عمومی

لیست دفتر ازدواج در ایلام⚡️【سال1403】+ لیست 10 تایی ⭐

دفتر ازدواج در ایلام، علاوه بر ثبت قانونی عقد و اجرای عقد شرعی، خدمات متنوعی از جمله: پذیرایی از مهمانان و عکاسی و فیلمبرداری از مراسم عقد را انجام می‌دهد. برخی از زوجین دفتر ازدواج روف گاردن را انتخاب می‌کنند تا از طبیعت زیبا و چشم اندازهای آن لذت ببرند. این مکان باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا مورد استقبال زوجین قرار گیرد؛ همچنین برای ثبت ازدواج مدارکی لازم و ضروری است، ما در این مقاله به شرح موارد ذکر شده می‌پردازیم؛ علاوه بر این چندین دفتر ازدواج با سابقه و موفق را به شما معرفی خواهیم کرد.

دفتر ازدواج روف گاردن لوکس چه مکانی است؟

انتخاب دفتر ازدواج، گزینه مناسبی برای برگزاری مراسم عقدی ساده و کم هزینه است، پس از آن که زوجین مدارک لازم را به سردفتر تحویل می‌دهند، معرفی نامه‌ای برای انجام آزمایش‌های اعتیاد و بیماری‌های مقاربتی و ژنتیکی دریافت خواهند کرد و سپس جواب آزمایش‌ها را تحویل دفتر ازدواج می‌دهند و تشریفات قانونی عقد توسط سردفتر اجرا می‌شود؛ همچنین خطبه عقد توسط عاقد متعهد جاری خواهد شد، در دفتر ازدواج روف گاردن که مکانی با طبیعت زیبا و چشم اندازهای دلنشین است، مراسم عقد با شکوه بیشتری برگزار می‌شود.

این جشن تا حدودی از الگوهای سنتی فاصله گرفته و مراسمی منحصر به فرد با الهام از طبیعت است. دفتر ازدواج روف گاردن دارای امکاناتی نظیر: فضای باز برای کودکان، چیدمان زیبای میز و صندلی‌های پذیرایی، آلاچیق دیزاین شده با گل‌آرایی و شمع‌آرایی برای چیدمان سفره عقد می‌باشد. برخی از دفاتر روف گاردن لذت بردن از چشم اندازها و نمای شهر را امکان پذیر می‌کنند؛ به طوری که فضایی رمانتیک و استثنایی برای خاطره انگیز کردن این روز خاص فراهم می‌شود.

اجرای آتش بازی، مراسم موسیقی زنده و دف نوازی در این فضای باز، بسیار باشکوه است؛ از طرفی چشم انداز زیبا و منحصر به فرد روف گاردن، پس زمینه منحصر به فردی برای عکس‌ها و فیلم‌های مراسم عروسی خواهد بود؛ به طوری که زوجین نیازی به مراجعه به آتلیه و ثبت عکس‌ها در لوکیشن‌های خاص آن نخواهند داشت؛ همچنین برنامه پذیرایی عصرانه با فینگرفودها، ساندویچ و نوشیدنی‌های مخصوص انجام می‌شود و شام نیز با منوی غذاهای ایرانی و محلی ایلام سرو خواهد شد. ما لیست 10 تایی از این دفتر ازدواج در ایلام را به شما معرفی می کنیم.

دفتر ازدواج روف گاردن لوکس چه مکانی است؟

معرفی ویژگی‌های بارز دفتر ازدواج در ایلام

ظاهر و دکوراسیون شیک: اغلب زوجین به ظاهر شیک و مناسب دفتر ازدواج اهمیت زیادی می‌دهند. انتخاب رنگ‌های مناسب برای عناصر دکوراتیو و میز و صندلی‌ها به طوری که با هم هارمونی داشته باشند، بسیار اهمیت دارد. دفتر ازدواج در ایلام همواره در به روز کردن ظاهر دفتر و سالن پذیرایی تلاش می‌کند، توجه به جایگاه عروس و داماد و استفاده از مبلمان شیک و میز مخصوص که با عناصر دکوراتیو، گل‌ها و شمع‌ها مزین شده؛ همچنین استند مزین شده با گل‌آرایی و بادکنک آرایی، لوکیشن مناسبی را برای عکاسی و فیلمبرداری ایجاد می‌کند.

مدیریت زمان در مراسم عقد: توجه به زمان بندی برای برگزاری مراسم عقد بسیار اهمیت دارد، هنگام مراجعه به دفتر ازدواج  از سردفتر بخواهید که زمان بیشتری را برای مراسم عقد شما اختصاص دهد تا بدون استرس و در کمال آرامش تمامی جزئیات مراسم عقد را برگزار کنید و از این مراسم لذت ببرید؛ علاوه بر این زمان بندی و مدیریت مناسب در اجرای برنامه‌های عقد یکی از امتیازات دفتر ازدواج محسوب می‌شود و موجب جلب اعتماد افراد به آن خواهد شد.

چیدمان سفره عقد متناسب با سلیقه زوجین: سفره عقد با عناصر زیبا و سنتی آن قسمت مهمی از فرهنگ و آداب و رسوم ما ایرانی‌ها است و در مورد مردم ایلام نیز سفره عقد مطابق با سنت‌های آنان چیده می‌شود، معمولا دفتر ازدواج  از تنوع کمتری در سفره عقد نسبت به بهترین تالار ایران برخوردار است، اما دفاتر لوکس به زوجین امکان می‌دهند که سفره عقد را مطابق با سلیقه خود بچینند و از عناصر دکوراتیو و اکسسوری‌های مورد علاقه خود در تزیین سفره عقد استفاده کنند.

سرو شام و عصرانه مجلل: سرو شام یا عصرانه مجلل یکی از ویژگی‌های مهم و جذاب در دفاتر ازدواج لوکس است که مطابق با سلیقه و بودجه عرو.س و داماد انجام می‌شود. عصرانه شامل: سرو انواع ساندویچ، فینگرفود و نوشیدنی‌ها است و شام به صورت تک پرس همراه با سالاد، دسر و نوشیدنی در صورت درخواست زوجین در سالن دفتر ازدواج سرو می‌شود.

10 تا از دفتر ازدواج در ایلام را بشناسید! 

نحوه اصلاح سند ازدواج در دفتر ازدواج در ایلام

سند ازدواج یکی از استاد رسمی محسوب می‌شود که در مورد عقد دائم دریافت آن لازم و ضروری است و امروزه به صورت سند الکترونیکی تنظیم می‌شود، اما گاهی اوقات در مندرجات آن اشتباهاتی صورت می‌گیرد؛ از طرفی ممکن است، بعد از اجرای عقد زوجین درمورد مهریه با شروط ضمن عقد تصمیمات جدیدی بگیرند که نیاز به اصلاح سند ازدواج باشد.

اما از آن جایی که مندرجات این سند در دفتر ثبت اسناد و املاک و ثبت احوال ثبت شده است، نحوه اصلاح آن دارای شروط خاصی است؛ در صورتی که نام یا نام خانوادگی یکی از زوجین یا مشخصات هویتی مانند: شماره شناسنامه یا کد ملی یا نام پدر زوج یا زوجه به اشتباه درج شده باشد؛ همچنین مشخصات سجلی یکی از زوجین تغییر کرده باشد، امکان اصلاح سند ازدواج با حضور زوجین در دفتر ازدواج در ایلام و ارائه اسناد و شواهد کافی امکان پذیر است.

اگر نام پدر زوجه به اشتباه ثبت شده باشد، ارائه کارت ملی و شناسنامه پدر زوجه لازم و ضروری می‌باشد و در مواردی که مشخصات هویتی یکی از زوجین مانند نام خانوادگی زوج تغییر کرده باشد، ارائه حکم رسمی دادگاه همراه با شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج برای اعمال تغییرات لازم، ضروری است و مراحل اداری و حقوقی خاص خود را باید طی کند.

نحوه اصلاح سند ازدواج در دفتر ازدواج در ایلام

مدارک لازم برای ثبت ازدواج دائم

برای ثبت عقد دائم، زوجین باید دارای مدارک لازم باشند، که شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ارائه شناسنامه عکس دار و کارت ملی و 2 عدد فتوکپی از صحفه اول شناسنامه و فتوکپی از پشت و روی کارت ملی زوجین لازم می‌باشد.
  • در صورتی که زوجین سنشان کمتر از 15 سال باشد، عقد با شناسنامه بدون عکس انجام می‌گیرد، اما کارت ملی پدر یا مادر باید به دفترخانه تحویل داده شود. اگر سن زوجین بالای 15 سال و فاقد کارت ملی جدید باشند، باید در خواست کارت ملی را به اداره ثبت و احوال ارسال کرده و رسید آن را همراه کارت ملی پدر یا مادر خود تحویل دفتر ازدواج در ایلام بدهند.
  • ارائه برگه جواب آزمایشات مربوط  به عدم اعتیاد، تالاسمی، بیماری‌های مقاربتی و واکسن کزاز برای زوجه؛ همچنین تاییدیه انجام مشاوره لازم می‌باشد.
  • حضور امضای دو مرد عاقل و بالغ همراه با کارت ملی به عنوان شهود ضمن عقد لازم و ضروری می‌باشد.
  • در صورتی که پدر عروس فوت شده باشد، حضور جد پدری به همراه شناسنامه و کارت ملی لازم است و در صورت فوت جد پدری، گواهی فوت پدر باید ارائه شود؛ همچنین درمورد زن مطلقه ارائه طلاق نامه لازم است و اگر همسر او فوت کرده باشد، ارائه گواهی فوت او لازم و ضروری است.

سخن پایانی

جهت ثبت عقد دائم در دفتر ازدواج در ایلام، زوجین باید مدارک لازم را به سردفتر تحویل دهند و سپس بعد از دریافت برگه جواب آزمایشات و تایید آن، مراحل قانونی ثبت عقد دائم انجام می‌شود و در صورت اشکال در مندرجات سند ازدواج، امکان اصلاح آن برای زوجین وجود دارد؛ همچنین امروزه زوجین دفتر ازدواج روف گاردن را به عنوان یکی از مکان‌های محبوب برای برگزاری مراسم عقد انتخاب می‌کنند؛ زیرا دارای جاذبه‌های بصری خاصی می‌باشد.

از توجه شما به این مطالب و انتخاب سایت تالارتو، بسیار سپاس گزاریم. هدف ما در این مقاله شناساندن خدمات دفتر ازدواج و آگاهی زوجین از ویژگی‌های آن است؛ از طرفی این سایت در اسرع وقت، آماده پاسخگویی به سوالات شما در کامنت‌هایی که برای ما ارسال می‌کنید، می‌باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف ترک

سلام صدف ترک هستم. من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم و از سال 98 علاقه مند به تولید محتوا تحت وب شدم. کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت تالارتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا