بسیارممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم؛ راهکارهایی درمورد کارهایی که نباید بعد از عروسی انجام دهید، برایتان بیان کرده باشیم. در صورت داشتن هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقادی می‌توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

2.5/5 - (4 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا