عمومی

فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی✅【سال1403】⚡️

عروسی و سایر مراسمات ازدواج یکی از شیرین ترین اتفاقات زندگی هر کسی است. در واقع هر چه به بهتر کردن برگزاری مراسم پرداخت کم است؛ زیرا شب به یادماندنی برای زوجین رقم می زند. در زمان های قدیم مراسمات جزئی تر و در خانه ها برگزار می شد. رفته رفته با روی کار آمدن بهترین خدمات و تشریفات عروسی جوانان به سبک جدیدی شادی های خود را جشن می گیرند. امروزه اکثر جوانان برای برگزاری مراسمات عقد یا عروسی خود به فکر اجاره تالار و به کار گیری خدمات آن ها می باشند. فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی وجود دارد که در کیفیت برگزاری جشن و مراسمات نقش تعیین کننده ای دارد. تا انتها این مقاله با ما همراه شوید.  

معماری و ساخت تالار 

اولین چیزی که در وهله اول نگاه هر ببینده یا زوجین را به خود جذب می کند، معماری تالار عروسی است. تالارهای پذیرایی به علت کاربری که دارند باید به شیوه اصولی ساخته شده باشند. در واقع پیش از شروع به ساخت بنای تالار کاربری آن مشخص شده و مدیریت باید در صدد بهتر کردن ظاهر آن باشد. از طرفی پرداخت به معماری و سازه تالار تاثیر چشمگیری در جذب مشتری خواهد داشت.  

اکثر تالارهای پذیرایی برای این که رضایت میهمانان را کسب کنند، محوطه تالار را به دو بخش حیاط و عمارت تقسیم بندی می کنند. با دیزاین و طراحی دکور فضای باز تالار محوطه سازی انجام می شود. در معماری تالارهای پذیرایی برای ساخت عمارت تالار معمولا از دیوار و سقف های بلند کمک گرفته می شود. این کار سبب می شود تالار پذیرایی ظاهری مدرن و باشکوه به خود بگیرد و در دیدار اول به چشم عروس و دامادها بیاید.  

از طرفی معماری یک تالار پذیرایی باید به صورتی باشد که دارای تمامی بخش های خدماتی و امکاناتی به میهمانان و پرسنل باشد. پارکینگ، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، سالن های مجزا، اتاق عقد، رختکن، اتاق بازی کودک و سالن پذیرایی از بخش های استراتژی یک تالار خوب است. داشتن همه امکانات و محیط آراسته داخل و خارج تالار برای مجموعه یک امتیاز مثبت محسوب می شود.  

نمای خارجی تالار توسط مهندسان معمار طراحی و ساخته می شود. طرح بنای تالار پذیرایی باید به گونه ای باشد که او را متمایز نشان داده و با کاربری آن متناسب باشد. دیزاین و طراحی تالار پذیرایی به صورت مدرن یا کلاسیک انجام می شود. این دو روش ساخت به لحاظ ظاهری کاملا در تضاد با یک دیگر هستند. با بهره گیری از خدمات بهترین تالار تهران مراسم خود را باشکوه برگزار کنید.

ظرفیت و امکانات 

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای عروس و داماد ظرفیت تالار است. در واقع عروس و داماد ابتدا باید تعداد میهمانان خود را مشخص کرده و آن دسته از تالارهای پذیرایی را انتخاب کنند که ظرفیت متناسبی با افراد شرکت کننده داشته باشد. تالارهای عروسی به لحاظ سرویس دهی باکیفیت و گنجایش استاندارد فضای تالار یک ظرفیتی را برای خود تعریف کرده اند. همچنین یک تالار پذیرایی باید فضایی را برای پارکینگ اختصاصی در نظر بگیرد.  

همان طور که گفته شد ظرفیت مشخص تالارها یک عامل موثر و تضمین کننده برای بهتر برگزار کردن مراسم می باشد. برخی از امکانات تالارها در محدوده مشخصی از افراد و میزبانی باکیفیت و قابل قبول است. یک تالار پذیرایی عروسی برای تعداد معینی از افراد پرسنل سرویس دهی داشته و برای افزایش تعداد باید در تعداد کارکنان هم تجدید نظر شود.  

کترینگ اختصاصی تالار فقط تا حداکثر ظرفیت تالار می تواند پاسخگویی پذیرایی و آماده کردن وعده های غذایی می باشد. تعداد میز و صندلی ها، سالن عقد، رختکن، نمازخانه، اتاق کودک و محوطه سبز تالار از جمله امکاناتی است که در صورت رعایت محدوده ظرفیت به شیوه استاندارد به میهمانان ارائه می شود. یکی از توصیه های ما به شما این است که در هنگام بازدید از تالارهای پذیرایی امکانات پذیرایی را با تعداد میهمانان مقایسه کنید.  

ظرفیت و امکانات 

دیزاین و طراحی دکوراسیون 

یکی دیگر از مواردی که زوجین در بازدید از تالارهای پذیرایی به آن توجه ویژه ای نشان می دهند، طراحی داخلی و دیزاین محوطه تالار است. دیزاین تالارها تنها به معماری و سبک آن ختم نمی شود. بلکه یک تالار پذیرایی باید برای هر بخش دیزاین مناسب و درخوری را به کار بگیرد. این کار برعهده طراحان و دیزاینرهای تالار تشریفاتی بوده و برای داشتن یک لوکیشن رویایی می توانند از ابزارها و امکانات مختلفی استفاده کنند.  

دیزاین جایگاه ویژه عروس و داماد از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی است که به سلیقه زوجین بستگی دارد. برخی از تالارها تم های مختلفی برای میزبانی داشته و خدمات خود را در قالب متفاوتی به مراجعین عرضه می دارند. در چنین تالارهایی دیزاین جایگاه عروس و داماد به سلیقه خود آن ها انجام می شود. همچنین ورودی تالار یکی دیگر از محل های مهم تالار است که باید دکور زیبایی داشته باشد.  

دیزاینرها برای زیبا ساختن محفل می توانند از انواع گل های طبیعی یا مصنوعی، شمع، حریر، تابلوهای زیبا، نورپردازی مناسب، مشعل، مجسمه ها و سایر اکسسوری ها استفاده کند. زیبا بودن دکور تالار در شکیل اجرا شدن مراسم و فیلم برداری جذاب تاثیرگذار است. به همین دلیل باید به عنوان یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی به آن توجه ویژه ای داشت. رعایت هارمونی و تناسب میاد رنگ های استفاده شده در دکور تالار نقش مهمی در زیبایی مجلس دارد.  

داشتن سالن عقد

بسیاری از افراد می خواهند عقد و عروسی شان در یک روز و در یک مکان برگزار شود. به همین علت به سراغ آن دسته از تالارهای پذیرایی می روند که خدمات عقد هم ارائه می دهد. تالار عروسی با سالن عقد متفاوت بوده و باید تالار اتاق عقد داشته باشد. سالن عقد ظرفیت کم تری نسبت به تالار عروسی داشته و برای تعداد کمی از مهمان درنظر گرفته شده است. یک تالار پذیرایی خوب باید سالن عقد و پذیرایی مجزا داشته باشد. پیش از طراحی ساختمان تالار باید طراحی سالن عقد را انجام داده و ظرفیت آن را تعیین کرد.

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی به عنوان مجری مراسمات عقد و عروسی، داشتن سالن عقد است. در این سالن سفره عقد با طراحی و تم زیبا چیده شده و در مقابل جایگاه عروس و داماد قرار می گیرد. تعداد میز و صندلی های این سالن کم تر از تالار عروسی می باشد. نورپردازی، فیلم برداری، گل آرایی، شمع آرایی و محفل آرایی از اقداماتی است که مجموعه پذیرایی برای داشتن یک سالن عقد زیبا باید انجام دهد. برخی از تالارهای عروسی با اخذ مجوز می توانند به دفتر ازدواج تبدیل شده و مجری ثبت عقد و مراسمات آن باشند.

برخورد پرسنل و سابقه 

تجربه و سابقه بیش تر در انجام هر کاری با خروجی کامل و قابل قبول مساوی می شود. همه افراد در هر صنف و شغلی ترجیح می دهند امورات خود را به یک شخص متخصص و کارکشته بسپارند. این کار باعث می شود آن ها از لحاظ دریافت خدمات باکیفیت مطمئن باشند. سابقه از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی است که نتیجه اهمیت دادن به آن چیزی جز برگزاری مراسم همه چیز تمام نخواهد بود.  

بهترین تالارها در هر بخش از خدمات دهی به میهمانان به تعداد مکفی کارکنان نیاز دارند. یک مدیر موفق کسی است که برای هر قسمت از تالار پذیرایی خود از افراد متخصص بهره می گیرد. همه پرسنل مشغول به کار در تالار باید نسبت به کار خود احساس وظیفه شناسی داشته باشند. رعایت ادب و اخلاق در ارتباط با میهمانان از خصوصیات بارز پرسنل تالارهای پذیرایی عروسی می باشد.  

تالارهای پذیرایی می توانند خدمات متنوعی را به عروس و دامادها ارائه دهند. فیلم برداری، نورپردازی، دیجی و گروه نوازندگی تالار باید با روی گشاده در مراسم حضور یافته و با صبوری به فعالیت خود بپردازند. میهمانان و عروس و داماد ساعاتی زیادی از روز را در تالار می گذرانند. به همین دلیل باید آن مجموعه ای را انتخاب کنند که با آداب میزبانی آشنا بوده و اصول پذیرایی را آموزش دیده باشند.  

کیفیت سرویس دهی 

وقتی سخن از کیفیت خدمات و سرویس دهی به میان می آید، یعنی در پایان مراسم همگی از نحوه میزبانی تالار خشنود باشند. کیفیت برگزاری مراسم به عوامل بسیاری بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل بودجه ای است که زوجین برای اجرای مراسم به مجموعه پرداخت کرده اند. در واقع کیفیت بیش تر و گوناگونی آیتم های تالارهای عروسی هزینه بیش تری را به عروس و داماد تحمیل می کند.  

زمانی یک تالار پذیرایی سرویس دهی قابل قبولی دارد که با هزینه مناسب بالاترین سطح کیفیت را به مراجعین خود تقدیم کند. محفل آرایی مناسب، دیزاین شیک، نورپردازی حرفه ای، داشتن تجهیزات استاندارد و استفاده از ظروف پذیرایی زیبا و تمیز کیفیت سرویس دهی راضی کننده می باشد. مدیر یک مجموعه تشریفاتی باید بر تمامی امور تالار و مراحل آماده سازی نظارت داشته و کیفیت را کنترل کند.  

از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی می توان به خرید و تهیه مواد غذایی و پذیرایی باکیفیت و مرغوب اشاره کرد. کیفیت غذا، دسر، میان وعده و نوشیدنی های تالار در نهایت منجر به افزایش سطح کیفیت خدمات می شود. همچنین کادر تالار باید محیط تمیز و بهداشتی را برای میزبانی از میهمانان خود فراهم آورند. پس نظافت و رعایت موازین بهداشتی در هر بخش تالار نشان دهنده توانایی اجرای مراسم آن مجموعه می باشد.  

کیفیت سرویس دهی 

خدمات متنوع 

مدیریت یک تالار پذیرایی برای این که به آوازه و شهرت برسد باید توانایی ارائه خدمات گوناگون به زوجین را داشته باشد. گرد آوری همه خدمات در یک مجموعه سبب بی نیازی عروس و داماد به سایر گروه های تشریفاتی می شود. همچنین مراسم با همه امکانات با هزینه مناسب برگزار شده و در وقت زوجین برای یافتن بهترین ها هم صرفه جویی ایجاد می کند. بنابراین خدمات متنوع جزو فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی شمرده می شود.  

امروزه اکثر تالارهای پذیرایی در صدد تکمیل کردن کادر و خدمات تشریفاتی خود هستند. آن ها از گروه های نوازندگی، دیجی و خواننده ها در مجموعه خودت دعوت به عمل آورده و دارای خدمات موسیقی زنده و پخش در تالار می باشند. وظایف اصلی تالارهای عروسی، پذیرایی باکیفیت از میهمانان در محیطی بهداشتی و آرامش بخش است اما خدمات بیش تر تشریفاتی یک گزینه ساده و بی دردسر برای زوجین می باشد. 

داشتن گروه فیلم برداری و عکاسی تالار به جذاب تر شدن تصاویر کمک می کند. زیرا گروه تصویربرداری با ویژگی ها، دکور و نورپردازی تالار به خوبی آشنایی داشته و با تنظیمات مربوطه می تواند عکس و فیلم های زیبا به دست زوجین برساند. تدارک آیتم های جذاب و سرگرم کننده، ارائه خدمات جهت برگزاری سایر مراسمات و دیزاین متناسب با موضوع جشن از گوناگونی خدمات بهترین تالارهای تشریفاتی خبر می دهد.  

نحوه فعالیت و خدمات رسانی

نکته دیگری که در هنگام مراجعه و بازدید از تالارهای پذیرایی به آن توجه داشت شیوه خدمات رسانی مجموعه است. هر تالار عروسی روشی را برای انجام وظیفه خود در پیش می گیرد. منظور از نحوه خدمات رسانی، مجموعه ای از مسئولیت ها و آیتم هایی است که مدیریت و پرسنل برای میهمانان خود در نظر گرفته اند. بهترین تالار عروسی با آموزش به پرسنل خود نحوه برخورد با میهمان، ارتباط گیری، بیان درخواست و انجام وظیفه را تقویت می کند. از فعالیت های تبلیغاتی در فضای مجازی و رسانه های جمعی می توان به نحوه خدمات رسانی مجموعه پی برد.

یک تالار پذیرایی به ابزارها و تجهیزاتی که استفاده می کند توجه دارد. از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی داشتن سبک مشخصی از سرویس دهی است. در واقع یک مجموعه حرفه ای هدف خود را مشخص کرده و برای داشتن موفقیت در این مسیر از سبک ها و روش های جذاب و مشتری پسند استفاده می کند. به کارگیری تجهیزات، اکسسوری ها و سرویس های پذیرایی زیبا به نحوه خدمات رسانی یک تالار تشریفاتی اشاره دارد. همچنین ممکن است یک تالار پذیرایی چارچوب مشخصی داشته و زوجین برای بهره گیری از خدمات آن ها مستلزم به رعایت برخی نکات باشند.

قیمت و بودجه 

واضح است که استفاده از خدمات کامل و باکیفیت تالار پذیرایی قیمت بالاتری خواهد داشت. عروس و دامادها در ابتدا باید در حدود بودجه ی خود تالارهایی که خدمات متناسب و باکیفیتی را ارائه می دهند در نظر بگیرند. سپس با بازدید از مجموعه و مذاکره با مدیریت تالار به قیمت دقیق خدمات طبق توقعات خود آگاه شوند. اگر اختلاف بودجه شما و قیمت بیان شده بسیار بود به سایر گزینه های خود مراجعه کنید.  

البته بسیاری از تالارهای عروسی هستند که میان کیفیت خدمات و هزینه ای که بابت اجرای مراسم دریافت می کنند تناسبی وجود ندارد. در هنگام گفتگو با مدیر مجموعه از جزئیات هزینه ها اطلاعات کسب کرده و تمامی مخارج و توقعات خود را در قرارداد ذکر کنید. در نهایت این بودجه عروس و داماد است که می تواند در لاکچری بودن یا ساده بودن مراسم تاثیر داشته باشد. 

زوجین بودجه ی خود را باید در لیست فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی قرار دهند. اجاره تالار و استفاده از خدمات آن ها باید با آگاهی انجام شده و با بررسی رزومه هر یک از گزینه ها همراه باشد. در بسیاری از موارد زوجین هزینه های گزافی را پرداخت کرده اما مراسم دلخواه خود را نداشته اند. اکثر افراد باید در محدوده توانایی مالی خود دست به انتخاب تالار پذیرایی بزنند. بنابراین پیش از عقد قرارداد بهتر است در این باره با مدیریت مجموعه به تفاهم برسید.

قیمت و بودجه 

موقعیت مکانی 

در بررسی فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی موقعیت مکانی حائز اهمیت است. در وهله اول عروس و دامادها باید انتخاب خود را بنا بر شرایط و ملاک های خود انجام دهند. یک تالار تشریفاتی نباید در محیط هایی با آلودگی صوتی و زیست محیطی قرار داشته باشد. همچنین موقعیت مکانی بهترین تالارها به صورتی است که باید در محل های خوش آب و هوا و به دور از آلودگی باشد.  

زوجین باید به دسترسی میهمان خود و حضور آن ها در مراسم نیز توجه داشته باشند. برای آن دسته از میهمانانی که شرایط حضور در خارج از شهر را نداشته و یا وسایل نقلیه ندارند باید تدبیری اندیشیده شود. تالار پذیرایی نباید در بافت شهری واقع شده باشد که توسط سایر ارگان های نزدیک دارای محدودیت باشد و نه خارج از شهر باشد که امنیت میهمانان را تهدید کند.  

یک تالار خوب در محل هایی ساخته می شود که در حاشیه شهر بوده و به سایر امکانات دسترسی داشته باشد. قرار گرفتن تالار در مسیرهای پرتردد و ترافیک می تواند برای میهمانان آزار دهنده باشد. از این رو باید در انتخاب تالار عروسی به موقعیت مکانی توجه داشت. از طرفی بهتر است تالارهای پذیرایی در راه های اصلی قرار گرفته باشد و به سردرگمی میهمانان برای پیدا کردن آدرس آن منجر نشود.  

نظم و ترتیب 

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام انتخاب تالار باید به آن توجه داشت برنامه ریزی و نظم آن است. برگزاری مراسمات عروسی در چند ساعت انجام شده و برای این که جشن برای میهمانان کسل کننده نباشد باید آیتم ها در زمان های مناسب اجرا شوند. بنابراین می توان گفت زمان بندی در مجموعه بسیار اهمیت دارد. این که همه امور در زمان و مکان درست خود صورت بگیرد نشان دهنده منضبط بودن مجموعه تشریفاتی است.  

گاهی اوقات دکور تالار به نحوی دیزاین شده که حالت شلوغ و بی نظمی را به سالن می دهد. به همین علت باید در استفاده از رنگ ها و تجهیزات دقت شود. زمانی که هر یک از بخش های سرویس دهی تالار وظیفه خود را دانسته و در زمان مناسب آن را به انجام برسانند ترتیب خاصی در مراسم ایجاد می شود. عدم رعایت نظم در چیدمان برنامه ها و زمان بندی می تواند به از دست دادن آن ها در مراسم شود. 

رعایت نظم و ترتیب باعث می شود مجموعه به آوازه و شهرت دلخواه خود دست یافته و عروس و داماد هم از جشن خود لذت ببرند. برنامه ریزی برای هر مرحله آماده سازی تالار و تدارکات به اصولی پیش رفتن کارها کمک می کند. از طرفی ایجاد بی نظمی در روند کار هرج و مرج را به وجود آورده و حتی می تواند ضررهای مالی را به مجموعه و زوجین وارد کند. اختلال در اجرای برنامه ها باعث هدر رفتن وقت و هزینه می شود.  

نظم و ترتیب 

شرایط پرداخت

نحوه پرداخت هزینه های تالار یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی است که زوجین باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. باتوجه به شرایط نابسامان اقتصادی بسیاری از عروس و دامادها در پرداخت کامل حق الزحمه تالار به مشکل برخورد می کنند. از طرفی هزینه های برگزار کردن مراسمات عقد و عروسی آن قدر برای تالارها بالا رفته که عدم سازش با زوجین منجر به از دست رفتن مشتریان شان می شود. پس شرایط خاصی را برای پرداخت هزینه تالار در نظر گرفته اند.

از سمت دیگر عروس و داماد باید برای انجام مراسمات خود به نحوه احسنت ضمانتی داشته باشند. به همین علت مبلغی را باید پس از مراسم پرداخت کنند تا در صورت بی تعهدی مجموعه مبلغی از هزینه را کم کند. اغلب تالارهای عروسی با قسط بندی کردن حق الزحمه شان شرایط پرداخت را تسهیل می کنند. به این صورت که زوجین مبلغ قرارداد را در دو یا سه قسط قبل و بعد از مراسم به تالار پرداخت می کند. این کار به سود طرفین قرارداد بوده اما ممکن است هر مجموعه ای این شرایط نپذیرد.

کلام آخر 

زوجین برای برگزاری مراسمات خود باید یک مجموعه را از تمامی جهات بررسی و با سایر گزینه های شان مقایسه کنند. ما در این مقاله با معرفی فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب تالار عروسی سعی کردیم به شما عزیزان کمک کنیم. اما در نهایت همه موارد گفته شده به سلیقه، توانایی مالی و برنامه ریزی های عروس و داماد بستگی دارد. زمانی که اشخاص در هزینه کردن با محدودیتی رو به رو نباشند می توانند از خدمات بی نظیری بهره مند شوند. تالارتو از همراهی صمیمانه شما قدردانی می کند. امیدواریم مطالب فوق برای تان مفید واقع شده باشد. منتظر نظرات و انتقادات سازنده شما هستیم.  

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

با سلام ستایش نیری هستم و به علت علاقه بسیاری که به تشریفات مجالس عروسی و عقد دارم؛ به دنبال کسب اطلاعات در این باره هستم. بنابراین مدتی است که مشغول تولید محتوا در این زمینه شده ام تا مطالبی را که برای همه می تواند مفید و جالب باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا