عمومی

چه فصلی برای برگزاری عروسی بهتر است؟✅【سال1403】

داشتن عروسی بی کم و کاست در بهترین زمان و مکان، آرزوی هر عروس و دامادی است. از این رو زوجین همیشه سعی دارند که برای برگزاری مراسم عروسی شان، بهترین مکان، بهترین زمان و بهترین تجهیزات را فراهم کنند زیرا در این صورت جشن آن ها بدون هیچ گونه مشکلی برگزار می شود. یکی از عوامل و فاکتورهای بسیار مهم از شرایط برگزاری جشن عروسی، فصل مناسب است چون زمانی که آن ها فصل خوش آب و هوایی را برای جشن خود انتخاب کنند، مراسم شان به بهترین نحو اجرا می شود. ما سعی داریم در این مقاله این سوال را که چه فصلی برای برگزاری عروسی بهتر است؟ را پاسخ دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

فصول مختلف برای برگزاری عروسی

همان طور که می دانید، هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد و هر یک از زوجین متناسب با سلیقه شان، فصل مورد نظرشان را انتخاب می کنند. در ادامه انواع فصل ها را برای برگزاری مراسم شرح خواهیم داد :

فصل بهار :

  • عمده ترین علت برای برگزاری عروسی در این فصل، هوای عالی و دل انگیز است که می تواند به زوجین و تمامی میهمانان مراسم، یک حس و حال مطلوب و خوب ببخشد. از سوی دیگر هم، هوای معتدل بهاری موجب گردیده است، زوجین میل بیشتری به اجرا کردن مراسم عروسی شان در این فصل داشته باشند.
  •  علت دیگری که موجب پرطرفدار شدن این فصل شده است، طبیعت بسیار دل انگیز فصل بهار، میوه های متنوع، گل های جذاب و زیبا است که این فصل را به بهترین و دل انگیزترین فصل در بین زوج ها مبدل کند.
  • هر یک از زوجین می توانند در این فصل، مراسم عروسی خود را در باغ تالارها، باغ های شخصی و فضاهای باز اجرا کنند و لذت کافی از مراسمشان ببرند.

فصل تابستان :

در حقیقت اکثر زوجین سعی بر این دارند که مراسم عروسی خود را در فصل تابستان برگزار کنند و این فصل بسیار بین مردم معمول ترمی باشد زیرا در این فصل هم مثل فصل بهار هر نوع گل ها، میوه ها و… را می توان یافت اما برخی مواقع گرمای بسیار شدید این برهه از سال، می تواند موجب بروز مشکلات متعددی شود.

فصل پاییز :

عروس و دامادهای بسیاری وجود دارد که برای برگزاری مراسم عروسی شان، فصل پاییز را انتخاب می کنند. در واقع فصل پاییز طرفداران زیادی دارد. زمانی که مراسم عروسی، در مکان های باز اجرا شود، شکوه و زیبایی عروسی بیشتر می شود. باید به این نکته توجه کرد که آب و هوای این فصل را نمی توان پیش بینی کرد زیرا برخی مواقع امکان بارش باران های سیل آسا و شدید وجود دارد. اما به طور کلی برگ های زرد خزان می تواند عکس و فیلم برداری عروس و داماد را چندین برابر زیباتر کند.

فصل زمستان :

فصل زمستان نیز بنا به دلایل مختلفی، مورد توجه عده ای عروس و دامادها قرار می گیرد که برخی از دلایل را در ادامه شرح خواهیم داد :

  • در این فصل زمین سفید پوش می شود و رنگ لباس عروس با محیط هم پوشانی دارد و از این رو زوجین تمایل بیشتری برای برگزاری مراسم شان در این فصل دارند.
  • در این فصل، شب ها بسیار طولانی تر از سایر فصل ها اند، از این رو زمان برگزاری میهمانی می تواند طولانی تر باشد.
  •  کم تر شدن مبلغ و هزینه برای اجاره کردن باغ ها و تالارها و در ضمن همه مکان هایی که خدمات مرتبط با مراسم عروسی را ارائه می دهند که دلیل بروز این مسئله هم کمتر شدن فصل کاری آن ها در این فصل است. در نهایت هر یک از زوجین می توانند که در فصل زمستان مراسمی بسیار زیبا و باشکوه را با کمترین هزینه برگزار کنند.
  •  فیلم و عکس برداری بهتر می باشد زیرا نور مناسبی در فصل زمستان وجود دارد.
  •  زوجین می توانند که یک ماه عسل جذاب به علت وجود سرگرمی های مختلف و هیجان انگیز مانند اسکی روی برف داشته باشند.

فصول مختلف برای برگزاری عروسی

چه فصلی برای برگزاری عروسی بهتر است؟

این سوال در ذهن هر فردی نقش می بندد که چه فصلی برای برگزاری عروسی بهتر است؟ درست است که هر فصلی می تواند گزینه خوبی برای برگزاری مراسم عروسی باشد اما در صورتی که هر یک از زوجین، شرایط مالی و اقتصادی خوبی در فصل تابستان دارند، شهریور ماه را برای برگزاری مراسم شان انتخاب کنند‌. در این ماه، هوا کاملا خنک و مطبوع است و عروس و داماد به راحتی می توانند عکس برداری و فیلم برداری کنند. اما در حقیقت نمی توان به طور دقیق ماه برگزاری عروسی را ذکر کرد زیرا هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد و در ضمن هر زوجی به یک فصل خاص علاقه دارند و علاقه به عکس برداری در ماه یا فصل خاصی اند.

اگر ساکن شهر تهران هستید و می خواهید باغ تالار مورد نظر خود را بیابید، می توانید به مقاله بهترین باغ تالار در تهران مراجعه کنید.

برای برگزاری مراسم در فصل زمستان، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اولین نکته، مربوط به لباس گرم برای عروس و داماد می باشد، در صورتی که یک زوج تمایل دارند فصل پاییز یا زمستان را برای عروسی شان انتخاب کنند، می بایست از روپوش یا لباس های بسیار گرم استفاده کنند. در ضمن برای عروس می بایست شنلی پشمی تهیه شود تا او احساس سرما در باغ نداشته باشد. برای داماد نیز از پالتو های همرنگ کت می توان استفاده کرد.

اگر عروس تمایل داشته باشد، می تواند برای گرمای دست های خود از دستکش های بلند سفید که مروارید یا سنگ دارند، استفاده کند زیرا این دستکش ها، استایل عروس ها را بسیار زیباتر می کند. در فصول سرد سال امکان دارد که عروس و داماد گرفتار باران یا برف شوید شوند که در این صورت نیز، تهیه چترهای سفید هم از خیس شدن جلوگیری می کند هم استایلی زیباتر به ارمغان می آورد.

نکته دیگر مربوط به مدل لباس عروس است، اگر عروسی شما در زمستان برگزار می شود، بهتر است که برای عروس، لباس هایی که آستین دارند و پوشیده هستند، انتخاب کنید. در ضمن برخی از لباس ها، دارای یقه ایستاده اند که موجب زیبایی هر چه بیشتر استایل عروس می شود. بهتر است که عروس در این فصل، لباسی که دکلته و باز است را انتخاب نکند. برخی از زوجین بسیار مذهبی و محجبه هستند، که در این شرایط می توانند لباس های کاملا باحجاب که از سرما جلوگیری می کنند، انتخاب نمایند.برای برگزاری مراسم در فصل زمستان، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای انتخاب فصل مناسب، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در صورتی که شما می خواهید فصلی را برای برگزاری مراسم عروسی خود انتخاب نمایید، می بایست به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید که در ادامه برخی از آن ها را شرح خواهیم داد :

توجه به ترافیک و شلوغی: شما می بایست بررسی های لازم را انجام دهید  که آیا در فصل مورد نظر میزان ترافیک و شلوغی افزایش می یابد یا خیر. این مسئله می‌تواند موردی بسیار مهم در انتخاب کردن مکان و زمان برگزاری مراسم عروسی در نظر گرفته شود.

توجه به علایق میهمانان نسبت به فصل: نکته بسیار مهم دیگر این است که فصلی را برگزینید که موجب رضایت و خوشحالی میهمانان و در ضمن عروس و داماد شود. برخی از فصل ها حس خاصی به میهمانان و عروس و داماد می دهند و می توانند خاطرات بسیار خوبی بر جای بگذارند.

توجه به فضای برگزاری: فضایی که شما برای برگزاری عروسی در نظر می گیرید نیز می‌تواند با فصل انتخابی شما ارتباط داشته باشد‌. زمانی که شما تمایل به برگزاری مراسم تان در فضای باز دارید، می بایست فصل تابستان را انتخاب نمایید‌. پس این مسئله نیز بسیار مهم است.

هزینه برگزاری مراسم عروسی در فصول مختلف چقدر است؟

در صورتی که شما می خواهید عروسی خود را در فصل خاصی برگزار کنید، باید به هزینه هایی که می بایست پرداخت کنید توجه نمایید. هر یک از فصل ها هزینه های خاص خود را دارند که باید زوجین به آن نیز توجه ویژه ای داشته باشند. به عنوان مثال زمانی که عروس و داماد تمایل دارند مراسم عروسی خود را در فصل تابستان برگزار کنند، باید نوشیدنی های خنک مخصوص تابستان را برای میهمانان خود تدارک ببیند زیرا در این صورت، میهمانان دیگر از گرمای هوا رنج نمی برند.

اما زمانی که عروس و داماد می خواهند عروسی شان را در فصل تابستان برگزار کنند، باید مکانی را برای مراسم خود انتخاب کنند که سرپوشیده و دارای تجهیزات گرمایشی باشد که در این صورت، امکان افزایش هزینه ها وجود دارد. به طور کلی موارد مختلفی هستند که می توانند بر روی هزینه برگزاری مراسم در فصول مختلف تاثیر بگذارند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید، می توانید از سایت تالارتو کمک بگیرید.هزینه برگزاری مراسم عروسی در فصول مختلف چقدر است؟

کلام آخر

برگزاری مراسم عروسی در فصول مختلف، به علایق زوجین بستگی دارد و در ضمن باید آن ها به موارد مختلفی برای انتخاب فصل توجه نمایند. به طور کلی هر یک از فصل ها برای برگزاری مراسم، مزایا و معایب خاص خود را دارند که این موارد بسیار موثر واقع می شوند. در حقیقت بهترین فصل برای برگزاری مراسم عروسی را نمی توان به طور دقیق بیان کرد زیرا هر فصلی برای عده ای از افراد جذاب می باشد. ما نیز سعی کردیم در این مقاله پاسخ سوال، چه فصلی برای برگزاری عروسی بهتر است را در اختیار شما قرار دهیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار متشکریم. در صورتی که در این زمینه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید از طریق سایت تالارتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (10 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، مدرک تحصیلیم؛ کارشناسی کامپیوتر است و به سبب علاقه ای که به نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی را شروع کردم و در سایت های مختلفی فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا