عمومی

9 ایده جذاب و عالی برای تزیین تالار عروسی با گل⭐【سال1403】⚡️

نقش گل‌آرایی و استفاده از گل‌ها به عنوان نماد عشق، تازگی و طراوت بر کسی پوشیده نیست. دیزاینرهای تالار عروسی هنگام گل‌آرایی جایگاه عروس و داماد و ورودی تالار و اتاق و سفره عقد از ایده‌های جذاب خود برای تزیین تالار استفاده می‌کنند. آن‌ها در طراحی گل‌ها به تم مراسم توجه دارند؛ از طرفی در گل‌آرایی میز شام خلاقیت و ذوق ویژه‌ای را به کار می‌برند. ما در  این مقاله به طور کامل درباره موارد ذکر شده توضیح خواهیم داد؛ از طرفی شما را با نکات کلیدی در تزیین تالار آشنا می‌کنیم همراه ما باشید تا این نکات جذاب را برایتان بیان کنیم.

تاثیر گل‌ آرایی در جذابیت تالار عروسی

بدون شک، گل آرایی یکی از فاکتورهای اصلی در زیبایی و جذابیت تالار عروسی است. طراحی مناسب و استفاده از اکسسوری های جذاب در گل آرایی در ایجاد حس طراوت و شادابی موثر است، تزیین جایگاه عروس و داماد با گل های زیبا و طبیعی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا اولین مکانی است که مورد توجه مهمانان گرفته و برای آن ها جذابیت ویژه ای دارد؛ همچنین تزیین تالار عروسی با استفاده از گل های زیبا در کنار شمع آرایی و نورپردازی حرفه ای، فضای مراسم عروسی را باشکوه خواهد کرد.

توجه به دیزاین میزهای پذیرایی با گل های زیبا متناسب با تم مراسم نیز، حس خوشایندی را برای مهمانان ایجاد می کند. استفاده از گل ها برای تزیین استند در جایگاه عروس و داماد همراه با حریر آرایی و استفاده از عناصر دکوراتیو و اکسسوری های زیبا، بهترین بک گراند را برای عکاسی و فیلمبرداری به خصوص هنگام گرفتن عکس های یادگاری با اقوام و آشنایان ایجاد می کند. تنوع رنگ گل ها، احساسات مختلفی را به مهمانان منتقل می کند؛ به طور مثال گل های رنگارنگ، احساس شادی و گل هایی با رنگ های ملایم، احساس آرامش را به مهمانان القا می کند.

شکل و طرح گل ها نیز می تواند به جذابیت مراسم عروسی بیفزاید؛ همچنین رایحه و بوی آن ها نیز احساساتی نظیر: شادی، آرامش و لذت را در افراد بر می انگیزد و مراسم عروسی را به مکانی شگفت انگیز و رویایی تبدیل می کند؛ از طرفی ترکیب خلاقانه گل ها و انتخاب اندازه مناسب و نحوه دیزاین آن ها در ورودی تالار، فضای داخل سالن ها، میزهای پذیرایی و جایگاه عروس و داماد و مهم تر از همه گل آرایی سفره عقد، موجب خلق فضایی زیبا، خاطره انگیز و رمانتیک خواهد شد.

معرفی 9 ایده عالی برای تزیین تالار عروسی با گل

 1. تزیین جایگاه عروس و داماد با کمان گل: کمان گل به عنوان یک عنصر دکوراتیو جذاب، تاثیر زیادی بر زیبایی جایگاه عروس و داماد دارد؛ علاوه بر این نمادی از شروع زندگی مشترک با همدلی است؛ همچنین نشانه اتحاد قلب های زوجین می باشد؛ از طرفی طراحی این کمان مطابق با سلیقه زوجین و تم مراسم انجام می شود، معمولا دیزاینرهای بهترین تشریفات مجالس در تهران از گل های طبیعی، مصنوعی، پارچه های حریر و… برای تزیین کمان گل استفاده می کنند و با نورپردازی بر روی آن به زیبایی این جایگاه می افزایند.
 2. تزیین تالار با لوسترهای گل: ساخت لوسترهای گل برای تزیین تالار عروسی، ایده ای جذاب برای باشکوه شدن مراسم عروسی است، با استفاده از گل هایی نظیر: سنبل صورتی، گل های رز یا ژربرا همراه با برگ های سبز می توان لوسترهای زیبایی طراحی کرد، برای ساخت این لوسترها از فریم های فلزی یا چوبی استفاده می شود و سپس گل ها و برگ ها را با طراحی های مختلف در آن تزیین کرده تا ترکیبی زیبا با هارمونی در فرم و رنگ ها، به وجود آید و حس طراوت و شادابی به مراسم عروسی القا شود.
 3. گل آرایی مدرن سقف تالار: استفاده از گوی های شیشه ای که داخل آن ها گل هایی متناسب با تم مراسم قرار دارد و توسط زنجیرهای بلند به سقف تالار آویزان شده است، یک ایده جذاب برای تزیین تالار عروسی است؛ همچنین استفاده از این گوی های شیشه ای که فضای داخلی آن ها مملو از گل های رنگارنگ می باشد؛ به عنوان عنصر دکوراتیو در اطراف میز اردور که کیک عروسی روی آن قرار می گیرد، یک روش مدرن برای تزیین این میز است؛ از طرفی با نورپردازی مناسب این گوی ها می توان زیبایی آن ها را در تالارعروسی دوچندان کرد.
 4. تزیین دیوار تالار با گل: گل آرایی دیوار تالار قسمت مهمی از تزیین تالار عروسی محسوب می شود. اگر دیوار تالار دارای دکوراسیون خاصی است، می توانید گل ها را هماهنگ با آن انتخاب کنید. نصب گلدان ها بر روی دیوارها و قراردادن گل های طبیعی یا مصنوعی در آن ها؛ همچنین نصب پنل ها یا ریسه هایی از گل بر روی دیوار می تواند، ایده ای جذاب برای گل آرایی باشد؛ از طرفی اگر از دسته های گل برای تزیین دیوار تالار استفاده می کنید، آن ها را به طور مستقیم بر روی دیوار نصب کنید.
 5. گل آرایی میز شام با تراریوم ها: تراریوم  انتخابی زیبا و هوشمندانه برای تزیین میز شام در مراسم عروسی است. محفظه هایی شیشه ای که درون آن ها گل ها و گیاهان طبیعی قرار می گیرد و جلوه ای زیبا و طبیعی به میز شام می دهد، اضافه کردن سنگریزه، شن و چوب های کوچک می تواند، جلوه بیشتری به تراریوم  بدهد؛ همچنین گل ها و گیاهان داخل تراریوم باید متناسب با تم مراسم و عناصر دکوراتیو میز شام انتخاب شود؛ از طرفی نورپردازی بر روی میز شام، جذابیت آن ها را چند برابر خواهد کرد.
 6. طراحی حرف اول اسم عروس و داماد با گل ها: طراحی حرف اول اسم عروس و داماد با گل ها، یک ایده بسیار جذاب و جالب در مراسم عروسی است. ابتدا حرف اول اسم زوجین روی چوب، فلز یا حتی کاغذ مقوایی طراحی می شود و سپس گل ها بر روی آن ها نصب می شود و در صورت تمایل زوجین با حریر آرایی تزیین می شود بهتر است از گل های فصلی با رنگ های متناسب با تم مراسم عروسی استفاده شود و سپس حرف اول اسم زوجین روی تابلو یادبود عروسی یا روی استند جایگاه عروس و داماد قرار گیرد.
 7. گل آرایی ورودی تالار: ایجاد یک مسیر رویایی با گلبرگ های گل برای عبور عروس و داماد در ورودی تالار، یک ایده رمانتیک و بسیار جذاب برای تزیین تالار عروسی می باشد، معمولا از گل های پرپر شده رز، لیلیوم و… برای این مسیراستفاده می شود؛ همچنین نصب گل های زیبا و با طراوت روی درب ورودی تالار و تابلو خوش آمد گویی بسیار جذاب و باشکوه خواهد بود؛ علاوه بر این استفاده از شمعدان های پایه دار حاوی شمع های باریک و بلند در کنار گل آرایی ورودی تالار، به شکوه و زیبایی مراسم عروسی می افزاید.
 8. گل آرایی جایگاه عروس و داماد: گل آرایی جایگاه عروس و داماد کاملا به سلیقه و سبک مراسم عروسی بستگی دارد، استفاده از گل های رز و لیلیوم بر روی استند همراه با حریرآرایی جلوه زیبایی به این جایگاه می دهد؛ همچنین گل آرایی میز این جایگاه در زیبایی و شکوه مراسم عروسی تاثیر بسزایی دارد، استفاده از دسته های گل، جعبه های گل و تراریوم ها همراه با شمع آرایی و استفاده از عناصر دکوراتیو جذابیت خاصی به جایگاه عروس و داماد می بخشد.
 9. ترکیب گل های خشک و طبیعی در تزیین تالار: ترکیب المان های دیگر با گل های تازه، جلوه بی نظیری به گل آرایی تالار عروسی می بخشد. استفاده از المان هایی نظیر: گل های خشک و شاخه های چوبی همراه با گل های تازه، طراحی شیک و منحصر به فردی در تزیین تالار عروسی محسوب می شود. گل های خشک را می توان به صورت دسته هایی در میان گل های طبیعی قرار داد و آن ها را روی ستون ها یا روی میزهای پذیرایی گذاشته و گل آرایی تالار عروسی را به نحوه چشمگیری جذاب کرد.
معرفی 9 ایده عالی برای تزیین تالار عروسی با گل

تاثیر گل آرایی ژورنالی در زیبایی دکوراسیون تالار

گل آرایی ژورنالی سبکی بسیار زیبا و منحصر به فرد برای تزیین تالار عروسی است که با ترکیب گل ها، برگ ها، شاخه ها و اکسسوری ها یک اثر هنری زیبا را خلق می کند. این سبک گل آرایی معمولا با توجه به تم مراسم انجام می شود تا نوعی هماهنگی و هارمونی با سایر عناصر دکوراتیو تالار عروسی داشته باشد و در سبک های مدرن، کلاسیک، رمانتیک و… طراحی می شود. یکی از ویژگی های بارز گل آرایی ژورنالی، استفاده از گل های خشک نظیر: لاواندر، موسکاری، بونیکس و… است.

استفاده از اکسسوری های متنوع نظیر: چوب، سنگ، پارچه های حریر، روبان ها و تورهای رنگی و… به زیبایی این گل آرایی می افزاید، در گل آرایی کلاسیک استفاده از گل های قرمز و سفید و قراردادن آن ها در باکس، معمول می باشد. گاهی اوقات دسته گل هایی به شکل دایره یا مستطیل در گل آرایی ژورنالی مشاهده می شود، این گل آرایی در قسمت ورودی تالار که محل ورود مهمانان است، بسیار جذاب و باشکوه خواهد بود در این گل آرایی علاوه بر طراحی زیبا از رنگ های جذاب و متناسب با تم مراسم نیز استفاد می شود.

استفاده از تورهای بلند در این گل آرایی، جذابیت خاصی به ورودی تالار می بخشد؛ همچنین برای تزیین میز شام از گل آرایی ژورنالی با گل های طبیعی و خشک به سبک های شرقی یا اروپایی استفاده می شود، حتما توجه داشته باشید که اندازه گل ها متناسب با فضای میز شام باشد؛ از طرفی با رنگ صندلی ها، میز شام و دکوراسیون آن هماهنگی داشته باشد، امروزه دیزاینرها، گل آرایی ژورنالی را به سبک مدرن طراحی می کنند و از گل هایی به رنگ روشن برای زیبایی بیشتر فضای تالار استفاده می کنند.

نکات کلیدی در تزیین تالار عروسی با گل

هنگام انتخاب گل ها به عنوان زیباترین اکسسوری برای تزیین تالار عروسی، به نکات زیر توجه کنید:

 • یکی از نکات مهم در گل آرایی تالار عروسی، فصل و ماه برگزاری مراسم عروسی است، برای مثال در فصل بهار استفاده از گل های رنگارنگ نظیر: لیلیوم، گل های صدتومانی برای گل آرایی مناسب است و در فصل زمستان، گل آرایی با گل های رز و زنبق جذاب خواهد بود.
 • هنگام گل آرایی باید سبک معماری تالار عروسی در نظر گرفته شود، انتخاب گل ها و طراحی آن ها باید با فضای تالار هماهنگ باشد؛ بنابراین بهتر است، نظر طراح گل آرایی تیم تشریفات را در مورد نحوه گل آرایی در تالار مورد نظرتان جویا شوید.
 • رنگ غالب جشن عروسی باید مورد تایید زوجین باشد.، امکان دارد، برخی از زوجین تنوع در رنگ گل ها را بپسندند و عده ای دیگر، رنگ خاصی را برای جشن عروسی انتخاب کنند که با دکوراسیون میزها و سایر جنبه های عروسی هماهنگ باشد.
 • ارتباط مداوم با طراح گل آرایی تالار، موجب خواهد شد که او گل آرایی مراسم عروسی را مطابق با سلیقه و سبک جشن شما، طراحی کند و ایده ها و ترجیحات شما را در گل آرایی به کار بندد.
نکات کلیدی در تزیین تالار عروسی با گل

ضرورت تناسب مدل گل آرایی با مکان تالار

تناسب مدل گل آرایی با سبک طراحی تالار هنگام تزیین تالار عروسی اهمیت زیادی دارد، در صورتی که تالار دارای معماری سنتی و کلاسیک باشد، گل آرایی با گل های رز و لیلیوم بسیار جذاب خواهد بود اما در تالارهای مدرن با استایل معاصر، گل آرایی با گل هایی نظیر: رز و آنتوریوم مناسب تر خواهد بود؛ همچنین در تالارهای بزرگ با فضای باز می توان از گل آرایی با ارتفاع و حجم زیاد استفاده کرد.

اما در تالارهای کوچک ارتفاع و حجم گل ها باید کمتر باشد؛ از طرفی بهتر است، رنگ گل ها با رنگ پرده ها، میزها و دیگر تزیینات تالار و تم مراسم هماهنگی داشته باشد؛علاوه بر این در مراسم رمانتیک استفاده از گل هایی با رنگ های ملایم زیباتر خواهد بود در حالی که در مراسم سنتی، گل هایی با رنگ های گرم نظیر : قرمز، نارنجی و زرد بیشتر مورد پسند و توجه مهمانان و عروس و داماد قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی

طراحان گل‌آرایی، ایده‌های متنوعی برای تزیین تالار عروسی دارند، این ایده‌ها که بسیاری از آن‌ها کم هزینه نیز هستند به باشکوه‌تر شدن مراسم عروسی کمک می‌ کند، نظیر استفاده ترکیبی از گل‌های خشک و طبیعی در تزیین جایگاه عروس و داماد، استفاده از لوسترهای گل همراه با نورپردازی آن‌ها و… امروزه بسیاری از دیزاینرها از گل‌آرایی ژورنالی نیز در تزیین تالار‌ها استفاده می‌کنند؛ درواقع گل‌ها، پرکاربردترین عنصر دکوراتیو در تزیین تالارها محسوب می‌شوند.

از این که به  سایت تالارتو افتخار دادید و آن را همراهی کردید بسیار متشکریم. تلاش ما در این مقاله آشنایی شما با انواع روش‌ های گل‌ آرایی تالار عروسی و نقش آن در باشکوه شدن مراسم عروسی است. مشاهده نظرات و سوالات شما در کامنت‌ هایی که برای ما ارسال می‌ کنید، موجب تلاش بیشتر ما برای ارائه مطالب مفیدتر خواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا